Česká golfová federace

Aktuality

Beskydský double: Oba extraligové tituly putují do Ropice

Beskydský double: Oba extraligové tituly putují do Ropice

Klára Kuchařová, Neděle 30. srpna 2020

Špatné počasí se nevyhnulo ani Čeladné, formát hry posledního hracího dne Extraligy družstev se tak musel zkrátit. Oba tituly putují do Beskydského Golfového Klubu, druhé místo si odváží muži z GC Hostivař a ženy z GC Kunětická Hora, bronz mají muži z GC Hodkovičky a ženy z GC Brno.

Letošní extraligová sezóna, která byla v základní části zkrácena kvůli jarním epidemiologickým opatřením, je úspěšně u konce. Dnešní finále se hrála ve zkráceném formátu, protože ráno byl o tři hodiny odložen start kvůli mlze.

Ženy Beskydského Golfového Klubu navázaly na svůj loňský úspěch a opět zvedly putovní pohár. Ve finále se utkaly s vítězkami kvalifikace na rány z Golf Clubu Kunětická Hora, které porazily výsledkem 2:1. Klíčem k úspěchu bylo ranní vítězství ve čtyřhře, v němž dvojice Tereza Sasýnová - Tatiána Boháčová brzy (4/3) ukončila souboj proti Blance Marešové s Michaelou Kverkovou.

V brněnských bojích o bronzovou medaili byly úspěšnější hráčky Golf Clubu Brno, které si poradily s Golf Clubem Austerlitz (2:1).

V mužské kategorii o titul bojovaly Beskydský Golfový Klub a premiérově Golf Club Hostivař. Novými mistry se po velkých bojích nakonec stali hráči z Ropice, kteří vyhráli nad Hostivaří 3:2 a putovní pohár zvedli společně se svými klubovými kolegyněmi.

Vítězům už pomáhal Matěj Bača, který ještě v sobotu hrál poslední kolo na European Young Masters v Mladé Boleslavi - dnes porazil Dominika Pavoučka (2/1). Druhé vítězství získala dvojice Oliver Bury - Erik Palkovský, jediné vítězství poražených vybojoval Lukáš Broda v souboji s Alexem Boháčem (2/0), další dva zápasy se půlily.

Třetí místo na stupních vítězů si zajistili druzí ze tříkolové kvalifikace na rány z Golf Clubu Hodkovičky, kteří s přehledem porazili Royal Golf Club Mariánské Lázně poměrem 4:1.

Nově se o páté až osmé místo už nehraje, a tak na děleném pátém místě po prohraných čtvrtfinálových soubojích skončily mužské týmy Golf Club Kunětická Hora, Greensgate Golf ClubGolf Club Brno Park Golf Club Ostrava.

V ženské kategorii dělily pátou příčku Golf Club Hradec Králové, Golf Club Karlovy VaryGolf Club Olomouc Golf Club Hodkovičky.

Další důležité zápasy přišly na řadu hned po startu finále, bojovalo se o udržení v nejvyšší soutěži. V těch byli nakonec nejúspěšnější muži z Golf & Country Clubu Svobodné Hamry Prague City Golf Clubu, do první ligy tak sestupují Golf Club Poděbrady Golf Club Karlovy Vary.

V ženské soutěži po kvalifikaci na rány odstoupil tým Golf Clubu Uherské Hradiště, který sestupuje do první ligy. O dvě místa pro zachráněné se tak o víkendu střetly pouze tři týmy, Černého Petra si nakonec z Čeladné veze družstvo Royal Golf Clubu Mariánské Lázně. Extraligu si příští rok znovu zahrají Golf Club Black Bridge Greensgate Golf Club.

Konečný pavouk muži

Konečný pavouk ženy

Výsledky finále - muži

Výsledky finále - ženy

FOTO Kateřina Sluková

Datum: Neděle 30. srpna 2020
Všechny články autora

Související články

Postupy a sestupy v ligových soutěžích družstev ...
Postupy a sestupy v ligových soutěžích družstev ...

25.07.2023 | Soutěže družstev mužů a žen mají v roce 2023 dohráno. Známe vítěze nejvyšší soutěže – Extraligy, ale i postupující a sestupující kluby ve všech dalších soutěžích. Přinášíme celkový přehled, kdo se radoval a které týmy budou naopak dobývat své ztracené pozice zpět.

1. liga mužů a žen vstupuje do play-off & play-out
1. liga mužů a žen vstupuje do play-off & play-out

21.07.2023 | Poslední kvalifikační kolo 1. ligy mužů a žen v regionu Západ na hřišti Greensgate a regionu Východ na hřišti Austerlitz určilo dvojice hrající o postupová, ale i sestupová místa. Napínavý souboj o osmou příčku zažili muži na Dýšině. Mezi sedmou a desátou příčkou dělí týmy odstup pouhých tří ran.

Extraliga jde do finále
Extraliga jde do finále

20.07.2023 | Nejvyšší klubová soutěž družstev ČR vyvrcholí o víkendu v Ostravici. Dvanáct týmů mužů a žen se zde od čtvrtka 20. 7. do neděle popere o titul mistra České republiky, resp. o setrvání v extralize.

Extraliga družstev ČR v Sokolově nabídla dvě HIO
Extraliga družstev ČR v Sokolově nabídla dvě HIO

29.05.2023 | Kvalifikační kola Extraligy ČR nabídla o víkendu v Sokolově skvělý golf a také dvě hole-in-one. Do dalších bojů jdou z prvních míst muži Albatross golf club Praha a ženy Golf Club Brno. V jednotlivcích si nejlépe vedli třinecký Stanislav Matuš a Veronika Kedroňová z GC Olomouc.

Extraliga se rozehraje o víkendu v Sokolově
Extraliga se rozehraje o víkendu v Sokolově

24.05.2023 | Nejvyšší klubovou soutěž družstev v ČR rozehrají týmy mužů a žen poslední květnový víkend na hřišti v Sokolově. O „zlatý hattrick“ se pokusí muži z brněnské Kaskády, na čtyři vítězství v řadě navazují ženy z GC Třinec (Beskydský GK). Do Extraligy se letos vrací ženy Hradce Králové a Čechie.

První a druhé ligy mužů a žen se rozehrají o víkendu
První a druhé ligy mužů a žen se rozehrají o víkendu

12.05.2023 | Beřovice a Lázně Bohdaneč; Kestřany, Barbora, Čeladná a Poděbrady. To jsou místa, na kterých v sobotu 13. května odstartují úvodní kvalifikační kola v 1. a 2. lize družstev mužů a žen. Celkem mezi sebou poměří síly 125 družstev z celé České republiky.

Soutěže družstev ČGF: šance pro sportovně laděné ...
Soutěže družstev ČGF: šance pro sportovně laděné ...

17.04.2023 | Uzávěrka přihlášek do soutěží družstev mužů, žen a mládeže ČGF se kvapem blíží. Do 30. dubna může každý klub do těchto soutěží přihlásit libovolný počet svých družstev. Od letošní sezóny mohou do vyšších ligových soutěží družstev začít postupovat i B-týmy nebo C-týmy bez jakéhokoli omezení!...

Aktuálně: ligové postupy a sestupy
Aktuálně: ligové postupy a sestupy

15.08.2022 | Přestože ligové soutěže mužů a žen ještě nejsou dohrány – zbývá odložené finále 3. ligy mužů ve skupině C v Liberci-Machníně o posledním srpnovém víkendu, množí se dotazy klubů, zda se v té které soutěži udržely.

Reklama
Banner
X HCP HCP

HráčPřihlásit zde