Česká golfová federace

Aktuality

Beskydský double: Oba extraligové tituly putují do Ropice

Beskydský double: Oba extraligové tituly putují do Ropice

Klára Kuchařová, Neděle 30. srpna 2020

Špatné počasí se nevyhnulo ani Čeladné, formát hry posledního hracího dne Extraligy družstev se tak musel zkrátit. Oba tituly putují do Beskydského Golfového Klubu, druhé místo si odváží muži z GC Hostivař a ženy z GC Kunětická Hora, bronz mají muži z GC Hodkovičky a ženy z GC Brno.

Letošní extraligová sezóna, která byla v základní části zkrácena kvůli jarním epidemiologickým opatřením, je úspěšně u konce. Dnešní finále se hrála ve zkráceném formátu, protože ráno byl o tři hodiny odložen start kvůli mlze.

Ženy Beskydského Golfového Klubu navázaly na svůj loňský úspěch a opět zvedly putovní pohár. Ve finále se utkaly s vítězkami kvalifikace na rány z Golf Clubu Kunětická Hora, které porazily výsledkem 2:1. Klíčem k úspěchu bylo ranní vítězství ve čtyřhře, v němž dvojice Tereza Sasýnová - Tatiána Boháčová brzy (4/3) ukončila souboj proti Blance Marešové s Michaelou Kverkovou.

V brněnských bojích o bronzovou medaili byly úspěšnější hráčky Golf Clubu Brno, které si poradily s Golf Clubem Austerlitz (2:1).

V mužské kategorii o titul bojovaly Beskydský Golfový Klub a premiérově Golf Club Hostivař. Novými mistry se po velkých bojích nakonec stali hráči z Ropice, kteří vyhráli nad Hostivaří 3:2 a putovní pohár zvedli společně se svými klubovými kolegyněmi.

Vítězům už pomáhal Matěj Bača, který ještě v sobotu hrál poslední kolo na European Young Masters v Mladé Boleslavi - dnes porazil Dominika Pavoučka (2/1). Druhé vítězství získala dvojice Oliver Bury - Erik Palkovský, jediné vítězství poražených vybojoval Lukáš Broda v souboji s Alexem Boháčem (2/0), další dva zápasy se půlily.

Třetí místo na stupních vítězů si zajistili druzí ze tříkolové kvalifikace na rány z Golf Clubu Hodkovičky, kteří s přehledem porazili Royal Golf Club Mariánské Lázně poměrem 4:1.

Nově se o páté až osmé místo už nehraje, a tak na děleném pátém místě po prohraných čtvrtfinálových soubojích skončily mužské týmy Golf Club Kunětická Hora, Greensgate Golf ClubGolf Club Brno Park Golf Club Ostrava.

V ženské kategorii dělily pátou příčku Golf Club Hradec Králové, Golf Club Karlovy VaryGolf Club Olomouc Golf Club Hodkovičky.

Další důležité zápasy přišly na řadu hned po startu finále, bojovalo se o udržení v nejvyšší soutěži. V těch byli nakonec nejúspěšnější muži z Golf & Country Clubu Svobodné Hamry Prague City Golf Clubu, do první ligy tak sestupují Golf Club Poděbrady Golf Club Karlovy Vary.

V ženské soutěži po kvalifikaci na rány odstoupil tým Golf Clubu Uherské Hradiště, který sestupuje do první ligy. O dvě místa pro zachráněné se tak o víkendu střetly pouze tři týmy, Černého Petra si nakonec z Čeladné veze družstvo Royal Golf Clubu Mariánské Lázně. Extraligu si příští rok znovu zahrají Golf Club Black Bridge Greensgate Golf Club.

Konečný pavouk muži

Konečný pavouk ženy

Výsledky finále - muži

Výsledky finále - ženy

FOTO Kateřina Sluková

Datum: Neděle 30. srpna 2020
Všechny články autora

Související články

Mistrovské soutěže družstev rozhodly o postupech ...
Mistrovské soutěže družstev rozhodly o postupech ...

02.08.2021 | V neděli byly završeny letošní mistrovské soutěže družstev mužů a žen. O šampiónech extraligy se rozhodlo už v sobotu, nižší ligové soutěže se dohrály v neděli. Postupy a sestupy najdete v konečných tabulkách od extraligy až po 3. ligu.

Mistry ČR družstev jsou muži GC Brno a ženy Beskydsk ...
Mistry ČR družstev jsou muži GC Brno a ženy Beskydsk ...

31.07.2021 | Extraliga družstev mužů a žen pro rok 2021 zná své vítěze. Mezi muži titul vybojoval GC Brno, druhý skončil Greensgate GC a bronz bral Prague City GC. Mezi ženami titul obhájil Beskydský GK, stříbro putuje do GC Olomouc a třetí skončil GC Karlovy Vary.

Extraliga družstev mužů a žen míří do finále
Extraliga družstev mužů a žen míří do finále

30.07.2021 | Dnešní semifinálové souboje přinesly jména týmů, které se v sobotu utkají o titul mistra ČR družstev. V mužské kategorii proti sobě nastoupí vítěz kvalifikace GC Brno a Greensgate GC, mezi ženami si finále zahrají obhájkyně titulu z Beskydského GK a překvapení šampionátu z GC Olomouc.

O postup do finále extraligy si zahrají favorité ...
O postup do finále extraligy si zahrají favorité ...

29.07.2021 | První den jamkové části Extraligy družstev mužů a žen přinesl jména klubů, které se v pátek utkají v semifinále. Oba vítězné týmy kvalifikace prošly do druhého kola hlavní části soutěže, o šanci na pódiová umístění však překvapivě přišly týmy, které skončily druhé.

Extraligovou kvalifikaci na rány vyhráli muži ...
Extraligovou kvalifikaci na rány vyhráli muži ...

28.07.2021 | Čtvrtým kolem na rány se dnes na Karlštejně uzavřela kvalifikační část Extraligy družstev mužů a žen. Nejlépe si vedli muži z GC Brno a ženy z Beskydského GK. Mezi jednotlivci dnes hráli nejlépe Ondřej Melichar s Filipem Jakubčíkem (66) a Hana Ryšková (68).

První extraligový víkend se nejlépe vydařil mužům ...
První extraligový víkend se nejlépe vydařil mužům ...

13.06.2021 | Po třídenním klání prvního termínu extraligy družstev mužů a žen v Panorama Golf Resortu Kácov si týmové vedení udrželi muži z GC Brno a ženy z Beskydského GK. V individuální soutěži hráli nejlépe Filip Jakubčík a Anna Andrýsová.

Vedení v extralize si drží muži z GC Brno a ženy ...
Vedení v extralize si drží muži z GC Brno a ženy ...

12.06.2021 | Ve druhém kole extraligy družstev mužů a žen v kácovském Panorama Golf Resortu si vedení nadále drží mužský tým z GC Brno a ženy z Beskydského Golfového Klubu. V individuálním pořadí jsou na vrcholu leaderboardu Matěj Bača a Sára Zrníková.

Po prvním kole extraligy vedou muži z Brna a ženy ...
Po prvním kole extraligy vedou muži z Brna a ženy ...

11.06.2021 | Panorama Golf Resort Kácov přivítal dvanáct mužských a ženských týmů pro první tři kola extraligy družstev mužů a žen. Ve vedení jsou po prvním dni muži z GC Brno a ženy z Beskydského GK. Rekord hřiště (63) zahrál Matěj Bača a padl i hole-in-one v podání Jana Šustka.

Reklama
Banner
X WHS WHS

Ověř si svůj HCP