Česká golfová federace

Aktuality

Beskydský double: Oba extraligové tituly putují do Ropice

Beskydský double: Oba extraligové tituly putují do Ropice

Klára Kuchařová, Neděle 30. srpna 2020

Špatné počasí se nevyhnulo ani Čeladné, formát hry posledního hracího dne Extraligy družstev se tak musel zkrátit. Oba tituly putují do Beskydského Golfového Klubu, druhé místo si odváží muži z GC Hostivař a ženy z GC Kunětická Hora, bronz mají muži z GC Hodkovičky a ženy z GC Brno.

Letošní extraligová sezóna, která byla v základní části zkrácena kvůli jarním epidemiologickým opatřením, je úspěšně u konce. Dnešní finále se hrála ve zkráceném formátu, protože ráno byl o tři hodiny odložen start kvůli mlze.

Ženy Beskydského Golfového Klubu navázaly na svůj loňský úspěch a opět zvedly putovní pohár. Ve finále se utkaly s vítězkami kvalifikace na rány z Golf Clubu Kunětická Hora, které porazily výsledkem 2:1. Klíčem k úspěchu bylo ranní vítězství ve čtyřhře, v němž dvojice Tereza Sasýnová - Tatiána Boháčová brzy (4/3) ukončila souboj proti Blance Marešové s Michaelou Kverkovou.

V brněnských bojích o bronzovou medaili byly úspěšnější hráčky Golf Clubu Brno, které si poradily s Golf Clubem Austerlitz (2:1).

V mužské kategorii o titul bojovaly Beskydský Golfový Klub a premiérově Golf Club Hostivař. Novými mistry se po velkých bojích nakonec stali hráči z Ropice, kteří vyhráli nad Hostivaří 3:2 a putovní pohár zvedli společně se svými klubovými kolegyněmi.

Vítězům už pomáhal Matěj Bača, který ještě v sobotu hrál poslední kolo na European Young Masters v Mladé Boleslavi - dnes porazil Dominika Pavoučka (2/1). Druhé vítězství získala dvojice Oliver Bury - Erik Palkovský, jediné vítězství poražených vybojoval Lukáš Broda v souboji s Alexem Boháčem (2/0), další dva zápasy se půlily.

Třetí místo na stupních vítězů si zajistili druzí ze tříkolové kvalifikace na rány z Golf Clubu Hodkovičky, kteří s přehledem porazili Royal Golf Club Mariánské Lázně poměrem 4:1.

Nově se o páté až osmé místo už nehraje, a tak na děleném pátém místě po prohraných čtvrtfinálových soubojích skončily mužské týmy Golf Club Kunětická Hora, Greensgate Golf ClubGolf Club Brno Park Golf Club Ostrava.

V ženské kategorii dělily pátou příčku Golf Club Hradec Králové, Golf Club Karlovy VaryGolf Club Olomouc Golf Club Hodkovičky.

Další důležité zápasy přišly na řadu hned po startu finále, bojovalo se o udržení v nejvyšší soutěži. V těch byli nakonec nejúspěšnější muži z Golf & Country Clubu Svobodné Hamry Prague City Golf Clubu, do první ligy tak sestupují Golf Club Poděbrady Golf Club Karlovy Vary.

V ženské soutěži po kvalifikaci na rány odstoupil tým Golf Clubu Uherské Hradiště, který sestupuje do první ligy. O dvě místa pro zachráněné se tak o víkendu střetly pouze tři týmy, Černého Petra si nakonec z Čeladné veze družstvo Royal Golf Clubu Mariánské Lázně. Extraligu si příští rok znovu zahrají Golf Club Black Bridge Greensgate Golf Club.

Konečný pavouk muži

Konečný pavouk ženy

Výsledky finále - muži

Výsledky finále - ženy

FOTO Kateřina Sluková

Datum: Neděle 30. srpna 2020
Všechny články autora

Související články

Na Mnichu se dařilo mužům z Albatrossu a ženám ...
Na Mnichu se dařilo mužům z Albatrossu a ženám ...

19.06.2022 | Kvalifikační trojkolo letošní Extraligy mužů a žen je po dnešku minulostí. Nejlepší výchozí pozici do Play-off na konci července v Kácově si v rozžhaveném jihočeském Mnichu vybojovali muži Albatrossu a ženy Beskydského GK. ...

Druhý den Extraligy na Mnichu ozdobil skvělý rekord ...
Druhý den Extraligy na Mnichu ozdobil skvělý rekord ...

18.06.2022 | Žhavou sobotu prožilo 120 extraligových hráčů a hráček v jihočeském Mnichu. Muži Albatrossu navýšili svůj náskok v čele výsledkové listiny po dvou kolech. Ženy Kunětické Hory své vedení neudržely a na vrcholu je vystřídaly hráčky z Karlových Varů. Na snímku nový rekordman hřiště Mnich Jakub Janda.

Vedení v Extralize se ujali muži Albatrossu a ...
Vedení v Extralize se ujali muži Albatrossu a ...

17.06.2022 | Jihočeský Mnich hostí od pátku 17. do neděle 19. června první tři kvalifikační kola v Extralize mužů a žen. Vedení mezi ženami se ujaly hráčky GC Kunětická Hora, mezi muži zazářil nováček – Albatross GC Praha. Na snímku Jana Melichová, která na úvod přinesla nejlepší individuální ženský výsledek.

Lieser si na Mallorce polepšil, GC Brno veze sedmé ...
Lieser si na Mallorce polepšil, GC Brno veze sedmé ...

23.10.2021 | Dosud nejvydařenější kolo na turnaji European Tour má za sebou Ondřej Lieser a před finálovým kolem dělí 57. místo. Sedmí skončili na poháru pro národní šampióny v Portugalsku hráči GC Brno. President Trophy počtvrté získal Karel Štaubert, poslední profesionální titul pro Stanislava Matuše.

Cut pro Liesera, dvakrát TOP 10 pro české pro ...
Cut pro Liesera, dvakrát TOP 10 pro české pro ...

22.10.2021 | Dvě umístění pro české profesionálky v TOP 10, cut pro Ondřeje Liesera a také průběžné sedmé místo pro českého mistra v turnaji šampiónů družstev přinesl páteční program turnajů v zahraničí.

Lieser na hranici cutu, Váňová stálé v TOP 10
Lieser na hranici cutu, Váňová stálé v TOP 10

21.10.2021 | Ondřej Lieser je po úvodním kole turnaje European Tour na Mallorce na hranici cutu. Šideri Váňová si v závěrečné soutěži LET Access Series mírně pohoršila, ale dál se drží v elitní desítce, do finálového kola prošla i Kristýna Napoleaová.

Lieser na European Tour, pět Češek na LETAS a ...
Lieser na European Tour, pět Češek na LETAS a ...

20.10.2021 | Také tento týden přinese několik mezinárodních akcí s českými zástupci. Ondřej Lieser se vrací na European Tour na oblíbené Mallorce, pět českých žen startuje na turnaji LET Access Series ve Španělsku a hráči mistrovského GC Brno se představí na turnaji evropských klubových šampiónu v Portugalsku.

Ženy z Beskydského GK vezou z Poháru mistrů čtvrté ...
Ženy z Beskydského GK vezou z Poháru mistrů čtvrté ...

02.10.2021 | Čtvrté místo vezou z turnaje pro mistrovské týmy své země hráčky Beskydského GK. Na European Ladies’Club Trophy ve Francii přišly o pódiovou pozici o pouhou ránu. Velmi cenné umístění podtrhla Denisa Vodičková, která obsadila sedmou příčku v individuálním hodnocení.

Reklama
Banner
X WHS WHS

Ověř si svůj HCP