Česká golfová federace

Aktuality

Beskydský double: Oba extraligové tituly putují do Ropice

Beskydský double: Oba extraligové tituly putují do Ropice

Klára Kuchařová, Neděle 30. srpna 2020

Špatné počasí se nevyhnulo ani Čeladné, formát hry posledního hracího dne Extraligy družstev se tak musel zkrátit. Oba tituly putují do Beskydského Golfového Klubu, druhé místo si odváží muži z GC Hostivař a ženy z GC Kunětická Hora, bronz mají muži z GC Hodkovičky a ženy z GC Brno.

Letošní extraligová sezóna, která byla v základní části zkrácena kvůli jarním epidemiologickým opatřením, je úspěšně u konce. Dnešní finále se hrála ve zkráceném formátu, protože ráno byl o tři hodiny odložen start kvůli mlze.

Ženy Beskydského Golfového Klubu navázaly na svůj loňský úspěch a opět zvedly putovní pohár. Ve finále se utkaly s vítězkami kvalifikace na rány z Golf Clubu Kunětická Hora, které porazily výsledkem 2:1. Klíčem k úspěchu bylo ranní vítězství ve čtyřhře, v němž dvojice Tereza Sasýnová - Tatiána Boháčová brzy (4/3) ukončila souboj proti Blance Marešové s Michaelou Kverkovou.

V brněnských bojích o bronzovou medaili byly úspěšnější hráčky Golf Clubu Brno, které si poradily s Golf Clubem Austerlitz (2:1).

V mužské kategorii o titul bojovaly Beskydský Golfový Klub a premiérově Golf Club Hostivař. Novými mistry se po velkých bojích nakonec stali hráči z Ropice, kteří vyhráli nad Hostivaří 3:2 a putovní pohár zvedli společně se svými klubovými kolegyněmi.

Vítězům už pomáhal Matěj Bača, který ještě v sobotu hrál poslední kolo na European Young Masters v Mladé Boleslavi - dnes porazil Dominika Pavoučka (2/1). Druhé vítězství získala dvojice Oliver Bury - Erik Palkovský, jediné vítězství poražených vybojoval Lukáš Broda v souboji s Alexem Boháčem (2/0), další dva zápasy se půlily.

Třetí místo na stupních vítězů si zajistili druzí ze tříkolové kvalifikace na rány z Golf Clubu Hodkovičky, kteří s přehledem porazili Royal Golf Club Mariánské Lázně poměrem 4:1.

Nově se o páté až osmé místo už nehraje, a tak na děleném pátém místě po prohraných čtvrtfinálových soubojích skončily mužské týmy Golf Club Kunětická Hora, Greensgate Golf ClubGolf Club Brno Park Golf Club Ostrava.

V ženské kategorii dělily pátou příčku Golf Club Hradec Králové, Golf Club Karlovy VaryGolf Club Olomouc Golf Club Hodkovičky.

Další důležité zápasy přišly na řadu hned po startu finále, bojovalo se o udržení v nejvyšší soutěži. V těch byli nakonec nejúspěšnější muži z Golf & Country Clubu Svobodné Hamry Prague City Golf Clubu, do první ligy tak sestupují Golf Club Poděbrady Golf Club Karlovy Vary.

V ženské soutěži po kvalifikaci na rány odstoupil tým Golf Clubu Uherské Hradiště, který sestupuje do první ligy. O dvě místa pro zachráněné se tak o víkendu střetly pouze tři týmy, Černého Petra si nakonec z Čeladné veze družstvo Royal Golf Clubu Mariánské Lázně. Extraligu si příští rok znovu zahrají Golf Club Black Bridge Greensgate Golf Club.

Konečný pavouk muži

Konečný pavouk ženy

Výsledky finále - muži

Výsledky finále - ženy

FOTO Kateřina Sluková

Datum: Neděle 30. srpna 2020
Všechny články autora

Související články

Zkrácené ligové soutěže odehrál rekordní počet ...
Zkrácené ligové soutěže odehrál rekordní počet ...

01.09.2020 | Rekordní počet 224 týmů zasáhl do letošních ligových soutěží družstev mužů a žen, které vyvrcholily v neděli 30. srpna finálovým dnem Extraligy na Old Course v Čeladné. Známe všechny postupující a sestupující týmy. ...

Beskydský GK bude o titul bojovat v obou kategoriích ...
Beskydský GK bude o titul bojovat v obou kategoriích ...

29.08.2020 | Očekávané i překvapující výsledky se dnes na Čeladné zapisovaly v bojích o finále Extraligy družstev mužů a žen. Roli favorita v obou kategoriích potvrdil Beskydský Golfový Klub, který v mužské kategoriii vyzve Golf Club Hostivař a mezi ženami rovnocenné favoritky z Golf Clubu Kunětická Hora.

Extraliga družstev jde do semifinále
Extraliga družstev jde do semifinále

28.08.2020 | Na Čeladné se dnes rozhodlo o semifinalistech Extraligy družstev. Mezi ženami potvrdily svoji roli všechny favoritky, mužští vítězové kvalifikace z Kunětické Hory v bojích o medaile skončili.

Extraliga: Do bojů o titul vstupují z předních ...
Extraliga: Do bojů o titul vstupují z předních ...

27.08.2020 | Mužský i ženský tým z Kunětické Hory vstoupí do jamkové části extraligy družstev coby vítězové tříkolové kvalifikace na rány. Budou tak plnit roli papírového favorita v bojích o titul, které se budou hrát od pátku do neděle na hřišti Old Course v Čeladné.

Na Čeladné se rozhodne o mistrech v Extralize ...
Na Čeladné se rozhodne o mistrech v Extralize ...

26.08.2020 | Dvanáct mužských i ženských týmů se utká na Čeladné o titul mistra Extraligy družstev ČR. Ve čtvrtek se odehraje třetí kolo kvalifikace na rány, od pátku do neděle je na programu play-off a play-out. V čele jsou po dvou kolech kvalifikace na rány muži z Hodkoviček a ženy z Kunětické Hory.

První a druhá liga družstev uzavřely letošní ročník
První a druhá liga družstev uzavřely letošní ročník

26.07.2020 | Na tři kola hraná na rány se smrskla letošní sezóna 1. a 2. ligy družstev mužů a žen po zkrácení kvůli jarní epidemii. Dnes všechny soutěže dospěly do svého závěru a často to byl dramatický boj do poslední rány...

První extraligový víkend se nejlépe vydařil mužům ...
První extraligový víkend se nejlépe vydařil mužům ...

26.07.2020 | Úvodní turnaj Extraligy ve středočeských Mstěticích vynesl do čela mužský tým z GC Hodkovičky a ženský tým z GC Kunětická Hora. Nejlepšími hráči mezi jednotlivci byli Vítek Novák (-8) a Tereza Melecká s Justýnou Šafaříkovou (-1).

Po prvním extraligovém kole jsou v čele muži z ...
Po prvním extraligovém kole jsou v čele muži z ...

25.07.2020 | Jako poslední ze všech ligových soutěží byla dnes zahájena extraliga družstev. V Mstěticích se do čela dostali muži z Golf Clubu Hodkovičky a ženy z Golf Clubu Olomouc. Nejlepší kolo zapisovali Vítek Novák s Jakubem Jandou (oba -6) a Justýna Šafaříková (-2).

Reklama
Banner
X WHS WHS

Ověř si svůj HCP