Česká golfová federace

Aktuality

Na turnaji LET v Berouně skončila Spilková třináctá, nejlepší amatérkou Kousková

Na turnaji LET v Berouně skončila Spilková třináctá, nejlepší amatérkou Kousková

Petr Halaburda, Neděle 30. srpna 2020

Na děleném třináctém místě skončila Klára Spilková na turnaji Tipsport Czech Ladies Open, který byl dnes završen v Berouně. Ovace si vysloužila rovněž Sára Kousková, která obsadila 20. místo a byla vyhlášena nejlepší amatérkou turnaje. Vítězkou je Dánka Emily Kristine Pedersen.

Klára Spilková se dnes pustila do stíhání nejlepších od prvních jamek. Birdie si připsala na trojce, pětce i sedmičce a rázem poskočila na chvíli i do elitní desítky. Ztrátu z nevyzpytatelné dvanáctky dokázala rychle napravit a na rozdíl od dalších flightů - s výjimkou závěrečných puttů - zakončila kolo ještě před příchodem deště a obsadila 13. místo.

„Vyrazila jsem na hřiště se stejným pocity, které mě provázely včera v závěru. Škoda jen, že to nevydrželo i v druhé polovině hřiště, kde jsem asi hodně tlačila. Chybělo málo abych skončila v desítce nejlepších, což bylo moje přání. Byl to výborný turnaj, hodně jsem si to tady užila a jsem vděčná divákům, kteří mě přišli i dnes podpořit ve velkém počtu,“ uvedla česká profesionálka.

Skvěle odehrála kolo amatérka Sára Kousková, která s konečným skóre -5 skočila až na dělené 20. místo a byla s převahou nejlepší amatérkou v turnaji. „Dnes jsem si spravila chuť a jsem ráda, jak jsme to dnes s kedíkem zvládli. A ani déšť v závěru mi nevadil, vždyť vydrželo nepršet skoro celý turnaj,“ uvedla bezprostředně po hře Kousková.

Další Češky už tolik svoje postavení vylepšit nedokázaly, ale stydět se za svůj výkon nemusejí, protože samotná účast v dnešním finále pro ně byla úspěchem.

Zatímco Sára Kousková vylepšovala svoje skóre i postavení, na vrcholu leaderboardu se začala situace v závěru soutěže dramatizovat: Rakušanka Christina Wolf se na druhém místě významně přiblížila dosud jasně vedoucí Emily Kristine Pedersen, které se naopak dlouho vůbec nedařilo. Když už byl však rozdíl jedné rány, předvedla největší favoritka turnaje skvělý finiš – na 17. jamce dala birdie a před tribunou na osmnáctce již v hustém dešti proměnila velmi dlouhý putt na eagle. Titul z Berouna patří Pedersen právem, navíc si upevnila vedoucí postavení v žebříčku Ladies European Tour..

Výsledky

FOTO Tristan Jones/LET

Datum: Neděle 30. srpna 2020
Všechny články autora

Související články

Češi na mezinárodní scéně – 35. týden
Češi na mezinárodní scéně – 35. týden

02.09.2022 | Na přelomu týdne mohou čeští hráči dosáhnout dalších skvělých individuálních, ale také týmových výsledků. Po úspěchu družstva žen na mistrovství světa odehrávajícím se v minulém týdnu se o vylepšení svého maxima snaží i družstvo mužů. Sára Kousková bojuje o své další vítězství v sérii LETAS.

Spilková na Floridě o ránu druhá, Kousková desátá
Spilková na Floridě o ránu druhá, Kousková desátá

22.05.2023 | Skvěle rozjetá sezona českých golfistek na Ladies European Tour pokračovala při Aramco Team Series ve West Palm Beach na Floridě, kde se v soutěži o celkový 1 milion dolarů dostaly dvě Češky do nejlepší desítky!...

Ladies European Tour pokračuje s šesti Češkami
Ladies European Tour pokračuje s šesti Češkami

10.05.2023 | Do Evian Resort Golf Clubu ve Francii míří šest českých golfistek na nadcházející Jabra Ladies Open okruhu Ladies European Tour. S téměř kompletní evropskou špičkou se utká, Klara Davidson Spilkova, Jana Melichova, Sara Kouskova, Tereza Melecká a Kristyna Napoleaová, Tereza Kozeluhová.

Davidson Spilková pokračuje v krasojízdě na LET
Davidson Spilková pokračuje v krasojízdě na LET

18.03.2023 | Klára Davidson Spilková přidala třetí umístění v Top 6 v řadě na okruhu Ladies European Tour, které na turnaji Aramco Team Searies – Singapore ozdobila také děleným třetím místem v týmové soutěži. Dělená 23. skončila Sára Kousková, cutem prošla také Tereza Melecká.

Aramco Team Series na LET začíná v Singapuru
Aramco Team Series na LET začíná v Singapuru

15.03.2023 | Inovativní týmová série Aramco Team Series Presented by Public Investment Fund na okruhu Ladies European Tour začíná tento týden v Singapuru. Na turnaji, ve kterém se hraje individuální i týmová soutěž, budou startovat rovněž Klára Davidson Spilková, Sára Kousková, Tereza Melecká a Jana Melichová.

Druhé Top 10 pro Kláru Davidson Spilkovou v Jižní ...
Druhé Top 10 pro Kláru Davidson Spilkovou v Jižní ...

11.03.2023 | Česká profesionálka Klára Davidson Spilková vybojovala i v druhém týdnu v Jižní Africe umístění v Top 10 po skvělé šesté příčce na turnaji Investec South African Women’s Open. Také Sára Kousková si drží stoprocentní bilanci úspěšných cutů a odváží si dělené 47.

LET pokračuje v Jižní Africe i s českým zastoupením
LET pokračuje v Jižní Africe i s českým zastoupením

07.03.2023 | Okruh Ladies European Tour pokračuje již druhým týdnem v Jihoafrické republice, kde se od středy bude hrát čtyřdenní turnaj Investec South African Women’s Open. Na start se postaví také čtyři české profesionálky – Klára Davidson Spilková, Sára Kousková, Jana Melichová a Tereza Melecká.

Klára Davidson Spilková se v Jižní Africe umístila ...
Klára Davidson Spilková se v Jižní Africe umístila ...

04.03.2023 | O další výborný výsledek v podání české hráčky se zajistila Klára Davidson Spilková v turnaji Joburg Ladies Open série Ladies European Tour. Nejlepší česká profesionálka si v Jihoafrické republice připsala dělenou čtvrtou příčku, cutem prošla také Sára Kousková a umístila se dělená 49.

Reklama
Banner
X HCP HCP

HráčPřihlásit zde