Česká golfová federace

Aktuality

Na turnaji LET v Berouně skončila Spilková třináctá, nejlepší amatérkou Kousková

Na turnaji LET v Berouně skončila Spilková třináctá, nejlepší amatérkou Kousková

Petr Halaburda, Neděle 30. srpna 2020

Na děleném třináctém místě skončila Klára Spilková na turnaji Tipsport Czech Ladies Open, který byl dnes završen v Berouně. Ovace si vysloužila rovněž Sára Kousková, která obsadila 20. místo a byla vyhlášena nejlepší amatérkou turnaje. Vítězkou je Dánka Emily Kristine Pedersen.

Klára Spilková se dnes pustila do stíhání nejlepších od prvních jamek. Birdie si připsala na trojce, pětce i sedmičce a rázem poskočila na chvíli i do elitní desítky. Ztrátu z nevyzpytatelné dvanáctky dokázala rychle napravit a na rozdíl od dalších flightů - s výjimkou závěrečných puttů - zakončila kolo ještě před příchodem deště a obsadila 13. místo.

„Vyrazila jsem na hřiště se stejným pocity, které mě provázely včera v závěru. Škoda jen, že to nevydrželo i v druhé polovině hřiště, kde jsem asi hodně tlačila. Chybělo málo abych skončila v desítce nejlepších, což bylo moje přání. Byl to výborný turnaj, hodně jsem si to tady užila a jsem vděčná divákům, kteří mě přišli i dnes podpořit ve velkém počtu,“ uvedla česká profesionálka.

Skvěle odehrála kolo amatérka Sára Kousková, která s konečným skóre -5 skočila až na dělené 20. místo a byla s převahou nejlepší amatérkou v turnaji. „Dnes jsem si spravila chuť a jsem ráda, jak jsme to dnes s kedíkem zvládli. A ani déšť v závěru mi nevadil, vždyť vydrželo nepršet skoro celý turnaj,“ uvedla bezprostředně po hře Kousková.

Další Češky už tolik svoje postavení vylepšit nedokázaly, ale stydět se za svůj výkon nemusejí, protože samotná účast v dnešním finále pro ně byla úspěchem.

Zatímco Sára Kousková vylepšovala svoje skóre i postavení, na vrcholu leaderboardu se začala situace v závěru soutěže dramatizovat: Rakušanka Christina Wolf se na druhém místě významně přiblížila dosud jasně vedoucí Emily Kristine Pedersen, které se naopak dlouho vůbec nedařilo. Když už byl však rozdíl jedné rány, předvedla největší favoritka turnaje skvělý finiš – na 17. jamce dala birdie a před tribunou na osmnáctce již v hustém dešti proměnila velmi dlouhý putt na eagle. Titul z Berouna patří Pedersen právem, navíc si upevnila vedoucí postavení v žebříčku Ladies European Tour..

Výsledky

FOTO Tristan Jones/LET

Datum: Neděle 30. srpna 2020
Všechny články autora

Související články

Češi na mezinárodní scéně – 35. týden
Češi na mezinárodní scéně – 35. týden

02.09.2022 | Na přelomu týdne mohou čeští hráči dosáhnout dalších skvělých individuálních, ale také týmových výsledků. Po úspěchu družstva žen na mistrovství světa odehrávajícím se v minulém týdnu se o vylepšení svého maxima snaží i družstvo mužů. Sára Kousková bojuje o své další vítězství v sérii LETAS.

Češky na LET v Maroku: jsme zpátky
Češky na LET v Maroku: jsme zpátky

24.02.2024 | Český golf má první TOP10 letošní sezony Ladies European Tour. Postarala se o ni Sára Kousková skvělým 6. místem na Lalla Meryem Cup v marockém Rabatu. Klára Davidson Spilková nakonec 4. místo po dvou kolech neudržela a uzavřela na dělené 13. pozici. Janě Melichové i Kristýně Napoleaové cut unikl.

Profesionálky se s LET přesouvají do Maroka
Profesionálky se s LET přesouvají do Maroka

21.02.2024 | Kvarteto českých profesionálek se na africkém kontinentu přesunulo do Maroka na třetí letošní turnaj Ladies European Tour. Na Royal Golf Dar Es Salam v Rabatu startuje ve čtvrtek 22. února tříkolový Lalla Meryem Cup s dotací 450.000 euro. Jana Melichová se vrací do místa loňského velkého úspěchu.

Češky na LET v Saudské Arábii za očekáváním
Češky na LET v Saudské Arábii za očekáváním

18.02.2024 | Druhý podnik Ladies European Tour se odehrál 15.-18.2. v Saúdské Arábii za účasti kompletní čtveřice českých členek LET 2024. Na hřišti Riyadh Golf Club City si zahrály všechna čtyři kola jen Sára Kousková a Jana Melichová. Klára Davidson Spilková a Kristýna Napoleaová se do finále zatím nepodívaly.

Češky na LET v Saudské Arábii opět ve čtyřech
Češky na LET v Saudské Arábii opět ve čtyřech

14.02.2024 | Z Keni do Saúdské Arábie se přesouvá seriál LET na Turnaj Aramco Ladies International, který se odehraje od čtvrtka 15. do neděle 18. února na hřišti Riyadh Golf Club City. V individuální soutěži se zde představí už celá čtveřice českých profesionálek, včetně Kláry Davidson Spilkové.

Poslední turnaj LET zakončil úspěšné tažení českých ...
Poslední turnaj LET zakončil úspěšné tažení českých ...

26.11.2023 | Klára Davidson Spilková uhájila v posledním turnaji sezóny LET TOP 10 v celkovém pořadí žebříčku Race to Costa del Sol. Druhou nejlepší českou hráčkou je na 28. místě Kristýna Napoleaová. V TOP 70, které určuje jistotu plné hrací karty na příští sezónu, jsou 55.

Češky uzavřou úspěšnou sezonu LET španělským finále
Češky uzavřou úspěšnou sezonu LET španělským finále

22.11.2023 | Letošní sezona Ladies European Tour definitivně končí. Ve španělské Marbelle na turnaji Andalucía Costa del Sol Open de España 23.-26.11. se o poslední body a postavení v žebříčku utkají s nejlepšími hráčkami LET Češky Klára Davidson Spilková, Sára Kousková, Kristýna Napoleaová a Jana Melichová.

Napoleaová si na LET Mallorka řekla o start na LOH
Napoleaová si na LET Mallorka řekla o start na LOH

18.11.2023 | Kristýna Napoleaová vedla působivé české tažení turnajem LET na Mallorce. Po úžasném výkonu ve vítězném 1. kole zakončila turnaj na 6. příčce a přiblížila se startu na LOH. Skvělý turnaj odehrála devátá Jana Melichová i Klára Davidson Spilková, která se finišem ve 3.

Reklama
Banner
X HCP HCP

HráčPřihlásit zde