Česká golfová federace

Aktuality

Jak ovlivnil přechod na WHS handicap u nejlepších českých amatérů?

Jak ovlivnil přechod na WHS handicap u nejlepších českých amatérů?

Petr Halaburda, Čtvrtek 19. března 2020

Zatímco rekreační golfisté po přechodu ČGF na nový handicapový systém vesměs zjistili, že svůj handicap zhoršili, u předních českých amatérů se stal pravý opak. Nejlepší WHS handicap z amatérských hráčů registrovaných v rámci ČGF má nyní reprezentantka Sára Kousková (+5,9).

U TOP českých amatérů se dal vzestup handicapů předpokládat, ale u některých se vylepšil skutečně výrazně. Před úterním přepočtem bylo v ČGF evidováno 95 hráčů s plusovým EGA handicapem, po změně na systém WHS má aktuálně „plusový“ handicap 153 hráčů.

Třeba připomenout, že výkonnostní soutěže amatérů se hrají na rány, takže handicapy u nich jsou především pomocným ukazatelem pro přijetí do vybraných turnajů, na zahraničních soutěžích navíc bývá často prvním měřítkem postavení na Světovém amatérském golfovém žebříčku (WAGR).

Aktuálně nejlepší Sára Kousková měla do přepočtu handicap +5,0, ale její zlepšení (+5,9) nebylo absolutně nejvýraznější. U některých hráčů byl skok na lepší handicap ještě znatelnější. U hráčů z reprezentačních výběrů v rámci Národních Tréninkových Skupin například u Terezy Koželuhové (z +3,3 na +5,2) či Denisy Vodičkové (+3,6/+5,3) mezi ženami, mezi muži u Matyáše Zapletala (+3,9/+5,7).

Představu o handicapech nejlepších českých golfistů si můžete udělat při pohledu na aktualizovaný Oficiální amatérský žebříček ČGF.

FOTO Zdeněk Sluka

Datum: Čtvrtek 19. března 2020
Všechny články autora

Související články

Pravidla amatérského statusu od 1. ledna 2022
Pravidla amatérského statusu od 1. ledna 2022

26.10.2021 | V úterý 26. října byla publikována modernizovaná Pravidla amatérského statusu, kterými se golf globálně začne řídit od 1. ledna 2022. Pojďme si představit nejdůležitější změny.

Jak dobře znáte Pravidla golfu? Vyzkoušejte si ...
Jak dobře znáte Pravidla golfu? Vyzkoušejte si ...

12.04.2021 | Dnešním dnem spouští Česká golfová federace vlastní online platformu pravidlových testů. Bude sloužit jak široké veřejnosti k nezávaznému ověření, jak na tom kdo je se znalostí pravidel, tak i pro výukové a zkouškové účely rozhodčích golfu.

Pravidla golfu v češtině naleznete už také v aplikac ...
Pravidla golfu v češtině naleznete už také v aplikac ...

27.02.2021 | Více než dva roky jsou v platnosti nová Pravidla golfu, jejichž znění lze čerpat jak z několika tuzemských tištěných publikací, tak také z elektronických médií včetně mobilní aplikace ČGF. Nově lze hledat pravidla v českém jazyce také v celosvětově využívané aplikaci R&A.

Jak na WHS? Metodické pokyny
Jak na WHS? Metodické pokyny

08.07.2020 | Nástup nového Světového hendikepového systému (WHS) byl zpomalen epidemií COVID-19. Ale golf naštěstí patřil k prvním aktivitám, které se dočkaly uvolnění, a tak jsou poslední týdny již ve znamení plnokrevného turnajového provozu. To s sebou samozřejmě přineslo první reálné zkušenosti s WHS.

Stručný průvodce Pravidly pro hendikepy
Stručný průvodce Pravidly pro hendikepy

10.04.2020 | Na webu ČGF v sekci DOKUMENTY byl publikován Stručný průvodce Pravidly pro hendikepy. Nový průvodce poskytuje jednoduchá vysvětlení a běžné aplikace Pravidel pro hendikepy, který je součástí Světového hendikepového systému (WHS).

Jak na handicapy v době pandemie?
Jak na handicapy v době pandemie?

08.04.2020 | V souvislosti s otevřením hřišť - byť zatím s omezeními – v situaci, kdy nadále přetrvává epidemická situace v době onemocnění COVID-19, se množí dotazy na zajištění bezpečného průběhu hry za dodržená Pravidel Golfu a Pravidel pro hendikepy.

Přepočet handicapů byl dokončen, technický server ...
Přepočet handicapů byl dokončen, technický server ...

17.03.2020 | Technický server ČGF je po odstávce, během které se uskutečnila migrace HCP (přepočet podle nových pravidel WHS) znovu v provozu. Přepočet handicapů byl tak dokončen.

Celosvětový handicapový systém - Shrnutí na závěr
Celosvětový handicapový systém - Shrnutí na závěr

06.02.2020 | ČGF se přihlásila k používání nového WHS již od roku 2020. Leden je pryč, ale zatím se nic neděje. Jak to tedy vlastně bude? A hlavně kdy? A jak vlastně bude ten přechod vypadat?...

Reklama
Banner
X HCP HCP

HráčPřihlásit zde