Česká golfová federace

Aktuality

Challenge Tour, 1. kolo: Čtyři Češi vykročili směrem k víkendové účasti

Challenge Tour, 1. kolo: Čtyři Češi vykročili směrem k víkendové účasti

Petr Halaburda, Čtvrtek 23. května 2019

Čtyři čeští hráči mají slibně nakročeno do víkendových kol na turnaji D+D Real Czech Challenge, který dnes odstartoval v Golf Resortu Kaskáda u Brna. Nejlépe si vedli Filip Mrůzek a Petr Gál, kteří po výsledku -1 (70) dělí 23. místo. Nad hranicí cutu jsou i Stanislav Matuš a Daniel Suchan (71).

Po desetidenní pauze pokračovala druhá nejvyšší evropské série European Challlenge Tour znovu na české půdě. Po zbraslavském turnaji se golfoví profesionálové přestěhovali na jihomoravskou Kaskádu a rozjeli další turnaj o 200.00 eur. Před dvěma týdny jako jediný z Čechů prošel cutem Stanislav Matuš, který obsadil 29. místo.

Na startu je čtrnáct českých hráčů a někteří z nich rozjeli soutěž velmi solidně. Především dvojice Filip Mrůzek a domácí Petr Gál má před sebou k postupu, který aktuálně zajišťuje skóre Even par, nejblíže.   

"Podmínky dnes byly těžké, hodně foukalo a piny byly vzadu v boulích, takže jsem si říkal, že kolo kolem paru bude super začátek. To se splnilo, takže velká spokojenost," uvedl Mrůzek, který měl dnes po svém boku „na bagu“ svého otce Petra.

O postupu mohu reálně uvažovat také Stanislav Matuš a Daniel Suchan s výsledkem Evern par (71).

Nejlepší z amatérů je po úvodním dnu David Benák (+1), který jednu ránu proti paru ztratil až na závěrečné osmnácté jamce, patnáctiletý Filip Jakubčík byl pouze o ránu horší.

Zvláštní den prožil Aleš Kořínek, který byl rychle na skóre +4, ale pak se čtyřmi birdie dostal zpět na par. Jenže na posledních čtyřech jamkách zapisoval třikrát double-bogey a nadějný výsledek byl rychle v nenávratnu.

Cutem po pátečním druhém kole projde 60 nejlepších a všechna ties.

Výsledky 1. kola
Startovní časy 2. kola

 

Datum: Čtvrtek 23. května 2019
Všechny články autora

Související články

Challenge Tour, 2. kolo: Na Kaskádě jdou do finále ...
Challenge Tour, 2. kolo: Na Kaskádě jdou do finále ...

24.05.2019 | Čtyři čeští golfisté si zahrají obě víkendová kola na D+D Real Czech Challenge v Golf Resortu Kaskáda. Cutem v turnaji European Challenge Tout prošli Filip Mrůzek (-2), Stanislav Matuš a Petr Gál (oba -1) a po nejlepším „českém“ výkonu dne (68) také Michal Pospíšil.

Na Kaskádě se během turnaje Challenge Tour představí ...
Na Kaskádě se během turnaje Challenge Tour představí ...

22.05.2019 | Čtrnáct českých golfistů se představí na druhém turnaji v rámci European Challenge Tour, který se v krátké době ukáže v tuzemsku. Před dvěma týdny jako jediný prošel na Zbraslavi cutem Stanislav Matuš, tentokrát se o totéž společně s ním bude pokoušet dalších sedm profesionálů a šest amatérů.

Prague Golf Challenge, 2.
Prague Golf Challenge, 2.

10.05.2019 | Pouze Stanislav Matuš prošel jako jediný z českých hráčů do finálových víkendových kol Prague Golf Challenge na pražské Zbraslavi. Další Češi neprožili ve větrném počasí radostný den a končí.

Na Zbraslavi startuje Challenge Tour s jedenácti ...
Na Zbraslavi startuje Challenge Tour s jedenácti ...

08.05.2019 | Jedenáct českých hráčů a výborně obsazené startovní pole je připraveno na Prague Golf Challenge, turnaji druhé nejvyšší evropské série European Challenge Tour na zbraslavském hřišti, který startuje ve čtvrtek. Od pátku do neděle se hraje na Ypsilonu akce Pro Golf Tour s další českou účastí.

Čeští profesionálové v plném zápřahu: Spilková ...
Čeští profesionálové v plném zápřahu: Spilková ...

24.04.2019 | Neobvyklý počet českých profesionálů bude v druhé polovině týdne ve hře na různých sériích po celém světě. Počínaje Klárou Spilkovou na LPGA až po širokou skupinu Čechů startujících na turnaji Pro Golf Tour v rakouském Haugschlagu.

6. ročník WGM Czech Open: Profesionální debut ...
6. ročník WGM Czech Open: Profesionální debut ...

08.07.2019 | Široké startovní pole s nejlepšími tuzemskými profesionály i amatéry, ale také bohatou zahraniční účast slibuje již šestý ročník WGM Czech Open, který se bude hrát znovu na hřišti Beroun Golf Club od 1. do 4. srpna.

Challenge Tour na Penati: Cutem prošli Matuš s ...
Challenge Tour na Penati: Cutem prošli Matuš s ...

05.07.2019 | Dva z dvanácti českých hráčů budou pokračovat i ve zbývajícím programu D+D Real Slovakia Challenge ve slovenském Penati. Stanislav Matuš je v polovině turnaje na 22. místě, Jan Cafourek na 55. pozici.

Challenge Tour na Penati: Z Čechů odstartoval ...
Challenge Tour na Penati: Z Čechů odstartoval ...

04.07.2019 | Stanislav Matuš odstartoval nejlépe turnaj D+D Real Slovakia Challenge na hřišti Legend v Penati nedaleko slovenské Senice. S výsledkem 69 (-3) je po prvním kole na děleném 25. místě. O dvě rány hůře hrál Filip Mrůzek (71), nejlepší český amatér Gordan Brixi zapisoval 74 ran.

Reklama
Banner
X AMUNDI Czech Ladies Challenge