Česká golfová federace

Aktuality

Challenge Tour, 1. kolo: Čtyři Češi vykročili směrem k víkendové účasti

Challenge Tour, 1. kolo: Čtyři Češi vykročili směrem k víkendové účasti

Petr Halaburda, Čtvrtek 23. května 2019

Čtyři čeští hráči mají slibně nakročeno do víkendových kol na turnaji D+D Real Czech Challenge, který dnes odstartoval v Golf Resortu Kaskáda u Brna. Nejlépe si vedli Filip Mrůzek a Petr Gál, kteří po výsledku -1 (70) dělí 23. místo. Nad hranicí cutu jsou i Stanislav Matuš a Daniel Suchan (71).

Po desetidenní pauze pokračovala druhá nejvyšší evropské série European Challlenge Tour znovu na české půdě. Po zbraslavském turnaji se golfoví profesionálové přestěhovali na jihomoravskou Kaskádu a rozjeli další turnaj o 200.00 eur. Před dvěma týdny jako jediný z Čechů prošel cutem Stanislav Matuš, který obsadil 29. místo.

Na startu je čtrnáct českých hráčů a někteří z nich rozjeli soutěž velmi solidně. Především dvojice Filip Mrůzek a domácí Petr Gál má před sebou k postupu, který aktuálně zajišťuje skóre Even par, nejblíže.   

"Podmínky dnes byly těžké, hodně foukalo a piny byly vzadu v boulích, takže jsem si říkal, že kolo kolem paru bude super začátek. To se splnilo, takže velká spokojenost," uvedl Mrůzek, který měl dnes po svém boku „na bagu“ svého otce Petra.

O postupu mohu reálně uvažovat také Stanislav Matuš a Daniel Suchan s výsledkem Evern par (71).

Nejlepší z amatérů je po úvodním dnu David Benák (+1), který jednu ránu proti paru ztratil až na závěrečné osmnácté jamce, patnáctiletý Filip Jakubčík byl pouze o ránu horší.

Zvláštní den prožil Aleš Kořínek, který byl rychle na skóre +4, ale pak se čtyřmi birdie dostal zpět na par. Jenže na posledních čtyřech jamkách zapisoval třikrát double-bogey a nadějný výsledek byl rychle v nenávratnu.

Cutem po pátečním druhém kole projde 60 nejlepších a všechna ties.

Výsledky 1. kola
Startovní časy 2. kola

 

Datum: Čtvrtek 23. května 2019
Všechny články autora

Související články

Q-School European Tour: Matuš slaví postup, Cafourek ...
Q-School European Tour: Matuš slaví postup, Cafourek ...

10.11.2019 | Radost českému golfu přináší druhá fáze kvalifikační školy European Tour. Stanislav Matuš obsadil ve svém turnaji v Almeiře dělené páté místo a slaví postup do finále Q-School, kam má vykročeno v Alicante z opakovaně přerušené soutěže rovněž Jan Cafourek.

Stanislav Matuš je zpět v TOP 10, v Alicante znovu ...
Stanislav Matuš je zpět v TOP 10, v Alicante znovu ...

09.11.2019 | Stanislav Matuš nechal zapomenout na druhé kolo a po třetím kole kvalifikační školy European Tour se znovu vrátil do první desítky průběžného pořadí s náskokem čtyř ran na pozice, které budou znamenat po neděli postup do další fáze. Třetí kolo v Alicante nebylo dohráno...

Q-Series: Matušovi druhé kolo nevyšlo, v Alicante ...
Q-Series: Matušovi druhé kolo nevyšlo, v Alicante ...

08.11.2019 | Druhé kolo kvalifikace pro European Tour nevyšlo Stanislavu Matušovi (77), přesto se nadále drží na postupových příčkách. V druhém turnaji v Alicante stačil dohrát pouze Jan Cafourek (72), zatímco Filip Mrůzek byl mezi většinou, která kvůli tmě výsledek nezapisovala.

Skvělé vykročení Stanislava Matuše do Q-School
Skvělé vykročení Stanislava Matuše do Q-School

07.11.2019 | Skvělý start má za sebou český profesionál Stanislav Matuš na turnaji druhé fáze kvalifikační školy European Tour ve Španělsku. Po úvodním kole v Almeiře je se skóre 65 (-7) na děleném třetím místě. Hůře svůj start v Alicante zvládli Jan Cafourek (+2) a Filip Mrůzek (+8).

Trio Matuš, Mrůzek a Cafourek vstupuje do druhé ...
Trio Matuš, Mrůzek a Cafourek vstupuje do druhé ...

06.11.2019 | Do druhé fáze kvalifikace o účast v příští sezóně European Tour vstoupí ve čtvrtek ve Španělsku trojice českých golfistů. Filip Mrůzek a Jan Cafourek čeká turnaj v Alicante, Stanislav Matuš bude bojovat v Almeiře.

Challenge Tour finišuje, na startu v Irsku budou ...
Challenge Tour finišuje, na startu v Irsku budou ...

09.10.2019 | Čtyři čeští hráči se objeví na startu turnaje Stone Irish Challenge, který bude posledním turnajem European Challenge Tour pro široké startovní pole. Tři zbývající soutěže v sezóně už budou mít omezený počet startujících.

Challenge Tour, 2. kolo: Na Kaskádě jdou do finále ...
Challenge Tour, 2. kolo: Na Kaskádě jdou do finále ...

24.05.2019 | Čtyři čeští golfisté si zahrají obě víkendová kola na D+D Real Czech Challenge v Golf Resortu Kaskáda. Cutem v turnaji European Challenge Tout prošli Filip Mrůzek (-2), Stanislav Matuš a Petr Gál (oba -1) a po nejlepším „českém“ výkonu dne (68) také Michal Pospíšil.

Na Kaskádě se během turnaje Challenge Tour představí ...
Na Kaskádě se během turnaje Challenge Tour představí ...

22.05.2019 | Čtrnáct českých golfistů se představí na druhém turnaji v rámci European Challenge Tour, který se v krátké době ukáže v tuzemsku. Před dvěma týdny jako jediný prošel na Zbraslavi cutem Stanislav Matuš, tentokrát se o totéž společně s ním bude pokoušet dalších sedm profesionálů a šest amatérů.

Reklama
Banner