Česká golfová federace

Aktuality

Na Kaskádě se během turnaje Challenge Tour představí čtrnáct českých hráčů

Na Kaskádě se během turnaje Challenge Tour představí čtrnáct českých hráčů

Petr Halaburda, Středa 22. května 2019

Čtrnáct českých golfistů se představí na druhém turnaji v rámci European Challenge Tour, který se v krátké době ukáže v tuzemsku. Před dvěma týdny jako jediný prošel na Zbraslavi cutem Stanislav Matuš, tentokrát se o totéž společně s ním bude pokoušet dalších sedm profesionálů a šest amatérů.

Turnaj D+D REAL Czech Challenge se uskuteční již poosmé, ovšem premiérově v Golf Resortu Kaskáda, kam se přestěhoval z Kunětické Hory. Na jednom z nich v roce 2013 vytvořil tamní rekord hřiště (62) aktuální vítěz PGA Championship Brooks Koepka.

Na dalším turnaji série s dotací 200.000 eur se tak letos začne psát nová historie. Budou u toho také Češi a znovu většina svede především boj o účast ve finálovém víkendu, jak to úspěšně předvedl Stanislav Matuš 29. místem na Zbraslavi.

Napodobit se ho budou snažit tentokrát i jeho krajané Filip Mrůzek, Jan Cafourek, Daniel Suchan, Petr Gál, Aleš Kořínek, Michal Pospíšil a Lukáš Tintěra. Šanci získávat zkušenosti dostanou I amatéři Gordan Brixi, David Siwy, Vojtěch Kostelka, Matyáš Zapletal, David Benák, benjamínkem bude patnáctiletý Filip Jakubčík.

Ani na Kaskádě nebudou chybět velká jména, především pak Francouzi Grégory Havret a Grégory Bourdy, v součtu se tak představí sedm titulů z European Tour.

A dorazí také jejich krajan Antoine Rozner, vítěz jak ze Zbraslavi, tak z předchozího turnaje ve Španělsku a pochopitelně rovněž vedoucí muž sezónního žebříčku série.

„Máme radost z toho, že jsme se s pořádáním Challenge Tour přesunuli na Moravu a můžeme ukázat golf světové úrovně také moravským fanouškům. Mají se na co těšit, na Kaskádu dorazí řada bývalých šampionů ale i vycházející hvězdy budoucnosti,“ řekl Petr Dědek, majitel promotérské společnosti Relmost, která pořádá také D+D REAL Czech Masters, srpnový turnaj European Tour na Albatrossu.

Kaskáda je podle něj pro špičkové výkony jak stvořená. „Jedná se o tradiční turnajové hřiště, které už prověřilo řadu golfistů především v rámci amatérských šampionátů a pravidleně zde končí také domácí série profesionálů. Jsme rádi, že sem můžeme dovézt ty nejlepší evropské golfisty, kteří pořádně otestují devítky Kamenná a Dřevěná ,“ připomněl Dědek, že hřiště u Kuřimi každý rok hostí řadu významných akcí.

Hřiště bylo pro turnaj upraveno na par 71 (6449 metrů); jamka č. 12 se bude hrát jako par 4.

Turnaj se hraje od čtvrtka 23. května do neděle 26. května. Po pátečním druhém kole následuje cut pro 60 nejlepší a všechna ties. Vstup je pro diváky po celý turnaj zdarma.

Startovní listina

 

Datum: Středa 22. května 2019
Všechny články autora

Související články

Challenge Tour finišuje, na startu v Irsku budou ...
Challenge Tour finišuje, na startu v Irsku budou ...

09.10.2019 | Čtyři čeští hráči se objeví na startu turnaje Stone Irish Challenge, který bude posledním turnajem European Challenge Tour pro široké startovní pole. Tři zbývající soutěže v sezóně už budou mít omezený počet startujících.

Challenge Tour, 2. kolo: Na Kaskádě jdou do finále ...
Challenge Tour, 2. kolo: Na Kaskádě jdou do finále ...

24.05.2019 | Čtyři čeští golfisté si zahrají obě víkendová kola na D+D Real Czech Challenge v Golf Resortu Kaskáda. Cutem v turnaji European Challenge Tout prošli Filip Mrůzek (-2), Stanislav Matuš a Petr Gál (oba -1) a po nejlepším „českém“ výkonu dne (68) také Michal Pospíšil.

Challenge Tour, 1. kolo: Čtyři Češi vykročili ...
Challenge Tour, 1. kolo: Čtyři Češi vykročili ...

23.05.2019 | Čtyři čeští hráči mají slibně nakročeno do víkendových kol na turnaji D+D Real Czech Challenge, který dnes odstartoval v Golf Resortu Kaskáda u Brna. Nejlépe si vedli Filip Mrůzek a Petr Gál, kteří po výsledku -1 (70) dělí 23. místo. Nad hranicí cutu jsou i Stanislav Matuš a Daniel Suchan (71).

Prague Golf Challenge, 2.
Prague Golf Challenge, 2.

10.05.2019 | Pouze Stanislav Matuš prošel jako jediný z českých hráčů do finálových víkendových kol Prague Golf Challenge na pražské Zbraslavi. Další Češi neprožili ve větrném počasí radostný den a končí.

Na Zbraslavi startuje Challenge Tour s jedenácti ...
Na Zbraslavi startuje Challenge Tour s jedenácti ...

08.05.2019 | Jedenáct českých hráčů a výborně obsazené startovní pole je připraveno na Prague Golf Challenge, turnaji druhé nejvyšší evropské série European Challenge Tour na zbraslavském hřišti, který startuje ve čtvrtek. Od pátku do neděle se hraje na Ypsilonu akce Pro Golf Tour s další českou účastí.

Čeští profesionálové v plném zápřahu: Spilková ...
Čeští profesionálové v plném zápřahu: Spilková ...

24.04.2019 | Neobvyklý počet českých profesionálů bude v druhé polovině týdne ve hře na různých sériích po celém světě. Počínaje Klárou Spilkovou na LPGA až po širokou skupinu Čechů startujících na turnaji Pro Golf Tour v rakouském Haugschlagu.

Matuš výsledek nevylepšil, čtvrté kolo bylo zrušeno
Matuš výsledek nevylepšil, čtvrté kolo bylo zrušeno

13.10.2019 | Čtvrté kolo turnaje série European Challenge Tour v Irsku bylo kvůli nepříznivému počasí zrušeno a Stanislav Matuš tak nevylepšil konečné dělené 58. místo a v sezónním žebříčku je na 80. místě.

Češi v 2. kole na Challenge Tour výrazně přidali, ...
Češi v 2. kole na Challenge Tour výrazně přidali, ...

11.10.2019 | Výrazně lepší výkony podalo kvarteto českých golfistů v turnaji ze série European Challenge Tour v Irsku v dnešním druhém kole, ale na postup do finálového víkendu to stačilo již pouze Stanislavu Matušovi.

Reklama
Banner