Česká golfová federace

Aktuality

Challenge Tour, 2. kolo: Na Kaskádě jdou do finále čtyři čeští hráči

Challenge Tour, 2. kolo: Na Kaskádě jdou do finále čtyři čeští hráči

Petr Halaburda, Pátek 24. května 2019

Čtyři čeští golfisté si zahrají obě víkendová kola na D+D Real Czech Challenge v Golf Resortu Kaskáda. Cutem v turnaji European Challenge Tout prošli Filip Mrůzek (-2), Stanislav Matuš a Petr Gál (oba -1) a po nejlepším „českém“ výkonu dne (68) také Michal Pospíšil.

V minulosti se už mnohokrát stalo, že po cutu pošilhávalo vícero Čechů, ale pátek byl často nad jejich síly. Dnešní kolo ale potěšilo fanoušky českého golfu; i proto, že aspiranti na postup zvládli klíčový den velmi sebevědomě.

Jako první se mohl s předstihem radovat už hodinu po poledni Filip Mrůzek. „Hrálo se mi velmi dobře, hřiště je skvěle připravené, mám z toho dobrý pocit,“ liboval si muž, který vstoupí do třetího kola na děleném 28. místě. „O víkendu nebudu nic měnit, strategie mojí hry zůstane stejná,“ slibuje si od 36 jamek.

V následujícím flightu dorazil na poslední green také Petr Gál, který na posledních dvou jamkách zapisoval birdie a bylo rozhodnuto. A tak ho nemusel trápit ani minutý putt na eagle.

Jeho hodnocení ale bylo vyčerpávající: „Byly to nervy! Dnes bylo lepší počasí, ale pro mě to bylo nějak naopak. Špatně jsem se vyspal, už na drivingu to létalo všude možně a na hřišti jsem ztrácel, na patnáctce jsem dokonce trefil out. Na posledních dvou jamkách jsem to ale nahradil, a tak teď budu doufat, se cut už nebude moc hýbat,“ svěřil se domácí hráč a vyzval brněnské golfové příznivce, aby mu dorazili o víkendu fandit. „Aby bylo jasné, kdo je tady doma,“ žertoval.

Stanislav Matuš prošel cutem podruhé v řadě a stejně jako na Zbraslavi se bude snažit o lepší umístění ze zadních pozic. Aktuálně je na skóre -1. „Měl jsem našlápnuto na lepší výsledek, stále ale bojuju s puttováním,“ našel největší slabinu své hry.

V nejhorší situaci z postupujících byl Michal Pospíšil, který na cut ztrácel tři rány už před startem kola. Ale rychle se dostal na denní skóre -4, pak zase ztratil. A rozhodující birdie získal stejně jako Mrůzek na třetí jamce od konce, také v jeho případě šlo o sedmičku. Na devítce si prožil ještě menší drama po vyhozené ráně do greenu, ale nakonec mohl být spokojen.

I další Češi se dnes snažili, pod par za kolo se dostali Matyáš Zapletal (69) i Jan Cafourek (70), ale od postupu byli po prvním kole už příliš daleko.

V čele je v polovině turnaje s náskokem dvou ran na skóre -10 Angličan Ross McGowan.

Výsledky po 2. kole
Startovní listina 3. kola

 

Datum: Pátek 24. května 2019
Všechny články autora

Související články

Challenge Tour finišuje, na startu v Irsku budou ...
Challenge Tour finišuje, na startu v Irsku budou ...

09.10.2019 | Čtyři čeští hráči se objeví na startu turnaje Stone Irish Challenge, který bude posledním turnajem European Challenge Tour pro široké startovní pole. Tři zbývající soutěže v sezóně už budou mít omezený počet startujících.

Challenge Tour, 1. kolo: Čtyři Češi vykročili ...
Challenge Tour, 1. kolo: Čtyři Češi vykročili ...

23.05.2019 | Čtyři čeští hráči mají slibně nakročeno do víkendových kol na turnaji D+D Real Czech Challenge, který dnes odstartoval v Golf Resortu Kaskáda u Brna. Nejlépe si vedli Filip Mrůzek a Petr Gál, kteří po výsledku -1 (70) dělí 23. místo. Nad hranicí cutu jsou i Stanislav Matuš a Daniel Suchan (71).

Na Kaskádě se během turnaje Challenge Tour představí ...
Na Kaskádě se během turnaje Challenge Tour představí ...

22.05.2019 | Čtrnáct českých golfistů se představí na druhém turnaji v rámci European Challenge Tour, který se v krátké době ukáže v tuzemsku. Před dvěma týdny jako jediný prošel na Zbraslavi cutem Stanislav Matuš, tentokrát se o totéž společně s ním bude pokoušet dalších sedm profesionálů a šest amatérů.

Prague Golf Challenge, 2.
Prague Golf Challenge, 2.

10.05.2019 | Pouze Stanislav Matuš prošel jako jediný z českých hráčů do finálových víkendových kol Prague Golf Challenge na pražské Zbraslavi. Další Češi neprožili ve větrném počasí radostný den a končí.

Na Zbraslavi startuje Challenge Tour s jedenácti ...
Na Zbraslavi startuje Challenge Tour s jedenácti ...

08.05.2019 | Jedenáct českých hráčů a výborně obsazené startovní pole je připraveno na Prague Golf Challenge, turnaji druhé nejvyšší evropské série European Challenge Tour na zbraslavském hřišti, který startuje ve čtvrtek. Od pátku do neděle se hraje na Ypsilonu akce Pro Golf Tour s další českou účastí.

Čeští profesionálové v plném zápřahu: Spilková ...
Čeští profesionálové v plném zápřahu: Spilková ...

24.04.2019 | Neobvyklý počet českých profesionálů bude v druhé polovině týdne ve hře na různých sériích po celém světě. Počínaje Klárou Spilkovou na LPGA až po širokou skupinu Čechů startujících na turnaji Pro Golf Tour v rakouském Haugschlagu.

Matuš výsledek nevylepšil, čtvrté kolo bylo zrušeno
Matuš výsledek nevylepšil, čtvrté kolo bylo zrušeno

13.10.2019 | Čtvrté kolo turnaje série European Challenge Tour v Irsku bylo kvůli nepříznivému počasí zrušeno a Stanislav Matuš tak nevylepšil konečné dělené 58. místo a v sezónním žebříčku je na 80. místě.

Češi v 2. kole na Challenge Tour výrazně přidali, ...
Češi v 2. kole na Challenge Tour výrazně přidali, ...

11.10.2019 | Výrazně lepší výkony podalo kvarteto českých golfistů v turnaji ze série European Challenge Tour v Irsku v dnešním druhém kole, ale na postup do finálového víkendu to stačilo již pouze Stanislavu Matušovi.

Reklama
Banner