Česká golfová federace

Aktuality

Extraliga: V Kácově se rozhodlo o finalistech

Extraliga: V Kácově se rozhodlo o finalistech

Jonáš Mencl, Sobota 1. září 2018

O finalistech letošní Extraligy družstev mužů a žen je rozhodnuto. O titul si zahrají muži Kunětické Hory s Beskydským GK a ženy RGC Mariánské Lázně s hráčkami Beskydského GK. Sobotní semifinálová utkání přinesla velmi dramatické okamžiky – ve čtyřech zápasech rozhodovaly rozehrávky.

V Panorama Golf Resortu se v sobotu bojovalo o postup do finále nejvyšší domácí soutěže družstev, vedle toho se vedl také boj s časem. „Sobotní program se protáhl kvůli čtyřem rozehrávkám, ale také kvůli dešti. Hřiště si ale s vodou poradilo skvěle, fairwaye nebyly zásadně promáčené a greeny pohltily vodu bez problému,“ uvedl hlavní rozhodčí turnaje Jan Šonka.

Do dvou rozehrávek se v sobotu dostal Royal Golf Club Mariánské Lázně. Muži západočeského klubu v souboji poražených čtvrtfinalistů podlehli mužům z GC Hostivař a čeká je boj o sedmé místo. Ženy Mariánských Lázní byly úspěšnější – v semifinále zdolaly v generačním souboji urputně hrající hráčky GC Olomouc na třetí jamce rozehrávky.

Ve finále si Mariánské Lázně zahrají s Beskydským GK. Olomouc vyzve Erpet Praha v souboji o bronz.

Nad rámec se hrálo také v souboji poražených čtvrtfinalistek z Kunětické Hory a Greensgate GC. Z tohoto klání vyšly vítězně hráčky Greensgate, které si tak zahrají o konečné páté místo.

Napínavý byl i souboj o finále mezi muži Hodkoviček a Kunětické Hory. Hráči pražského klubu sice ovládli všechny tři foursomy, ale jejich protivníci nesložili zbraně a v singlech si vynutili prodloužení. V něm prohrál tým Hodkoviček na první jamce rozehrávky kvůli trojputtu z krátké vzdálenosti a umožnil postup Kunětické Hoře.

K rozehrávce přitom dojít vůbec nemuselo - protože kvůli tmě nebylo možné zápas dohrát, mohly Hodkovičky bez rozehrávky postoupit dál jako lépe postavený tým z kvalifikace, ovšem gentlemanským gestem vyzvaly soupeře k boji na hřišti. 

Kunětická Hora narazí ve finále na Beskydský GC, který si poradil s GC Brno 6:3. O bronz si to rozdají Hodkovičky s GC Brno.

Ve skupině play-out ještě není definitivně rozhodnuto o sestupujících. Do první ligy sestoupí dva týmy v ženské i mužské kategorii.

Pavouk play-off a play-out muži

Pavouk play-off a play-out ženy

Časový plán

Autor: Jonáš Mencl 
Datum: Sobota 1. září 2018
Všechny články autora

Související články

Postupy a sestupy v ligových soutěžích družstev ...
Postupy a sestupy v ligových soutěžích družstev ...

25.07.2023 | Soutěže družstev mužů a žen mají v roce 2023 dohráno. Známe vítěze nejvyšší soutěže – Extraligy, ale i postupující a sestupující kluby ve všech dalších soutěžích. Přinášíme celkový přehled, kdo se radoval a které týmy budou naopak dobývat své ztracené pozice zpět.

1. liga mužů a žen vstupuje do play-off & play-out
1. liga mužů a žen vstupuje do play-off & play-out

21.07.2023 | Poslední kvalifikační kolo 1. ligy mužů a žen v regionu Západ na hřišti Greensgate a regionu Východ na hřišti Austerlitz určilo dvojice hrající o postupová, ale i sestupová místa. Napínavý souboj o osmou příčku zažili muži na Dýšině. Mezi sedmou a desátou příčkou dělí týmy odstup pouhých tří ran.

Extraliga jde do finále
Extraliga jde do finále

20.07.2023 | Nejvyšší klubová soutěž družstev ČR vyvrcholí o víkendu v Ostravici. Dvanáct týmů mužů a žen se zde od čtvrtka 20. 7. do neděle popere o titul mistra České republiky, resp. o setrvání v extralize.

Extraliga družstev ČR v Sokolově nabídla dvě HIO
Extraliga družstev ČR v Sokolově nabídla dvě HIO

29.05.2023 | Kvalifikační kola Extraligy ČR nabídla o víkendu v Sokolově skvělý golf a také dvě hole-in-one. Do dalších bojů jdou z prvních míst muži Albatross golf club Praha a ženy Golf Club Brno. V jednotlivcích si nejlépe vedli třinecký Stanislav Matuš a Veronika Kedroňová z GC Olomouc.

Extraliga se rozehraje o víkendu v Sokolově
Extraliga se rozehraje o víkendu v Sokolově

24.05.2023 | Nejvyšší klubovou soutěž družstev v ČR rozehrají týmy mužů a žen poslední květnový víkend na hřišti v Sokolově. O „zlatý hattrick“ se pokusí muži z brněnské Kaskády, na čtyři vítězství v řadě navazují ženy z GC Třinec (Beskydský GK). Do Extraligy se letos vrací ženy Hradce Králové a Čechie.

První a druhé ligy mužů a žen se rozehrají o víkendu
První a druhé ligy mužů a žen se rozehrají o víkendu

12.05.2023 | Beřovice a Lázně Bohdaneč; Kestřany, Barbora, Čeladná a Poděbrady. To jsou místa, na kterých v sobotu 13. května odstartují úvodní kvalifikační kola v 1. a 2. lize družstev mužů a žen. Celkem mezi sebou poměří síly 125 družstev z celé České republiky.

Soutěže družstev ČGF: šance pro sportovně laděné ...
Soutěže družstev ČGF: šance pro sportovně laděné ...

17.04.2023 | Uzávěrka přihlášek do soutěží družstev mužů, žen a mládeže ČGF se kvapem blíží. Do 30. dubna může každý klub do těchto soutěží přihlásit libovolný počet svých družstev. Od letošní sezóny mohou do vyšších ligových soutěží družstev začít postupovat i B-týmy nebo C-týmy bez jakéhokoli omezení!...

Aktuálně: ligové postupy a sestupy
Aktuálně: ligové postupy a sestupy

15.08.2022 | Přestože ligové soutěže mužů a žen ještě nejsou dohrány – zbývá odložené finále 3. ligy mužů ve skupině C v Liberci-Machníně o posledním srpnovém víkendu, množí se dotazy klubů, zda se v té které soutěži udržely.

Reklama
Banner
X HCP HCP

HráčPřihlásit zde