Česká golfová federace

Aktuality

Extraliga: V Kácově se rozhodlo o finalistech

Extraliga: V Kácově se rozhodlo o finalistech

Jonáš Mencl, Sobota 1. září 2018

O finalistech letošní Extraligy družstev mužů a žen je rozhodnuto. O titul si zahrají muži Kunětické Hory s Beskydským GK a ženy RGC Mariánské Lázně s hráčkami Beskydského GK. Sobotní semifinálová utkání přinesla velmi dramatické okamžiky – ve čtyřech zápasech rozhodovaly rozehrávky.

V Panorama Golf Resortu se v sobotu bojovalo o postup do finále nejvyšší domácí soutěže družstev, vedle toho se vedl také boj s časem. „Sobotní program se protáhl kvůli čtyřem rozehrávkám, ale také kvůli dešti. Hřiště si ale s vodou poradilo skvěle, fairwaye nebyly zásadně promáčené a greeny pohltily vodu bez problému,“ uvedl hlavní rozhodčí turnaje Jan Šonka.

Do dvou rozehrávek se v sobotu dostal Royal Golf Club Mariánské Lázně. Muži západočeského klubu v souboji poražených čtvrtfinalistů podlehli mužům z GC Hostivař a čeká je boj o sedmé místo. Ženy Mariánských Lázní byly úspěšnější – v semifinále zdolaly v generačním souboji urputně hrající hráčky GC Olomouc na třetí jamce rozehrávky.

Ve finále si Mariánské Lázně zahrají s Beskydským GK. Olomouc vyzve Erpet Praha v souboji o bronz.

Nad rámec se hrálo také v souboji poražených čtvrtfinalistek z Kunětické Hory a Greensgate GC. Z tohoto klání vyšly vítězně hráčky Greensgate, které si tak zahrají o konečné páté místo.

Napínavý byl i souboj o finále mezi muži Hodkoviček a Kunětické Hory. Hráči pražského klubu sice ovládli všechny tři foursomy, ale jejich protivníci nesložili zbraně a v singlech si vynutili prodloužení. V něm prohrál tým Hodkoviček na první jamce rozehrávky kvůli trojputtu z krátké vzdálenosti a umožnil postup Kunětické Hoře.

K rozehrávce přitom dojít vůbec nemuselo - protože kvůli tmě nebylo možné zápas dohrát, mohly Hodkovičky bez rozehrávky postoupit dál jako lépe postavený tým z kvalifikace, ovšem gentlemanským gestem vyzvaly soupeře k boji na hřišti. 

Kunětická Hora narazí ve finále na Beskydský GC, který si poradil s GC Brno 6:3. O bronz si to rozdají Hodkovičky s GC Brno.

Ve skupině play-out ještě není definitivně rozhodnuto o sestupujících. Do první ligy sestoupí dva týmy v ženské i mužské kategorii.

Pavouk play-off a play-out muži

Pavouk play-off a play-out ženy

Časový plán

Autor: Jonáš Mencl 
Datum: Sobota 1. září 2018
Všechny články autora

Související články

Mistrovské soutěže družstev rozhodly o postupech ...
Mistrovské soutěže družstev rozhodly o postupech ...

02.08.2021 | V neděli byly završeny letošní mistrovské soutěže družstev mužů a žen. O šampiónech extraligy se rozhodlo už v sobotu, nižší ligové soutěže se dohrály v neděli. Postupy a sestupy najdete v konečných tabulkách od extraligy až po 3. ligu.

Mistry ČR družstev jsou muži GC Brno a ženy Beskydsk ...
Mistry ČR družstev jsou muži GC Brno a ženy Beskydsk ...

31.07.2021 | Extraliga družstev mužů a žen pro rok 2021 zná své vítěze. Mezi muži titul vybojoval GC Brno, druhý skončil Greensgate GC a bronz bral Prague City GC. Mezi ženami titul obhájil Beskydský GK, stříbro putuje do GC Olomouc a třetí skončil GC Karlovy Vary.

Extraliga družstev mužů a žen míří do finále
Extraliga družstev mužů a žen míří do finále

30.07.2021 | Dnešní semifinálové souboje přinesly jména týmů, které se v sobotu utkají o titul mistra ČR družstev. V mužské kategorii proti sobě nastoupí vítěz kvalifikace GC Brno a Greensgate GC, mezi ženami si finále zahrají obhájkyně titulu z Beskydského GK a překvapení šampionátu z GC Olomouc.

O postup do finále extraligy si zahrají favorité ...
O postup do finále extraligy si zahrají favorité ...

29.07.2021 | První den jamkové části Extraligy družstev mužů a žen přinesl jména klubů, které se v pátek utkají v semifinále. Oba vítězné týmy kvalifikace prošly do druhého kola hlavní části soutěže, o šanci na pódiová umístění však překvapivě přišly týmy, které skončily druhé.

Extraligovou kvalifikaci na rány vyhráli muži ...
Extraligovou kvalifikaci na rány vyhráli muži ...

28.07.2021 | Čtvrtým kolem na rány se dnes na Karlštejně uzavřela kvalifikační část Extraligy družstev mužů a žen. Nejlépe si vedli muži z GC Brno a ženy z Beskydského GK. Mezi jednotlivci dnes hráli nejlépe Ondřej Melichar s Filipem Jakubčíkem (66) a Hana Ryšková (68).

První extraligový víkend se nejlépe vydařil mužům ...
První extraligový víkend se nejlépe vydařil mužům ...

13.06.2021 | Po třídenním klání prvního termínu extraligy družstev mužů a žen v Panorama Golf Resortu Kácov si týmové vedení udrželi muži z GC Brno a ženy z Beskydského GK. V individuální soutěži hráli nejlépe Filip Jakubčík a Anna Andrýsová.

Vedení v extralize si drží muži z GC Brno a ženy ...
Vedení v extralize si drží muži z GC Brno a ženy ...

12.06.2021 | Ve druhém kole extraligy družstev mužů a žen v kácovském Panorama Golf Resortu si vedení nadále drží mužský tým z GC Brno a ženy z Beskydského Golfového Klubu. V individuálním pořadí jsou na vrcholu leaderboardu Matěj Bača a Sára Zrníková.

Po prvním kole extraligy vedou muži z Brna a ženy ...
Po prvním kole extraligy vedou muži z Brna a ženy ...

11.06.2021 | Panorama Golf Resort Kácov přivítal dvanáct mužských a ženských týmů pro první tři kola extraligy družstev mužů a žen. Ve vedení jsou po prvním dni muži z GC Brno a ženy z Beskydského GK. Rekord hřiště (63) zahrál Matěj Bača a padl i hole-in-one v podání Jana Šustka.

Reklama
Banner
X WHS WHS

Ověř si svůj HCP