Česká golfová federace

Aktuality

Extraliga: Muži M. Lázní trápili loňského mistra, oba týmy Greensgate budou bez medaile

Extraliga: Muži M. Lázní trápili loňského mistra, oba týmy Greensgate budou bez medaile

Jonáš Mencl, Pátek 31. srpna 2018

V Kácově v pátek odstartovalo play-off Extraligy mužů i žen čtvrtfinálovými zápasy ve hře na jamky. Dramatické boje o postup mezi nejlepší čtveřici týmů přinesly překvapení. Ze hry o medaile vypadla družstva Greensgate GC, která si dělala zálusk na nejvyšší příčky, namále měly i Hodkovičky.

Páteční čtvrtfinálová utkání rozhodla o tom, kdo bude hrát v příštích dnech cenné kovy. Do semifinále se protlačili loňští vítězové GC Hodkovičky po velkém boji s Mariánskými Lázněmi. Až na třetí jamce rozehrávky rozhodl fourosme pražského klubu o své účasti mezi nejlepší čtyřkou. V semifinále narazí na tým Kunětické Hory, který zdolal Hostivař.

Druhou semifinálovou dvojici utvořili hráči Beskydského GK a GC Brno, kteří si překvapivě vyšlápli na Greensgate GC, a výrazně tak vylepší loňské deváté místo. Svého plzeňského soka porazili Brňané 3,5:1,5.

Smutný den Greensgatu podtrhly ženy, které nestačily na GC Olomouc (1:2). Hráčky olomouckého klubu se v semifinále utkají s RGC Mariánské Lázně, v druhém semifinále na sebe narazí hráčky Erpetu a Beskydského GK.

Ve skupině o udržení se ujaly vedení v ženské kategorii hráčky GC Karlovy Vary, které vyzrály na Hradec Králové. Remízou skončilo utkání mezi PGC Ostrava a Sokrates GCC. V mužské kategorii slavili vítězství hráči GC Karlštejn a GC Erpet Praha.

Jamkové boje v Panoroma Golf Resortu končily později proti původnímu plánu. „Kombinace devítek River-Meadows nebyla pro jamkovou hru tím pravým ořechovým. Hráči riskovali rány do greenů a tempo se tím zpomalovalo, pro zítřek prohodíme pořadí obou devítek a věříme, že to bude stejně dobrý tah jako loni při otočení devítek Forest-Meadows,“ uvedl hlavní rozhodčí turnaje Jan Šonka.

Pavouk play-off a play-out muži

Pavouk play-off a play-out ženy

Časový plán

Autor: Jonáš Mencl 
Datum: Pátek 31. srpna 2018
Všechny články autora

Související články

Mistrovské soutěže družstev rozhodly o postupech ...
Mistrovské soutěže družstev rozhodly o postupech ...

02.08.2021 | V neděli byly završeny letošní mistrovské soutěže družstev mužů a žen. O šampiónech extraligy se rozhodlo už v sobotu, nižší ligové soutěže se dohrály v neděli. Postupy a sestupy najdete v konečných tabulkách od extraligy až po 3. ligu.

Mistry ČR družstev jsou muži GC Brno a ženy Beskydsk ...
Mistry ČR družstev jsou muži GC Brno a ženy Beskydsk ...

31.07.2021 | Extraliga družstev mužů a žen pro rok 2021 zná své vítěze. Mezi muži titul vybojoval GC Brno, druhý skončil Greensgate GC a bronz bral Prague City GC. Mezi ženami titul obhájil Beskydský GK, stříbro putuje do GC Olomouc a třetí skončil GC Karlovy Vary.

Extraliga družstev mužů a žen míří do finále
Extraliga družstev mužů a žen míří do finále

30.07.2021 | Dnešní semifinálové souboje přinesly jména týmů, které se v sobotu utkají o titul mistra ČR družstev. V mužské kategorii proti sobě nastoupí vítěz kvalifikace GC Brno a Greensgate GC, mezi ženami si finále zahrají obhájkyně titulu z Beskydského GK a překvapení šampionátu z GC Olomouc.

O postup do finále extraligy si zahrají favorité ...
O postup do finále extraligy si zahrají favorité ...

29.07.2021 | První den jamkové části Extraligy družstev mužů a žen přinesl jména klubů, které se v pátek utkají v semifinále. Oba vítězné týmy kvalifikace prošly do druhého kola hlavní části soutěže, o šanci na pódiová umístění však překvapivě přišly týmy, které skončily druhé.

Extraligovou kvalifikaci na rány vyhráli muži ...
Extraligovou kvalifikaci na rány vyhráli muži ...

28.07.2021 | Čtvrtým kolem na rány se dnes na Karlštejně uzavřela kvalifikační část Extraligy družstev mužů a žen. Nejlépe si vedli muži z GC Brno a ženy z Beskydského GK. Mezi jednotlivci dnes hráli nejlépe Ondřej Melichar s Filipem Jakubčíkem (66) a Hana Ryšková (68).

První extraligový víkend se nejlépe vydařil mužům ...
První extraligový víkend se nejlépe vydařil mužům ...

13.06.2021 | Po třídenním klání prvního termínu extraligy družstev mužů a žen v Panorama Golf Resortu Kácov si týmové vedení udrželi muži z GC Brno a ženy z Beskydského GK. V individuální soutěži hráli nejlépe Filip Jakubčík a Anna Andrýsová.

Vedení v extralize si drží muži z GC Brno a ženy ...
Vedení v extralize si drží muži z GC Brno a ženy ...

12.06.2021 | Ve druhém kole extraligy družstev mužů a žen v kácovském Panorama Golf Resortu si vedení nadále drží mužský tým z GC Brno a ženy z Beskydského Golfového Klubu. V individuálním pořadí jsou na vrcholu leaderboardu Matěj Bača a Sára Zrníková.

Po prvním kole extraligy vedou muži z Brna a ženy ...
Po prvním kole extraligy vedou muži z Brna a ženy ...

11.06.2021 | Panorama Golf Resort Kácov přivítal dvanáct mužských a ženských týmů pro první tři kola extraligy družstev mužů a žen. Ve vedení jsou po prvním dni muži z GC Brno a ženy z Beskydského GK. Rekord hřiště (63) zahrál Matěj Bača a padl i hole-in-one v podání Jana Šustka.

Reklama
Banner
X WHS WHS

Ověř si svůj HCP