Česká golfová federace

Aktuality

Extraliga: Muži M. Lázní trápili loňského mistra, oba týmy Greensgate budou bez medaile

Extraliga: Muži M. Lázní trápili loňského mistra, oba týmy Greensgate budou bez medaile

Jonáš Mencl, Pátek 31. srpna 2018

V Kácově v pátek odstartovalo play-off Extraligy mužů i žen čtvrtfinálovými zápasy ve hře na jamky. Dramatické boje o postup mezi nejlepší čtveřici týmů přinesly překvapení. Ze hry o medaile vypadla družstva Greensgate GC, která si dělala zálusk na nejvyšší příčky, namále měly i Hodkovičky.

Páteční čtvrtfinálová utkání rozhodla o tom, kdo bude hrát v příštích dnech cenné kovy. Do semifinále se protlačili loňští vítězové GC Hodkovičky po velkém boji s Mariánskými Lázněmi. Až na třetí jamce rozehrávky rozhodl fourosme pražského klubu o své účasti mezi nejlepší čtyřkou. V semifinále narazí na tým Kunětické Hory, který zdolal Hostivař.

Druhou semifinálovou dvojici utvořili hráči Beskydského GK a GC Brno, kteří si překvapivě vyšlápli na Greensgate GC, a výrazně tak vylepší loňské deváté místo. Svého plzeňského soka porazili Brňané 3,5:1,5.

Smutný den Greensgatu podtrhly ženy, které nestačily na GC Olomouc (1:2). Hráčky olomouckého klubu se v semifinále utkají s RGC Mariánské Lázně, v druhém semifinále na sebe narazí hráčky Erpetu a Beskydského GK.

Ve skupině o udržení se ujaly vedení v ženské kategorii hráčky GC Karlovy Vary, které vyzrály na Hradec Králové. Remízou skončilo utkání mezi PGC Ostrava a Sokrates GCC. V mužské kategorii slavili vítězství hráči GC Karlštejn a GC Erpet Praha.

Jamkové boje v Panoroma Golf Resortu končily později proti původnímu plánu. „Kombinace devítek River-Meadows nebyla pro jamkovou hru tím pravým ořechovým. Hráči riskovali rány do greenů a tempo se tím zpomalovalo, pro zítřek prohodíme pořadí obou devítek a věříme, že to bude stejně dobrý tah jako loni při otočení devítek Forest-Meadows,“ uvedl hlavní rozhodčí turnaje Jan Šonka.

Pavouk play-off a play-out muži

Pavouk play-off a play-out ženy

Časový plán

Autor: Jonáš Mencl 
Datum: Pátek 31. srpna 2018
Všechny články autora

Související články

Extraliga se vrací na Vysočinu s novým logem soutěže
Extraliga se vrací na Vysočinu s novým logem soutěže

19.06.2024 | Devět dnů zbývá do startu Extraligy. Nejvyšší soutěž klubových družstev v ČR se po 5 letech vrací na skvěle připravené hřiště v Telči. Resort ležící příhodně na pomezí Čech a Moravy přivítá 28.6. po dvanácti týmech mužů a žen složených z nejlepších hráčů svých klubů k bojům o extraligový titul.

Víkend ve znamení rozehrávky 1. a 2.
Víkend ve znamení rozehrávky 1. a 2.

10.05.2024 | Karlštejn a Olomouc budou o víkendu 11. a 12. května místy, kde družstva mužů a žen odstartují svým 1. a 2. kolem prvoligové soutěže ČGF. Ve stejném termínu se odehrají i kvalifikační kola 2. ligy družstev mužů a žen regionů A až D na Darovanském Dvoře, Mnichu, v Liberci a Kořenci.

Extraliga odhalila nový vizuální styl
Extraliga odhalila nový vizuální styl

25.04.2024 | Nejvyšší klubová soutěž v České republice Extraliga vstupuje do nové golfové sezóny s novou vizuální identitou. Moderní energické logo vychází ze základních prvků komunikace České golfové federace. Golfový fanoušek získá lepší orientaci ve výsledkovém servisu, hráči extraligy svoji identifikaci.

Postupy a sestupy v ligových soutěžích družstev ...
Postupy a sestupy v ligových soutěžích družstev ...

25.07.2023 | Soutěže družstev mužů a žen mají v roce 2023 dohráno. Známe vítěze nejvyšší soutěže – Extraligy, ale i postupující a sestupující kluby ve všech dalších soutěžích. Přinášíme celkový přehled, kdo se radoval a které týmy budou naopak dobývat své ztracené pozice zpět.

1. liga mužů a žen vstupuje do play-off & play-out
1. liga mužů a žen vstupuje do play-off & play-out

21.07.2023 | Poslední kvalifikační kolo 1. ligy mužů a žen v regionu Západ na hřišti Greensgate a regionu Východ na hřišti Austerlitz určilo dvojice hrající o postupová, ale i sestupová místa. Napínavý souboj o osmou příčku zažili muži na Dýšině. Mezi sedmou a desátou příčkou dělí týmy odstup pouhých tří ran.

Extraliga jde do finále
Extraliga jde do finále

20.07.2023 | Nejvyšší klubová soutěž družstev ČR vyvrcholí o víkendu v Ostravici. Dvanáct týmů mužů a žen se zde od čtvrtka 20. 7. do neděle popere o titul mistra České republiky, resp. o setrvání v extralize.

Extraliga družstev ČR v Sokolově nabídla dvě HIO
Extraliga družstev ČR v Sokolově nabídla dvě HIO

29.05.2023 | Kvalifikační kola Extraligy ČR nabídla o víkendu v Sokolově skvělý golf a také dvě hole-in-one. Do dalších bojů jdou z prvních míst muži Albatross golf club Praha a ženy Golf Club Brno. V jednotlivcích si nejlépe vedli třinecký Stanislav Matuš a Veronika Kedroňová z GC Olomouc.

Extraliga se rozehraje o víkendu v Sokolově
Extraliga se rozehraje o víkendu v Sokolově

24.05.2023 | Nejvyšší klubovou soutěž družstev v ČR rozehrají týmy mužů a žen poslední květnový víkend na hřišti v Sokolově. O „zlatý hattrick“ se pokusí muži z brněnské Kaskády, na čtyři vítězství v řadě navazují ženy z GC Třinec (Beskydský GK). Do Extraligy se letos vrací ženy Hradce Králové a Čechie.

Reklama
Banner
X HCP HCP

HráčPřihlásit zde