Česká golfová federace

Aktuality

Extraliga: Muži M. Lázní trápili loňského mistra, oba týmy Greensgate budou bez medaile

Extraliga: Muži M. Lázní trápili loňského mistra, oba týmy Greensgate budou bez medaile

Jonáš Mencl, Pátek 31. srpna 2018

V Kácově v pátek odstartovalo play-off Extraligy mužů i žen čtvrtfinálovými zápasy ve hře na jamky. Dramatické boje o postup mezi nejlepší čtveřici týmů přinesly překvapení. Ze hry o medaile vypadla družstva Greensgate GC, která si dělala zálusk na nejvyšší příčky, namále měly i Hodkovičky.

Páteční čtvrtfinálová utkání rozhodla o tom, kdo bude hrát v příštích dnech cenné kovy. Do semifinále se protlačili loňští vítězové GC Hodkovičky po velkém boji s Mariánskými Lázněmi. Až na třetí jamce rozehrávky rozhodl fourosme pražského klubu o své účasti mezi nejlepší čtyřkou. V semifinále narazí na tým Kunětické Hory, který zdolal Hostivař.

Druhou semifinálovou dvojici utvořili hráči Beskydského GK a GC Brno, kteří si překvapivě vyšlápli na Greensgate GC, a výrazně tak vylepší loňské deváté místo. Svého plzeňského soka porazili Brňané 3,5:1,5.

Smutný den Greensgatu podtrhly ženy, které nestačily na GC Olomouc (1:2). Hráčky olomouckého klubu se v semifinále utkají s RGC Mariánské Lázně, v druhém semifinále na sebe narazí hráčky Erpetu a Beskydského GK.

Ve skupině o udržení se ujaly vedení v ženské kategorii hráčky GC Karlovy Vary, které vyzrály na Hradec Králové. Remízou skončilo utkání mezi PGC Ostrava a Sokrates GCC. V mužské kategorii slavili vítězství hráči GC Karlštejn a GC Erpet Praha.

Jamkové boje v Panoroma Golf Resortu končily později proti původnímu plánu. „Kombinace devítek River-Meadows nebyla pro jamkovou hru tím pravým ořechovým. Hráči riskovali rány do greenů a tempo se tím zpomalovalo, pro zítřek prohodíme pořadí obou devítek a věříme, že to bude stejně dobrý tah jako loni při otočení devítek Forest-Meadows,“ uvedl hlavní rozhodčí turnaje Jan Šonka.

Pavouk play-off a play-out muži

Pavouk play-off a play-out ženy

Časový plán

Autor: Jonáš Mencl 
Datum: Pátek 31. srpna 2018
Všechny články autora

Související články

Lieser si na Mallorce polepšil, GC Brno veze sedmé ...
Lieser si na Mallorce polepšil, GC Brno veze sedmé ...

23.10.2021 | Dosud nejvydařenější kolo na turnaji European Tour má za sebou Ondřej Lieser a před finálovým kolem dělí 57. místo. Sedmí skončili na poháru pro národní šampióny v Portugalsku hráči GC Brno. President Trophy počtvrté získal Karel Štaubert, poslední profesionální titul pro Stanislava Matuše.

Cut pro Liesera, dvakrát TOP 10 pro české pro ...
Cut pro Liesera, dvakrát TOP 10 pro české pro ...

22.10.2021 | Dvě umístění pro české profesionálky v TOP 10, cut pro Ondřeje Liesera a také průběžné sedmé místo pro českého mistra v turnaji šampiónů družstev přinesl páteční program turnajů v zahraničí.

Lieser na hranici cutu, Váňová stálé v TOP 10
Lieser na hranici cutu, Váňová stálé v TOP 10

21.10.2021 | Ondřej Lieser je po úvodním kole turnaje European Tour na Mallorce na hranici cutu. Šideri Váňová si v závěrečné soutěži LET Access Series mírně pohoršila, ale dál se drží v elitní desítce, do finálového kola prošla i Kristýna Napoleaová.

Lieser na European Tour, pět Češek na LETAS a ...
Lieser na European Tour, pět Češek na LETAS a ...

20.10.2021 | Také tento týden přinese několik mezinárodních akcí s českými zástupci. Ondřej Lieser se vrací na European Tour na oblíbené Mallorce, pět českých žen startuje na turnaji LET Access Series ve Španělsku a hráči mistrovského GC Brno se představí na turnaji evropských klubových šampiónu v Portugalsku.

Ženy z Beskydského GK vezou z Poháru mistrů čtvrté ...
Ženy z Beskydského GK vezou z Poháru mistrů čtvrté ...

02.10.2021 | Čtvrté místo vezou z turnaje pro mistrovské týmy své země hráčky Beskydského GK. Na European Ladies’Club Trophy ve Francii přišly o pódiovou pozici o pouhou ránu. Velmi cenné umístění podtrhla Denisa Vodičková, která obsadila sedmou příčku v individuálním hodnocení.

Mistrovské soutěže družstev rozhodly o postupech ...
Mistrovské soutěže družstev rozhodly o postupech ...

02.08.2021 | V neděli byly završeny letošní mistrovské soutěže družstev mužů a žen. O šampiónech extraligy se rozhodlo už v sobotu, nižší ligové soutěže se dohrály v neděli. Postupy a sestupy najdete v konečných tabulkách od extraligy až po 3. ligu.

Mistry ČR družstev jsou muži GC Brno a ženy Beskydsk ...
Mistry ČR družstev jsou muži GC Brno a ženy Beskydsk ...

31.07.2021 | Extraliga družstev mužů a žen pro rok 2021 zná své vítěze. Mezi muži titul vybojoval GC Brno, druhý skončil Greensgate GC a bronz bral Prague City GC. Mezi ženami titul obhájil Beskydský GK, stříbro putuje do GC Olomouc a třetí skončil GC Karlovy Vary.

Extraliga družstev mužů a žen míří do finále
Extraliga družstev mužů a žen míří do finále

30.07.2021 | Dnešní semifinálové souboje přinesly jména týmů, které se v sobotu utkají o titul mistra ČR družstev. V mužské kategorii proti sobě nastoupí vítěz kvalifikace GC Brno a Greensgate GC, mezi ženami si finále zahrají obhájkyně titulu z Beskydského GK a překvapení šampionátu z GC Olomouc.

Reklama
Banner
X WHS WHS

Ověř si svůj HCP