Česká golfová federace

Aktuality

Extraliga: Do boje o titul vstupují z pozice lídrů muži z Hodkoviček a ženy z Dýšiny

Extraliga: Do boje o titul vstupují z pozice lídrů muži z Hodkoviček a ženy z Dýšiny

Petr Halaburda, Čtvrtek 30. srpna 2018

Ženský tým Greensgate GC a mužský GC Hodkovičky vyhrály pětikolovou kvalifikaci na rány v Extralize družstev a vstoupí v roli nejvýše nasazených celků do vyřazovacích bojů o titul, které se budou hrát v Panorama Golf Resortu od pátku do neděle.

Dnešní boje v kombinaci devítek River+Meadows se protáhly, poslední hráči dorazili do klubovny před setměním. „Startovnímu poli dělaly problém rychlé greeny, a tak žádná smršť výjimečně nízkých výsledků k vidění nebyla. Ale kvalifikace je uzavřena, vyřazovací boje začínají,“ uvedl hlavní rozhodčí Jan Šonka.

Dva výsledky pod par hřiště přinesli Tomáš Vymazal z Kunětické Hory (70) a brněnský Filip Jakubčík (71), mezi ženami poslední kvalifikační kolo zvládla nejlépe dýšinská Tereza Koželuhová (74).

I Vymazalův výkon pomohl Kunětické Hoře k nejlepšímu týmové výsledku dne (373) a čtvrtému místu zajišťující lepší pozici, než bude mít na pátém místě se stejným celkovým výsledkem (1910) Hostivař. Na nasazení to však příliš velký vliv nemělo, neboť oba týmy na sebe narazí hned v pátečním vzájemném duelu.

Také v ženské soutěži byly rozdíly mezi nejlepšími družstvy minimální: První Greensgate a pátou Kunětickou Horu dělí pouze deset ran.

Poslední čtyři týmy v obou kategoriích budou hrát o záchranu.

Konečné výsledky kvalifikace

Pavouk play-off a play-out muži

Pavouk play-off a play-out ženy

Časový plán

Datum: Čtvrtek 30. srpna 2018
Všechny články autora

Související články

Postupy a sestupy v ligových soutěžích družstev ...
Postupy a sestupy v ligových soutěžích družstev ...

25.07.2023 | Soutěže družstev mužů a žen mají v roce 2023 dohráno. Známe vítěze nejvyšší soutěže – Extraligy, ale i postupující a sestupující kluby ve všech dalších soutěžích. Přinášíme celkový přehled, kdo se radoval a které týmy budou naopak dobývat své ztracené pozice zpět.

1. liga mužů a žen vstupuje do play-off & play-out
1. liga mužů a žen vstupuje do play-off & play-out

21.07.2023 | Poslední kvalifikační kolo 1. ligy mužů a žen v regionu Západ na hřišti Greensgate a regionu Východ na hřišti Austerlitz určilo dvojice hrající o postupová, ale i sestupová místa. Napínavý souboj o osmou příčku zažili muži na Dýšině. Mezi sedmou a desátou příčkou dělí týmy odstup pouhých tří ran.

Extraliga jde do finále
Extraliga jde do finále

20.07.2023 | Nejvyšší klubová soutěž družstev ČR vyvrcholí o víkendu v Ostravici. Dvanáct týmů mužů a žen se zde od čtvrtka 20. 7. do neděle popere o titul mistra České republiky, resp. o setrvání v extralize.

Extraliga družstev ČR v Sokolově nabídla dvě HIO
Extraliga družstev ČR v Sokolově nabídla dvě HIO

29.05.2023 | Kvalifikační kola Extraligy ČR nabídla o víkendu v Sokolově skvělý golf a také dvě hole-in-one. Do dalších bojů jdou z prvních míst muži Albatross golf club Praha a ženy Golf Club Brno. V jednotlivcích si nejlépe vedli třinecký Stanislav Matuš a Veronika Kedroňová z GC Olomouc.

Extraliga se rozehraje o víkendu v Sokolově
Extraliga se rozehraje o víkendu v Sokolově

24.05.2023 | Nejvyšší klubovou soutěž družstev v ČR rozehrají týmy mužů a žen poslední květnový víkend na hřišti v Sokolově. O „zlatý hattrick“ se pokusí muži z brněnské Kaskády, na čtyři vítězství v řadě navazují ženy z GC Třinec (Beskydský GK). Do Extraligy se letos vrací ženy Hradce Králové a Čechie.

První a druhé ligy mužů a žen se rozehrají o víkendu
První a druhé ligy mužů a žen se rozehrají o víkendu

12.05.2023 | Beřovice a Lázně Bohdaneč; Kestřany, Barbora, Čeladná a Poděbrady. To jsou místa, na kterých v sobotu 13. května odstartují úvodní kvalifikační kola v 1. a 2. lize družstev mužů a žen. Celkem mezi sebou poměří síly 125 družstev z celé České republiky.

Soutěže družstev ČGF: šance pro sportovně laděné ...
Soutěže družstev ČGF: šance pro sportovně laděné ...

17.04.2023 | Uzávěrka přihlášek do soutěží družstev mužů, žen a mládeže ČGF se kvapem blíží. Do 30. dubna může každý klub do těchto soutěží přihlásit libovolný počet svých družstev. Od letošní sezóny mohou do vyšších ligových soutěží družstev začít postupovat i B-týmy nebo C-týmy bez jakéhokoli omezení!...

Aktuálně: ligové postupy a sestupy
Aktuálně: ligové postupy a sestupy

15.08.2022 | Přestože ligové soutěže mužů a žen ještě nejsou dohrány – zbývá odložené finále 3. ligy mužů ve skupině C v Liberci-Machníně o posledním srpnovém víkendu, množí se dotazy klubů, zda se v té které soutěži udržely.

Reklama
Banner
X HCP HCP

HráčPřihlásit zde