Česká golfová federace

Aktuality

Svátek paragolfistů se uskutečnil ve Mstěticích

Svátek paragolfistů se uskutečnil ve Mstěticích

Petr Halaburda, Pondělí 9. července 2018

Hole-in-one, výsledek dvě pod par a také třeba pět birdie v řadě. To všechno nabídnul turnaj Světového poháru v paragolfu - Czech Disabled Golf Masters 2018 se hrál počátkem července ve Mstěticích, kam se sjeli hráči třinácti zemí bojovat o body do světového žebříčku.

Tradičně široké bylo i zastoupení českých barev. V turnaji startovali Pavel Bambousek, Vlastimil Hebelka, František Hes, Jiří Janda, Stanislav Jirásek, Zbyněk Kotek, Jakub Kovařík, Miroslav Lidinský, Václav Mráz, Tomáš Prouza, Lukáš Šnobl, Vladimír Stárek, Aleš Süsser a Zbyněk Vavrečka.

V elitní kategorii na rány startoval ve své paragolfové premiéře profesionál Jiří Janda, spolufavority byli Brendan Lawlor (Irsko) a Joakim Björkman (Švédsko). Pozdější vítěz Lawlor (na snímku) stačil v úvodním kole přidat i hole-in-one. Na druhém místě skončil obhájce loňského vítězství Björkman a třetí pozici vybojovala dánská reprezentantka Mette Wegge Lynggaard.

Čeští reprezentanti se ve světové konkurenci rozhodně neztratili: Jiří Janda přes sérii pěti birdie na medaili nedosáhl a vybojoval páté místo, hned za ním skončil Miroslav Lidinský.

V kategorii stableford A potvrdil stabilní a hlavně skvělou formu český reprezentant Jakub Kovařík - těsné vedení z prvního kola s přehledem potvrdil a s velkým náskokem vybojoval zlatou medaili, obrovským překvapením je stříbro pro dalšího českého hráče Zbyňka Vavrečku. V kategorii stableford B zvítězil český hráč Vladimír Stárek, další z českých reprezentantů Václav Mráz získal bronz.

Závěrečné předávání cen se uskutečnilo během večerní plavby po Vltavě.

Více informací z turnaje na www.czdga.cz

 

Datum: Pondělí 9. července 2018
Všechny články autora

Související články

Paragolfisté uzavřeli sezónu dvěma medailovými ...
Paragolfisté uzavřeli sezónu dvěma medailovými ...

18.11.2019 | Dvě medailová umístění vezou čeští paragolfisté z EDGA Algarve Open, které ukončilo jejich letošní sezónu. V Portugalsku získal stříbro ve své kategorii Jiří Janda, bronz veze Tomáš Prouza.

Hvězdou Czech Disabled Open se stal Slovák Jaroslav ...
Hvězdou Czech Disabled Open se stal Slovák Jaroslav ...

09.09.2019 | Již potřetí za sebou se uskutečnilo o víkendu MM ČR hendikepovaných golfistů v České Lípě. Titul mezinárodního šampióna poprvé putuje na Slovensko - zlato vybojoval Jaroslav Šalaváry před českým šampiónem Zbyňkem Kotkem a Miroslavem Lidinským.

Medailová umístění Jandy, Jiráska a Turka na Czech ...
Medailová umístění Jandy, Jiráska a Turka na Czech ...

01.07.2019 | Již podeváté se uskutečnil na české půdě turnaj Světového poháru paragolfistů. Soutěž s názvem Czech Disabled Golf Masters 2019 se hrála v posledních třech červnových dnech v Golf Clubu Mstětice. Letošního turnaje se zúčastnil rekordní počet 83 hráčů z 19 zemí světa včetně zámoří.

Čeští paragolfisté vezou zlato z Mistrovství Evropy
Čeští paragolfisté vezou zlato z Mistrovství Evropy

07.06.2019 | Zlaté medaile vybojovali čeští paragolfisté na evropském šampionátu, který skončil ve čtvrtek v podvečer ve Španělsku. Prvenství v kategorii Pohár národů (Stableford net) získal tým ve složení Stanislav Jirásek, Zbyněk Kotek, Jakub Kovařík a Václav Mráz.

Pavel Bambousek veze stříbro z MS vozíčkářů
Pavel Bambousek veze stříbro z MS vozíčkářů

19.11.2018 | Zavěr sezóny přinesl výrazný úspěch českým hendigolfistům. Pavel Bambousek veze do vlasti z historicky prvního mistrovství světa vozíčkářů ve své kategorii stříbrnou medaili.

CZDGA Golf Tour 2018 završilo finále v Pyšelích
CZDGA Golf Tour 2018 završilo finále v Pyšelích

18.10.2018 | Dvoudenní víkendové klání v Golfovém resortu Pyšely zakončilo letošní Český pohár hendikepovaných golfistů – CZDGA Golf Tour. Soutěž byla poslední možností získat body do celkového pořadí sezóny.

Mezinárodní mistrovství ČR v paragolfu určilo ...
Mezinárodní mistrovství ČR v paragolfu určilo ...

08.10.2017 | Paragolfová sezóna vyvrcholila o víkendu historicky prvním Mezinárodním mistrovstvím České republiky, které hostil golfový resort v České Lípě. Novým šampionem se stal Rakušan Roland Mayer, pouhé tři rány za ním zaostal český reprezentant Miroslav Lidinský.

Čeští hendigolfisté zářili v Itálii
Čeští hendigolfisté zářili v Itálii

05.05.2017 | Trojice Čechů hájila české barvy v Itálii, kde se konal už sedmnáctý ročník turnaje Italian Open for Disabled, který je součástí evropské série European Disabled Golf Tour. Trio Zbyněk Kotek, Miroslav Lidinský a Jakub Kovařík si vedla znamenitě. Všichni tři obsadili místa na stupních vítězů.

Reklama
Banner
X WHS WHS

Ověř si svůj HCP