Česká golfová federace

Aktuality

Filip Jakubčík nastoupí v prestižním Bonallack Trophy 2025

Filip Jakubčík nastoupí v prestižním Bonallack Trophy 2025

Tomáš Přikryl, Úterý 7. ledna 2025

Český amatér Filip Jakubčík si po loňské nominaci na prestižní Arnold Palmer Cup a vítězství s výběrem Evropy na St Andrews Trophy připíše další mimořádný start své kariéry. EGA si Jakubčíka vybrala mezi osmičku vyvolených, kteří budou 8.-10. ledna v SAE reprezentovat Evropu na Bonallack Trophy.

Bonallack Trophy, tato euro-asijská amatérská obdoba Ryder Cupu, se koná jednou za 2 roky a je důležitou událostí světového amatérského golfového kalendáře. Byl založen v roce 1998 a je pojmenován po Siru Michaelu Bonallackovi, významném amatérském golfistovi a vlivné osobnosti tohoto sportu. Letos to bude již po dvanácté, kdy se proti sobě postaví dvanáctičlenné týmy nejtalentovanějších hráčů nominovaných Evropskou golfovou asociací (EGA) a Asijsko-pacifickou golfovou konfederací (APGC).

Současně s Bonallack Trophy, kopírujícím styl Ryder Cupu, se ve stejnou dobu koná i ekvivalentní turnaj pro ženské týmy Patsy Hankins Trophy, který má za vzor pro změnu Solheim Cup. Českou stopu v Patsy Hankins Trophy bychom našli v roce 2023, kdy si toto prestižní klání zahrála tehdy ještě amatérka Patricie Macková.

Hostitelství Bonallack Trophy 2025 a Patsy Hankins Trophy 2025 se ujal Al Hamra Golf Club v Ras Al Khaimah ve Spojených arabských emirátech. Tamní 6065 m dlouhé 18jamkové hřiště se rozkládá přímo na pobřeží Arabského zálivu a má par 72. Jeho terén je nenáročný, rovinatý a jeho nadmořská výška se pohybuje od jednoho do osmi metrů nad mořem.

Turnaj Bonallack Trophy se hraje ve formátu podobném Ryder Cupu, což zahrnuje třídenní klání ve foursomech, fourballech a singlech.

Evropský tým povede nehrající kapitán Joachim Fourquet z Francie a fakt, že v jeho týmu je i 21letý český talent Filip Jakubčík, je velkou poctou a úspěchem pro celý český golf.

Poté, co původně dva nominovaní Tiger Christen (GER) and Max Kennedy (IRL) se stali profesionály, tým Evropy nakonec nastoupí v SAE ve složení: Jose Luis Ballester (ESP), Dominic Clemons (ENG), Pablo Ereño Perez (ESP), Filip Jakubčík (CZE), Algot Kleen (SWE) and Tim Wiedemeyer (GER) are joined by Charlie Forster (ENG), Lev Grinberg (UKR), Benjamin Reuter (NED), Gunnlaugur Árni Sveinsson (ISL), Richard Teder (EST), and Peer Wernicke (GER).

Z jedenácti dosud odehraných soubojů vyšel tým Evropy celkem sedmkrát vítězně, naposledy ale zvedal Bonallack Trophy nad hlavu v roce 2016. Tým Joachima Fourqueta tedy bude mít za úkol ukončit sérii dvou vítězných zápasů asijsko-pacifické strany a vrátit Bonallack Trophy do Evropy.

Informace a výsledky Bonallack Trophy 2025 najdete zde.

Připravil: -vrk-

Datum: Úterý 7. ledna 2025
Všechny články autora

Související články

Ohlédnutí Filipa Jakubčíka za WATC
Ohlédnutí Filipa Jakubčíka za WATC

31.10.2023 | Na amatérském mistrovství světa družstev mužů v Abú Dhabí byl Filip Jakubčík nejlepším hráčem našeho tříčlenného týmu. V silné konkurenci obsadil osmé místo, chvíli figuroval na dělené první pozici. On sám říká: „Mám z toho radost, je to úžasný pocit.

Úspěšná sezóna Filipa Jakubčíka přinesla výrazné ...
Úspěšná sezóna Filipa Jakubčíka přinesla výrazné ...

23.12.2021 | Před dvěma lety byl ohodnocen nejlepším hráčem do 16 let, letos si osmnáctiletý amatér Filip Jakubčík převzal již nejprestižnější ocenění Golfista roku ČGF. V této sezóně dominoval na tuzemských i zahraničních turnajích, nejlepší vzpomínky má však na týmové akce.

Sára Kousková s nejlepším umístěním ve WAGRu
Sára Kousková s nejlepším umístěním ve WAGRu

30.10.2021 | Nejlepší česká amatérka Sára Kousková dosáhla kariérního maxima ve světovém amatérském žebříčku WAGR, aktuálně jí patří 37. místo. Mezi amatéry je nejlepší znovu Jiří Zuska (139.). Profesionálům nadále s přehledem vládnou Klára Spilková a Ondřej Lieser.

Do čela šampionátu na rány jdou Ryšková a Ital ...
Do čela šampionátu na rány jdou Ryšková a Ital ...

04.08.2021 | Takřka dokonalé golfové počasí provázelo úvodní den MM ČR ve hře na rány na Kunětické Hoře. I proto byly k vidění skvělé výkony a nízké výsledky – čtrnáct hráčů a deset hráček ze 156 startujících zapisovalo skóre pod par hřiště...

Filip Jakubčík využil poslední šanci na zisk titulu ...
Filip Jakubčík využil poslední šanci na zisk titulu ...

09.06.2021 | Český reprezentant Filip Jakubčík o víkendu triumfoval na šampionátu German Boys Open, prestižním turnaji pro přední juniory. Vítězství přisuzuje dlouhodobé golfové přípravě ve Spojených státech, kde má před sebou ještě poslední rok na střední škole.

Filip Jakubčík ovládl prestižní německou juniorku
Filip Jakubčík ovládl prestižní německou juniorku

05.06.2021 | Sedmnáctiletý Filip Jakubčík (-12) vyhrál prestižní turnaj German Girls‘ & Boys‘ Open. Na jedné z nejvyhlášenějších kontinentálních juniorských soutěží, která dnes skončila v resortu St. Leon Rot, se neztratili ani další Češi: Jakub Janda byl čtvrtý, Anna Andrýsová sedmá.

Z kvalifikace za titulem: Filip Jakubčík ovládl ...
Z kvalifikace za titulem: Filip Jakubčík ovládl ...

19.01.2021 | Přes kvalifikaci se musel probít Filip Jakubčík do hlavní části prestižního turnaje Sean Foley Perfomance Junior Championship, který pak suverénně vyhrál (-7) s náskokem osmi ran a dokonale zaskočil domácí favority.

Jakubčík a Kedroňová nejlepšími Čechy v žebříčku ...
Jakubčík a Kedroňová nejlepšími Čechy v žebříčku ...

08.11.2024 | V zámořských univerzitních soutěžích působí desítky českých golfistů a golfistek. Po dohrání podzimní části sezóny 2024/2025 v USA lze průběžně bilancovat při pohledu na tamní univerzitní žebříčky. Postavení českých hráčů odráží i některé skvělé úspěchy, kterých Češi v této sezoně za mořem dosáhli.

Reklama
Banner
X HCP HCP

HráčPřihlásit zde