Česká golfová federace

Aktuality

Sára Kousková představila vlastní model hodinek

Sára Kousková představila vlastní model hodinek

Tomáš Přikryl, Čtvrtek 1. února 2024

Česká dvojka Sára Kousková vstupuje do své třetí profesionální sezony. Na tiskové konferenci 30.1. v Praze seznámila média s plány pro mimořádně důležitou olympijskou sezonu. Při té příležitosti překvapila i představením vlastního modelu hodinek PRIM. Řeč byla i o její roli golfové influencerky.

Kousková má za sebou velmi úspěšnou sezonu, kterou ve vztahu k Ladies European Tour charakterizovala jako sezonu adaptace a sžívání se s nejvyšší profesionální evropskou soutěží. Na žebříčku Order Of Merit LET přezimovala na 55. místě a s plnou hrací kartou LET pro letošní sezonu. Ze 23 startů na LET prošla 19krát cutem, dvakrát se umístila v TOP10 a na olympijském světovém žebříčku stále figuruje na postupovém místě do Paříže.

Po sportovní stránce je pro Kouskovou rok 2024 mimořádně důležitou etapou kariéry. Jejím prvořadým cílem je podle vlastních slov účast na olympiádě. Tomu odpovídá i rozdělení sezony na dvě části. Klíčovou předolympijskou část, která se uzavře po červnovém turnaji LET Czech Ladies Open v Berouně. Poolympijská část se pro Kouskovou ponese ve znamení snahy o co nejlepší výsledky na LET a zajištění plné hrací karty pro rok 2025.

Svůj profesionalismus promítá Sára Kousková i do stále aktivnější role golfové influencerky: „Já to vnímám jako velkou součást obrazu sportovce. Co dělám mimo golf a jak se prezentuji, je ve finále to, co mě od ostatních golfistek odlišuje. Díky příjemné a benefitní spolupráci s našimi partnery tak dokážeme dělat věci i mimo golf, ať už je to třeba sázení stromků s Tipsportem nebo i navrhování hodinek. Nově jsem se jako ambasadorka stala i součástí komunity EcoAthletes, která usiluje o udržitelnost ve sportu. Podobnou aktivitu plánujeme i na půdě LET, kde bych měla také působit v roli ambasadorky spolupracující s organizací GEO Foundation. Všechny tahle aktivity mě baví, myslím, že jsou velmi důležité a ráda na sebe beru roli komunikátora v téhle oblasti. Zapracovat více na takových aktivitách si beru jako svůj úkol pro tuto sezonu.“

Sára Kousková je mimo jiné i tváří značky hodinek PRIM od firmy Elton hodinářská, a.s. a díky této spolupráci si jako absolventka studií umění vyzkoušela i neobvyklou roli hodinářské designérky. Výsledek mnohaměsíční společné práce na vývoji unikátního modelu jejích vlastních hodinek představila na tiskové konferenci společně se zástupkyní partnerské značky PRIM. Sára Kousková dostala možnost vtisknout do návrhu pro ni charakteristické golfové i umělecké prvky a celou spolupráci s výrobcem českých hodinek z Nového Města nad Metuji okomentovala s nadšením: „Já jsem z naší spolupráce doslova unešená. Jakákoli návštěva PRIM je vždycky moc milým setkáním a jsem vděčná za možnost naučit se tohle všechno o hodinkách. Bylo to krásným doplněním do mé škatulky umění.“

Více informací o Sáře Kouskové najdete na jejích osobních stránkách zde.

Připravil: -vrk-

Datum: Čtvrtek 1. února 2024
Všechny články autora

Související články

Profesionálky se s LET přesouvají do Maroka
Profesionálky se s LET přesouvají do Maroka

21.02.2024 | Kvarteto českých profesionálek se na africkém kontinentu přesunulo do Maroka na třetí letošní turnaj Ladies European Tour. Na Royal Golf Dar Es Salam v Rabatu startuje ve čtvrtek 22. února tříkolový Lalla Meryem Cup s dotací 450.000 euro. Jana Melichová se vrací do místa loňského velkého úspěchu.

Češky na LET v Saudské Arábii za očekáváním
Češky na LET v Saudské Arábii za očekáváním

18.02.2024 | Druhý podnik Ladies European Tour se odehrál 15.-18.2. v Saúdské Arábii za účasti kompletní čtveřice českých členek LET 2024. Na hřišti Riyadh Golf Club City si zahrály všechna čtyři kola jen Sára Kousková a Jana Melichová. Klára Davidson Spilková a Kristýna Napoleaová se do finále zatím nepodívaly.

Češky na LET v Saudské Arábii opět ve čtyřech
Češky na LET v Saudské Arábii opět ve čtyřech

14.02.2024 | Z Keni do Saúdské Arábie se přesouvá seriál LET na Turnaj Aramco Ladies International, který se odehraje od čtvrtka 15. do neděle 18. února na hřišti Riyadh Golf Club City. V individuální soutěži se zde představí už celá čtveřice českých profesionálek, včetně Kláry Davidson Spilkové.

Kousková vstoupila do sezony LET 16. místem
Kousková vstoupila do sezony LET 16. místem

11.02.2024 | Dobrý start do Ladies European Tour se povedl Sáře Kouskové. Na turnaji Magical Kenya Ladies Open se stala vítězkou 3. dne a celkově dělenou 16. hráčkou turnaje. Odváží si tak body do světového a olympijského žebříčku a šek na 5.100 euro. Napoleaová ani Melichová na úvod sezony cutem neprošly.

Češky vstupují do nabité sezony turnajem LET v Keni
Češky vstupují do nabité sezony turnajem LET v Keni

07.02.2024 | Ladies European Tour otevírá další ročník s 31 turnaji ve 20 zemích světa na 5 kontinentech. A také se silným českým zastoupením. Tři naše hráčky odstartují sezonu LET 8.–11.2. turnajem Magical Kenya Ladies Open. Na nejvyšším evropském okruhu žen se bude letos rozdělovat rekordních 34 milionů eur.

Poslední turnaj LET zakončil úspěšné tažení českých ...
Poslední turnaj LET zakončil úspěšné tažení českých ...

26.11.2023 | Klára Davidson Spilková uhájila v posledním turnaji sezóny LET TOP 10 v celkovém pořadí žebříčku Race to Costa del Sol. Druhou nejlepší českou hráčkou je na 28. místě Kristýna Napoleaová. V TOP 70, které určuje jistotu plné hrací karty na příští sezónu, jsou 55.

Češky uzavřou úspěšnou sezonu LET španělským finále
Češky uzavřou úspěšnou sezonu LET španělským finále

22.11.2023 | Letošní sezona Ladies European Tour definitivně končí. Ve španělské Marbelle na turnaji Andalucía Costa del Sol Open de España 23.-26.11. se o poslední body a postavení v žebříčku utkají s nejlepšími hráčkami LET Češky Klára Davidson Spilková, Sára Kousková, Kristýna Napoleaová a Jana Melichová.

Napoleaová si na LET Mallorka řekla o start na LOH
Napoleaová si na LET Mallorka řekla o start na LOH

18.11.2023 | Kristýna Napoleaová vedla působivé české tažení turnajem LET na Mallorce. Po úžasném výkonu ve vítězném 1. kole zakončila turnaj na 6. příčce a přiblížila se startu na LOH. Skvělý turnaj odehrála devátá Jana Melichová i Klára Davidson Spilková, která se finišem ve 3.

Reklama
Banner
X HCP HCP

HráčPřihlásit zde