Česká golfová federace

Aktuality

Tým ČR U14 míří na EVIAN JUNIORS CHAMPIONSHIP

Tým ČR U14 míří na EVIAN JUNIORS CHAMPIONSHIP

Tomáš Přikryl, Pondělí 18. září 2023

Smíšené reprezentační družstvo ČR kategorie do 14 let odehraje ve dnech 19.-21. září vrcholný šampionát své věkové kategorie - Amundi Evian Juniors Cup. Ve francouzském Evian Resortu budou o individuální i týmový úspěch bojovat Ondřej Doležal, Marek Šmerda, Kristýna Květoňová a Tereza Kamradková.

Amundi Evian Juniors Cup, který se hraje už od roku 2007, se účastní národní družstva nejlepších mladých amatérů do 14 let. V letošním roce bude o titul soutěžit 14 národů: Česká republika, Slovensko, Belgie, Dánsko, Španělsko, Finsko, Francie, Itálie, Mexiko, Portugalsko, Rakousko, Švýcarsko, Turecko a USA. Pro mladé talenty je to mimořádná příležitost jít ve stopách mezinárodní ženské elity na ikonickém hřišti Evian Resort Golf Club. Champions Course dlouhý 6120 metrů s parem 72 se nachází ve francouzském Evian-les-Bains u břehu Ženevského jezera a je znám mj. jako hostitel jednoho z majorů Ladies European Tour.

Česká sestava 2 hráčů a 2 hráček do 14 let pochází z nominace sportovního úseku STK ČGF. Z poloviny je tým nominován podle aktuálního mládežnického žebříčku ČGF žáků a žákyň a z poloviny vlastním výběrem STK ČGF.

Realizační tým tvoří kouč Zuzana Mašínová a kapitán týmu Milan Kotrba. Nominaci na prestižní turnaj si svými výkony a postavením v žebříčku U14 vysloužili Ondřej Doležal (2009) HCP 0,6, Marek Šmerda (2010) HCP 1,5, Kristýna Květoňová (2009) HCP +2,2, Tereza Kamradková (2009) HCP +0,1.

Českou výpravu zastihlo v pondělí ráno nepříjemné deštivé počasí. Po ranní rozcvičce byl kapitán týmu informován, že je hřiště uzavřeno a s největší pravděpodobností hráči nebudou mít možnost zahrát si cvičné kolo. Na to hráči nereagují příliš pozitivně: „Rád bych si vyzkoušel alespoň přihrávky a putty na greenech. Z doslechu od hráčů z předešlých ročníků jsem se dozvěděl, že právě hra kolem greenu, je tady největší hráčskou výzvou,“ nechal se slyšet z pokoje na hotelu Marek Šmerda.

Ondřej Doležal s největší pravděpodobností kvůli svému reprezentačnímu výjezdu přišel o celkové prvenství v Národní golfové tour mládeže: Možnost reprezentovat Českou republiku je pro mě největším dosavadním úspěchem a pokud bych si měl sám a znovu volit mezi vítězstvím v NGTM a reprezentací na takhle prestižním turnaji, volba bude stejná." I on si povzdechl nad nepřízní počasí: Jen bych si rád zahrál i cvičné kolo. Představa, že bych měl nastoupit do soutěže bez rozehrání, se mi příliš nezamlouvá."

Turnaj Amundi Evian Juniors Cup se hraje na rány, na 3 kola po 18 jamkách bez cutu. Čtyřčlenným družstvům se každé kolo započítávají tři nejlepší výsledky ze čtyř, celkový turnajový výsledek družstva je dán součtem 9 výsledků za 3 kola. V případě rovnosti skóre jdou družstva do play-off. Současně se soutěží i o tituly v individuálních kategoriích chlapců a dívek, kde rozhoduje nejnižší součet ran za všechna tři kola.

V loňském ročníku se Češi rozhodně neztratili. Individuálně si nejlépe vedla Julie Oplatková, která skončila na 7. místě, Václav Švub a Štěpán Plášek na děleném 8. místě. Jako tým figurovali Češi v konečném pořadí mezi 14 národy na 5. místě se skóre 681 ran, s odstupem pouhých 5 ran na bronzovou Itálii. Titul juniorských šampionů loni zůstával domácí Francii.

Výsledky Amundi Evian Juniors Cup sledujte zde.

Připravil: -vrk-
Foto: Milan Kotrba

Datum: Pondělí 18. září 2023
Všechny články autora

Související články

V Sotogrande táhl Čechy výsledkově Louis Klein
V Sotogrande táhl Čechy výsledkově Louis Klein

21.04.2024 | Reprezentační amatérské týmy mužů a žen vezou z čtyřdenního European Nations Championship v Sotogrande především cenné zkušenosti. Na startu sezony a s nejmladšími hráčkami v poli skončil tým žen na chvostu žebříčku, mužský tým na 15. místě táhl svým individuálním výkonem celkově devátý Louis Klein.

Sezonu reprezentačních výjezdů 2024 otevírá European ...
Sezonu reprezentačních výjezdů 2024 otevírá European ...

16.04.2024 | České amatérské týmy mužů a žen odehrají ve dnech 17.-20.4. další ročník jednoho z vrcholů evropského amatérského golfového kalendáře – European Nations Championship. Na tradičně pořadatelském hřišti ve španělském Real Club de Golf Sotogrande se utkají v týmových i individuálních soutěžích.

Únor otevírá sérii tréninkových kempů v Turecku
Únor otevírá sérii tréninkových kempů v Turecku

16.02.2024 | Jednou z prvních velkých výzev nové sportovní manažerky ČGF Adély Koukalové je organizace tréninkových kempů pro hráče a hráčky Národních tréninkových skupin. Série pěti týdenních kempů nasměrovaných do prověřených golfových resortů v Turecku startuje již v neděli 18.

Fanshop národního týmu – ideální dárek pro fanouška ...
Fanshop národního týmu – ideální dárek pro fanouška ...

23.11.2023 | Na začátku srpna spustila ČGF ve spolupráci s českou firmou Tony Trevis fanshop českého národního týmu. Pod hlavičkou Czechia Golf může golfový hráč získat totožné oblečení jako reprezentanti Czech Golf Teamu. Necelý rok před LOH se český golfový fanoušek oblékne do barev české reprezentace.

Ohlédnutí Filipa Jakubčíka za WATC
Ohlédnutí Filipa Jakubčíka za WATC

31.10.2023 | Na amatérském mistrovství světa družstev mužů v Abú Dhabí byl Filip Jakubčík nejlepším hráčem našeho tříčlenného týmu. V silné konkurenci obsadil osmé místo, chvíli figuroval na dělené první pozici. On sám říká: „Mám z toho radost, je to úžasný pocit.

Češky na World Amateur Team Championship neuspěly
Češky na World Amateur Team Championship neuspěly

28.10.2023 | Český reprezentační výběr žen má za sebou vystoupení na amatérském mistrovství světa družstev (WATC). Jubilejní 30. Espirito Santo Trophy Češkám zůstala vzdálená více, než by odpovídalo jejich možnostem. Týmovou soutěž uzavřely na 30. příčce a individuálně figurovaly ve druhé polovině leaderboardu.

Český tým žen s ambicemi na World Amateur Team ...
Český tým žen s ambicemi na World Amateur Team ...

24.10.2023 | Silný reprezentační výběr nejlepších českých amatérských golfistek se pokusí navázat na týden starý historický úspěch mužů na amatérském mistrovství světa družstev (WATC). Boje o jubilejní 30. Espirito Santo Trophy se odehrají ve dnech 25.-28. října v Abú Dhabí ve Spojených arabských emirátech.

Česká reprezentace odjíždí z WATC se skvělým osmým ...
Česká reprezentace odjíždí z WATC se skvělým osmým ...

21.10.2023 | Amatérské mistrovství světa družstev mužů v Abú Dhabí skončilo nejlepším umístěním českého týmu v historii šampionátu. Jen sedm týmů zahrálo lépe než Češi, kteří skončili dělení osmí. Během turnaje dokonce figurovali na medialové pozici a Filip Jakubčík na první příčce v individuální soutěži.

Reklama
Banner
X HCP HCP

HráčPřihlásit zde