Česká golfová federace

Aktuality

Tým ČR U14 míří na EVIAN JUNIORS CHAMPIONSHIP

Tým ČR U14 míří na EVIAN JUNIORS CHAMPIONSHIP

Tomáš Přikryl, Pondělí 18. září 2023

Smíšené reprezentační družstvo ČR kategorie do 14 let odehraje ve dnech 19.-21. září vrcholný šampionát své věkové kategorie - Amundi Evian Juniors Cup. Ve francouzském Evian Resortu budou o individuální i týmový úspěch bojovat Ondřej Doležal, Marek Šmerda, Kristýna Květoňová a Tereza Kamradková.

Amundi Evian Juniors Cup, který se hraje už od roku 2007, se účastní národní družstva nejlepších mladých amatérů do 14 let. V letošním roce bude o titul soutěžit 14 národů: Česká republika, Slovensko, Belgie, Dánsko, Španělsko, Finsko, Francie, Itálie, Mexiko, Portugalsko, Rakousko, Švýcarsko, Turecko a USA. Pro mladé talenty je to mimořádná příležitost jít ve stopách mezinárodní ženské elity na ikonickém hřišti Evian Resort Golf Club. Champions Course dlouhý 6120 metrů s parem 72 se nachází ve francouzském Evian-les-Bains u břehu Ženevského jezera a je znám mj. jako hostitel jednoho z majorů Ladies European Tour.

Česká sestava 2 hráčů a 2 hráček do 14 let pochází z nominace sportovního úseku STK ČGF. Z poloviny je tým nominován podle aktuálního mládežnického žebříčku ČGF žáků a žákyň a z poloviny vlastním výběrem STK ČGF.

Realizační tým tvoří kouč Zuzana Mašínová a kapitán týmu Milan Kotrba. Nominaci na prestižní turnaj si svými výkony a postavením v žebříčku U14 vysloužili Ondřej Doležal (2009) HCP 0,6, Marek Šmerda (2010) HCP 1,5, Kristýna Květoňová (2009) HCP +2,2, Tereza Kamradková (2009) HCP +0,1.

Českou výpravu zastihlo v pondělí ráno nepříjemné deštivé počasí. Po ranní rozcvičce byl kapitán týmu informován, že je hřiště uzavřeno a s největší pravděpodobností hráči nebudou mít možnost zahrát si cvičné kolo. Na to hráči nereagují příliš pozitivně: „Rád bych si vyzkoušel alespoň přihrávky a putty na greenech. Z doslechu od hráčů z předešlých ročníků jsem se dozvěděl, že právě hra kolem greenu, je tady největší hráčskou výzvou,“ nechal se slyšet z pokoje na hotelu Marek Šmerda.

Ondřej Doležal s největší pravděpodobností kvůli svému reprezentačnímu výjezdu přišel o celkové prvenství v Národní golfové tour mládeže: Možnost reprezentovat Českou republiku je pro mě největším dosavadním úspěchem a pokud bych si měl sám a znovu volit mezi vítězstvím v NGTM a reprezentací na takhle prestižním turnaji, volba bude stejná." I on si povzdechl nad nepřízní počasí: Jen bych si rád zahrál i cvičné kolo. Představa, že bych měl nastoupit do soutěže bez rozehrání, se mi příliš nezamlouvá."

Turnaj Amundi Evian Juniors Cup se hraje na rány, na 3 kola po 18 jamkách bez cutu. Čtyřčlenným družstvům se každé kolo započítávají tři nejlepší výsledky ze čtyř, celkový turnajový výsledek družstva je dán součtem 9 výsledků za 3 kola. V případě rovnosti skóre jdou družstva do play-off. Současně se soutěží i o tituly v individuálních kategoriích chlapců a dívek, kde rozhoduje nejnižší součet ran za všechna tři kola.

V loňském ročníku se Češi rozhodně neztratili. Individuálně si nejlépe vedla Julie Oplatková, která skončila na 7. místě, Václav Švub a Štěpán Plášek na děleném 8. místě. Jako tým figurovali Češi v konečném pořadí mezi 14 národy na 5. místě se skóre 681 ran, s odstupem pouhých 5 ran na bronzovou Itálii. Titul juniorských šampionů loni zůstával domácí Francii.

Výsledky Amundi Evian Juniors Cup sledujte zde.

Připravil: -vrk-
Foto: Milan Kotrba

Datum: Pondělí 18. září 2023
Všechny články autora

Související články

Češi sedmí na The Amundi Evian Juniors Cup
Češi sedmí na The Amundi Evian Juniors Cup

22.09.2023 | Česká reprezentace hráčů a hráček do 14 let úspěšně odehrála 16. ročník The Amundi Evian Juniors Cup. V termínu 19.-21.9. ve francouzském EVIAN RESORT nastoupili v konkurenci 17 zemí a odvážejí 7. místo.

Denisa Vodičková na PING Junior Solheim Cup n ...
Denisa Vodičková na PING Junior Solheim Cup n ...

19.09.2023 | Ve 12členném výběru Evropy pro juniorský Solheim Cup nastoupila od 18. do 19. září ve španělské La Zagaletě i naše Denisa Vodičková. V prestižním souboji Evropy s USA zůstala Vodičková stoprocentní a zasloužila se o obhajobu titulu evropského týmu.

Češky rozehrály ve Španělsku evropský šampionát ...
Češky rozehrály ve Španělsku evropský šampionát ...

05.09.2023 | Mistrovství Evropy seniorských družstev mužů a žen 2023 je v plném proudu. O titul EUROPEAN SENIOR LADIES' TEAM CHAMPIONSHIP se hraje od úterý 5. do 9. září ve španělském Paradoru El Saler. Mezi týmy z 20 zemí je i výběr seniorských amatérských golfistek z Česka.

EUROPEAN SENIOR MEN'S TEAM CHAMPIONSHIP poprvé v ČR
EUROPEAN SENIOR MEN'S TEAM CHAMPIONSHIP poprvé v ČR

03.09.2023 | Evropské mistrovství družstev seniorů se poprvé ve své historii z rozhodnutí Výkonného výboru EGA odehraje v České republice, a to ve dnech 5.-9. září na hřišti Royal Golf Club Mariánské Lázně.

Denisa Vodičková dostala pozvánku na PING Junior ...
Denisa Vodičková dostala pozvánku na PING Junior ...

23.08.2023 | Velké pocty se dostalo Denise Vodičkové od kapitánky týmu Evropy pro PING Junior Solheim Cup Gwladys Nocera, když jednu ze šesti nominací, které uděluje podle svého výběru, poslala naší amatérce. Po Patricii Mackové a Louisi Kleinovi je to letos již třetí pozvánka pro českého hráče do výběrů Evropy.

Patricie Macková premiérově ve vítězném týmu Evropy ...
Patricie Macková premiérově ve vítězném týmu Evropy ...

05.08.2023 | Patricie Macková si díky nominaci EGA zahrála ve 12členném výběru Evropy v utkání s nejlepšími hráčkami Asijsko-pacifického regionu o Patsy Hankins Trophy. Každé dva roky svádí oba kontinenty boj o tuto trofej hranou po vzoru Ryder Cupu a Macková byla u toho, když se trofej vrací opět do Evropy.

Mladý výběr potvrdil evropskou špičku
Mladý výběr potvrdil evropskou špičku

30.07.2023 | Dva šampionáty pod hlavičkou EGA vrcholily o víkendu za účasti českých golfistů. Reprezentační družstvo chlapců a dívek potvrdilo sedmým místem na European Young Masters silnou pozici v užší evropské špičce. Na European Ladies' Amateur Championship skončila z devíti Češek nejlépe Vodičková v TOP20.

EGA nominovala Patricii Mackovou do týmu Evropy ...
EGA nominovala Patricii Mackovou do týmu Evropy ...

27.07.2023 | Ze sídla EGA ve Švýcarsku přišla 25. července skvělá zpráva pro český golf. Patricie Macková je mezi trojicí amatérek, kterou EGA zkompletovala nominaci 12členného výběru Evropy pro prestižní utkání o Patsy Hankins Trophy, jakousi obdobu Ryder Cupu mezi týmy Evropy a Asijsko-pacifického regionu.

Reklama
Banner
X HCP HCP

HráčPřihlásit zde