Česká golfová federace

Aktuality

Jakubčík prvním Čechem na Arnold Palmer Cup

Jakubčík prvním Čechem na Arnold Palmer Cup

Tomáš Přikryl, Čtvrtek 4. července 2024

Náš nejlepší amatér Filip Jakubčík bude v 27leté historii prestižního Arnold Palmer Cupu prvním Čechem vůbec, který dostal na tento podnik nominaci. Jakubčík jako aktuální hráč University of Arizona nastoupí 5.-7.7. na hřišti Lahinch Golf Club v Irsku za výběr „zbytku světa“ proti týmu USA.

Arnold Palmer Cup byl založen Arnoldem Palmerem a Asociací golfových trenérů Ameriky (GCAA) historicky první turnaj se udál v Bay Hill Club & Lodge v Orlandu na Floridě v roce 1997.

Jedná se o každoroční turnaj hráčů amerických univerzit ve stylu Ryder Cupu, ve kterém se spolu utkávají týmy Spojených států a „zbytku světa“. Na rozdíl od svého vzoru Ryder Cupu jsou soupeřící týmy složené z mladých amatérských talentů a od přelomového ročníku 2018, který se hrál na hřišti Evian Resort Golf Club, je Palmerův pohár jediným major turnajem, na kterém hrají muži a ženy vedle sebe jako partneři.

Arnold Palmer Cup ve své historii prošel těmi nejlepšími hřišti světa, včetně The Old Course v St. Andrews, The Royal County Down, Royal Portrush, Baltusrol, The Honors Course a Cherry Hills.

O trofej proti sobě hrají jamkovou hru 24členné týmy složené z 12 hráčů a 12 hráček. Během třídenního programu sbírají tým body z kombinací fourballs, foursomes a singles.

Loni porazil výběr USA nad International 32-28, dlouhodobě Spojené státy vedou v sérii Palmer Cupu 14-12-1.

Od založení Poháru Arnolda Palmera získalo více než 245 jeho bývalých absolventů karty na turnajích PGA, DP World nebo LPGA Tours; 44 z nich reprezentovalo Evropu nebo USA v Ryder Cupu, Presidents Cupu nebo Solheim Cupu a více než 90 z nich si připsalo více než 415 vítězství na turnajích PGA, DP World nebo LPGA Tours, včetně šampionů majorů z roku 2023 Jona Rahma (turnaj Masters), Lilie Vu (The Chevron Championship a AIG Women's Open), Wyndhama Clarka (U.S. S. Open), Allisen Corpuz (U.S. Women's Open) a Brian Harman (The Open), stejně jako šampion FedEx Cupu z roku 2023 Viktor Hovland.

Informace a výsledky Arnold Palmer Cup 2024 najdete zde.

Výsledky naleznete zde

Připravil: -vrk-

Datum: Čtvrtek 4. července 2024
Všechny články autora

Související články

Muži slavili v Polsku vítězství a návrat mezi elitu
Muži slavili v Polsku vítězství a návrat mezi elitu

14.07.2024 | Evropské šampionáty dorostenců, dorostenek, žen a 2. divize mužů se za české účasti odehrály v různých koutech Evropy. Návrat mužů mezi elitu, individuální vítězství Jakubčíka, dominance dorosteneckých týmů ve skupinách a 13. místo žen je účet, s jakým se vrací z evropských šampionátů české výběry.

Michal Talanda přivezl první místo ze Slovinska
Michal Talanda přivezl první místo ze Slovinska

12.07.2024 | Na konci června zaznamenal český golf další skvělý výsledek. Na mezinárodním turnaji U21 ve Slovinsku vyhrál svoji kategorii Michal Talanda se skvělým celkovým skóre -9 ran pod par. V celkovém pořadí Slovenian International Junior Championship 2024 – Boys obsadil třetí místo.

ČGF vysílá amatérská družstva na evropské šampionáty
ČGF vysílá amatérská družstva na evropské šampionáty

08.07.2024 | Od 9. do 13. července čekají naše reprezentační amatérské výběry jejich vrcholné evropské týmové soutěže pod hlavičkou EGA. Za podpory ČGF se rozjedou od severu k jihu napříč Evropou. Do Švédska zamíří dorostenky, do Rakouska dorostenci, muži na soutěž 2.

Češi se v Dánsku utkají o titul amatérského mistra ...
Češi se v Dánsku utkají o titul amatérského mistra ...

24.06.2024 | Od středy 26. do soboty 29. června se v dánském The Scandinavian Golf Clubu koná již 37. ročník European Amateur Championship. Na této vrcholné amatérské soutěži jednotlivců bude Česká republika zastoupena čtveřicí mladých amatérských talentů, s nimiž ČGF vyslala i národního kouče Harryho Scotta.

Jakubčík nominován do evropského výběru prestižního ...
Jakubčík nominován do evropského výběru prestižního ...

21.06.2024 | EGA tento týden oznámila sestavu sedmi talentovaných amatérských hráčů, kteří budou tvořit základ devítičlenného elitního výběru evropského kontinentu pro St Andrews Trophy 2024. Jedním z hráčů je i 56. hráč světového amatérského žebříčku, 20letý Čech Filip Jakubčík.

V Sotogrande táhl Čechy výsledkově Louis Klein
V Sotogrande táhl Čechy výsledkově Louis Klein

21.04.2024 | Reprezentační amatérské týmy mužů a žen vezou z čtyřdenního European Nations Championship v Sotogrande především cenné zkušenosti. Na startu sezony a s nejmladšími hráčkami v poli skončil tým žen na chvostu žebříčku, mužský tým na 15. místě táhl svým individuálním výkonem celkově devátý Louis Klein.

Sezonu reprezentačních výjezdů 2024 otevírá European ...
Sezonu reprezentačních výjezdů 2024 otevírá European ...

16.04.2024 | České amatérské týmy mužů a žen odehrají ve dnech 17.-20.4. další ročník jednoho z vrcholů evropského amatérského golfového kalendáře – European Nations Championship. Na tradičně pořadatelském hřišti ve španělském Real Club de Golf Sotogrande se utkají v týmových i individuálních soutěžích.

Únor otevírá sérii tréninkových kempů v Turecku
Únor otevírá sérii tréninkových kempů v Turecku

16.02.2024 | Jednou z prvních velkých výzev nové sportovní manažerky ČGF Adély Koukalové je organizace tréninkových kempů pro hráče a hráčky Národních tréninkových skupin. Série pěti týdenních kempů nasměrovaných do prověřených golfových resortů v Turecku startuje již v neděli 18.

Reklama
Banner
X HCP HCP

HráčPřihlásit zde