Česká golfová federace

Aktuality

NMČR žáků a kadetů ozdobily ve Slavkově skvělé výsledky

NMČR žáků a kadetů ozdobily ve Slavkově skvělé výsledky

Tomáš Přikryl, Pátek 5. července 2024

Nela Herynková a Marek Šmerda v nejmladší kategorii a Veronika Černá s Hugo Miklem v kategorii kadetů ovládli národní mistrovství hrané na hřišti Austerlitz. Zvláště v kadetech to byl boj do poslední jamky. V závěrečném kole zahrál vítěz Hugo Mikl skvělých 65 ran a urval pro sebe vítězství.

Již na začátku června, kdy se odehrála ve Slavkově 3. Dimension Národní Golfová Tour Mládeže, naleznete ve výsledkové listině na prvních příčkách stejná jména. Nela Herynková, Marek Šmerda a Hugo Mikl potvrdili, že hřiště ve Slavkově jim prostě sedí.

V kategorii žákyň na druhé a třetí pozici rozhodovalo lepší skóre v posledním odehraném kole. Se stejným počtem 229 ran se na třetím místě umístila Anna Gejdošová z Albatross Golf Clubu. Druhé místo patří Kateřině Vohralíkové z domácího Austerlitz Golf Clubu. První místo získala ve stylu start-cíl svěřenkyně Golf Clubu Brno Nela Herynková, která si již v prvním kole vytvořila dostatečný náskok a nenechala se znervóznit ani skvělým druhým kolem Adély Klimešové, v celkovém pořadí nakonec čtvrté.

Podobný vývoj měla také kategorie žáků. I zde si pozdější vítěz Marek Šmerda z domácího Austerlitz Golf Clubu hned v prvním kole vytvořil s 69 ranami jistý náskok. Dvěma dalšími koly v paru hřiště nakonec přinesl celkem 213 ran. O pět ran předčil druhého hráče, svěřence Golf Clubu Hodkovičky Patrika Grulicha. Na třetím a čtvrtém místě rozhodovalo opět lepší finálové kolo, které měl Dominik Daďa z Albatross Golf Clubu. Pavel Vinkler z Golf Clubu Brno se musel spokojit s první nemedailovou pozicí.

Sestra Pavla Barbora Vinkler svedla napínavý boj v kategorii kadetek. Jamky osm až dvanáct ji ve finálovém kole odvály minimálně druhé místo. Přesto svěřenkyně Golf Clubu Brno odváží bronzové ohodnocení. O jednu ránu lépe se umístila Tereza Kamrádková z Park Golf Ostrava. S 209 ranami o šest lépe než druhé místo zvítězila Veronika Černá z domácího Austerlitz Golf Clubu. Nejlepší kolo za tři dny předvedla Tereza Schubertová, která však na svých 67 z prvního kola již nedokázala navázat a skončila na dělené páté pozici.

Mezi kadety se mezi sebou naháněli tři nejlepší hráči. Tomáš Hejda z Albatross Golf Clubu na celkovém třetím místě odehrál hřiště za 71, 68 a 73 ran. Druhý Mikuláš Vojtěšek z Park Golfu Ostrava zahrál o čtyři rány lépe 70, 67 a 71. Závěrečné dvě bogey ho ale napřed připravily o první místo a následně i o možnost rozstřelu. Hugo Mikl z Golf Clubu Brno začal své poslední kolo eaglem, dokázal přidat šest birdie a deset parů a chyboval pouze na jamce šestnáct. Při předávání cen děkoval hřišti ve Slavkově, v jaké kondici hřiště připravili, samozřejmě neopomněl ani své rodiče.

Chválou na hřiště nešetřil ani hlavní rozhodčí celého turnaje Petr Vávrů: „Chtěl bych poděkovat celému golfovému resortu, jak zvládli hřiště na toto mistrovství připravit. Hřiště bylo ve skvělé kondici.“ Dále už Vávrů vyzdvihuje samotné hráče. „Ve výsledkové listině je vidět, že se zde hrála skvělá čísla. Co bych ale chtěl zdůraznit, že všechna tři kola odehráli všichni hráči ve velice svižném tempu. Každý den hráli pod stanovený časový limit. Ve Slavkově se hrál svižný golf se skvělými výsledky,“ uzavírá své hodnocení.

Kompletní výsledkovou listinu naleznete zde

Foto: Zdeněk Sluka

Datum: Pátek 5. července 2024
Všechny články autora

Související články

Czech International Boys & Girls Championship ...
Czech International Boys & Girls Championship ...

04.07.2024 | Mezinárodní mistrovství ČR dorostenců a dorostenek (U18) má od letošního roku svůj samostatný turnaj, jehož hostitelem od 18. do 20. července bude Greensgate Golf Club Dýšina. Možnost přihlásit se do turnaje skončí s termínem uzávěrky přihlášek, tj. ve středu 10.

Národní mistrovství žáků a kadetů: uzávěrka přihláše ...
Národní mistrovství žáků a kadetů: uzávěrka přihláše ...

26.06.2024 | Do zahájení Národního mistrovství ČR žáků a kadetů 2024, které se koná 3.-5.7. na hřišti Austerlitz, zbývá osm dní. Uzávěrku přihlášek stanovila ČGF na 26. června ve 12h. Pořadatelé už teď zaznamenali zájem o účast vyšší než loni, je tedy třeba sledovat i naplněnost plné kapacity hráčů.

Mistry na jamky jsou Timotej Formánek a Katharina ...
Mistry na jamky jsou Timotej Formánek a Katharina ...

28.05.2024 | Mezinárodní mistrovství ČR v jamkovce dospělo v úterý 28.5. v Mladé Boleslavi k vyvrcholení vyřazovacích bojů o titul. V kategorii mužů vítězný Timotej Formánek donutil Jana Wdówku podruhé za sebou se spokojit se stříbrem, po vyrovnaném rakouském ženském finále si titul odváží Katharina Schroll.

Mezinárodní mistrovství ČR v jamkovce přilákalo ...
Mezinárodní mistrovství ČR v jamkovce přilákalo ...

24.05.2024 | Jako první z pětice mezinárodních šampionátů letošního kalendáře ČGF přichází na řadu Mezinárodní mistrovství ČR ve hře na jamky. Po návratu do jarního období se šampionát odehraje v Mladé Boleslavi od soboty 25. května do úterý 28. za účasti stovky amatérských hráčů.

Czech International Match Play Championship odpočítá ...
Czech International Match Play Championship odpočítá ...

13.05.2024 | První mezinárodní šampionát této sezóny se rychle blíží. Mezinárodní mistrovství ČR ve hře na jamky se oproti loňsku posunulo do jarního období a hrát se bude v Mladé Boleslavi od soboty 25. do úterý 28. května. S ohledem na účast cizinců je uzávěrka přihlášek už v pátek 17.

Seniorům vládli zahraniční hráči, ženy uhlídaly ...
Seniorům vládli zahraniční hráči, ženy uhlídaly ...

10.08.2023 | Nebývalá zahraniční účast seniorského mezinárodního mistrovství v Karlových Varech se projevila u mužů také na stupních vítězů, kdy všechny tři medaile putují pryč z České republiky. Naopak ženy mezi sebe na stupně vítězů hráčky ze zahraničí nepustily.

Mezinárodní mistrovství ČR seniorů
Mezinárodní mistrovství ČR seniorů

07.08.2023 | Tradičně v Karlových Varech začíná v úterý 8. srpna třídenní mezinárodní šampionát České republiky amatérských golfistů seniorních kategorií a vstupuje tak do čtvrté dekády své historie. XXXI Czech International Senior Amateur Championship 2023 nabídne nebývale silnou zahraniční účast.

Mezinárodní mistrovství ČR ve hře na rány – trofeje ...
Mezinárodní mistrovství ČR ve hře na rány – trofeje ...

05.08.2023 | Mistrovské tituly ČR ve hře na rány zůstávají v roce 2023 doma. V dramatickém finiši přetlačil devatenáctiletý Filip Jakubčík z Golf Clubu Brno o šest let mladšího Louise Kleina z Albatrossu a o jedinou ránu obhájil loňský titul. Novou mistryní ČR je Veronika Kedroňová z Golf Clubu Olomouc.

Reklama
Banner
X HCP HCP

HráčPřihlásit zde