Česká golfová federace

Aktuality

Ladies European Tour letos čeká třicítka turnajů i rekordní české zastoupení

Ladies European Tour letos čeká třicítka turnajů i rekordní české zastoupení

Tomáš Přikryl, Neděle 22. ledna 2023

Nejvyšší ženský evropský okruh Ladies European Tour oznámil kalendář letošní sezóny, který bude mít 30 zastávek na čtyřech různých kontinentech. Čeští fanoušci se mohou těšit na pravidelné zastoupení alespoň pětici hráček, dvě navíc bojují o účast na Letních olympijských hrách v příštím roce.

Sezóna 2023 bude dalším rekordním rokem pro ženský golf nejen u nás, ale i v Evropě. Okruh Ladies European Tour má letos naplánovanou třicítku turnajů, jejichž celkové prize money bude přesahovat 35 milionů euro.

První zastávkou z celkových 21 destinací bude Keňa, kde evropské elitě začne sezóna zkraje února turnajem Magical Kenya Ladies Open. Po uzavření přihlášek na startovní listině nechybí ani čtyři české vlajky.

Sezónu v Africe zahájí Jana Melichová, která si členství i kategorii na Ladies European Tour zajistila fantastickým vítězstvím na domácím Tipsport Czech Ladies Open v minulém roce. K ní se přidá také Sára Kousková, celková vítězka loňského žebříčku LETAS Order of Merit rozvojové tour hlavního okruhu.

Nebudou chybět ani Tereza Melecká, která na Ladies European Tour bude pravidelně startovat zásluhou skvělých výsledků v prosincové Q-School a Kristýna Napoleaová díky umístění v Top 80 v předešlé sezóně.

Začátek sezóny pak bude pokračovat v Maroku, kde se k české výpravě přidá také naše nejlepší profesionálka Klára Davidson Spilková. Ta právě na marockém turnaji Lalla Meryem Cup v roce 2017 slavila své první vítězství mezi profesionálkami.

Následovat budou turnaje v Saudské Arábii, Jižní Africe, Singapuru a Thajsku před krátkým květnovým návratem do Evropy. Jeden týden na Floridě pak bude předcházet evropské šňůře turnajů, které na našem kontinentu zůstanou až do konce září.

Každoroční zastávkou je také Tipsport Czech Ladies Open, které se v Royal Beroun Golf Clubu odehraje od 23. do 25. června. Výkony předních českých profesionálek a amatérek budou ozdobeny navýšeným prize money, které se v letošním roce vyšplhalo až na 300 000 euro, v přepočtu více než 7 000 000 korun.

Třemi dalšími turnaji se hráčky budou připravovat na první evropský major The Amundi Evian Championship ve Francii, na který navazuje Trust Golf Women’s Scottish Open před dalším majorem AIG Women’s Open.

Na přelomu srpna a září budou na programu čtyři turnaje v Severním Irsku, Irsku, Nizozemí a Švýcarsku, načež přijde vrchol ženského profesionálního golfu v podání Solheim Cupu, ve kterém se ve španělské Finca Cortesin střetnou nejlepší hráčky Evropy a USA.

Následně se odehraje turnaj ve Francii před finálním přesunem mezi kontinenty, přesněji se zamíří do Indie a Saudské Arábie. Závěrečný podnik sezóny se již tradičně bude konat na jihu Španělska, kde se turnajem Andalucia Costa Del Sol Open de Espana rozhodne o vítězce celoročního žebříčku Race to Costa del Sol.

Hráčky Ladies European Tour včetně pětice českých reprezentantek tak čeká další dlouhá sezóna, během které budou zraky zaměřeny především na Kláru Davidson Spilkovou a Sáru Kouskovou, dvě nejlepší české profesionálky a naděje na účast v příštím roce na olympijských hrách v Paříži.

V olympijském žebříčku Olympic Golf Ranking Women’s Competition se Klára Davidson Spilková aktuálně pohybuje na 42. příčce, zatímco Sára Kousková je na 52. místě. Olympisjké hry si v ženském golfu na Le Golf National zahraje 60 nejlepších hráček žebříčku.

Vedle pětice již zmíněných domácích hráček se na Ladies European Tour či na LET Access Series objeví také další česká jména. Hráčskou kategorii, a tudíž šanci startovat v turnajích obou okruhů mají také Tereza Koželuhová, Šideri Váňová a Kateřina Vlašínová.

Turnajová sezóna nižší evropské ligy LET Access Series má na programu celkem 17 podniků v sedmi evropských zemích včetně české zastávky Amundi Czech Ladies Challenge, který se letos poprvé odehraje v Panorama Golf Resortu Kácov od 16. do 18. června.

Kalendář Ladies European Tour

Kalendář LET Access Series

Datum: Neděle 22. ledna 2023
Všechny články autora

Související články

České golfistky čeká náročný závěr roku
České golfistky čeká náročný závěr roku

21.11.2021 | Golfová sezóna v tuzemsku uléhá k zimnímu spánku, ale přední české golfistky mají stále napilno. Sedm hráček totiž čeká v závěru roku ostrá zkouška v podobě startu na kvalifikačních školách v Evropě i za mořem.

Výborné zprávy ze Španělska: Tři Češky prošly ...
Výborné zprávy ze Španělska: Tři Češky prošly ...

12.12.2021 | Tři české golfistky prošly do druhé fáze kvalifikace Ladies European Tour na jihu Španělska. Po skvělém závěru mezi ně patří i Sára Kousková, na stejném celkovém výsledku +11 se raduje z postupu Kateřina Vlašínová. Dobře rozehranou soutěž dotáhla Tereza Melecká (+4).

Q-School LET: Tři Češky se přiblížily postupu, ...
Q-School LET: Tři Češky se přiblížily postupu, ...

11.12.2021 | Tři české golfistky jsou před závěrečným kolem první fáze Q-School pro Ladies European Tour v postupové naději, zbývající dvě čeká v neděli dotahování kýžené 75. pozice. V nejlepším postavení je Tereza Melecká (+2) s náskokem osmi ran na postupovou hranici.

Předkvalifikace LET je v polovině, Melecká v nejlepš ...
Předkvalifikace LET je v polovině, Melecká v nejlepš ...

10.12.2021 | Předkvalifikace Q-School LET je v polovině a tři české hráčky jsou na pozicích, které by znamenaly v neděli odpoledne postup do finálové části. Nejblíže tomu je stále Tereza Melecká (E), na postupových místech jsou stále i Šideri Váňová (+4) a Tereza Koželuhová (+5).

Kvalifikace dámských sérií finišují, v akci bude ...
Kvalifikace dámských sérií finišují, v akci bude ...

08.12.2021 | Šest českých golfistek vstoupí ve čtvrtek do kvalifikačních turnajů pro LPGA a Ladies European Tour. Zatímco Kláru Spilkovou čeká závěrečná fáze Q-Series v USA, pět krajanek vstoupí do první části evropské série.

LET Beroun, 2. kolo: Finále bude hrát sedm Češek, ...
LET Beroun, 2. kolo: Finále bude hrát sedm Češek, ...

29.08.2020 | Sedm českých golfistek si zahraje finálové kolo Tipsport Czech Ladies Open, které se hraje v Berouně. Dnešní druhé kolo mělo potvrdit neochvějnou pozici české jedničky Kláry Spilkové, ale skvělé výkony dnes předvedly ve stínu nejsledovanějšího flightu i české amatérky.

LET, 1. kolo: Spilková útočí, šance na cut pro ...
LET, 1. kolo: Spilková útočí, šance na cut pro ...

28.08.2020 | Rekord hřiště, jeden albatross, výborný závěr Kláry Spilkové a také útok několika amatérek na postup do finálových kol. Hodně toho bylo vidět v úvodním kole Czech Tipsport Ladies Open v Beroun Golf Clubu. Kolo nebylo dohráno kvůli bouřce, sedm flightů musí na hřiště časně ráno.

LET v Berouně zvedá oponu: První turnaj s diváky ...
LET v Berouně zvedá oponu: První turnaj s diváky ...

27.08.2020 | Na startovní listině 16 českých hráček včetně Kláry Spilkové a také řada úspěšných golfistek z celého světa. V pátek ráno odstartuje v Berouně dlouho očekávaný turnaj Tipsport Czech Ladies Open, který je nejvýznamnější tuzemskou profesionální akcí roku a současně prvním světovým turnajem s diváky.

Reklama
Banner
X WHS WHS

Ověř si svůj HCP