Česká golfová federace

Aktuality

Ladies European Tour letos čeká třicítka turnajů i rekordní české zastoupení

Ladies European Tour letos čeká třicítka turnajů i rekordní české zastoupení

Tomáš Přikryl, Neděle 22. ledna 2023

Nejvyšší ženský evropský okruh Ladies European Tour oznámil kalendář letošní sezóny, který bude mít 30 zastávek na čtyřech různých kontinentech. Čeští fanoušci se mohou těšit na pravidelné zastoupení alespoň pětici hráček, dvě navíc bojují o účast na Letních olympijských hrách v příštím roce.

Sezóna 2023 bude dalším rekordním rokem pro ženský golf nejen u nás, ale i v Evropě. Okruh Ladies European Tour má letos naplánovanou třicítku turnajů, jejichž celkové prize money bude přesahovat 35 milionů euro.

První zastávkou z celkových 21 destinací bude Keňa, kde evropské elitě začne sezóna zkraje února turnajem Magical Kenya Ladies Open. Po uzavření přihlášek na startovní listině nechybí ani čtyři české vlajky.

Sezónu v Africe zahájí Jana Melichová, která si členství i kategorii na Ladies European Tour zajistila fantastickým vítězstvím na domácím Tipsport Czech Ladies Open v minulém roce. K ní se přidá také Sára Kousková, celková vítězka loňského žebříčku LETAS Order of Merit rozvojové tour hlavního okruhu.

Nebudou chybět ani Tereza Melecká, která na Ladies European Tour bude pravidelně startovat zásluhou skvělých výsledků v prosincové Q-School a Kristýna Napoleaová díky umístění v Top 80 v předešlé sezóně.

Začátek sezóny pak bude pokračovat v Maroku, kde se k české výpravě přidá také naše nejlepší profesionálka Klára Davidson Spilková. Ta právě na marockém turnaji Lalla Meryem Cup v roce 2017 slavila své první vítězství mezi profesionálkami.

Následovat budou turnaje v Saudské Arábii, Jižní Africe, Singapuru a Thajsku před krátkým květnovým návratem do Evropy. Jeden týden na Floridě pak bude předcházet evropské šňůře turnajů, které na našem kontinentu zůstanou až do konce září.

Každoroční zastávkou je také Tipsport Czech Ladies Open, které se v Royal Beroun Golf Clubu odehraje od 23. do 25. června. Výkony předních českých profesionálek a amatérek budou ozdobeny navýšeným prize money, které se v letošním roce vyšplhalo až na 300 000 euro, v přepočtu více než 7 000 000 korun.

Třemi dalšími turnaji se hráčky budou připravovat na první evropský major The Amundi Evian Championship ve Francii, na který navazuje Trust Golf Women’s Scottish Open před dalším majorem AIG Women’s Open.

Na přelomu srpna a září budou na programu čtyři turnaje v Severním Irsku, Irsku, Nizozemí a Švýcarsku, načež přijde vrchol ženského profesionálního golfu v podání Solheim Cupu, ve kterém se ve španělské Finca Cortesin střetnou nejlepší hráčky Evropy a USA.

Následně se odehraje turnaj ve Francii před finálním přesunem mezi kontinenty, přesněji se zamíří do Indie a Saudské Arábie. Závěrečný podnik sezóny se již tradičně bude konat na jihu Španělska, kde se turnajem Andalucia Costa Del Sol Open de Espana rozhodne o vítězce celoročního žebříčku Race to Costa del Sol.

Hráčky Ladies European Tour včetně pětice českých reprezentantek tak čeká další dlouhá sezóna, během které budou zraky zaměřeny především na Kláru Davidson Spilkovou a Sáru Kouskovou, dvě nejlepší české profesionálky a naděje na účast v příštím roce na olympijských hrách v Paříži.

V olympijském žebříčku Olympic Golf Ranking Women’s Competition se Klára Davidson Spilková aktuálně pohybuje na 42. příčce, zatímco Sára Kousková je na 52. místě. Olympisjké hry si v ženském golfu na Le Golf National zahraje 60 nejlepších hráček žebříčku.

Vedle pětice již zmíněných domácích hráček se na Ladies European Tour či na LET Access Series objeví také další česká jména. Hráčskou kategorii, a tudíž šanci startovat v turnajích obou okruhů mají také Tereza Koželuhová, Šideri Váňová a Kateřina Vlašínová.

Turnajová sezóna nižší evropské ligy LET Access Series má na programu celkem 17 podniků v sedmi evropských zemích včetně české zastávky Amundi Czech Ladies Challenge, který se letos poprvé odehraje v Panorama Golf Resortu Kácov od 16. do 18. června.

Kalendář Ladies European Tour

Kalendář LET Access Series

Datum: Neděle 22. ledna 2023
Všechny články autora

Související články

Několik českých radostí na Tipsport Czech Ladies ...
Několik českých radostí na Tipsport Czech Ladies ...

23.06.2024 | Tereza Melecká a Sára Kousková v TOP20, potvrzené dvě české hráčky na olympijský golfový turnaj, nejlepší umístění Terezy Koželuhové na Ladies European Tour. To jsou kromě perfektně zvládnuté organizace hlavní české radosti na skončeném Tipsport Czech Ladies Open na hřišti Royal Beroun Golf Clubu.

Tipsport Czech Ladies Open: přípravy vystřídá ...
Tipsport Czech Ladies Open: přípravy vystřídá ...

20.06.2024 | V Royal Beroun Golf Clubu po měsících velkých příprav vypukne v pátek 21. června český golfový svátek. V třídenním turnaji Tipsport Czech Ladies Open nejvyšší evropské profesionální ženské soutěže svedou boje o titul a prize money 300 000 eur nejlepší hráčky pěti kontinentů.

Tipsport Czech Ladies Open: Domácí hráčky si věří
Tipsport Czech Ladies Open: Domácí hráčky si věří

18.06.2024 | Turnaj nejvyšší evropské soutěže LET se odehraje už tento víkend, a popáté v Royal Golf Clubu Beroun. Tři profesionálky, které se z celkového počtu čtrnácti českých golfistek zúčastnily v Berouně setkání s médii před startem turnaje, naznačily pro nadcházející vrcholný domácí podnik nejvyšší ambice.

Amundi German Masters ozdobilo české eso
Amundi German Masters ozdobilo české eso

19.05.2024 | Třetí květnový víkend patřil na okruhu LET Amundi German Masters. Z neobvykle početné skupiny šesti českých profesionálek se do víkendového finále podívala jen obhájkyně Kristýna Napoleaová a aktuální česká jednička na LET Sára Kousková. Turnaj ozdobila Tereza Melecká svým prvním esem kariéry.

Český sextet zahraje na LET v Německu
Český sextet zahraje na LET v Německu

15.05.2024 | Od čtvrtka 16. května do neděle se na Golf & Country Club Seddiner See koná Amundi German Masters. LET se tak vrací na svůj mateřský kontinent a otevírá očekávanou etapu, do které vkročí hned šestice českých profesionálek v čele s obhájkyní loňského titulu na German Masters Kristýnou Napoleaovou.

Pro Kláru Davidson Spilkovou je La Sella Open ...
Pro Kláru Davidson Spilkovou je La Sella Open ...

19.07.2023 | Po chladném Londýně se české hráčky přesunuly do slunného Španělska. Pětici Češek doplnila také Tereza Koželuhová. Klára Davidson Spilková bude ladit formu před major turnajem ve Francii, který je na programu již příští týden.

V Berlíně šest českých hráček – poslední zastávka ...
V Berlíně šest českých hráček – poslední zastávka ...

14.06.2023 | Amundi German Masters je posledním turnajem série LET před domácím Tipsport Czech Ladies Open, které se hraje příští týden v Berouně. V Německu se představí šest českých hráček. Klára Davidson Spilková, Sára Kousková, Jana Melichová, Tereza Melecká, Tereza Koželuhová a Kristýna Napoleaová.

Tipsport Czech Ladies Open: Jedinečný zážitek ...
Tipsport Czech Ladies Open: Jedinečný zážitek ...

07.06.2024 | Jedna ze sportovně nejcennějších událostí roku, turnaj Tipsport Czech Ladies Open hraný od 21. do 23. června 2024 v Royal Beroun Golf Clubu, má letos opět také jedinečnou finanční hodnotu. ...

Reklama
Banner
X HCP HCP

HráčPřihlásit zde