Česká golfová federace

Aktuality

Kousková se stala členkou evropského týmu Amundi Golf

Kousková se stala členkou evropského týmu Amundi Golf

redakce, Pátek 13. ledna 2023

Sára Kousková oznámila před nadcházející sezónou partnerství s nadnárodní investiční skupinou Amundi Asset Management. Česká golfistka se stala jednou z pěti tváří, které budou reprezentovat evropský tým Amundi Golf.

Nejlepší česká profesionálka roku 2022 podepsala víceletý kontrakt s jedním z největších partnerů v ženském golfu na světě. Společnost Amundi je mj. titulárním partnerem jednoho z pěti ženských golfových majorů, The Amundi Evian Championship, dále pak turnajů Amundi German Masters (Ladies European Tour) nebo ve spojení s Českou golfovou federací také Amundi Czech Ladies Challenge (LETAS). Česká golfistka právě na domácím turnaji druhé nejvyšší evropské kategorie v roce 2021 zvítězila, v loňském roce skončila druhá.

„Nový tým jsme sestavovali na základě profilu hráček a jejich slibných výsledků. Tým zahrnuje mladé hráčky s velkým potenciálem a svědčí o našem dlouhodobém závazku vůči ženskému golfu, s nímž Amundi sdílí snahu o dokonalost v každodenní praxi své činnosti správy aktiv,“ svěřila se v tiskové zprávě k oznámení evropského týmu ředitelka komunikace Amundi, Natacha Andermahr.

Jsem moc šťastná, že budu mít možnost se dál rozvíjet v tak prestižní společnosti a golfovém týmu, jaký Amundi pod svými křídly vytvořilo. Je to pro mě určitě velká čest a zároveň ocenění dosavadní práce, kterou se nám s lidmi okolo mne podařilo odvést,“ svěřila se s prvními dojmy Kousková, která také nastínila první plány. „V Rabatu, na druhém turnaji LET nás čeká společné focení a takový menší teambuilding. Sama jsem moc zvědavá, jak vše bude probíhat a jak moc v průběhu sezóny přijdeme s holkama do kontaktu. Vídat bychom se měly minimálně na turnajích Ladies European Tour,“ dodává Kousková k plánované spolupráci mezi pěticí hráček, které evropský tým Amundi nově tvoří.

Třiadvacetiletou Češku doplní Němka Chiara Noja, švýcarské sestry Kim a Morgane Metraux a Francouzka Charlotte Liautier. „Určitě to nebude tak, že by holky měly trénovat společně nebo řešit provozní věci, které se týkají turnajů. To stále bude na našich bedrech. Záměrem spolupráce je ale mít možnost se setkat třeba i mimo golfové hřiště a vzájemně se inspirovat,“ nastiňuje manažer Kouskové, Jakub Mejzlík. „Vážíme si toho, že Sára bude součástí golfové rodiny Amundi, protože se jedná o velmi prestižní golfovou adresu. Vše si musela zasloužit svými výkony na hřišti, ale také tím, jaká je. Když se podívám na výběr, který Amundi sestavilo, tak je to velká sázka na budoucnost evropského a světového golfu,“ doplňuje Mejzlík a dodává. „Rád bych poděkoval také českému vedení společnosti Amundi, které v posledních letech v Česku ženský golf významně podporuje. Má významný podíl na úspěších nejen Sáry, ale i ostatních českých golfistek, které se měly možnost při turnaji Amundi Czech Ladies Challenge potkávat se zahraniční profesionální konkurencí na našem území.

Kromě evropské části má globální tým Amundi také svou asijskou a americkou větev. Tam jsou její součástí například světová amatérská jednička Rose Zhang nebo shodou okolností také dvě spoluhráčky Kouskové z University of Texas – Američanka Kaitlyn Papp a Francouzka Agathe Laisne, které hrají v zámoří na LPGA, resp. Epson Tour. „Je to úsměvné, takhle se po universitě zase společně obrazně sejít. S Agátou i Kaitlyn jsem v kontaktu a vzájemně se sledujeme,“ komentuje s úsměvem na tváři Kousková a závěrem dodává. „Je to pro mne určitě velká motivace a trochu i závazek. Chci v následujících měsících a letech splatit Amundi jejich důvěru kvalitními výkony na Ladies European Tour. A ráda bych se podívala také na jejich „domovské“ hřiště Le Golf National. Při olympijských hrách v Paříži.

Text: tisková zpráva Team Sako, foto: Amundi Golf

Autor: redakce 
Datum: Pátek 13. ledna 2023
Všechny články autora

Související články

Češky na LET v Maroku: jsme zpátky
Češky na LET v Maroku: jsme zpátky

24.02.2024 | Český golf má první TOP10 letošní sezony Ladies European Tour. Postarala se o ni Sára Kousková skvělým 6. místem na Lalla Meryem Cup v marockém Rabatu. Klára Davidson Spilková nakonec 4. místo po dvou kolech neudržela a uzavřela na dělené 13. pozici. Janě Melichové i Kristýně Napoleaové cut unikl.

Profesionálky se s LET přesouvají do Maroka
Profesionálky se s LET přesouvají do Maroka

21.02.2024 | Kvarteto českých profesionálek se na africkém kontinentu přesunulo do Maroka na třetí letošní turnaj Ladies European Tour. Na Royal Golf Dar Es Salam v Rabatu startuje ve čtvrtek 22. února tříkolový Lalla Meryem Cup s dotací 450.000 euro. Jana Melichová se vrací do místa loňského velkého úspěchu.

Češky na LET v Saudské Arábii za očekáváním
Češky na LET v Saudské Arábii za očekáváním

18.02.2024 | Druhý podnik Ladies European Tour se odehrál 15.-18.2. v Saúdské Arábii za účasti kompletní čtveřice českých členek LET 2024. Na hřišti Riyadh Golf Club City si zahrály všechna čtyři kola jen Sára Kousková a Jana Melichová. Klára Davidson Spilková a Kristýna Napoleaová se do finále zatím nepodívaly.

Češky na LET v Saudské Arábii opět ve čtyřech
Češky na LET v Saudské Arábii opět ve čtyřech

14.02.2024 | Z Keni do Saúdské Arábie se přesouvá seriál LET na Turnaj Aramco Ladies International, který se odehraje od čtvrtka 15. do neděle 18. února na hřišti Riyadh Golf Club City. V individuální soutěži se zde představí už celá čtveřice českých profesionálek, včetně Kláry Davidson Spilkové.

Kousková vstoupila do sezony LET 16. místem
Kousková vstoupila do sezony LET 16. místem

11.02.2024 | Dobrý start do Ladies European Tour se povedl Sáře Kouskové. Na turnaji Magical Kenya Ladies Open se stala vítězkou 3. dne a celkově dělenou 16. hráčkou turnaje. Odváží si tak body do světového a olympijského žebříčku a šek na 5.100 euro. Napoleaová ani Melichová na úvod sezony cutem neprošly.

Češky vstupují do nabité sezony turnajem LET v Keni
Češky vstupují do nabité sezony turnajem LET v Keni

07.02.2024 | Ladies European Tour otevírá další ročník s 31 turnaji ve 20 zemích světa na 5 kontinentech. A také se silným českým zastoupením. Tři naše hráčky odstartují sezonu LET 8.–11.2. turnajem Magical Kenya Ladies Open. Na nejvyšším evropském okruhu žen se bude letos rozdělovat rekordních 34 milionů eur.

Sára Kousková představila vlastní model hodinek
Sára Kousková představila vlastní model hodinek

01.02.2024 | Česká dvojka Sára Kousková vstupuje do své třetí profesionální sezony. Na tiskové konferenci 30.1. v Praze seznámila média s plány pro mimořádně důležitou olympijskou sezonu. Při té příležitosti překvapila i představením vlastního modelu hodinek PRIM.

Poslední turnaj LET zakončil úspěšné tažení českých ...
Poslední turnaj LET zakončil úspěšné tažení českých ...

26.11.2023 | Klára Davidson Spilková uhájila v posledním turnaji sezóny LET TOP 10 v celkovém pořadí žebříčku Race to Costa del Sol. Druhou nejlepší českou hráčkou je na 28. místě Kristýna Napoleaová. V TOP 70, které určuje jistotu plné hrací karty na příští sezónu, jsou 55.

Reklama
Banner
X HCP HCP

HráčPřihlásit zde