Česká golfová federace

Aktuality

Kousková se stala členkou evropského týmu Amundi Golf

Kousková se stala členkou evropského týmu Amundi Golf

redakce, Pátek 13. ledna 2023

Sára Kousková oznámila před nadcházející sezónou partnerství s nadnárodní investiční skupinou Amundi Asset Management. Česká golfistka se stala jednou z pěti tváří, které budou reprezentovat evropský tým Amundi Golf.

Nejlepší česká profesionálka roku 2022 podepsala víceletý kontrakt s jedním z největších partnerů v ženském golfu na světě. Společnost Amundi je mj. titulárním partnerem jednoho z pěti ženských golfových majorů, The Amundi Evian Championship, dále pak turnajů Amundi German Masters (Ladies European Tour) nebo ve spojení s Českou golfovou federací také Amundi Czech Ladies Challenge (LETAS). Česká golfistka právě na domácím turnaji druhé nejvyšší evropské kategorie v roce 2021 zvítězila, v loňském roce skončila druhá.

„Nový tým jsme sestavovali na základě profilu hráček a jejich slibných výsledků. Tým zahrnuje mladé hráčky s velkým potenciálem a svědčí o našem dlouhodobém závazku vůči ženskému golfu, s nímž Amundi sdílí snahu o dokonalost v každodenní praxi své činnosti správy aktiv,“ svěřila se v tiskové zprávě k oznámení evropského týmu ředitelka komunikace Amundi, Natacha Andermahr.

Jsem moc šťastná, že budu mít možnost se dál rozvíjet v tak prestižní společnosti a golfovém týmu, jaký Amundi pod svými křídly vytvořilo. Je to pro mě určitě velká čest a zároveň ocenění dosavadní práce, kterou se nám s lidmi okolo mne podařilo odvést,“ svěřila se s prvními dojmy Kousková, která také nastínila první plány. „V Rabatu, na druhém turnaji LET nás čeká společné focení a takový menší teambuilding. Sama jsem moc zvědavá, jak vše bude probíhat a jak moc v průběhu sezóny přijdeme s holkama do kontaktu. Vídat bychom se měly minimálně na turnajích Ladies European Tour,“ dodává Kousková k plánované spolupráci mezi pěticí hráček, které evropský tým Amundi nově tvoří.

Třiadvacetiletou Češku doplní Němka Chiara Noja, švýcarské sestry Kim a Morgane Metraux a Francouzka Charlotte Liautier. „Určitě to nebude tak, že by holky měly trénovat společně nebo řešit provozní věci, které se týkají turnajů. To stále bude na našich bedrech. Záměrem spolupráce je ale mít možnost se setkat třeba i mimo golfové hřiště a vzájemně se inspirovat,“ nastiňuje manažer Kouskové, Jakub Mejzlík. „Vážíme si toho, že Sára bude součástí golfové rodiny Amundi, protože se jedná o velmi prestižní golfovou adresu. Vše si musela zasloužit svými výkony na hřišti, ale také tím, jaká je. Když se podívám na výběr, který Amundi sestavilo, tak je to velká sázka na budoucnost evropského a světového golfu,“ doplňuje Mejzlík a dodává. „Rád bych poděkoval také českému vedení společnosti Amundi, které v posledních letech v Česku ženský golf významně podporuje. Má významný podíl na úspěších nejen Sáry, ale i ostatních českých golfistek, které se měly možnost při turnaji Amundi Czech Ladies Challenge potkávat se zahraniční profesionální konkurencí na našem území.

Kromě evropské části má globální tým Amundi také svou asijskou a americkou větev. Tam jsou její součástí například světová amatérská jednička Rose Zhang nebo shodou okolností také dvě spoluhráčky Kouskové z University of Texas – Američanka Kaitlyn Papp a Francouzka Agathe Laisne, které hrají v zámoří na LPGA, resp. Epson Tour. „Je to úsměvné, takhle se po universitě zase společně obrazně sejít. S Agátou i Kaitlyn jsem v kontaktu a vzájemně se sledujeme,“ komentuje s úsměvem na tváři Kousková a závěrem dodává. „Je to pro mne určitě velká motivace a trochu i závazek. Chci v následujících měsících a letech splatit Amundi jejich důvěru kvalitními výkony na Ladies European Tour. A ráda bych se podívala také na jejich „domovské“ hřiště Le Golf National. Při olympijských hrách v Paříži.

Text: tisková zpráva Team Sako, foto: Amundi Golf

Autor: redakce 
Datum: Pátek 13. ledna 2023
Všechny články autora

Související články

Úvodní turnaj LET: cutem prošly tři Češky, nejlépe ...
Úvodní turnaj LET: cutem prošly tři Češky, nejlépe ...

05.02.2023 | Nejvyšší ženský okruh Ladies European Tour má za sebou první zastávku letošní sezóny. Na turnaji Magical Kenya Ladies Open se do víkendových kol probojovaly tři české hráčky, nejlépe skončila Jana Melichová na děleném 27. místě. ...

Ladies European Tour letos čeká třicítka turnajů ...
Ladies European Tour letos čeká třicítka turnajů ...

22.01.2023 | Nejvyšší ženský evropský okruh Ladies European Tour oznámil kalendář letošní sezóny, který bude mít 30 zastávek na čtyřech různých kontinentech. Čeští fanoušci se mohou těšit na pravidelné zastoupení alespoň pětici hráček, dvě navíc bojují o účast na Letních olympijských hrách v příštím roce.

Češi mají sezonu za sebou.
Češi mají sezonu za sebou.

06.12.2022 | Golfová sezona českých hráčů je u konce. Reprezentanty teď čeká již zimní příprava na nadcházející ročník. Přinášíme ohlédnutí za posledními turnaji této sezony, na kterých čeští hráči dosáhli skvělých výsledků. ...

Sára Kousková ukončí svoji sezónu na Australian Open
Sára Kousková ukončí svoji sezónu na Australian Open

30.11.2022 | Sára Kousková uzavře svoji sezónu na turnaji ISPS Handa Australian Open, který se uskuteční od 1. do 4. prosince v Melbourne a tradičně přilákal velké hvězdy světového golfu. Turnaj hrají společně jak ženy, tak muži a letos je poprvé v historii doplní ještě nejlepší handicapovaní golfisté.

Sára Kousková převzala na Zbraslavi plnou hrací ...
Sára Kousková převzala na Zbraslavi plnou hrací ...

16.10.2022 | Sára Kousková ovládla celoroční žebříček Order of Merit druhé nejvyšší evropské golfové soutěže Ladies European Tour Access Series a stala se tak historicky první českou golfistkou, které se podařilo získat podobné ocenění. ...

Kousková ovládla třetí turnaj LETAS a slaví zisk ...
Kousková ovládla třetí turnaj LETAS a slaví zisk ...

16.09.2022 | Sára Kousková ovládla turnaj ASGI Lavaux Ladies Open ze série LET Access Series a slaví vítězný hattrick. Po Španělsku a Švédsku triumfovala také tento týden ve Švýcarsku. Může tak téměř jistě slavit kartu na příští ročník Ladies European Tour. Přiblížil se jí také start na OH v Paříži.

Sára Kousková slaví senzační výhru v Jonkopingu
Sára Kousková slaví senzační výhru v Jonkopingu

02.09.2022 | Sára Kousková slaví své třetí vítězství na Ladies European Tour Access Series. Po čtvrtém místě minulý týden v Goteborgu dnes ovládla turnaj Elite Hotels Open v Jonkopingu a připsala si kromě šeku na 6.400 euro také 500 bodů do celoročního žebříčku LETAS, v něm poskočila již na třetí místo.

Češi na mezinárodní scéně – 35. týden
Češi na mezinárodní scéně – 35. týden

02.09.2022 | Na přelomu týdne mohou čeští hráči dosáhnout dalších skvělých individuálních, ale také týmových výsledků. Po úspěchu družstva žen na mistrovství světa odehrávajícím se v minulém týdnu se o vylepšení svého maxima snaží i družstvo mužů. Sára Kousková bojuje o své další vítězství v sérii LETAS.

Reklama
Banner
X WHS WHS

Ověř si svůj HCP