Česká golfová federace

Aktuality

Tipsport Czech Ladies Open: také s Klárou Spilkovou a Sárou Kouskovou

Tipsport Czech Ladies Open: také s Klárou Spilkovou a Sárou Kouskovou

TCLO/Petr Halaburda, Pondělí 25. dubna 2022

Za dva měsíce se bude hrát v Berouně (24.-26. června) Tipsport Czech Ladies Open, jehož obsazení dostává stále zajímavější kontury. Turnaj se plní jmény šampionek a na startu bude také nejlepší česká profesionálka Klára Spilková, svůj druhý turnaj v profesionálním poli zde čeká Sáru Kouskovou.

Dlouhodobá česká jednička Klára Spilková, vítězka turnaje v Maroku (2017), letos hraje americkou EPSON Tour. Začátkem léta se však vrátí na hřiště, kde předloni skončila těsně za TOP 10 jako nejlepší domácí hráčka.

Nejčerstvější šampionkou ve startovním poli bude Meghan MacLaren. Angličanka vyhrála v neděli svůj třetí turnaj na Ladies European Tour a potřetí to bylo v Austrálii.

Mezi přihlášenými přibyla také Amy Boulden, která v roce 2020 získala titul na Swiss Ladies Open. Profesionálka z Walesu hrála předloni rovněž v Berouně a má za sebou i další starty na českých turnajích Ladies European Tour.

Do Česka se ráda vrací další reprezentantka Walesu - Becky Brewerton začátkem dubna vedla ve finálovém kole South African Women´s Open, a přestože nedosáhla na play-off, třetí místo ukázalo návrat formy evropské jedničky z roku 2009. Comeback po dlouhém zranění letos absolvuje Camilla Lennarth, vítězka Slovak Ladies Open.

A na startovní listině bude vedle Spilkové rovněž řada tuzemských opor. Z domácích hráček se drží výborných výsledků Kristýna Napoleaová, která po zisku druhého místa v Saúdské Arábii a deváté příčky na Joburg Open prošla na dalších turnajích LET dvakrát cutem. Hrát budou i další profesionálky: Tereza Melecká, Šideri Váňová č Tereza Koželuhová.

Tipsport Czech Ladies Open 2022 bude jedním z prvních profesionálních startů Sáry Kouskové. Ta loni jako amatérka vyhrála LET Access Series na Konopišti a v neděli zvítězila s týmem University of Texas ve finále konference NCAA Big 12 (viz FOTO).

FOTO Univerzity of Texas

 

Autor: TCLO/Petr Halaburda 
Datum: Pondělí 25. dubna 2022
Všechny články autora

Související články

České golfistky čeká náročný závěr roku
České golfistky čeká náročný závěr roku

21.11.2021 | Golfová sezóna v tuzemsku uléhá k zimnímu spánku, ale přední české golfistky mají stále napilno. Sedm hráček totiž čeká v závěru roku ostrá zkouška v podobě startu na kvalifikačních školách v Evropě i za mořem.

Na turnaji LET v Berouně skončila Spilková třináctá, ...
Na turnaji LET v Berouně skončila Spilková třináctá, ...

30.08.2020 | Na děleném třináctém místě skončila Klára Spilková na turnaji Tipsport Czech Ladies Open, který byl dnes završen v Berouně. Ovace si vysloužila rovněž Sára Kousková, která obsadila 20. místo a byla vyhlášena nejlepší amatérkou turnaje. Vítězkou je Dánka Emily Kristine Pedersen.

LET Beroun, 2. kolo: Finále bude hrát sedm Češek, ...
LET Beroun, 2. kolo: Finále bude hrát sedm Češek, ...

29.08.2020 | Sedm českých golfistek si zahraje finálové kolo Tipsport Czech Ladies Open, které se hraje v Berouně. Dnešní druhé kolo mělo potvrdit neochvějnou pozici české jedničky Kláry Spilkové, ale skvělé výkony dnes předvedly ve stínu nejsledovanějšího flightu i české amatérky.

LET, 1. kolo: Spilková útočí, šance na cut pro ...
LET, 1. kolo: Spilková útočí, šance na cut pro ...

28.08.2020 | Rekord hřiště, jeden albatross, výborný závěr Kláry Spilkové a také útok několika amatérek na postup do finálových kol. Hodně toho bylo vidět v úvodním kole Czech Tipsport Ladies Open v Beroun Golf Clubu. Kolo nebylo dohráno kvůli bouřce, sedm flightů musí na hřiště časně ráno.

LET v Berouně zvedá oponu: První turnaj s diváky ...
LET v Berouně zvedá oponu: První turnaj s diváky ...

27.08.2020 | Na startovní listině 16 českých hráček včetně Kláry Spilkové a také řada úspěšných golfistek z celého světa. V pátek ráno odstartuje v Berouně dlouho očekávaný turnaj Tipsport Czech Ladies Open, který je nejvýznamnější tuzemskou profesionální akcí roku a současně prvním světovým turnajem s diváky.

Češi na mezinárodní scéně – týden 26
Češi na mezinárodní scéně – týden 26

30.06.2022 | Po domácím turnaji v Berouně pokračuje LET v Německu. Celkem šest českých hráček se představí nedaleko Berlína na Amundi German Masters. Kromě Kláry Spilkové také vítězka berounského turnaje a čerstvá profesionálka Jana Melichová. Na mužské Challenge Tour v Itálii startují Mrůzek, Zach a Brixi.

Klára Spilková - Top 10 cílem pro Beroun
Klára Spilková - Top 10 cílem pro Beroun

23.06.2022 | Po dvou letech hraje Klára Spilková opět domácí turnaj Ladies European Tour. Na Tipsport Czech Ladies Open v Royal Beroun Golf Clubu, kde před dvěma lety skončila těsně za Top 10, přijela s nejlepším výsledkem sezony, a tedy patřičně sebevědomá.

České hráčky se opět neztratily
České hráčky se opět neztratily

13.06.2022 | Další solidní výsledek na turnaji LETAS, tentokrát ve Francii, zaznamenaly pro české barvy Jana Melichová a Natálie Saint Germain. Kláře Spilkové se podařilo projít cutem při svém prvním letošním startu na LPGA. Kristýna Napoleaová neuspěla na společném turnaji mužů a žen ve Švédsku.

Reklama
Banner
X WHS WHS

Ověř si svůj HCP