Česká golfová federace

Aktuality

Tipsport Czech Ladies Open: také s Klárou Spilkovou a Sárou Kouskovou

Tipsport Czech Ladies Open: také s Klárou Spilkovou a Sárou Kouskovou

TCLO/Petr Halaburda, Pondělí 25. dubna 2022

Za dva měsíce se bude hrát v Berouně (24.-26. června) Tipsport Czech Ladies Open, jehož obsazení dostává stále zajímavější kontury. Turnaj se plní jmény šampionek a na startu bude také nejlepší česká profesionálka Klára Spilková, svůj druhý turnaj v profesionálním poli zde čeká Sáru Kouskovou.

Dlouhodobá česká jednička Klára Spilková, vítězka turnaje v Maroku (2017), letos hraje americkou EPSON Tour. Začátkem léta se však vrátí na hřiště, kde předloni skončila těsně za TOP 10 jako nejlepší domácí hráčka.

Nejčerstvější šampionkou ve startovním poli bude Meghan MacLaren. Angličanka vyhrála v neděli svůj třetí turnaj na Ladies European Tour a potřetí to bylo v Austrálii.

Mezi přihlášenými přibyla také Amy Boulden, která v roce 2020 získala titul na Swiss Ladies Open. Profesionálka z Walesu hrála předloni rovněž v Berouně a má za sebou i další starty na českých turnajích Ladies European Tour.

Do Česka se ráda vrací další reprezentantka Walesu - Becky Brewerton začátkem dubna vedla ve finálovém kole South African Women´s Open, a přestože nedosáhla na play-off, třetí místo ukázalo návrat formy evropské jedničky z roku 2009. Comeback po dlouhém zranění letos absolvuje Camilla Lennarth, vítězka Slovak Ladies Open.

A na startovní listině bude vedle Spilkové rovněž řada tuzemských opor. Z domácích hráček se drží výborných výsledků Kristýna Napoleaová, která po zisku druhého místa v Saúdské Arábii a deváté příčky na Joburg Open prošla na dalších turnajích LET dvakrát cutem. Hrát budou i další profesionálky: Tereza Melecká, Šideri Váňová č Tereza Koželuhová.

Tipsport Czech Ladies Open 2022 bude jedním z prvních profesionálních startů Sáry Kouskové. Ta loni jako amatérka vyhrála LET Access Series na Konopišti a v neděli zvítězila s týmem University of Texas ve finále konference NCAA Big 12 (viz FOTO).

FOTO Univerzity of Texas

 

Autor: TCLO/Petr Halaburda 
Datum: Pondělí 25. dubna 2022
Všechny články autora

Související články

Češky na LET v Maroku: jsme zpátky
Češky na LET v Maroku: jsme zpátky

24.02.2024 | Český golf má první TOP10 letošní sezony Ladies European Tour. Postarala se o ni Sára Kousková skvělým 6. místem na Lalla Meryem Cup v marockém Rabatu. Klára Davidson Spilková nakonec 4. místo po dvou kolech neudržela a uzavřela na dělené 13. pozici. Janě Melichové i Kristýně Napoleaové cut unikl.

Profesionálky se s LET přesouvají do Maroka
Profesionálky se s LET přesouvají do Maroka

21.02.2024 | Kvarteto českých profesionálek se na africkém kontinentu přesunulo do Maroka na třetí letošní turnaj Ladies European Tour. Na Royal Golf Dar Es Salam v Rabatu startuje ve čtvrtek 22. února tříkolový Lalla Meryem Cup s dotací 450.000 euro. Jana Melichová se vrací do místa loňského velkého úspěchu.

Češky na LET v Saudské Arábii za očekáváním
Češky na LET v Saudské Arábii za očekáváním

18.02.2024 | Druhý podnik Ladies European Tour se odehrál 15.-18.2. v Saúdské Arábii za účasti kompletní čtveřice českých členek LET 2024. Na hřišti Riyadh Golf Club City si zahrály všechna čtyři kola jen Sára Kousková a Jana Melichová. Klára Davidson Spilková a Kristýna Napoleaová se do finále zatím nepodívaly.

Češky na LET v Saudské Arábii opět ve čtyřech
Češky na LET v Saudské Arábii opět ve čtyřech

14.02.2024 | Z Keni do Saúdské Arábie se přesouvá seriál LET na Turnaj Aramco Ladies International, který se odehraje od čtvrtka 15. do neděle 18. února na hřišti Riyadh Golf Club City. V individuální soutěži se zde představí už celá čtveřice českých profesionálek, včetně Kláry Davidson Spilkové.

Poslední turnaj LET zakončil úspěšné tažení českých ...
Poslední turnaj LET zakončil úspěšné tažení českých ...

26.11.2023 | Klára Davidson Spilková uhájila v posledním turnaji sezóny LET TOP 10 v celkovém pořadí žebříčku Race to Costa del Sol. Druhou nejlepší českou hráčkou je na 28. místě Kristýna Napoleaová. V TOP 70, které určuje jistotu plné hrací karty na příští sezónu, jsou 55.

Češky uzavřou úspěšnou sezonu LET španělským finále
Češky uzavřou úspěšnou sezonu LET španělským finále

22.11.2023 | Letošní sezona Ladies European Tour definitivně končí. Ve španělské Marbelle na turnaji Andalucía Costa del Sol Open de España 23.-26.11. se o poslední body a postavení v žebříčku utkají s nejlepšími hráčkami LET Češky Klára Davidson Spilková, Sára Kousková, Kristýna Napoleaová a Jana Melichová.

Napoleaová si na LET Mallorka řekla o start na LOH
Napoleaová si na LET Mallorka řekla o start na LOH

18.11.2023 | Kristýna Napoleaová vedla působivé české tažení turnajem LET na Mallorce. Po úžasném výkonu ve vítězném 1. kole zakončila turnaj na 6. příčce a přiblížila se startu na LOH. Skvělý turnaj odehrála devátá Jana Melichová i Klára Davidson Spilková, která se finišem ve 3.

Mallorca přiblíží Češkám konec sezony LET
Mallorca přiblíží Češkám konec sezony LET

15.11.2023 | Poslední dva turnaje letošní Ladies European Tour zbývá odehrát ve druhé polovině listopadu na španělské půdě čtveřici českých profesionálek. Klára Davidson Spilková, Kristýna Napoleaová, Sára Kousková a Jana Melichová odehrají 16.-18.11. Mallorca Ladies Open na hřišti Golf Son Muntaner.

Reklama
Banner
X HCP HCP

HráčPřihlásit zde