Česká golfová federace

Aktuality

Váňová prošla cutem na LET, Vítů veze 45. místo z turnaje LETAS

Váňová prošla cutem na LET, Vítů veze 45. místo z turnaje LETAS

Petr Halaburda, Sobota 18. května 2019

AKTUALIZOVÁNO: Složité podmínky provázely další turnaj LETAS hraný ve Švýcarsku s dvěma českými amatérkami, cutem prošla Gabriela Roberta Vítů (45. místo). Na Ladies Europen Tour prošla do finálových kol Šideri Váňová, konečné osmé místo veze Hana Ryšková z MM Slovinska.

Profesionálka Šideri Váňová zvládla páteční druhé kolo na turnaji v Santanderu a s celkovým skóre +5 (77+72) věděla dlouho před jeho koncem, že si zahraje také víkendová kola; dnes po výsledku 80 klesla na dělenou 61. příčku. Naopak o dvě rány (celkem +7) musela oželet postup do víkendu na turnaji americké Symetra Tour Karolína Vlčková (78+73).

Ve hře dnes pokračovaly na národních šampionátech také amatérky: Hana Ryšková poskočila na MM Slovinska nakonec obsadila konečné osmé místo (79+72+76+74). Dominika Burdová startující na MM Německa statečně bojovala o možnost účasti ve finálovém čtvrtém kole, na 68. místě zaostala za postupem o osm míst po výsledcích (76+76-79).

Těžké podmínky letos chystá na hráčky profesionálního okruhu LET Access Series (LETAS). Před dvěma týdny v Gamsu hráčky vyhnaly v druhém kole ze hřiště extrémní nízké teploty a sněžení, během v pátek skončené akce v Neuchatelu nebylo o mnoho lépe: Prudký nárazový vítr, teploty během dopoledne těsně nad nulou v kombinaci s velmi rychlými greeny hráčkám připravily řadu nástrah, a tak na umístění v nejlepší desítce stačil výsledek +11.

Z dvojice českých amatérek si v soutěži vedla lépe zkušenější Gabriela Roberta Vítů, která se skóre +23 (79+82+75) obsadila dělenou 45. příčku, zatímco Anna Andrýsová (86+80) skončila pod hranicí cutu.  

 

Datum: Sobota 18. května 2019
Všechny články autora

Související články

Karolína Vlčková se na turnaji Symetra Tour umístila ...
Karolína Vlčková se na turnaji Symetra Tour umístila ...

17.06.2019 | Po dvou skvělých úvodních kolech shodně za 68 ran (celkem -8) přidala Karolína Vlčková v Illinois slabší finálové kolo za 75 ran (+3). Celkový výsledek -5 na TOP 10 nestačil, ale i tak si odváží solidní 23. místo.

České profesionálky pokračují na třech turnajích ...
České profesionálky pokračují na třech turnajích ...

22.05.2019 | Tři akce ženských profesionálních sérií startují ve čtvrtek a na všech budou k vidění jména českých profesionálek. Klára Spilková se představí na LPGA ve Virginii, Karolína Vlčková na Symetra Tour v Alabamě a Kateřina Vlašínová se Šideri Váňovou na spojeném turnaji LET a LETAS ve Francii.

Ženské profesionální série pokračují s českou účastí
Ženské profesionální série pokračují s českou účastí

14.05.2019 | Mužské série mají tento týden s výjimkou PGA Championship volno, ale ženské mimo LPGA pokračují a české hráčky chybět nebudou. Na Symetra Tour je přihlášena Karolína Vlčková, na LET vyráží Šideri Váňová, na LETAS budeme mít dvojí zastoupení, hrají se také šampionáty Německa a Slovinska.

Vlčková skončila na 45. místě, další Češky cutem ...
Vlčková skončila na 45. místě, další Češky cutem ...

08.04.2019 | Čtyři golfistky ve dvou druhých nejvyšších kontinentálních profesionálních sériích měl ve hře český golf v závěru týdne, ale pouze Karolína Vlčková prošla do finálového kola na akci Symetra Tour v Kalifornii, kde nakonec obsadila dělené 45. místo. ...

Turnaje LPGA a Symetra Tour: V akci budou Spilková, ...
Turnaje LPGA a Symetra Tour: V akci budou Spilková, ...

28.03.2019 | Tři české golfistky čeká v následujících dnech vystoupení na profesionálních soutěžích v USA. Klára Spilková již dnes odstartuje do prvního kola čtyřkolového turnaje LPGA, od pátku do neděle se uskuteční akce Symetra Tour za účasti Karolíny Vlčkové a Šideri Váňové.

Klára Spilková startuje na dámském PGA Championship
Klára Spilková startuje na dámském PGA Championship

19.06.2019 | První letošní dámský major s účastí Kláry Spilkové, dva hráči na Challenge Tour a po dvou hráčkách na turnajích LETAS i Symetra Tour. Ke dvaatřiceti hráčům hrajícím na Kaskádě se přidá v závěru týdne dalších sedm českých golfistů a golfistek hrajících na dalších profesionálních turnajích.

Sedm českých hráčů a hráček na profesionálních ...
Sedm českých hráčů a hráček na profesionálních ...

12.06.2019 | Počínaje čtvrtkem pokračují profesionální turnaje na okruzích LPGA Tour, Symetra Tour, LET Access Series a Challenge Tour. Na ženských soutěžích si zahraje pět Češek, v pokračování Challenge Tour nastoupí Jan Cafourek a Stanislav Matuš.

Ladies European Tour: Češky měly ke cutu daleko
Ladies European Tour: Češky měly ke cutu daleko

24.05.2019 | Finálové kolo spojeného turnaje Ladies European Tour a LET Access Series na hřišti Evian resort Golf Clubu ve Francii si nezahraje ani jedna ze dvou českých hráček. Šideri Váňová (+14) s Kateřinou Vlašínovou (+16) měli k hranici cutu (+7) daleko.

Reklama
Banner
X AMUNDI Czech Ladies Challenge