Česká golfová federace

Aktuality

Tři Češky startují na LET a Symetra Tour

Tři Češky startují na LET a Symetra Tour

Klára Kuchařová, Čtvrtek 27. května 2021

Golfové série po celém světě se rozjely naplno. Českou republiku budou v tomto týdnu reprezentovat tři hráčky na profesionálních soutěžích: Karolína Vlčková pokračuje ve svém programu na Symetra Tour, Šideri Váňová a Tereza Koželuhová startují na Ladies European Tour.

Symetra Tour

Česká profesionálka Karolína Vlčková pokračuje ve svém turnajovém programu na sérii Symetra Tour.

Po děleném 57. místě z minulého týdne zůstává česká hráčka na Floridě, kde startuje v turnaji Mission Inn Resort and Club Championship od 28.-30. května na hřišti Mission Inn Resort & Club s parem 73. Na tomto turnaji loni prošla cutem a umístila se na děleném 59. místě.

Pro Vlčkovou je to letos již sedmý start na druholigové americké sérii, nejlepší výsledek uhrála před měsícem na Garden City Charity Classic, kde se umístila dělená patnáctá. 

LEADERBOARD

Ladies European Tour

Prvním letošním turnajem série Ladies European Tour na evropské půdě je Ladies Italian Open na hřišti Golf Club Margara s parem 70. Ladies European Tour se po sedmi letech vrací do Itálie a Česká republika bude mít dvojí zastoupení: na start se postaví profesionálka Šideri Váňová a na promotérskou kartu startující amatérka Tereza Koželuhová.

Váňová svou sezónu rozjela již v polovině dubna na jihoafrické Sunshine Ladies Tour a zahrála si i na Southafrican Women's Open, prvním turnaji kalendáře LET. Pro Koželuhovou to bude premiérový letošní start v sérii, na nedávné druhé zastávce tuzemské Raiffeisenbank Czech Golf Amateur Tour se umístila na pátém místě.

Z českého dua vstoupí do turnaje první Tereza Koželuhová v 8:41, Šideri Váňova začne hrát ve 14:27.

LEADERBOARD

 

FOTO LET/Tristan Jones

Datum: Čtvrtek 27. května 2021
Všechny články autora

Související články

Cafourek devátý, Váňová v TOP 20
Cafourek devátý, Váňová v TOP 20

06.03.2020 | Posun ve výsledkové listině zaznamenali ve finálových kolech čeští profesionálové při svých afrických startech. Jan Cafourek bere 9. místo z dalšího turnaje v Maroku, Šideri Váňová skončila na 18. příčce v Jihoafrické republice. Špatně vstoupila do prvního turnaje sezóny Karolína Vlčková.

Karolína Vlčková obsadila na Symetra Tour 60. místo
Karolína Vlčková obsadila na Symetra Tour 60. místo

04.10.2021 | Dvě české profesionálky soutěžily minulý týden ve Spojených státech na tamních sériích. Karolína Vlčková prošla díky skvělému druhému kolu cutem na turnaji Carolina Golf Classic a obsadila konečné dělené 60. místo. Klára Spilková neprošla na turnaji LPGA cutem.

Domácí víkend bude ve znamení Raiffeisenbank Preside ...
Domácí víkend bude ve znamení Raiffeisenbank Preside ...

23.09.2021 | Posledním letošním tuzemským turnajem předních amatérů bude Raiffeisenbank President Masters Invitational, které se uskuteční od pátku do neděle v Karlových Varech. Další start na LPGA Tour čeká Kláru Spilkovou, Karolínu Vlčkovou na Symetra Tour. Na Challenge Tour hraje Gordan Brixi.

Dobrý vstup Terezy Koželuhové do turnaje Allerum ...
Dobrý vstup Terezy Koželuhové do turnaje Allerum ...

17.08.2021 | Čtyři české profesionálky dnes vstoupily do turnaje Allerum Open ze série LETAS ve Švédsku. Nejlépe se dařilo Tereze Koželuhové, která v úvodu dělí patnácté místo. Dalším Češkám se v náročných podmínkách prvního kola tolik nedařilo.

Šideri Váňová veze z finské LET dělené 58. místo
Šideri Váňová veze z finské LET dělené 58. místo

17.07.2021 | Česká profesionálka Šideri Váňová prošla jako jediná Češka cutem na turnaji Gant Ladies Open ze série LET ve Finsku. V dnešním finálovém kole si pohoršila, za 77 ran a s celkovým skóre +14 obsadila dělené 58. místo.

Šideri Váňová prošla cutem na turnaji Gant Ladies ...
Šideri Váňová prošla cutem na turnaji Gant Ladies ...

16.07.2021 | Šideri Váňová si zahraje finálové kolo na turnaji Gant Ladies Open ze série LET ve Finsku. Po dvou kolech dělí 43. místo s výsledkem +8. Další tři Češky neprošly cutem. Ani na turnaji Roma ALPS LETAS Open neprošla cutem Patricie Macková.

Češkám se na evropských sériích nedaří
Češkám se na evropských sériích nedaří

15.07.2021 | Dva turnaje ze sérií LET a LETAS se hrají tento týden ve Finsku a Itálii. Na Ladies European Tour vstoupila do prvního kola nejlépe Kateřina Vlašínová a dělí 38. místo, další hráčky jsou mimo hranice předpokládaného cutu. Na LET Access Series startuje v mixovaném turnaji pouze Patricie Macková.

Saint Germain v TOP 20 na LETAS, Burdová ve finále ...
Saint Germain v TOP 20 na LETAS, Burdová ve finále ...

26.06.2021 | Celkem osm Češek bojovalo v soutěžích v Evropě a USA. Natálie Saint Germain veze dělené 16. místo z turnaje LETAS, Dominika Burdová prošla cutem na German Ladies‘ Amateur Championship. Klára Spilková neprošla cutem na majoru a Karolína Vlčková dělí 81.

Reklama
Banner
X WHS WHS

Ověř si svůj HCP