Česká golfová federace

Aktuality

Na Kaskádě začala příprava na červencové ME dorostenců

Na Kaskádě začala příprava na červencové ME dorostenců

redakce, Sobota 28. dubna 2018

Příprava českého týmu dorostenců, které čeká v červenci na Kaskádě mistrovství Evropy týmů, na stejném místě odstartovala. Domácí výběr v nejbližších dvou dnech čeká přátelské trojutkání se silnými výběry Španělska a Irska. Vítěz Triangular Match 2018 bude znám v pondělí večer.

Evropský šampionát se uskuteční v brněnském resortu od 10. do 14. července a přáním domácího výběru je vyrovnat, nebo vylepšit čtvrté místo dívčího výběru na šampionátu, který se zde uskutečnil před třemi lety. Španělé se netají tím, že stále ještě nerozdýchali loňskou finálovou porážku od Dánska na domácí půdě v La Manga, a že chtějí titul mistrů Evropy družstev chlapců do 18 let získat zpět, Irové by rádi byli černým koněm turnaje.

Všechny tři týmy do dějiště přátelského trojutkání dorazily již v pátek 27. dubna večer. Dnes bylo na programu tréninkové kolo a individuální příprava, v neděli a pondělí se hraje v identickém formátu: od 8:00 hod. tři foursomy na jamky, odpoledne šest singlů na jamky. Hraje se ve třech míčích a na každé jamce o šest bodů. Vítěz Triangular Match 2018 bude znám v pondělí pozdě večer.

Český tým se na Kaskádě představuje ve složení hráči Matyáš Zapletal, Václav Tichý, Hynek Groh, Filip Ráža, Lukáš Janda a Filip Jakubčík, trenérem výběru je Marek Nový. V dějišti utkání jsou rovněž hlavní kouč ČGF Staffan Johansson a sportovní ředitel Luboš Klikar, který má červencové ME družstev chlapců na Kaskádě pořadatelsky znovu na starosti. 

"Kaskáda nás přivítala nádherným slunečným počasím. Hřiště je na poslední dubnový víkend výtečně připraveno, takže se hráči z Irska a Španělska mají nač těšit. Předpověď počasí slibuje na první den trojutkání až 28 stupňů Celsia, a tak uvidíme, kterému týmu to bude nejvíc vyhovovat. Osobně jsem velmi zvědav, jak se v konkurenci nejlepších Španělů a Irů budou cítit naši benjamínci. To jsou s výjimkou Matyáše Zapletala vlastně všichni ostatní hráči," připomněl Klikar složení českého družstva.

 

Startovní listina

Autor: redakce 
Datum: Sobota 28. dubna 2018
Všechny články autora
Reklama
Banner
X HCP HCP

HráčPřihlásit zde