Česká golfová federace

Aktuality

Kousková opět skvělá - třetí na turnaji v Anglii

Kousková opět skvělá - třetí na turnaji v Anglii

Tisková zpráva , Neděle 25. září 2022

Sára Kousková skončila po dvou vítězstvích na okruhu LETAS v řadě na prestižním Rose Ladies Open v Anglii třetí. Třiadvacetiletá Češka se díky tomuto umístění dostala na vedoucí příčku Order of Merit a jen stvrdila svůj postup mezi elitu na Ladies European Tour, kam bude od příštího roku patřit.

Kousková vedla na hřišti The Melbourne Club at Brocket Hall u Londýna po prvním dni, kdy zapsala čtyři rány pod par. Ve čtvrtek se jí nevyhnuly potíže při extrémním větru a po 77 ranách jí patřilo před finálovým dnem dělené páté místo. V něm Češka v neděli dokonce útočila na vítězství v celém turnaji, nicméně útok na nejvyšší příčku jí nakonec nevyšel. 72 ran stačilo na dělené třetí místo, za které získala šek na více než 3.200 euro a 185 bodů do celoročního žebříčku.

"S celkovým výsledkem jsem samozřejmě spokojená. Opět jsme bojovali o vítězství, ale tentokrát nám závěr finálového kola nevyšel dle představ," okomentovala Kousková konec turnaje v Londýně, kdy na jamce č.16 zahrála double-bogey a na sedmnáctce bogey. "Snažili jsme se hrát o výhru a na šestnáctce volili těžkou ránu, která bohužel o kousek skončila ve vodní překážce. Na sedmnáctce jsem pak šla po birdie a nedokázala putt zpátky vrátit. To vše jsou ale skvělé zkušenosti do budoucna. Jsem šťastná, jak jsme se na hřišti rozhodovali a jak jsme celé finálové kolo obešli," popsala poslední jamky finálového kola třiadvacetiletá Češka.

Turnaj v Anglii se hrál pod záštitou Justina Rose a jeho manželky Kate, se kterými se Kousková měla možnost potkat jak na speciální večeři před turnajem, tak v jeho samotném průběhu. "Setkání s Justinem bylo velmi inspirativní. Měla jsem možnost s ním a jeho ženou strávit celý večer a probrat spoustu věcí - jak herních, tak těch, které mi mohou pomoci mimo hřiště. Byl to zážitek k nezaplacení," líčí Kousková osobní zážitek s hvězdou světového golfu. "Justin byl ohromný profesionál, byl skvěle připraven. Navíc byl velmi milý a osobní. Stejně jako Kate. Beru si z našeho setkání mnoho inspirace."

Rose byl osobně přítomen s rodinou také při finálovém kole a na vlastní oči viděl Kouskové birdie na jamce č.12 a 13. "Samozřejmě jsem si Justina mezi stovkami diváků všimla. Se svou výškou a davem fanoušků okolo sebe nešel přehlédnout," směje se Kousková. "Bylo to hřejivé a velmi milé. Přesně se to pojí s tím, jak se v celém turnaji angažoval," dodala Kousková, která se s Rosem potkala i po svém posledním puttu na jamce č.18. "Popřál mi vše nejlepší do zbytku sezóny a pogratuloval k výkonu s tím, že se určitě nevidíme naposledy," zakončila mnohoznačně česká olympijská naděje.

Kouskovou vyšvihnulo třetí místo na vrchol celoročního žebříčku Order of Merit, jenž jí zajistil kartu na Ladies European Tour pro příští rok. "Sezóna na LETAS vychází na jedničku. Doslova. Vedení v celoročním žebříčku beru jako odměnu pro celý náš tým a jeho tvrdou práci," okomentovala Kousková svůj posun na vrchol Order of Merit.

Vítězkou se v Anglii stala Švédka My Leander, která zakončila turnaj na třech ranách po par. 

 

Odkazy:

Konečné výsledky turnaje Rose Ladies Open

Autor: Tisková zpráva  
Datum: Neděle 25. září 2022
Všechny články autora
Reklama
Banner
X HCP HCP

HráčPřihlásit zde