Česká golfová federace

Aktuality

České hráčky se opět neztratily

České hráčky se opět neztratily

Petr Šavrda, Pondělí 13. června 2022

Další solidní výsledek na turnaji LETAS, tentokrát ve Francii, zaznamenaly pro české barvy Jana Melichová a Natálie Saint Germain. Kláře Spilkové se podařilo projít cutem při svém prvním letošním startu na LPGA. Kristýna Napoleaová neuspěla na společném turnaji mužů a žen ve Švédsku.

Při svém prvním letošním startu na LPGA Klára Spilková rozhodně nezklamala. Po dvou kolech jí na ShopRite LPGA Classic v New Jersey patřilo dokonce umístění v nejlepší třicítce, ale poslední den za jednu ránu nad par znamenal pokles na dělenou 54. příčku. Přesto je to poprvé, co Spilková prošla na ShopRite LPGA Classic cutem. Při třech předcházejících účastech (2019 až 2021) vždy zůstala za branami finálového kola. Vítězkou turnaje s dotací 1,75 mil dolarů se stala Kanaďanka Brooke Henderson.

Aktuálně nejvýše postavená česká hráčka na světovém amatérském žebříčku WAGR Jana Melichová chtěla navázat na podařený turnaj LET Acess Series v Praze na Zbraslavi. Další start na této profesionální sérii jí čekal o týden později ve Francii. Montauban Ladies Open se od 10. do 12. června zúčastnila také Natálie Saint Germain. „Obě hráčky dostaly volnou kartu od ČGF díky výměnnému programu LETAS Exchange Programme, kterého jsme součástí. Ten nám umožňuje vyměňovat volné karty na turnaje této tour s ostatními promotéry. To je jeden z hlavních důvodů, proč turnaj LETAS v Česku pořádáme", sdělil sportovní ředitel Petr Šavrda. "Je to příležitost jak pro mladé amatérky, aby se seznámily s úrovní profesionálního golfu, tak pro začínající profesionálky, které potřebují herní příležitosti. My jim je pomůžeme zajistit." dodává Šavrda.

Jana Melichová odehrála tři vyrovnaná kola a s výsledkem 73, 74, 72 (+2) obsadila dělené 19. místo. Velmi dobře se vedlo také mladší české amatérce Natálii Saint Germain. Ta vynechala velkou část přípravného období a začátek turnajové sezóny kvůli maturitě. Nyní má již vše za sebou a pomalu se chystá na další kapitolu svého života, univerzitní golf v USA. Pro Saint Germain to byl teprve druhý ostrý start v roce 2022, ale poprala se s tím statečně. Po kolech 73, 76, 75 (+8) obsadila dělené 38. místo. O lepší výsledek jí připravila dvě double bogey v závěrečné fázi turnaje.

Neskutečným způsobem se v letošní sezóně prezentuje třiadvacetiletá Švédka Linn Grant. Tato mladá hráčka debutující na Ladies European Tour již získala v této sezóně tři tituly! K tomu přidala dvě další umístění v TOP 10. Poslední triumf zaznamenala na domácí půdě při spojeném turnaji mužů a žen Volvo Car Scandinavian Mixed. DP World Tour a Ladies European Tour pořádají společně tento turnaj, kde se utkává 78 mužů a 78 žen (z odpovídajících odpališť) o 2 mil. dolarů a jednu trofej. Grant zahrála ve čtyřech soutěžních kolech 24 ran pod par a zvítězila s obrovským náskokem. Nechala za sebou mimo jiné i švédskou legendu Henrika Stensona. Ten obsadil třetí místo se skóre -15. O jak ojedinělý výkon v podání mladé Švédky se jednalo ukazuje leaderboard, na kterém nefiguruje v TOP 15 žádná další žena.

Turnaj měl i českou stopu v podání Kristýny Napoleaové. Ta stále hledá optimální formu po zranění a ani ve Švédsku nezaznamenala výrazný výsledek. Po kolech 74 a 71 (+1) se s turnajem předčasně rozloučila. Hranice cutu byla na dvou ranách pod par.

 

Konečné výsledky turnaje ShopRite LPGA Classic

Konečné výsledky turnaje Montauban Ladies Open

Konečné výsledky turnaje Volvo Car Scandinavian Mixed

Autor: Petr Šavrda 
Datum: Pondělí 13. června 2022
Všechny články autora

Související články

České golfistky čeká náročný závěr roku
České golfistky čeká náročný závěr roku

21.11.2021 | Golfová sezóna v tuzemsku uléhá k zimnímu spánku, ale přední české golfistky mají stále napilno. Sedm hráček totiž čeká v závěru roku ostrá zkouška v podobě startu na kvalifikačních školách v Evropě i za mořem.

Světový golf 2021: Termínové kalendáře přibývají
Světový golf 2021: Termínové kalendáře přibývají

30.12.2020 | Zatím pouze některé z profesionálních sérií s českou účastí oznámily program pro následující sezónu. Pořadatelé sice vesměs věří, že se život brzy vrátí do obvyklých kolejí, ale zdaleka ne všechny kalendáře již byly zveřejněny.

Klára Davidson Spilková osmá na KPMG Women's Irish ...
Klára Davidson Spilková osmá na KPMG Women's Irish ...

04.09.2023 | Klára Davidson Spilková dosáhla svého letošního šestého umístění v TOP10 na Ladies European Tour. Z turnaje KPMG Women's Irish Open, kam jela za obhajobou loňského vítězství, odváží osmé místo. Sára Kousková figurovala ve 3. kole i na druhém místě, nakonec končí dělená jedenadvacátá.

Davidson Spilková bude obhajovat titul na KPMG ...
Davidson Spilková bude obhajovat titul na KPMG ...

30.08.2023 | Po týdenní přestávce se Ladies European Tour (LET) vrací do Irska, kde se od čtvrtka 31.8. do neděle 3.9. odehraje KPMG Women's Irish Open. Na turnaj s dotací 400.000 euro přijíždí Klára Davidson Spilková za obhajobou loňského titulu a spolu s ní budou o úspěch v Irsku bojovat i další tři Češky.

Davidson Spilková a Napoleaová na AIG Women's Open
Davidson Spilková a Napoleaová na AIG Women's Open

09.08.2023 | Dvě české profesionálky Klára Davidson Spilková a Kristýna Napoleaová budou 10. – 13. srpna 2023 součástí výjimečného startovního pole TOP světových hráček mířících na druhý letošní evropský major v ženském golfu, AIG Women's Open 2023.

Tři česká želízka na FREED GROUP Women's Scottish ...
Tři česká želízka na FREED GROUP Women's Scottish ...

03.08.2023 | Po Amundi Evian Championship se Ladies European Tour vydává na britské ostrovy. Na programu je 3. až 6. srpna FREED GROUP Women's Scottish Open, který je pořádán společně s LPGA Tour. Český golf zde bude mít hned tři želízka v ohni: Kláru Davidson Spilkovou, Kristýnu Napoleaovou a Janu Melichovou.

Jiří Zuska a Kristýna Napoleaová útočili na v ...
Jiří Zuska a Kristýna Napoleaová útočili na v ...

24.07.2023 | Český golf zažil na mezinárodní scéně skvělý víkend. Kristýna Napoleaová skončila ve Španělsku na samostatném čtvrtém místě. Mezi muži se ukázal novic mezi profesionály Jiří Zuska – poprvé v Evropě útočil i na Challenge Tour na celkové vítězství. Nakonec zůstal o ránu druhý.

Pro Kláru Davidson Spilkovou je La Sella Open ...
Pro Kláru Davidson Spilkovou je La Sella Open ...

19.07.2023 | Po chladném Londýně se české hráčky přesunuly do slunného Španělska. Pětici Češek doplnila také Tereza Koželuhová. Klára Davidson Spilková bude ladit formu před major turnajem ve Francii, který je na programu již příští týden.

Reklama
Banner
X HCP HCP

HráčPřihlásit zde