Česká golfová federace

Aktuality

České golfistky čeká náročný závěr roku

České golfistky čeká náročný závěr roku

Petr Halaburda, Neděle 21. listopadu 2021

Golfová sezóna v tuzemsku uléhá k zimnímu spánku, ale přední české golfistky mají stále napilno. Sedm hráček totiž čeká v závěru roku ostrá zkouška v podobě startu na kvalifikačních školách v Evropě i za mořem.

Ladies European Tour uzavře letošní rok finálovým turnajem v nejbližším týdnu, kdy se hraje Andalucia Costa del Sol Open De Espaňa, ale evropská termínová listina turnajem nebude uzavřena. V prosinci se totiž rovněž ve Španělsku (Real Golf La Manga) uskuteční dva kvalifikační turnaje pro hráčky, které budou chtít hrát nejvyšší evropskou sérii v příštím roce.

O zisk hrací karty se bude pokoušet až sedm českých hráček. Mezi přihlášenými golfistkami do první fáze (9.-12. prosince) jsou dosavadní amatérky Sára Kousková a Tereza Melecká i profesionálky Šideri Váňová, Tereza Koželuhová a Kateřina Vlašínová.

Finálový turnaje se hraje na stejném místě od 16. do 20. prosince a účast v něm má zajištěnu Kristýna Napoleaová a přihlášena je i Klára Spilková, která však má v plánu také zabojovat znovu o plnou kartu na LPGA Tour v závěrečných turnajích zámořské kvalifikace, která vyvrcholí 12. prosince.

FOTO Annie Krčmářová

Datum: Neděle 21. listopadu 2021
Všechny články autora

Související články

Kvalifikace dámských sérií finišují, v akci bude ...
Kvalifikace dámských sérií finišují, v akci bude ...

08.12.2021 | Šest českých golfistek vstoupí ve čtvrtek do kvalifikačních turnajů pro LPGA a Ladies European Tour. Zatímco Kláru Spilkovou čeká závěrečná fáze Q-Series v USA, pět krajanek vstoupí do první části evropské série.

LET, 1. kolo: Spilková útočí, šance na cut pro ...
LET, 1. kolo: Spilková útočí, šance na cut pro ...

28.08.2020 | Rekord hřiště, jeden albatross, výborný závěr Kláry Spilkové a také útok několika amatérek na postup do finálových kol. Hodně toho bylo vidět v úvodním kole Czech Tipsport Ladies Open v Beroun Golf Clubu. Kolo nebylo dohráno kvůli bouřce, sedm flightů musí na hřiště časně ráno.

LET v Berouně zvedá oponu: První turnaj s diváky ...
LET v Berouně zvedá oponu: První turnaj s diváky ...

27.08.2020 | Na startovní listině 16 českých hráček včetně Kláry Spilkové a také řada úspěšných golfistek z celého světa. V pátek ráno odstartuje v Berouně dlouho očekávaný turnaj Tipsport Czech Ladies Open, který je nejvýznamnější tuzemskou profesionální akcí roku a současně prvním světovým turnajem s diváky.

Sára Kousková s nejlepším umístěním ve WAGRu
Sára Kousková s nejlepším umístěním ve WAGRu

30.10.2021 | Nejlepší česká amatérka Sára Kousková dosáhla kariérního maxima ve světovém amatérském žebříčku WAGR, aktuálně jí patří 37. místo. Mezi amatéry je nejlepší znovu Jiří Zuska (139.). Profesionálům nadále s přehledem vládnou Klára Spilková a Ondřej Lieser.

Čtyři Češky prošly do finále na LET v Berouně
Čtyři Češky prošly do finále na LET v Berouně

26.06.2021 | Česká profesionálka Kristýna Napoleaová a další tři české amatérky Sára Kousková, Tereza Koželuhová a Jana Melichová prošly do finále třetího ročníku Tipsport Czech Ladies Open ze série LET. V Berouně vede Španělka Nuria Iturrioz.

Beroun trápí počasí: opožděný start a přerušení ...
Beroun trápí počasí: opožděný start a přerušení ...

25.06.2021 | Déšť a bouřky zkomplikovaly první kolo Tipsport Czech Ladies Open v Berouně. To však nebránilo mnoha hráčkám k cestě za skvělými čísly. V nedohraném úvadu jsou ve vedení Lydia Hall a Nuria Iturrioz (-6), z Češek je na nejlepším výsledku v klubovně Kristýna Napoleaová .

Tipsport Czech Ladies Open startuje, rozhodne ...
Tipsport Czech Ladies Open startuje, rozhodne ...

24.06.2021 | V pátek ráno startuje třetí ročník Tipsport Czech Ladies Open, podruhé v Berouně. Letošní turnaj slibuje dramatickou podívanou i proto, že se zde bude rozhodovat o definitivním složení startovního pole pro olympiádu v Tokiu. Na startu je jedenáct Češek a také velké hvězdy včetně Sandry Gal.

Pět českých amatérek má jistý start na LET v Berouně
Pět českých amatérek má jistý start na LET v Berouně

11.06.2021 | Minimálně pět českých amatérek už má zajištěn start na turnaji Tipsport Czech Ladies Open, který se bude hrát za dva týdny v Berouně, startovat budou i nejméně čtyři tuzemské profesionálky. Další české hráčky ještě mohou být na startovní listinu pro 132 hráček doplněny.

Reklama
Banner
X WHS WHS

Ověř si svůj HCP