Česká golfová federace

Aktuality

České golfistky čeká náročný závěr roku

České golfistky čeká náročný závěr roku

Petr Halaburda, Neděle 21. listopadu 2021

Golfová sezóna v tuzemsku uléhá k zimnímu spánku, ale přední české golfistky mají stále napilno. Sedm hráček totiž čeká v závěru roku ostrá zkouška v podobě startu na kvalifikačních školách v Evropě i za mořem.

Ladies European Tour uzavře letošní rok finálovým turnajem v nejbližším týdnu, kdy se hraje Andalucia Costa del Sol Open De Espaňa, ale evropská termínová listina turnajem nebude uzavřena. V prosinci se totiž rovněž ve Španělsku (Real Golf La Manga) uskuteční dva kvalifikační turnaje pro hráčky, které budou chtít hrát nejvyšší evropskou sérii v příštím roce.

O zisk hrací karty se bude pokoušet až sedm českých hráček. Mezi přihlášenými golfistkami do první fáze (9.-12. prosince) jsou dosavadní amatérky Sára Kousková a Tereza Melecká i profesionálky Šideri Váňová, Tereza Koželuhová a Kateřina Vlašínová.

Finálový turnaje se hraje na stejném místě od 16. do 20. prosince a účast v něm má zajištěnu Kristýna Napoleaová a přihlášena je i Klára Spilková, která však má v plánu také zabojovat znovu o plnou kartu na LPGA Tour v závěrečných turnajích zámořské kvalifikace, která vyvrcholí 12. prosince.

FOTO Annie Krčmářová

Datum: Neděle 21. listopadu 2021
Všechny články autora

Související články

Kvalifikace dámských sérií finišují, v akci bude ...
Kvalifikace dámských sérií finišují, v akci bude ...

08.12.2021 | Šest českých golfistek vstoupí ve čtvrtek do kvalifikačních turnajů pro LPGA a Ladies European Tour. Zatímco Kláru Spilkovou čeká závěrečná fáze Q-Series v USA, pět krajanek vstoupí do první části evropské série.

Výborné zprávy ze Španělska: Tři Češky prošly ...
Výborné zprávy ze Španělska: Tři Češky prošly ...

12.12.2021 | Tři české golfistky prošly do druhé fáze kvalifikace Ladies European Tour na jihu Španělska. Po skvělém závěru mezi ně patří i Sára Kousková, na stejném celkovém výsledku +11 se raduje z postupu Kateřina Vlašínová. Dobře rozehranou soutěž dotáhla Tereza Melecká (+4).

Q-School LET: Tři Češky se přiblížily postupu, ...
Q-School LET: Tři Češky se přiblížily postupu, ...

11.12.2021 | Tři české golfistky jsou před závěrečným kolem první fáze Q-School pro Ladies European Tour v postupové naději, zbývající dvě čeká v neděli dotahování kýžené 75. pozice. V nejlepším postavení je Tereza Melecká (+2) s náskokem osmi ran na postupovou hranici.

Předkvalifikace LET je v polovině, Melecká v nejlepš ...
Předkvalifikace LET je v polovině, Melecká v nejlepš ...

10.12.2021 | Předkvalifikace Q-School LET je v polovině a tři české hráčky jsou na pozicích, které by znamenaly v neděli odpoledne postup do finálové části. Nejblíže tomu je stále Tereza Melecká (E), na postupových místech jsou stále i Šideri Váňová (+4) a Tereza Koželuhová (+5).

Slibný český vstup do Q-School ve Španělsku
Slibný český vstup do Q-School ve Španělsku

09.12.2021 | Slibný vstup mají za sebou české golfistky startující na Q-School Ladies European Tour ve Španělsku. Tereza Melecká je po úvodním kole na děleném třetím místě (-2), postavení v postupovém pořadí do 75. místa drží i další tři Češky.

LET, 1. kolo: Spilková útočí, šance na cut pro ...
LET, 1. kolo: Spilková útočí, šance na cut pro ...

28.08.2020 | Rekord hřiště, jeden albatross, výborný závěr Kláry Spilkové a také útok několika amatérek na postup do finálových kol. Hodně toho bylo vidět v úvodním kole Czech Tipsport Ladies Open v Beroun Golf Clubu. Kolo nebylo dohráno kvůli bouřce, sedm flightů musí na hřiště časně ráno.

LET v Berouně zvedá oponu: První turnaj s diváky ...
LET v Berouně zvedá oponu: První turnaj s diváky ...

27.08.2020 | Na startovní listině 16 českých hráček včetně Kláry Spilkové a také řada úspěšných golfistek z celého světa. V pátek ráno odstartuje v Berouně dlouho očekávaný turnaj Tipsport Czech Ladies Open, který je nejvýznamnější tuzemskou profesionální akcí roku a současně prvním světovým turnajem s diváky.

Ladies European Tour pokračuje s šesti Češkami
Ladies European Tour pokračuje s šesti Češkami

10.05.2023 | Do Evian Resort Golf Clubu ve Francii míří šest českých golfistek na nadcházející Jabra Ladies Open okruhu Ladies European Tour. S téměř kompletní evropskou špičkou se utká, Klara Davidson Spilkova, Jana Melichova, Sara Kouskova, Tereza Melecká a Kristyna Napoleaová, Tereza Kozeluhová.

Reklama
Banner
X HCP HCP

HráčPřihlásit zde