Česká golfová federace

Aktuality

Klára Spilková se připravuje na finále Q-Series

Klára Spilková se připravuje na finále Q-Series

redakce, Čtvrtek 10. října 2019

Klára Spilková se připravuje na Floridě závěrečnou fázi kvalifikace LPGA Tour pro rok 2020. Finále Q-Series se uskuteční v Pinehurstu, druhé kolo s účastí Karolíny Vlčkové se hraje ve Venice.

V posledních dvou týdnech se Klára Spilková zúčastnila turnajů LPGA, dalších akcí v Číně se nezúčastní a má čas připravit se na kvalifikaci. „Ze svého golfu mám dobrý pocit. Budu trénovat hlavně krátkou hru a hodně chci být na hřišti,“ uvedla česká hráčka prostřednictvím své agentury GM Pro po návratu z Texasu, kde na turnaji Volunteers Classic of America obsadila dělené 58. místo. Týden předtím se dělila o 46. místo na Indy Women in Tech Championship v Indianapolis.

„Jsem ráda, že jsem podruhé za sebou prošla cutem a mohla si zahrát všechna čtyři kola. Hra byla solidní a turnajový tlak nic nenahradí. Věřím, že v příštích týdnech si vše sedne ještě lépe,“ dodala Klára Spilková.

Členka globálního týmu KPMG a Czech Golf Teamu se dělí o 141. příčku v celosezónním žebříčku Race to CME Globe. Díky aktuální pozici v Top 150 mohla vynechat nadcházející druhou část kvalifikační školy, kam byla původně přihlášena, a vstoupit rovnou do finále, které začíná 23. října v Severní Karolíně.

Start na Q-Series je pojistkou pro další sezonu. Česká hráčka má totiž v příštím roce od LPGA udělenu tzv. Medical Exemption na šest turnajů, což je počet, který letos v létě nuceně vynechala pro nemoc.

Pokud bude mít po těchto turnajích v součtu s bilancí letošní sezony bodový zisk, kterým by se vešla do letošního konečného pořadí Top 100 na LPGA, pak obhájí členskou kartu. Q-Series je další cestou, jak si kartu udržet.

O účast v Q-Series a následně kartu pro LPGA se bude ucházet rovněž další Češka Karolína Vlčková, která má díky svému postavení na Symetra Tour jistou účast v druhé fázi kvalifikace. Ta se bude hrát příští týden (14. – 17. října) ve Venice na Floridě.

Autor: redakce 
Datum: Čtvrtek 10. října 2019
Všechny články autora

Související články

Kláře Spilkové se cesta na LPGA komplikuje
Kláře Spilkové se cesta na LPGA komplikuje

02.11.2019 | Dvě nevydařená kola Kláry Spilkové na Q-Series komplikují pojištění jejího návratu na LPGA Tour. V předposledním sedmém kole zahrála 77 ran a po dalším propadu leaderboardem má už minimální náskok na postupovou hranici.

Dvě kola před koncem Q-Series drží Spilková postupov ...
Dvě kola před koncem Q-Series drží Spilková postupov ...

01.11.2019 | Přes horší šesté kolo drží v závěrečné kvalifikaci Q-Series Klára Spilková nadějnou pozici pro potvrzení karty na LPGA Tour v příští sezóně. Se skóre -1 je na dělené 30. pozici, na hranici postupu má rezervu tří ran.

Spilková je tři kola od plné karty na LPGA Tour
Spilková je tři kola od plné karty na LPGA Tour

31.10.2019 | Již pouze tři kola zbývají Kláře Spilkové, aby naplnila své přání obhájit plnou kartu na LPGA Tour. Po pátém kole finálové kvalifikace Q-Series je na skóre -4, aktuálně by přitom na postup stačil výsledek o šest ran horší. Karolína Vlčková zůstává v deváté desítce pořadí.

Q-Series pokračuje, Spilková je na dobré cestě
Q-Series pokračuje, Spilková je na dobré cestě

29.10.2019 | Klára Spilková je na dobré cestě za plnou kartou pro LPGA Tour 2020. Ve středu startuje na hřišti Pinehurst No. 9 druhá část finálové Q-Series, na jejímž konci se bude radovat nejméně 45 golfistek. Česká profesionálka je na dělené sedmé příčce s náskokem sedmi ran na postupovou hranici.

Klára Spilková se na Q-Series dál neohroženě drží ...
Klára Spilková se na Q-Series dál neohroženě drží ...

27.10.2019 | Sedm ran náskoku na postupovou hranici znamenající zisk plné karty na LPGA Tour má v polovině osmikolové kvalifikace česká profesionálka Klára Spilková. Její krajanka Karolína Vlčková prožila nejhorší kolo turnaje a je již prakticky bez šancí.

Spilková spěchá za obhajobou plné karty pro LPGA
Spilková spěchá za obhajobou plné karty pro LPGA

26.10.2019 | Klára Spilková je na nejlepší cestě obhájit plnou kartu pro příští ročník LPGA Tour. Po třetím kole osmikolového turnaje Q-Series v Severní Kalifornii je už na sedmém místě s náskokem šesti ran na hranici postupu. Méně se stále daří Karolíně Vlčkové.

Klára Spilková má na Q-Series za sebou skvělé ...
Klára Spilková má na Q-Series za sebou skvělé ...

25.10.2019 | Klára Spilková má za sebou výborné druhé kolo (-3) na závěrečném kvalifikačním turnaji LPGA Tour. Poskočila už na 14. místo. Karolína Vlčková zopakovala trápení z úvodního kola a je aktuálně postupovým příčkám vzdálena šest ran. ...

Spilková rozjela Q-Series nadějně, Vlčková pokazila ...
Spilková rozjela Q-Series nadějně, Vlčková pokazila ...

24.10.2019 | Rozdílný vstup do závěrečného kvalifikačního turnaje LPGA zaznamenaly české profesionálky Klára Spilková s Karolínou Vlčkovou. Zatímco Spilková se pohybuje po prvním kole v horní polovině leaderboardu, Vlčková pokazila závěr a na postupovou hranici nyní ztrácí tři rány.

Reklama
Banner
X WHS WHS

Ověř si svůj HCP