Česká golfová federace

Aktuality

Challenge Tour, 4. kolo: Na Kaskádě vyhrál McGowan, Matuš na 14. místě

Challenge Tour, 4. kolo: Na Kaskádě vyhrál McGowan, Matuš na 14. místě

Petr Halaburda, Neděle 26. května 2019

Další výborný výsledek získal český golfista Stanislav Matuš na druhém z dvojice turnajů European Challenge Tour na českém území. Na Kaskádě vybojoval 14. místo a těsně přišel o TOP 10, zaručující start v dalším turnaji. Vítězem turnaje se stal Ross McGowan z Anglie.

Stejně jako před dvěma týdny ve Zbraslavi také tentokrát Stanislav Matuš vylepšoval svoje postavení každým dnem. Na pražském turnaji skončil na 29. místě, nyní bral čtrnáctou příčku se skóre -8 a byl znovu nejlepším z českých hráčů. Filip Mrůzek (Even par) obsadil dělené 50. místo, na 64. místě skončil Petr Gál (+6) o čtyři místa níže Michal Pospíšil (+7).

Matuš vstupoval do posledního kola s bolestmi zad, ranní čas před startem strávil v rukou fyzioterapeuta. "Herně jsem byl spokojen. Na první devítce jsem však byl hodně limitovaný. Přesto jsem ale byl v polovině hřiště mínus jedna. Někdy jsem pouštěl hole, nemohl jsem došvihnout, jak jsem se necítil dobře. Je to škoda, mrzí mě to, že to přišlo zrovna dnes, kdy jsem zde měl našlápnuto. Ale to je život, bojoval jsem až do konce," dodal smířeně Stanislav Matuš.

Pro Matuše to je třetí nejlepší umístění na Challenge Tour. V loňské sezóně vybojoval jedno osmé místo v Anglii, před rokem bral desátou příčku na Prague Golf Challenge.

Přestože si účast na dalším turnaji Challenge Tour na jižní Moravě nevybojoval, příští týden se na evropské scéně znovu objeví: Podle informací golfextra.cz se zúčastní příští týden po boku Petra Gála turnaje Europen Tour v Belgii na Belgian Knockout.

Vítězný post udržel Ross McGowan (-18) z Anglie, který odrazil i v posledním kole útok hráčů ze zadních pozic a zvítězil o čtyři rány. Obhájce trofeje ze Zbraslavi Antoine Rozner skončil na děleném 50. místě na stejném skóre jako Mrůzek.

Konečné výsledky

Foto Ota Mrákota/Relmost

 

Datum: Neděle 26. května 2019
Všechny články autora

Související články

Challenge Tour, 3. kolo:  Matuš jde nahoru, rád ...
Challenge Tour, 3. kolo:  Matuš jde nahoru, rád ...

25.05.2019 | Skvělé golfové počasí provázelo třetí hrací den turnaje D+D Real Czech Challenge ze série European Challenge Tour hraného na Kaskádě. Z kvarteta českých postoupivších hráčů se dařilo nejlépe Stanislavu Matušovi (67), který z 20. místa pokukuje po konečném umístění v TOP 10.

Challenge Tour, 2. kolo: Na Kaskádě jdou do finále ...
Challenge Tour, 2. kolo: Na Kaskádě jdou do finále ...

24.05.2019 | Čtyři čeští golfisté si zahrají obě víkendová kola na D+D Real Czech Challenge v Golf Resortu Kaskáda. Cutem v turnaji European Challenge Tout prošli Filip Mrůzek (-2), Stanislav Matuš a Petr Gál (oba -1) a po nejlepším „českém“ výkonu dne (68) také Michal Pospíšil.

Challenge Tour, 1. kolo: Čtyři Češi vykročili ...
Challenge Tour, 1. kolo: Čtyři Češi vykročili ...

23.05.2019 | Čtyři čeští hráči mají slibně nakročeno do víkendových kol na turnaji D+D Real Czech Challenge, který dnes odstartoval v Golf Resortu Kaskáda u Brna. Nejlépe si vedli Filip Mrůzek a Petr Gál, kteří po výsledku -1 (70) dělí 23. místo. Nad hranicí cutu jsou i Stanislav Matuš a Daniel Suchan (71).

Na Kaskádě se během turnaje Challenge Tour představí ...
Na Kaskádě se během turnaje Challenge Tour představí ...

22.05.2019 | Čtrnáct českých golfistů se představí na druhém turnaji v rámci European Challenge Tour, který se v krátké době ukáže v tuzemsku. Před dvěma týdny jako jediný prošel na Zbraslavi cutem Stanislav Matuš, tentokrát se o totéž společně s ním bude pokoušet dalších sedm profesionálů a šest amatérů.

Prague Golf Challenge, 2.
Prague Golf Challenge, 2.

10.05.2019 | Pouze Stanislav Matuš prošel jako jediný z českých hráčů do finálových víkendových kol Prague Golf Challenge na pražské Zbraslavi. Další Češi neprožili ve větrném počasí radostný den a končí.

Na Zbraslavi startuje Challenge Tour s jedenácti ...
Na Zbraslavi startuje Challenge Tour s jedenácti ...

08.05.2019 | Jedenáct českých hráčů a výborně obsazené startovní pole je připraveno na Prague Golf Challenge, turnaji druhé nejvyšší evropské série European Challenge Tour na zbraslavském hřišti, který startuje ve čtvrtek. Od pátku do neděle se hraje na Ypsilonu akce Pro Golf Tour s další českou účastí.

Čeští profesionálové v plném zápřahu: Spilková ...
Čeští profesionálové v plném zápřahu: Spilková ...

24.04.2019 | Neobvyklý počet českých profesionálů bude v druhé polovině týdne ve hře na různých sériích po celém světě. Počínaje Klárou Spilkovou na LPGA až po širokou skupinu Čechů startujících na turnaji Pro Golf Tour v rakouském Haugschlagu.

Czech Masters: Tři Češi ve hře o finálový víkend
Czech Masters: Tři Češi ve hře o finálový víkend

15.08.2019 | Tři Češi jsou reálně ve hře o postup do finálových kol turnaje D+D REAL Czech Masters ze série European Tour, který dnes odstartoval v Golf Resortu Albatross. Nejlépe si vedli amatér Jakub Bareš a profesionál Aleš Kořínek (oba 70). Pod parem hřiště dokončil také Stanislav Matuš (71).

Reklama
Banner
X D+D Real Czech Masters D+D Real Czech Masters