Česká golfová federace

Česká golfová federace

Kolik to bude stát?

Kolik to bude stát?

Možná jste už slyšeli: golf je drahý, nudný, hrají ho snobové a zkrátka obyčejný smrtelník si ho nemůže dovolit. Jenže jak je to doopravdy? Skutečně musím vyplácet tisíce až desetitisíce korun, abych si mohl jít zahrát? Odpověď je jednoduchá: Nemusím. Nakonec zjistím, že pokud si chci užít odpoledne na golfu, zaplatím podobné peníze jako za hodinu badmintonu, squashe, bowlingu. Dokonce i v případě, že chci brát golf vážně a věnovat mu více času, nezaplatím žádné astronomické částky. Chcete důkaz? Tady je.

Jsem začátečník, jsem poprvé na golfu, nemám golfové hole ani míčky. Za kolik peněz si mohu jít zahrát?

Aktuální příklad z devítijamkového hřiště: 

Půjčení hole pro dospělého: 100 Kč

Půjčení hole pro dítě: 50 Kč

Vstup na driving range: 50 Kč

Košík drivingových míčků (40 kusů): 50 Kč

V ceně vstupného na driving range je i vstup na DVA cvičné greeny a jednu samostatnou jamku.

Konečná cena pro jednoho dospělého činí 200 Kč.

 

Podobné ceny naleznete v řadě dalších resortů a hřišť. A pokud využijete některé ze dnů otevřených dveří, které v průběhu roku kluby pořádají - ať už v rámci mezinárodních dnů (Women's Golf Day, Evropský týden sportu apod.), nebo individuálně - nemusíte často zaplatit ani korunu.  

Komu by se poté golf zalíbil a chtěl by v něm i nadále pokračovat, má celou řadu možností, jak a kde si pořídit svůj vlastní golfový set holí. A je zcela na něm, kolik za něj hodlá utratit. Solidní základní výbava (přibližně pět holí) se dá pořídit do dvou tisíc korun. Ta vám může vydržet ve velmi dobrém stavu i několik let, záleží znovu jen na vás, jak budete o své nástroje pečovat. A tím pádem odpadá i starost s půjčováním holí.

Noví hráči na první lekci zdarma v rámci Evropského týdne sportu

Foto: Golf Resort Hluboká

Reklama
Banner
X HCP HCP

HráčPřihlásit zde