Česká golfová federace

Reprezentace

Důležité informace

Důležité informace

Na této stránce naleznete důležité dokumenty, termíny, odkazy a zprávy týkající se aktuálního dění okolo Tréninkového systému ČGF, reprezentace ČR a sportovního golfu obecně.

 

3.11.2020  Regionální tréninkové skupiny ČGF 2020/2021

Za běžných okolností již touto dobou bývají známa také jména hráčů zařazených do Regionálních tréninkových skupin ČGF. Letos je tento proces částečně pozdržen. Souvisí to s výběrem nového budoucího hlavního trenéra ČGF. Vzhledem k epidemii a restrikcím je téměř jisté, že se do konce roku neuskuteční žádný kemp. Tím pádem je více času na provedení potřebných změn.

Složení RTS ČGF 2020/2021 by mělo být známo nejpozději do konce listopadu.

 

1.11.2020  Národní tréninkové skupiny ČGF 2020/2021

Začátkem listopadu oznámil sportovní úsek STK ČGF nové složení Národních tréninkových skupin ČGF na sezonu 2020/2021. Celkem bylo do NTS zařazeno 14 mužů/chlapců a 18 žen/dívek. Nejvyšší Czech Golf Team bude tvořen pěti hráči.

NTS budou ještě doplněny o profesionální hráče, k tomu dojde tradičně ke konci roku.

Složení NTS naleznete zde

 

26.6.2020  Aktualizovaný kalendář reprezentace

Ve čtvrtek 25.6. publikovala ČGF na svých webových stránách v sekci Nominace a nominační kritéria aktualizovaný plán mezinárodních výjezdů reprezentace. Tato verze určitě nebude finální. O účastech českých týmů na evropských šampionátech družstev se bude rozhodovat v toku času podle aktuální situace v Evropě a ve světě.

 

22.6.2020  Duke of York také zrušeno

Po několika prestižních evropských turnajích byl pro rok 2020 zrušen také Duke of York Young Championship Trophy, tedy turnaj pro národní mistry svých zemí do 18 let. Tento turnaj patří pravidelně mezi oficiální výjezdy ČGF. 

 

1.6.2020  Mezinárodní mistrovství Španělska do 18 let zrušeno

Španělská golfová federace dnes oznámila, že pro letošní rok ruší plánovaný mezinárodní turnaj pro hráče do 18 let Spanish International U18 Stroke Play Championship. Pro naše juniory je to škoda, jelikož se jedná o prestižní turnaj a ČGF počítala dokonce s účastí národního kouče. Turnaj, který se měl uskutečnit od 3. do 6. září 2020 v GC Larrabea se sice odehraje, ale pouze s účastí národních hráčů.  

 

11.5.2020  Týmové evropské šampionáty také přesunuty

Po přesunutí červnového Mistrovství Evropy mužů jednotlivců došlo také ke změně termínů u červencových týmových šampionátů. Mistrovství Evropy družstev mužů se uskuteční 9.-12.9.2020 v Holandsku (Hilversumsche), Mistrovství Evropy družstev žen ve stejném termínu ve Švédsku (Upsala). Mistrovství Evropy družstev dívek bylo přesunuto na 23.-26.9. a novou destinací bude Slovensko (Hrubá Borša). Mistrovství Evropy družstev chlapců přijde na řadu jako poslední. Jeho termín bude pravděpodobně až 20.-23.10.2020 a destinace je stále v řešení. V návrhu nyní figuruje Španělsko. Všechny šampionáty budou zkráceny o jeden hrací den a týmu nebudou šestičlenné, ale pouze čtyřčlenné.

Přesunut byl také turnaj European Young Masters, který měl v roce 2020 hostit resort Golf & Spa Kunětická Hora. Toto neoficiální mistrovství Evropy hráčů do 16 let se nakonec uskuteční o měsíc později, v termínu od 27. do 29. srpna, v resortu Golf Mladá Boleslav. 

Aktuální stav zrušených či přesunutých mezinárodních turnajů v kalendáři EGA najdete zde

 

22.4.2020 German Boys & Girls zrušeno

Jeden z neprestižnějších a nejlépe obsazených turnajů v Evropě do 18 let, German Boys & Girls Open, byl kvůli epidemii koronaviru zrušen. Turnaj se měl konat od 4. do 6. června tradičně na hřišti St. Leon Rot. Na oficiálních stránkách turnaje se bohužel objevila zpráva, kterou pravděpodobně většina hráčů očekávala. Letošní ročník se neuskuteční. Čeští mladíci si tak budou muset počkat napřesrok. Zároveň byl oznámen termín pro rok 2021, který je 3.-5.června.

Celou zprávu z oficiálních stránek turnaje naleznete zde

 

7.4.2020  ME mužů až v září

V pondělí 6.4. publikovala EGA další aktualizaci programu evropských šampionátů pro rok 2020. Kromě přeložení Mistrovství Evropy Mid-Amatérů, seniorů a seniorek se také odkládá červnové Mistrovství Evropy mužů ve Francii. Novým termínem je 2.-5. září. O dalších aktualizacích vás budeme informovat. 

 

16.3.2020  Změny v programu národního týmu

Vzhledem k pokračující a stále se zhoršující situaci okolo pandemie koronaviru v celé Evropě byla ČGF nucena upravit svůj program kempů a mezinárodních reprezentačních výjezdů. V tuto chvíli se zrušil kemp NTS v Turecku, který se měl uskutečnit v termínu 21.-29.3. Dále byly zrušeny dubnové mezinárodní turnaje European Olympic Hopes Trophy ve Slovinsku a prestižní soutěž družstev European Nations Cup ve španělském Sotogrande. Neuskuteční se ani další kemp NTS v termínu 10.-13.4. V celé Evropě se postupně odkládají nebo ruší mezinárodní turnaje. Jejich aktuální seznam naleznete na stránkách European Golf Assosiation

O dalším vývoji vás budeme informovat na stránkách ČGF.

 

9.3.2020  Regionální tréninkové skupiny opět v Beleku

V termínu od 29.2. do 7.3. se uskutečnil již druhý zimní kemp pro hráče RTS v zahraničí. V roce 2019 se konala premiéra v tureckém Beleku pro 40 hráčů a bylo velkým otazníkem, jak se vše podaří organizačně zvládnout a zda bude mít kemp kýžený efekt. Výsledek byl nadmíru pozitivní, proto jsem v letošním roce tento kemp opět zařadili do programu RTS. Změnou oproti loňsku byl především počet hráčů. Po dohodě s trenéry se rozhodlo, že kemp bude "pouze" pro 24 hráčů, především pak pro starší ročníky 2004 a 2005. Důvodem bylo především to, že se staršími hráči se dá lépe pracovat na "pokročilejších" aspektech hry, zatímco s mladšími je to více o základní technice. Nakonec se však skupina kvůli několika omluvenkám od starších hráčů zkombinovala. Trenérský tým vedl opět hlavní kouč ČGF Staffan Johansson, kterého v Turecku doplnili Jan Mergl, Marek Nový, Petr Moučka a kondiční trenér Svatopluk Býma. Jak trenéři, tak hráči byli velmi spokojeni s intenzitou tréninků a výsledkem kempu. Více se dočtete v článku zde 

 

28.2.2020  Success program 2020

V sekci Sportovní golf - reprezentace byl dnes zveřejněn Success program pro rok 2020. Museli jsme si letos počkat o něco déle vzhledem k tomu, že světový amatérský žebříček WAGR prošel zásadní obměnou. Především vznikla nová tzv. Power Method, podle které se stanovuje kategorie každého turnaje. Dnes už to vlastně není kategorie, ale "síla", kterou znázorňuje přesná bodová hodnota. Ta je přidělena podle určitého klíče ke každé akci po jejím skončení. Body se pohybují od 0 do 1000, některé významné akce a profesionální turnaje mohou mít bodů ještě více. Od bodové hodnoty turnaje se následně odvíjí počet bodů pro hráče podle jejich umístění. Zda se nám podařilo správně vyvážit Success program pro rok 2020 tak ukáže čas. I proto si ČGF vyhrazuje právo v polovině roku vše zrevidovat a případně udělat potřebné úpravy.

 

24.2.2020  Nominace na Copa Sotogrande

V pátek 21.2.2020 oznámila ČGF první letošní nominaci na reprezentační výjezd. Bude se jednat o turnaj European Nations Championship známý také pod názvem Copa Sotogrande. Tato velmi prestižní akce se již tradičně uskuteční v jednom z nejkrásnějších golfových resortů na jihu Španělska, v Real Club de Golf Sotogrande, a to od 15. do 18. dubna. Mužský tým odcestuje ve složení Václav Tichý, Matyáš Zapletal, David Benák a Filip Ráža, ženský tým bude reprezentovat trojice Patricie Macková, Gabriela Vítů a Sarah Hricíková. S týmem pojedou trenéři Staffan Johansson a David Carter. 

 

20.2.2020  Známe nominační kritéria na výjezdy

Na webových stránkách ČGF naleznete dokument pod názvem Plán zahraničních výjezdů reprezentace. Tento dokument, který se nachází jak v sekci Sportovní golf - Nominace a nominační kritéria, tak v sekci Dokumenty - Dokumenty reprezentace, obsahuje nejen seznam všem reprezentačích výjedů, ale také jména členů realizačních týmů, nominační kritéria, termíny nominací a stanovené cíle. 

 

29.11.2019  Známe program i složení tréninkových skupin ČGF

V průběhu října a listopadu se uskutečnily výběry hráčů jak do Národních, tak do Regionálních tréninkových skupin ČGF. Jejich složení pro rok 2020 naleznete v sekci Sportovní golf - Tréninkové skupiny. Hráči NTS museli v listopadu projít zdravotními prohlídkami, až následně bylo jejich zařazení potvrzené.

Publikovány byly také programy tréninkových kempů obou skupin. I ty jsou ke stažení v sekci Tréninkové skupiny. V listopadu a v prosinci začínají první indoor kempy RTS zaměření na vyhodnocení sezóny a sestavení tréninkového plánu na zimní období. Hráči NTS mají na programu prosincová setkání s hlavním koučem ČGF, následně je bude začátkem ledna čekat kondiční kemp na horách.  

 

21.11.2019  Stanislav Matuš blízko European Tour

Stanislav Matuš dosáhnul dalšího významného úspěchu, když se probojoval náročnou finálovou fází Q-School European Tour 2020 až do závěrečného dvoukola, nicméně na vysněnou kartu na hlavní tour nakonec nedosáhnul. Po kolech 70, 71, 68, 72, 75, 67 se umístil na konečném 62. místě. Přesto vylepšil svůj status a získal plnou kartu na nižší European Challenge Tour.  

Do finálové stáže Q-School zasáhnul také druhý český zástupce Filip Mrůzek, který se do turnaje propracoval na poslední chvíli jako náhradník. Přestože se v průběhu turnaje neustále zlepšoval, neprošel cutem a po čtyřech kolech pro něj turnaj skončil. I on si ale vylepšil status na European Challenge Tour pro rok 2020.  

 

17.10.2019  Změna termínu výběru hráčů do RTS

Oznámení složení Regionálních tréninkových skupin ČGF pro rok 2020 se uskuteční až v pondělí 21.10. Původně stanovený termín 16.10. byl změněn vzhledem k nutnosti důkladnější komunikace s trenéry a členy sportovního úseku ČGF. Děkujeme za pochopení. 

 

8.10.2019  Výběrový kemp do NTS 

V sobotu 12. a v neděli 13. října se na Albatrossu uskuteční první část výběrového kempu do Národních tréninkových skupin ČGF pro sezónu 2019/2020. V sobotu budou pod drobnohledem hlavního trenéra Staffana Johanssona kandidáti na zařazení mezi muži a chlapci, v neděli je vymění ženy a dívky. Hlavní náplní tréninkového dne bude testování golfových dovedností pomocí 5% testu. Hráči budou také změřeni na TrackMan a SAM PuttLab. Jako bonus je pak čeká stanovitě zaměřené na ball fitting, kde za asistence odborníka ze společnosti Titleist budou moci zjistit, které míče nejvíce vyhovují pro jejich hernímu stylu.

Oficiální složení NTS 2019/2020 bude oznámeno ve čtvrtek 31. října 2019  

 

4.10.2019  Výběrové kempy do RTS

Ve dvou po sobě jdoucích víkendech se konají ve všech čtyřech regionech výběrové kempy do RTS ČGF pro rok 2020. Regiony Západ B a Východ B od 5. do 6. října na Kácově, resp. na Čeladné, regiony Západ A a Východ A od 12. do 13. října v Kynžvartu a na Kunětické Hoře. Hráči mimo jiné podstoupí golfový 5% test a také nově test pohybových dovedností. Chybět samozřejmě nebude ani hra na hřišti. Na závěrečné schůzce s rodiči budou zopakovány podmínky zařazení, budou objasněny cíle kempů a jejich obecná náplň a v neposlední řadě bude také oznámen předběžný program skupin na celou sezónu. Ve středu 16. října by mělo být známo složení RTS ČGF 2019/2020. 

 

3.10.2019  Lieser má kartu na Challenge Tour 2020

Druhé místo na finálovém turnaji Pro Golf Tour v německém Altendorfu znamená pro Ondřeje Liesera, člena Tréninkového systému ČGF, zisk karty na European Challenge Tour v roce 2020. Stačilo mu k tomu pouze 10 startů na této tour. Gratulujeme!

 

10.9.2019  Utkání regionů opět pro RTS Východ B

7. a 8. září se v Brně na Kaskádě konal již třetí ročník Utkání regionů, kde v jamkové hře systémem každý s každým bojovaly výběry mladých hráčů z RTS Západ A, Západ B, Východ A a Východ B. Výhodu domácího prostředí bezezbytku využil region Východ B, který tak obhájil loňský titul. Na druhém místě se umístil region Západ B. Vloženou dovednostní soutěž, tzv. "Skills Challenge" vyhráli Miriam Barcalová a Patrik Pečinka z RTS Západ B. 

 

20.8.2019  Plány TS ČGF 2019/2020 - první část 

Rádi bychom vás s dostatečným předstihem seznámili s předběžně plánovanými akcemi Tréninkového systému ČGF na úvod nové sezóny, tedy na zimní období od října 2019 do března 2020.

 

Regionální tréninkové skupiny 

 • druhý zářijový týden - zaslání pozvánek na výběrové kempy RTS
 • 5.-6.10.2019 - výběrový kemp RTS v regionech
 • 10.10.2019 - oznámení vybraných hráčů do RTS pro sezónu 2019/2020 
 • 14.-19.11.2019 - kondiční soustředění pro hráče RTS (bude opět rozděleno na dvě poloviny po třech dnech)
 • prosinec/leden - zimní regionální kempy v indoorech, individuální setkání s hráči a osobními trenéry, plánování sezóny
 • přelom únor/březen - zimní kemp hráčů RTS v Turecku (pravděpodobně dva termíny, kemp vždy po dvou regionech) 

Národní tréninkové skupiny

 • 17.9. - zaslání pozvánek na výběrový kemp NTS
 • 12.-13.10.2019 - předvýběrový golfový kemp NTS na Albatrossu (12.10. chlapci, 13.10. dívky)
 • 17.-21.10.2019 - předvýběrový kondiční kemp NTS v Nymburce (fyzické testování hráčů)
 • 31.10.2019 - oznámení vybraných hráčů do NTS pro sezónu 2019/2020
 • listopad, prosinec - fitting hráčů TeeTime Store (sběr úvodních dat)
 • 4.-6.11.2019; 11.-13.11.2019 - zdravotní prohlídky v ÚVN
 • 2.-7.1.2020 - kondiční kemp v horách (Malá Úpa)
 • 4.-12.2.2020 - I. zimní kemp v zahraničí (termín zatím není 100% potvrzený)
 • 21.-29.3.2020 - II. zimní kemp v zahraničí (Turecko) 

 

Kritéria a proces výběru hráčů do TS ČGF naleznete na webu ČGF v sekci Sportovní golf - Tréninkové skupiny

 

19.8.2019  program TS ČGF do konce sezóny

Golfové turnaje jsou stále ještě v plném proudu, nicméně sezóna z pohledu Tréninkového systému ČGF se pomalu blíží k závěru. Regionální tréninkové skupiny ČGF čeká poslední kemp od 6. do 8. září v Brně na Kaskádě, jehož součástí bude Utkání regionů.

O něco delší budou mít sezónu hráči Národních tréninkových skupin ČGF. Ta oficiálně končí až 30. září, nicméně na programu už je také pouze jeden tréninkový kemp. Za účasti hlavního trenéra Staffan Johanssona to bude juniorský kemp od 13. do 15. září, taktéž v Brně na Kaskádě.

V říjnu jsou pak na programu výběrové kempy pro sezónu 2019/2020. O přesných termínech vás budeme informovat.

 

19.8.2019  Tipsport Czech Ladies Open se zúčastní 17 Češek

Nový evropský profesionální turnaj pod názvem Tipsport Czech Ladies Open bude mít od 23. do 25. srpna svou premiéru na Karlštejně. Silně obsazený turnaj s celkovou dotací 120 000 EUR patří svou velikostí spíše mezi turnaje Ladies European Tour, letos je však ještě objevuje v kalendáři LETAS. Celkem se na Karlštejně představí 17 českých hráček, 5 profesionálek a 12 amatérek. ČGF nominovala tyto: Sára Kousková, Jana Melichová, Tereza Melecká, Patricie Macková, Tereza Koželuhová, Gabriela Roberta Vítů, Anna Andrýsová, Tatiana Boháčová, Natálie Saint Germain, Karolína Stará, Tereza Chlostová. Klíčem k nominaci byly především dobré výkony na červencovém turnaji LETAS na Konopišti.

 

13.8.2019  Nominace na Evian Championship Juniors Trophy

Nominovaný tým:

hráč kritérium výběru
Maxmilian Jelínek mládežnický žebříček ČGF do 14 let
Denisa Vodičková mládežnický žebříček ČGF do 14 let
Jakub Janda nominace ČGF
Tereza Schwarzová nominace ČGF

Doprovod: advisor Václav Raška, kapitán Svatopluk Býma

Hrát se bude od 24. do 26. září v Evian Golf Resortu ve Francii

 

5.8.2019  Šimon Zach profesionálem

Jeden z našich dlouhodobě nejlepších amatérů Šimon Zach přestoupil na přelomu července a srpna ve svých třiadvaceti letech mezi profesionály. Šimon dokončil studium v USA na University of Louisville a nyní se již může primárně soustředit na golfové výkony. Prvním velkým testem bude turnaj European Tour D+D Real Czech Masters. Přejeme hodně štěstí! 

 

3.8.2019  Amundi Czech Ladies Challenge = 18 Češek v cutu!

Rekordních 18 českých hráček (15 amatérek a 3 profesionálky) postoupilo do finálového dne turnaje LETAS (LET ACCESS SERIES) Amundi Czech Ladies Challenge. Podnik druhé evropské ženské profesionální série se uskutečnil od 1. do 3. srpna na Konopišti. Velký úspěch českého golfu podtrhla děleným druhým místem amatérka Tereza Melecká. Podobný kousek se jí povedl i v loňském roce a potvrdila, že se jí zde náramně daří. V nejlepší desítce skončily rovněž amatérky Patricie Macková a Tereza Koželuhová a profesionálka Kateřina Vlašínová. Vítězkou turnaje se stala Sanna Nuutinen z Finska.

 

12.8.2019  Hana Ryšková a Leon Breimer mezinárodními mistry ČR

Hráčka NTS ČGF Hana Ryšková se stala s výsledkem -3 mezinárodní mistryní ČR ve hře na rány pro rok 2019. Druhé místo obsadila Kristýna Frýdlová, třetí skončila loňská obhájkyně Jana Melichová. Turnaj mužů ovládl v dramatické koncovce Němec Leon Breimer, který v rozehrávce na 18. jamce eaglem porazil našeho Filipa Jakubčíka. Třetí skončil další Němec Thomas Rosenmueller. Turnaj se uskutečnil od 7. do 10. srpna v Karlových Varech. 

 

28.7.2019  Češi na European Young Masters na sedmém místě

Tým ve složení Filip Jakubčík, Dan Hlaváček, Denisa Vodičková a Tereza Chlostová bojoval mezi 34 zeměmi o co nejlepší umístění na European Young Masters 2019, které se konalo na domácí půdě na Kunětické Hoře. Oba naši chlapci předvedli vynikající výkony a umístili se v TOP 10 konečného pořadí turnaje (Jakubčík 6. místo, Hlaváček 8. místo), který musel být pro nepřízeň počasí zkrácen ze tří na dvě kola. Méně se dařilo dívkám. Denisa Vodičková skončila na 25. místě, o 13 pozic hůře na 38. místě pak Tereza Chlostová. 

 

27.7.2019  Jana Melichová sedmnáctá na ME žen

Od 24. do 27. července se v anglickém Parkstone GC uskutečnilo Mistrovství Evropy žen. Vynikající výkon předvedla Jana Melichová, která po kolech 68, 72, 72 bojovala o pozici na stupních vítězů. Poslední kolo jí však nevyšlo podle představ a po 75 ranách skončila na konečném děleném 17. místě. I tak je to výborný výsledek. Sára Kousková dělí 37. místo, ostatní Česky neprošly cutem.

 

15.7.2019  Mistrovství Evropy družstev - výsledky českých týmů

Od 9. do 13. července se na čtyřech různých místech uskutečnily evropské šampionáty družstev. Nejlépe si vedly české dívky do 18 let, které obsadily ve španělské Valencii výborné 6. místo. Rozhodně nezklamaly ani ženy, které si z Itálie vezou historicky nejlepší, 9. místo. Chlapci do 18 let skončili ve Francii na 11. místě. Nejhůře si vedli čeští muži, kteří ve Švédsku obsadili 15. místo a sestupují do Divize 2, odkud se budou příští rok snažit postoupit zpět mezi elitu.

 

3.7.2019  Nominace na European Young Masters

Nominovaný tým:

hráč kritérium výběru
Filip Jakubčík mládežnický žebříček ČGF do 16 let
Tereza Chlostová mládežnický žebříček ČGF do 16 let
Dan Hlaváček nominace ČGF
Denisa Vodičková nominace ČGF

Doprovod: advisor Jaroslav Krejcar, kapitán Petr Šavrda

Hrát se bude od 25. do 27. července na domácí půdě v resortu Golf & Spa Kunětická Hora

 

10.6.2019  Nominace na ME družstev žen

Nominovaný tým: 

hráč kritérium výběru
Sára Kousková světový žebříček WAGR
Jana Melichová světový žebříček WAGR
Tereza Melecká nominace ČGF
Kristýna Frýdlová nominace ČGF
Marie Luňáčková nominace ČGF
Františka Luňáčková nominace ČGF

Doprovod: advisor Petr Němeček, kapitán Petr Šavrda

Hrát se bude od 9. do 13. července v Is Molas Golf Resortu v Itálii

 

10.6.2019  Nominace na ME družstev mužů

Nominovaný tým: 

hráč kritérium výběru
Jiří Zuska světový žebříček WAGR
Šimon Zach světový žebříček WAGR
Matyáš Zapletal nominace ČGF
Jakub Bareš nominace ČGF
Petr Janík nominace ČGF
Kryštof Strýček nominace ČGF

Doprovod: advisor David Carter, kapitán Luboš Klikar

Hrát se bude od 9. do 13. července v Ljunghusen Golf Clubu ve Švédsku

 

6.6.2019  Změna nominace na ME družstev dívek do 18 let

Hráčku Sarah Hricíkovou, která se z účasti na šampionátu omluvila, nahradila dodatečně v týmu Lenka Nebeská.

 

5.6.2019  Nominace na ME družstev dívek do 18 let

Nominovaný tým: 

hráč kritérium výběru
Sarah Hricíková světový žebříček WAGR
Gabriela Roberta Vítů oficiální žebříček ČGF
Patricie Macková nominace ČGF
Denisa Vodičková nominace ČGF
Tereza Chlostová nominace ČGF
Agáta Vahalová nominace ČGF

Doprovod: advisor Staffan Johansson, kapitán Milan Mojžíš

Hrát se bude od 9. do 13. července v Parador El Saler Golf ve Španělsku

 

5.6.2019  Nominace na ME družstev chlapců do 18 let

Nominovaný tým: 

hráč kritérium výběru
Petr Hrubý světový žebříček WAGR
Václav Tichý oficiální žebříček ČGF
Filip Jakubčík nominace ČGF
Filip Ráža nominace ČGF
Hynek Groh nominace ČGF
Adam Balatka nominace ČGF

Doprovod: advisor Marek Nový, kapitán Svatopluk Býma

Hrát se bude od 9. do 13. července v Golf de Chantilly ve Francii

 

30.5.2019  Čeští junioři v Německu

Jeden z nejprestižnějších turnajů do 18 let v Evropě má název German Boys & Girls Open a hraje se každoročně v resortu Sankt Leon Rot poblíž Heidelbergu. Svou věhlasnost si vybudoval nejen maximálně kvalitním startovním polem, ale také svým servisem a přístupem k hráčům. Resort je mimo jiné tréninkovou základnou německé reprezentace a nabízí tréninkové zázemí nejvyšší kvality. Hráči si tak mohou připadat jako na skutečném profesionálním podniku. 

V termínu 30.5. až 1.6. se uskuteční již 16. ročník tohoto turnaje. České barvy bude reprezentovat rekordní počet osmnácti hráčů. Mezi startujícími chlapci jsou Václav Tichý, Hynek Groh, Filip Jakubčík, Kryštof Strýček, Vojtěch Pavelka, Filip Ráža a Adam Balatka, mezi dívkami Gabriela Roberta Vítů, Patricie Macková, Karolína Krásová, Tereza Chlostová, Sofie Dimitrova, Karolína Stará, Denisa Vodičková, Tereza Sasýnová, Lenka Nebeská, Tatiana Boháčová a Agáta Vahalová.

Livescoring chlapců  /  Livescoring dívek 

 

27.5.2019  Konec května ve znamení tréninkových kempů

O víkendu 25. a 26. května se uskutečnilo celkem pět tréninkových kempů. Hráči Národních tréninkových skupin ČGF se pod vedením Staffana Johanssona a Davida Cartera sešli tradičně na Albatrossu. 29 hráčů včetně některých navrátilců z USA pilovalo především krátkou hru s preferencí kvalitního provedení nad kvantitou. Ve stejném duchu se konaly také kempy v regionech, tedy na Dýšině pro RTS Západ A, na Zbraslavi pro RTS Západ B, na Kunětické Hoře pro RTS Východ A a poprvé letos na Čeladné pro RTS Východ B.   

 

22.5.2019  European Challenge Tour II. - Kaskáda

D+D Real Czech Challenge hostí od 23. do 26. května poprvé brněnská Kaskáda. Ve startovním poli je celkem 14 českých hráčů. Mezi nimi i držitelé volné karty ČGF - Matyáš Zapletal,  David Benák a Filip Jakubčík.  

 

7.5.2019  European Challenge Tour I. - Zbraslav

Od čtvrtka 9. do neděle 12. května se uskuteční první ze dvou podniků European Challenge Tour na českém území. Turnaje Prague Golf Challenge, který se koná na Zbraslavi, se zúčastní celkem 11 českých golfistů, 6 profesionálů a 5 amatérů. Volné karty ČGF obdrželi hráči Matyáš Zapletal, Filip Ráža, Gordan Brixi a Petr Janík. 

 

28.4.2019  Češi vezou z EOHT zlato a stříbro

Mezinárodní turnaj družstev do 16 let European Olympic Hopes Trophy, který se uskutečnil od 23. do 27. dubna ve Slovinsku, skončil pro české barvy úspěchem. Chlapci ve svých bojích podlehli pouze silným Němcům a získali stříbro, dívky nepoznaly porážku a vezou si z Moravských Toplic zlaté medaile. Gratulujeme! 

 

23.4.2019  Čeští mladíci na prvním reprezentačním výjezdu 2019

Sedmý ročník mezinárodního turnaje družstev European Olympic Hopes Trophy čeká naše mladé naděje ve Slovinsku. Členové Regionálních tréninkových skupin a mladí hráči z Národních tréninkových skupin ČGF se od 23. do 27. dubna poperou o vítězství v Moravských Toplicích s týmy Německa, Itálie, Slovinska, Slovenska a Maďarska.

Šestičlenný tým chlapců do 16 let: David Mlýnek, Nikolas Stoulil, Lukáš Kessler, David Tomi, Patrik Pečinka, Patrik Vinter - kouč Petr Moučka, kapitán Luboš Klikar.

Šestičlenný tým dívek do 16 let: Michaela Marková, Sofie Dimitrova, Natálie St. Germain, Barbora Bujáková, Lucie Váchová, Klára Hurtová - kouč Ladislav Trubač, kapitánka Lucie Hinnerová 

 

16.4.2019  Předsezónní kempy v regionech

Třídenní předsezónní kempy mají za sebou Regionální tréninkové skupiny (RTS) ve všech čtyřech regionech. Všechny provázelo velmi chladné počasí, ale ani to mladé golfisty na Dýšině (Západ A), Zbraslavi (Západ B), Kunětické Hoře (Východ A) a Kaskádě (Východ B) nezastavilo. Cílem kempu byl především objemový trénink a 5% test, hlavní téma kempu bylo "Plánování sezóny a správná příprava na vrcholné akce sezóny". Další kemp je na programu 25.-26. května opět v regionech.

 

10.4.2019  Blíží se 16. ročník German Boys & Girls Open

Od 30. května do 1. června se uskuteční jeden z nejvýznamnějších a nejprestižnějších mezinárodních turnajů pro hráče do 18 let v Evropě - German Boys & Girls Open. Nejen neopakovatelná atmosféra podobná profesionálním turnajům, ale především nejvyšší kvalita startovního pole doprovází každoročně tuto akci, která se koná vždy na přelomu května a června v resortu St. Leon Rot.

Složku k turnaje naleznete zde. Veškeré informace včetně online přihlášek pak na stránkách turnaje https://www.gb-go.de/en.html

 

9.4.2019  Poslední přípravný kemp NTS v zahraničí úspěšně za námi

Třetí přípravný kemp hráčů Národních tréninkových skupin ČGF před turnajovou sezónou 2019 hostilo skotské St Andrews. Devět hráčů a jedenáct hráček pod vedením koučů Davida Cartera a Václava Rašky na vlastní kůži poznalo, že hra na linksových hřištích je odlišná disciplína, než na jakou jsou zvyklí. Cílem kempu, který obsahově připravil hlavní kouč ČGF Staffan Johansson, bylo posunout hráče znovu o kus dál ve znalostech taktiky a strategie hry. Během pěti dnů hráči odehráli šest věhlasných linksů v St Andrews a okolí – Lundin Course, The Castle Course, The Duke´s St Andrews, Eden Course, Jubilee Course a Sam Torrance Course. Vítaným zpestřením kempu byla návštěva klubovny R&A, Britského muzea golfu či puttování na Himalayas Putting Course.

 

8.4.2019  Kompletní program NTS pro sezónu 2018/2019

Sportovní úsek STK dnes publikoval doplněný program tréninkových kempů pro hráče Národních tréninkových skupin ČGF čítající 14 společných kempů (golfových a kondičních kempů, individuálních setkání). Sezóna 2018/2019 z pohledu Tréninkového systému ČGF končí 30. září. Následně začne nový proces výběru hráčů na nadcházející sezónu. Kompletní program naleznete na webu ČGF v sekci Sportovní golf - Tréninkové skupiny

 

18.3.2019  II. zimní kemp hráčů NTS v zahraničí úspěšně za námi

V termínu od 9. do 17. března absolvovali hráči Národních tréninkových skupin ČGF druhý zimní kemp v zahraničí. Místem konání byl turecký Belek, konkrétně Antalya Golf Resort (hřiště Pasha a Sultan). Na stejném místě před několika týdny trénovali také mladší hráči z regionů. Pod vedením trenérského týmu Staffan Johansson, David Carter, Petr Němeček a Milan Mojžíš se v Turecku připravovalo celkem 25 hráčů, mezi nimi i profesionálové Michal Pospíšil a Kateřina Vlašínová. Hlavní pozornost byla opět věnována především krátké hře a hře do 100 m od greenu. V úvodu dubna čeká národní tým poslední přípravný kemp ve Skotsku. 

 

15.3.2019  Kritéria výběru hráčů do TS ČGF 2019/2020 zveřejněna

Spolu s nominačními kritérii na zahraniční výjezdy reprezentace publikovala Česká golfová federace také Kritéria pro výběr hráčů do Tréninkového skupin pro sezónu 2019/2020. Proces výběru hráčů začne na přelomu září a října, konečné složení tréninkových skupin na nadcházející sezónu bychom měli znát 31. října 2019. Dokument "Kritéria pro výběr hráčů do RTS a NTS ČGF 2019/2020" naleznete v sekci Sportovní golf - Tréninkové skupiny, případně v sekci Dokumenty reprezentace

 

12.3.2019  Nominace na European Olympic Hopes Trophy

ČGF oznámila první letošní nominaci na reprezentační výjezd. Jedná se o tradiční turnaj družstev do 16 let, European Olympic Hopes Trophy. Již sedmý ročník se od 23. do 27. dubna uskuteční ve Slovinsku. Český tým zde budou reprezentovat tito hráči:

chlapci: Nikolas Stoulil, Lukáš Kessler, David Mlýnek, Patrik Pečinka, David Tomi, Patrik Vinter - kapitán Luboš Klikar, trenér Petr Moučka

dívky: Michaela Marková, Sofie Dimitrova, Ella Rintová, Natálie Saint Germain, Barbora Bujáková, Lucie Váchová - kapitánka Lucie Hinnerová, trenér Ladislav Trubač

Všechny nominace na reprezentační výjezdy naleznete zde

 

11.3.2019  Nominační kritéria na reprezentační výjezdy

Sportovní úsek STK ČGF ve středu 6. března schválil nominační kritéria na reprezentační výjezdy v roce 2019. Celkem se bude jednat o 12 akcí. Spolu s kritérii bylo oznámeno také složení realizačních týmů, termíny jednotlivých nominací a výkonnostní cíle. To vše naleznete v dokumentu Zahraniční výjezdy ČGF v roce 2019, který je ke stažení v sekci Sportovní golf - Reprezentace - Nominace a nominační kritéria nebo v sekci Dokumenty reprezentace  

 

1.3.2019  Premiérový kemp RTS v zahraničí

V termínu od 21. do 28. února se vůbec poprvé uskutečnil kemp Regionálních tréninkových skupin ČGF v zahraničí. Celkem 40 hráčů ze všech čtyř regionů odcestovalo do tureckého Beleku, kde se týden připravovali v Antaya Golf Resortu pod vedením hlavního kouče ČGF Staffana Johanssona a dalších pěti regionálních trenérů a dvou kondičních trenérů. Věříme, že další podobné kempy se v budoucnu stanou běžnou součástí programu RTS. Článek o této akci naleznete zde

 

8.2.2019  Nominační kritéria a kritéria výběru do TS ČGF

Nominační kritéria na reprezentační výjezdy v roce 2019 a Kritéria výběru hráčů do Tréninkového systému ČGF pro rok 2020 budou schváleny a společně publikovány po schůzi Sportovního úseku STK ČGF, která se koná dne 6. března 2019.  

 

3.2.2019  Přihlášky na mezinárodní mistrvoství Anglie

V pondělí 4. února se otevírají přihlášky na všechna mezinárodní mistrovství Anglie v roce 2019. Zájemci o některý z turnajů se mohou přihlašovat zde. Na těchto stránkách naleznete mimo jiné i podrobné informace ke každému z turnajů.

 

28.1.2019  Hráči NTS na prvním zimním soustředění 

Od 26. ledna do 4. února se koná první zimní kemp hráčů Národních tréninkových skupin ČGF. Destinací jsou Spojené arabské emiráty, konkrétně Yas Links Golf Resort V Abu Dhabi. Celkem odcestovalo 24 hráčů a 4 trenéři (Staffan Johansson, David Carter, Jan Mergl, Milan Mojžíš). Kemp je zaměřený především na technické základy a kontrolu vzdálenosti.

 

22.1.2019  Rozcvičte se a regenerujte s kondičními trenéry ČGF

Kondiční trenéři ČGF Milan Mojžíš a Svatopluk Býma pro vás připravili instruktážní videa na témata "warm up" a "foam rolling". První video je zaměřeno na zahřátí těla před golfovou hrou za využití dynamického strečinku, druhé pak na regeneraci svalstva, zvýšení rozsahu pohybu a uvolnění namožených svalů prostřednictvím stále populárnějšího rolování na válci. Videa naleznete v sekci Sportovní golf - Videa

 

15.1.2019  V České republice budou dva turnaje LETAS

Třetí ročník turnaje Czech Ladies Challenge se bude konat v termínu 1. až 3. srpna opět v Golf Resortu Konopiště. Na českém území se v roce 2019 uskuteční ještě jeden turnaj ženské profesionální série LET Access Series. Premiéru bude mít od 23. do 25. srpna Tipsport Czech Ladies Open. Místem konání bude Golf Resort Karlštejn. 

 

10.1.2019  Silné turnaje ve Francii otevírají přihlášky

Francouzská golfová federace otevřela online přihlášky na svá mezinárodní mistrovství. V úvodu sezóny stojí za pozornost především prestižní turnaje Esmond Trophy (MM Francie juniorek do 21 let), Carlhian Trophy (MM Francie chlapců do 18 let) a Murat Cup (MM Francie mužů na rány). Všechny tři akce se řadí mezi nejkvalitnější a nejsilnější mezinárodní turnaje v Evropě. Nezpomeňte, že Francie vyžaduje spolu s přihláškou dodat také certifikát HCP a potvrzení od lékaře. K tomu slouží formuláře ke stažení. Všechny důležité informace, formuláře i online přihlášky neleznete zde

 

9.1.2019  Irish Girls U18 Open Stroke Play Championship

Základní informace a online přihlášku k mezinárodnímu turnaji Irish Girls U18 Open Stroke Play Championship (Otevřené mistrovství Irska dívek do 18 let na rány) nalzenete zde

 

2.1.2019  Známe kompletní složení NTS ČGF 2018/2019

Sportovní úsek STK ČGF potvrdil konečné složení Národních tréninkových skupin ČGF pro sezónu 2018/2019, a to včetně zařazených profesionálních hráčů. Hlavním trenérem zůstává i nadále Švéd Staffan Johansson. V NTS bude v roce 2019 působit celkem 45 hráčů (včetně 7 profesionálů a 12 hráčů studujících či působících v zahraničí). Někteří hráči jsou zařazeni podmínečně a musí do určeného termínu projít testováním a splnit požadované limity. (PDF se složením skupin)

 

14.12.2018  Změny v Success programu

ČGF dnes publikovala také aktualizovaný Success program pro rok 2019. Největší změnou je, že žádat budou moci pouze hráči zařazení do Tréninkového systému ČGF. Žádosti se pak budou zasílat výhradně skrze Evidenční systém ČGF – sekce žádosti. Kompletní popis nového Success Programu naleznete zde, a to včetně seznamu zahrnutých turnajů pro muže/chlapce a ženy/dívky.

 

10.12.2018  Kam v roce 2019 zavítají reprezentační týmy

ČGF publikovala plán reprezentačních výjezdů na rok 2019. Celkem se jedná o 12 akcí. Úbytek oproti loňskému roku způsobilo několik faktorů. V roce 2019 se nekoná MS družstev (každé dva roky), stejně tak The Junior Open. Pozvánku pak pravděpodobně nedostane dívčí tým na MS juniorek do Kanady, jelikož o startovním poli rozhoduje výsledek týmu žen na posledním MS družstev. Z programu byl letos odstraněn také turnaj European Nations Cup v Sotogrande. Namísto toho klade hlavní kouč ČGF v jarním období větší důraz na přípravu. I proto mají hráči NTS v programu hned 3 tréninkové kempy v zahraničí. Plán reprezentačních výjezdů naleznete zde nebo v sekci Reprezentace - Nominace a nominační kritéria.

 

6.12.2018  Hráči NTS na horách, ale bez běžek

Od čtvrtka 6. do neděle 9. prosince se v Malé Úpě v Krkonoších koná historicky první kondiční soustředění v horách pro hráče Národních tréninkových skupin ČGF. Jelikož aktuálně není na dostatek sněhu na běžkování, bude kemp zaměřen především na team building a sportovní hry. Nebudou samozřejmě chybět ani populární venkovní výběhy. Snad budeme mít příště více štěstí na podmínky.

 

2.12.2018  Regionální výběry byly otestovány v Nymburce

Dnes skončilo kondiční soustředění hráčů Regionálních tréninkových skupin ČGF. Bezmála 60 hráčů do 15 let bylo rozděleno na dvě skupiny podle věku. Každá strávila ve Sportovním Centru Nymburk 3 dny s primárním cílem podstoupit každoroční fyzické testování. Hrály se ale také hry, protahovalo se, regenerovalo a částečně i posilovalo. Výsledky budou hráčům oznámeny na lednových individuálních setkáních s trenéry ČGF, jejichž součástí bude i kondiční příprava.

 

15.11.2018  V RTS ČGF bude příští rok 60 hráčů

Sportovní úsek STK ČGF potvrdil konečné složení Regionálních tréninkových skupin ČGF na sezónu 2018/2019. Ve čtyřech regionech bude působit celkem 60 hráčů. RTS Západ A nominovalo 14 hráčů, RTS Západ B 15 hráčů, RTS Východ A 15 hráčů a RTS Východ B 16 hráčů. Trenérské týmy zůstávají beze změny. Program sezóny bude opět o něco bohatší. Největší změnou bude pořádání prvního zahraničního kempu za účasti hlavního kouče ČGF Staffana Johanssona. Ten se uskuteční koncem února v Beleku. (PDF se složením skupin)

Reklama
Banner
X HCP HCP

HráčPřihlásit zde