Česká golfová federace

Aktuality

Sedmý ročník Turnaje základních škol se konal na Kaskádě

Sedmý ročník Turnaje základních škol se konal na Kaskádě

Tomáš Přikryl, Sobota 8. června 2024

GolfSixes Turnaje základních škol se zúčastnil rekordní počet účastníků. Za přítomnosti českých amatérských hvězd se setkali žáci, ale také učitelé desíti škol z celé České republiky. Putovní pohár získala v domácím prostředí těsně ZŠ Jungmannova Kuřim.

Turnaj základních škol pořádá Česká golfová federace pro školy, které na prvním stupni ZŠ zavedly výuku golfu do svého školního vzdělávacího programu. Ať už jako rozšířenou tělesnou výchovu, nebo jako volitelný předmět. V obou případech mají děti těchto škol příležitost využít strategickou polohu své školy v blízkosti golfového hřiště a naučit se v hodinách tělocviku základy golfu. Již sedmý ročník se uskutečnil zkraje týdne na brněnské Kaskádě. To, že dlouholetý koncept nese své výsledky, dokazuje například i to, že Základní školu Dělnická z Karviné doprovázel v roli nehrajícího kapitána Ondřej Uvíra, který se účastnil jako hráč páté třídy prvního ročníku Turnaje škol. Jako golfový mazák nyní předával svému týmu důležité zkušenosti, které mu nakonec pomohly k celkovému třetímu místu.

Od minulého roku je Turnaj základních škol součástí projektu GolfSixes League. Ten expandoval již do 20 zemí světa a podporuje jej R&A, Ryder Cup European Development Trust, Confederation of Professional, Ladies European Tour či DP World Tour.

Na brněnskou Kaskádu se sjelo celkem deset základních škol z celé České republiky. Celkem 40 dětí od první až do páté třídy obdrželo díky podpoře GolfSixes k reprezentaci své školy pamětní golfová trička české firmy Tony Trevis a vytvořilo tak pravou sportovní týmovou atmosféru. Na skvěle připravené šestijamkové akademii v prvním kole odehráli žáci škol hřiště formátem Texas Scramble.

Právě šestijamkový formát prezentuje GolfSixes jako příležitost, jak přivést děti ke golfu. Ředitel vývoje v R&A Phil Anderton to komentuje slovy: „Jsme nadšeni, že GolfSixes League expanduje po celém světě, tento růst je důkazem atraktivnosti rychlého šestijamkového formátu, který zpřístupňuje golf mladým hráčům a jejich rodičům. Je důležitější než kdy jindy předtím poskytovat mladým lidem možnost zdravého trávení volného času, proto podporujeme iniciativy, jako je GolfSixes League, která představuje golf v zábavném a rychlém prostředí, které inspiruje k celoživotní radosti ze sportu.“ R&A navíc dlouhodobě podporuje Českou golfovou federaci v projektu Se školou na golf.

V druhém kole děti čeká soutěž v dovednostních úkolech, které mohou trénovat v hodinách tělocviku. Metrový putt, třímetrový putt, dále desetimetrový putt do výseče, stejně jako chip, pitch a 50metrová rána do výseče mohou kompletně zvrátit výsledky z prvního kola. Formát soutěže se zájmem sledovaly také další české naděje, jako například Veronika Kedroňová, Sofie Hlinomazová, nebo Filip Jakubčík a Jan Šustek. Golfovou exhibici pro děti připravil profesionální hráč a trenér Lukáš Tintěra. Všichni společně s celým organizačním týmem na Kaskádě vytvořili dětem nezapomenutelný zážitek, který je bude provázet jejich golfovou kariérou.

I v letošním ročníku se turnaje zúčastnily dvě nové školy – Základní škola a Mateřská škola Vysoký Újezd a Základní škola a Mateřská škola Jistebnice. Konečné pořadí po odečtu součtu ran z prvního kola Texas Scrable a bodů získaných v dovednostních úkolech je:

  1. ZŠ Jungmannova Kuřim (48 - 34 = 14)
  2. Základní škola Plzeň (47- 30 = 17)
  3. ZŠ a MŠ Dělnická, Karviná (55 - 30 = 25)
  4. Anglofonní základní škola (59 - 30 = 29)
  5. ZŠ Velvary (57 - 26 = 31)
  6. ZŠ a MŠ Jistebnice (63 - 25 = 38)
  7. ZŠ a MŠ Pramínek, Brno (62 - 21 = 41)
  8. ZŠ a MŠ Benešov (58 - 17 = 41)
  9. ZŠ a MŠ Vysoký Újezd (67 - 19 = 49)
  10. Základní škola, Trutnov, V Domcích 488 (73 - 18 = 55)

Jednotlivé výsledky naleznete zde
Fotogalerii naleznete na sociální síti Flickr zde

Foto: Zdeněk Sluka

 

 

Datum: Sobota 8. června 2024
Všechny články autora

Související články

GolfSixes soutěže pro děti začínající s golfem ...
GolfSixes soutěže pro děti začínající s golfem ...

01.05.2024 | Golfové kluby, zapojené do projektu Se školou na golf, spustily své klubové soutěže GolfSixes Mini League. Děti začínající s golfem, které ve školních tělocvičnách využívají speciální vybavení SNAG, mají příležitost si zasoutěžit ve venkovním prostředí a udělat první krok ke golfu.

GC Hořehledy třetí na mezinárodním indoor mistrovstv ...
GC Hořehledy třetí na mezinárodním indoor mistrovstv ...

22.03.2024 | Úspěšné vystoupení zapsala ČR na International Indoor GolfSixes League Championship konaném v období 10.2.-17.3. Šestičlenný dětský tým Golf Clubu Hořehledy vybojoval v evropské konkurenci skvělé 3. místo. Palec nahoru patří i druhému českému zástupci z Golf Clubu Ypsilon za účast a 12.

GolfSixes rozhýbe další sezonu Se školou na golf
GolfSixes rozhýbe další sezonu Se školou na golf

25.01.2024 | ČGF i letos obohatí projekt Se školou na golf spoluprací s projektem GolfSixes. Malí golfoví začátečníci mohou již teď odstartovat svoji sezónu mezinárodním indoor turnajem Indoor GolfSixes Championship. Čas pro registraci pořadatel prodloužil do 5. února.

Albatross Golf Resort otevřel náruč dětem z místní ...
Albatross Golf Resort otevřel náruč dětem z místní ...

07.10.2023 | Hřiště ve Vysokém Újezdu u Prahy je známé hlavně díky své vysoké kvalitě, za kterou jezdí hráči z celého světa, včetně těch nejlepších. Od září na jeho cvičných plochách vítá místní golfový klub žáky prvního stupně nedaleké základní školy, kteří sem dochází v rámci tělesné výchovy.

Zájem základních škol o výuku golfu roste
Zájem základních škol o výuku golfu roste

20.09.2023 | Na začátku školního roku oznámil Albatross golf club Praha novou spolupráci se ZŠ a MŠ Vysoký Újezd. Rozšiřuje tak počet škol, které začlenily výuku golfu do svého vzdělávacího systému. Projekt Se školou na golf pomáhá i dalším golfovým klubům.

Turnaj základních škol poprvé ve spojení s GolfSixes
Turnaj základních škol poprvé ve spojení s GolfSixes

07.06.2023 | Vrcholem pyramidy projektu Se školou na golf je spolupráce s golfovými kluby zapojenými v projektu se základními školami, které do svého školního výukového programu zařadily výuku golfu. Děti z těchto škol se sešly na golfovém hřišti v Kořenci, a poprvé i pod hlavičkou GolfSixes.

Se školou na golf spojilo síly s GolfSixes
Se školou na golf spojilo síly s GolfSixes

11.05.2023 | Již deset let oslovuje Česká golfová federace děti prvního stupně na základních školách. Ve spolupráci s golfovými kluby si každoročně golf vyzkouší tisíce dětí. Do nové sezóny projekt Se školou na golf spojil síly se silným mezinárodním partnerem GolfSixes.

Turnaj základních škol se představil dvěma novým ...
Turnaj základních škol se představil dvěma novým ...

15.06.2022 | Již pátý ročník Turnaje základních škol přivítal 9 škol z celé České republiky na golfovém hřišti ve Svratce. K sedmi stálým účastníkům se přidaly dvě nové základní školy a rozšířily tak počet škol, které svým žákům nabízejí výuku golfu.

Reklama
Banner
X HCP HCP

HráčPřihlásit zde