Česká golfová federace

Aktuality

LET čeká jihoafrický double

LET čeká jihoafrický double

Tomáš Přikryl, Středa 2. dubna 2025

Ladies European Tour se obloukem přes Saúdskou Arábii a Austrálii vrací letos naposledy na africký kontinent turnajem Joburg Ladies Open. 3.-6.4. v jihoafrickém Johannesburgu se k českému obvyklému triu Sára Kousková, Klára Davidson Spilková, Kristýna Napoleaová přidá letos poprvé Tereza Melecká.

Na hřiště Modderfontein Golf Club, které Joburg Ladies Open hostí, vyrazí ve čtvrtek časně ráno 132 hráček z 35 zemí, které budou hrát o prize money ve výši 300 tisíc euro. Hraje se na 4 kola a vítězka by měla být známa v neděli 6.4 odpoledne.

Modderfontein Golf Club leží ve výšce 1600 m.n.m., a tak hráčky musí počítat s dolety míčů o cca 10% dále než obvykle. Dříve suché a tvrdé hřiště je tentokrát zpomaleno po deštích, které můžou hráčky provázet i během turnaje.

Situaci komentuje ve své tiskové zprávě Sára Kousková. Do Johannesburgu dorazila v pondělí odpoledne a v úterý již trénovala na hřišti: „…je to tady vždy s nadmořskou výškou ošemetné. Míče létají od hole relativně dost daleko, dnes (v úterý) do toho navíc foukalo, takže to bylo zajímavé. Hřiště se hrálo úplně jinak než v minulých letech. Míč po drivu prakticky vůbec neroloval, to samé bylo na greenech. Uvidíme, jak se hřiště bude v průběhu týdne měnit, ale jsou hlášené přeháňky, takže to vypadá, že zůstane vlhké... Každopádně je to tady občas s těmi odrazy a dopady loterie. Tréninkové plochy nejsou zrovna ideální. My už jsme za ty roky docela zvyklé, ale samozřejmě není nic příjemného, když 130 hráček chipuje a puttuje na dvou greenech, které mají každý cca 15x10 m...“.

Sára Kousková je v Johannesburgu ubytovaná společně s Kristýnou Napoleaovou: „Ubytovali jsme se kousek od hřiště, zašli si do posilovny a na to, na co jsme se těšili už z Prahy - na skvělý steak. Na turnajový golf se fakt těším. Jsem moc ráda, že se nám tu český gang rozšířil o Terku Meleckou. Ta nám, společně se svou maminkou, doplňuje dobrou náladu typickým moravským humorem. Na druhý turnaj v JAR by nás měla doplnit i Terka Koželuhová, která bohužel sem do Joburgu nemohla kvůli nemoci dorazit. Ve středu mě čeká druhá devítka a spousta tréninku na cvičných plochách. Snad se tam vejdeme, ale určitě budu trávit hodně času na greenech, které jsou tu takové specifické se spoustou minibreaků. Večer pak lehká posilovna a ve čtvrtek ráno na to už jdeme naostro,“ těší se na start turnaje česká jednička.

Klára Davidson Spilková má před návratem do Evropy před sebou nadcházející dva turnaje v Jihoafrické republice. Do Johannesburgu se česká golfistka přesunula přímo z australského Perthu. „Hřiště je stejné jako před dvěma lety, kdy jsem zde hrála naposledy. Je parkové, užší a poměrně technické, což by mi mohlo vyhovovat. Je teď trochu mokré, protože tu hodně pršelo, a podle předpovědi by ještě zapršet mělo. Už jsem se sešla i s místním kedíkem – je moc fajn a zdá se, že hřiště dobře zná. Všechno do sebe pěkně zapadá, cítím se dobře a už se moc těším, až se spolu ve čtvrtek postavíme na první odpaliště a společně si to užijeme,“ uzavírá ve své tiskové zprávě Klára Davidson Spilková.

Startovní časy českých hráček pro 1. kolo ve čtvrtek 3. dubna:
Sára Kousková v 7:19 z jamky č. 10, Klára Davidson Spilková v 8:14 z jamky č. 10, Kristýna Napoleaová v 8:25 z jamky č. 10 a Tereze Melecká v 11:48 z jamky č. 1.

Přímé přenosy z turnaje LET Joburg Ladies Open pro české diváky odvysílá Oneplay Sport v sobotu 5.4. a v neděli 6.4. v časech 13:00-16:00.

Výsledky Joburg Ladies Open série Ladies European Tour sledujte zde.

Připravil: -vrk-
Foto: Tristan Jones / LET

Datum: Středa 2. dubna 2025
Všechny články autora

Související články

Kousková triumfovala se svým týmem na LET TEAM ...
Kousková triumfovala se svým týmem na LET TEAM ...

10.05.2025 | Kapitánka Sára Kousková o tomto víkendu v jihokorejském Soulu ovládla se svým týmem soutěž družstev na Team-Aramco Korea Championship série Ladies European Tour (LET). Česká golfistka dovedla svůj tým k vítězství po výsledku -21 o jednu ránu před týmem Francouzky Delacour.

Klára Davidson Spilková obhájila status na LET 2025
Klára Davidson Spilková obhájila status na LET 2025

20.04.2025 | Klára Davidson Spilková úspěšně prošla na okruhu Ladies European Tour (LET) zkouškou šesti turnajů, které na zdravotní výjimku měla k dobru z loňské sezony. Díky uhraným výsledkům si nejzkušenější česká profesionálka zajistila hrací kartu kategorie 15 a možnost odehrát téměř celou sezonu LET 2025.

LET v JAR: z deště pod okap
LET v JAR: z deště pod okap

09.04.2025 | Ladies European Tour (LET) pokračuje v Jižní Africe v Kapském Městě, kde se 10.-13.4. koná Investec South African Women's Open. Po podmáčeném a na 3 kola zkráceném Joburg Ladies Open přivítala hráčky i v Kapském Městě nejistota a extrémní podmínky s minimem tréninku.

LET: Naposledy letos u protinožců a poprvé s  ...
LET: Naposledy letos u protinožců a poprvé s  ...

19.03.2025 | Poslední z plánovaných tří zastávek v Austrálii je nyní před hráčkami Ladies European Tour. Od 20. do 23. března se ve Wollongong Golf Clubu odehraje turnaj Ford Women's NSW Open, kde nastoupí Sára Kousková, Klára Davidson Spilková, Kristýna Napoleaová a poprvé v sezoně také Patricie Macková.

Skvělá Kousková šestá na Australian Women's Classic
Skvělá Kousková šestá na Australian Women's Classic

16.03.2025 | Česká golfistka Sára Kousková dosáhla na Ladies European Tour dalšího fantastického umístění. V náročných podmínkách Australian Women's Classic skončila ve finálovém kole mezi elitou na děleném 6. místě. Poprvé v sezoně prošla cutem Kristýna Napoleaová, Klára Davidson Spilková o ránu mimo postup.

Hráčky LET čeká v Austrálii jen 54 jamek
Hráčky LET čeká v Austrálii jen 54 jamek

13.03.2025 | Poté, co v předchozím týdnu cyklonu Alfred znemožnil konání Australian WPGA Championship, vyhlíží hráčky LET s nadějí páteční start Australian Women's Classic v Coffs Harbour. Do turnaje zkráceného na 54 jamek nastoupí české trio Sára Kousková, Klára Davidson Spilková a Kristýna Napoleaová.

Kousková v Rijádu vylepšila loňské umístění a ...
Kousková v Rijádu vylepšila loňské umístění a ...

15.02.2025 | Ze Saúdské Arábie si odváží česká profesionálka Sára Kousková druhé místo v týmové soutěži turnaje PIF Saudi Ladies International série LET, zároveň jako jediná Češka prošla v Riyadh Golf Clubu do finálového dne individuální soutěže a z ní si odváží 39.

Kousková a Davidson Spilková na úvod v TOP 25
Kousková a Davidson Spilková na úvod v TOP 25

08.02.2025 | Na úvod letošní série Ladies European Tour se dvěma českým profesionálkám Kláře Davidson Spilkové a Sáře Kouskové podařilo na turnaji Lalla Meryem Cup na hřišti Royal Golf Dar Es Salam v Maroku projít cutem a po stoupajícím výkonu obě skončily shodně v TOP 25 na dělené 24.

Reklama
TTTT
TT
X HCP HCP

HráčPřihlásit zde