Česká golfová federace

Aktuality

Poděbrady o víkendu dějištěm 2. Národní Golfové Tour Mládeže

Poděbrady o víkendu dějištěm 2. Národní Golfové Tour Mládeže

Tomáš Přikryl, Pondělí 22. května 2023

Hned tři vítězové svých kategorií obhájili prvenství z 1. NGTM. Mikuláš Vojtěšek a Julie Oplatková opět kralovali kadetům, stejně tak Tereza Kamradková v kategorii žákyň do 14 let. Pouze mezi žáky se na výsledkové listině oproti předchozímu turnaji 1. NGTM mění jméno vítěze na Richard Tejkl jun.

ČGF pořádá Národní Golfovou Tour Mládeže (NGTM) jako soutěž amatérských hráčů a hráček do 16 let. O víkendu 20. – 21. 5. se jich sjelo do Poděbrad na 103 a jejich hře přálo celý víkend skvělé počasí. To dělalo radost i řediteli NGTM 2023 Janu Šonkovi: „Není pochyb o tom, že počasí nám konečně přineslo to, co máme na golfu tak rádi - jasnou modrou oblohu, příjemné teploty okolo dvaceti stupňů a svítící slunce. To vše vytvořilo pro náš turnaj idylické podmínky.“

Hrálo se hřiště s parem 70, které bylo ve skvělém stavu: „Rád bych pochválil naši údržbu za jejich neúnavnou práci na udržení hřiště v nejlepší možné kondici. Ačkoli greeny měly po zimě své chyby a nebyly úplně rychlé, tým udělal skvělou práci při přípravě hřiště a zajištění, aby podmínky byly stejně spravedlivé pro všechny hráče,“ doplňuje Jan Šonka.

V kategorii žáků se o vítězi muselo rozhodovat až v rozstřelu. Úspěšnější byl nakonec Richard Tejkl jun. z Golf Clubu Black Bridge, který s druhým Martinem Zimermanem z Golf Club Podbořánky měli po dvou kolech shodných 145 ran. Trio nejlepších žáků doplnil Antonín Mucha z Albatross golf club Praha s výsledkem 152 ran po kolech 79 a 73.

Mezi 38 kadety obhájil prvenství z předchozího turnaje na Hluboké Mikuláš Vojtěšek z Park Golf Club Ostrava, a sice po kolech 72 a 74 s celkovým skóre 146 ran. Druhé a třetí místo brali třinecký Ondřej Chromčík (78 a 70) a reprezentant Golf Clubu Mstětice Matěj Minařík (78 a 72).  

Všechny trofeje pro hráčky v kategorii žákyně i kadetky si tentokrát odvezly hráčky z Moravy.

V žákyních mezi 13 hráčkami opět dominovala Tereza Kamradková z Park Golf Club Ostrava. Na vítězství tentokrát stačilo 151 ran po kolech 74 a 77. O jedinou ránu za Kamradkovou brala stejně jako v 1. turnaji na Hluboké druhé místo Emma Mahdalová z Golf Clubu Uherské Hradiště (77 a 75). Třetí místo vybojovala při 160 ranách a kolech 81 a 79 další Moravanka Nela Herynková z Golf Clubu Brno.

Třetím do party, kdo obhájili vítězství z Hluboké, byla kadetka Julie Oplatková (Golf Club Brno), která svůj předchozí výsledek z 1. NGTM vylepšila o 2 rány na 148 po kolech 73 a 75. Při shodě počtu ran rozhodlo o druhém a třetím místě mezi kadetkami lepší 2. kolo Amálie Pink z Park Golf Clubu Ostrava. Svůj horší výsledek 78 si nechala na 1. kolo a ve druhém zlepšila na solidních 71 ran. 149 ran zahrála i klubová parťačka Oplatkové Barbora Vinkler, jejích 76 ran ve 2. kole znamenalo zopakování třetího místa z Hluboké.

Velké poděkování vyjádřil na závěr Jan Šonka všem rodičům, trenérům a také členům soutěžnímu výboru, hlavnímu rozhodčímu Daliboru Procházkovi a rozhodčím v poli Miroslavu Zelenému a Davidu Kulovi.

NGTM má své pokračování  10. – 11. 6. v Olomouci, dále 12. – 13. 8. na Kunětická Hoře a končí finálovým turnajem 16. – 17. 9. Slavkov – NGTM Masters.

Kompletní výsledky 2. NGTM Poděbrady najdete zde

Připravil: -vrk-
Foto: Jan Šonka

Datum: Pondělí 22. května 2023
Všechny články autora

Související články

1. Dimension Národní golfová tour mládeže 2024 ...
1. Dimension Národní golfová tour mládeže 2024 ...

26.04.2024 | Vrcholná domácí soutěž pro golfové naděje vstupuje do nového ročníku s významnou podporou nového titulárního partnera, finanční společnosti Dimension. Série odstartuje svoji základní část již v sobotu 4. května 2024 v pražské Vinoři. Možnost podat přihlášku do turnaje končí v sobotu 27.

Na jihu Čech se sešli mladí výkonnostní hráči ...
Na jihu Čech se sešli mladí výkonnostní hráči ...

08.05.2023 | Tři prvenství z prvního turnaje Národní Golfové Tour Mládeže putují z jihočeské Hluboké nad Vltavou na Moravu. Julie Oplatková a Mikuláš Vojtěšek ovládli kategorii kadetů. Tereza Kamradková a Ondřej Doležal se stali vítězi v kategorii žáků.

Národní mistrovství ČR žáků a kadetů hostí Slavkov
Národní mistrovství ČR žáků a kadetů hostí Slavkov

01.07.2024 | O letošní individuální tituly národních mistrů ve hře na rány se mladí golfisté a golfistky z kategorií žáci a kadeti (U14 a U16) utkají od středy 3. července do pátku 5. července na hřišti Austerlitz Golf Resortu ve Slavkově. ...

3. Dimension Národní golfovou tour mládeže okořenilo ...
3. Dimension Národní golfovou tour mládeže okořenilo ...

10.06.2024 | Poslední předprázdninová zastávka nejvyšší mládežnické soutěže pod hlavičkou ČGF, 3. Dimension Národní Golfová Tour Mládeže, oslavila 9.6. ve Slavkově další čtveřici vítězů kategorií. Jsou jimi žáci Marek Šmerda a Nela Herynková a kadeti Hugo Mikl a Kristýna Vohralíková.

Mladí Češi míří na mezinárodní mistrovství Německa ...
Mladí Češi míří na mezinárodní mistrovství Německa ...

29.05.2024 | 20. ročník German International Amateur Championship Boys & Girls 2024 se letos bude konat od 30. května do 1. června pod novým názvem German Boys & Girls a poprvé na hřišti Golf Clubu Hardenberg. Z Česka zamířily do dějiště mistrovství dvojice mladých golfistů a trojice dívek.

2. Dimension Národní golfovou tour mládeže 2024 ...
2. Dimension Národní golfovou tour mládeže 2024 ...

20.05.2024 | V kalendáři Dimension Národní golfové tour mládeže 2024 byla 18.-19. května už druhá zastávka série. S náročným hostitelským hřištěm v Šilheřovicích si v žákovské kategorii poradili nejlépe Marek Šmerda a Nela Herynková, kadety a kadetky ovládli Mikuláš Vojtěšek a Tereza Kamradková.

1. Dimension Národní golfová tour mládeže 2024 ...
1. Dimension Národní golfová tour mládeže 2024 ...

06.05.2024 | Dimension Národní golfová tour mládeže otevřela svůj program o víkendu 4. a 5. května na hřišti v pražské Vinoři. V žákovských kategoriích do 14 let zvítězili Ivo Hala a Kateřina Vohralíková, kategorií kadetů a kadetek zahráli nejlépe Jan Vácha a Tiema Kratochvílová.

Nadace Hanuše Goldscheidera pomáhá autistickým dětem
Nadace Hanuše Goldscheidera pomáhá autistickým dětem

20.04.2024 | V pražském golfovém resortu GC Hodkovičky proběhla nebývalá akce na podporu dětí s autismem. Své síly ve snaze zapojit golf do dlouhodobého programu pomoci takto postiženým dětem spojily Nadace Hanuše Goldscheidera a pražský Rotary Klub. Výsledkem pilotní akce bylo nadšení dětí a dojetí rodičů.

Reklama
Banner
X HCP HCP

HráčPřihlásit zde