Česká golfová federace

Aktuality

Poděbrady o víkendu dějištěm 2. Národní Golfové Tour Mládeže

Poděbrady o víkendu dějištěm 2. Národní Golfové Tour Mládeže

Tomáš Přikryl, Pondělí 22. května 2023

Hned tři vítězové svých kategorií obhájili prvenství z 1. NGTM. Mikuláš Vojtěšek a Julie Oplatková opět kralovali kadetům, stejně tak Tereza Kamradková v kategorii žákyň do 14 let. Pouze mezi žáky se na výsledkové listině oproti předchozímu turnaji 1. NGTM mění jméno vítěze na Richard Tejkl jun.

ČGF pořádá Národní Golfovou Tour Mládeže (NGTM) jako soutěž amatérských hráčů a hráček do 16 let. O víkendu 20. – 21. 5. se jich sjelo do Poděbrad na 103 a jejich hře přálo celý víkend skvělé počasí. To dělalo radost i řediteli NGTM 2023 Janu Šonkovi: „Není pochyb o tom, že počasí nám konečně přineslo to, co máme na golfu tak rádi - jasnou modrou oblohu, příjemné teploty okolo dvaceti stupňů a svítící slunce. To vše vytvořilo pro náš turnaj idylické podmínky.“

Hrálo se hřiště s parem 70, které bylo ve skvělém stavu: „Rád bych pochválil naši údržbu za jejich neúnavnou práci na udržení hřiště v nejlepší možné kondici. Ačkoli greeny měly po zimě své chyby a nebyly úplně rychlé, tým udělal skvělou práci při přípravě hřiště a zajištění, aby podmínky byly stejně spravedlivé pro všechny hráče,“ doplňuje Jan Šonka.

V kategorii žáků se o vítězi muselo rozhodovat až v rozstřelu. Úspěšnější byl nakonec Richard Tejkl jun. z Golf Clubu Black Bridge, který s druhým Martinem Zimermanem z Golf Club Podbořánky měli po dvou kolech shodných 145 ran. Trio nejlepších žáků doplnil Antonín Mucha z Albatross golf club Praha s výsledkem 152 ran po kolech 79 a 73.

Mezi 38 kadety obhájil prvenství z předchozího turnaje na Hluboké Mikuláš Vojtěšek z Park Golf Club Ostrava, a sice po kolech 72 a 74 s celkovým skóre 146 ran. Druhé a třetí místo brali třinecký Ondřej Chromčík (78 a 70) a reprezentant Golf Clubu Mstětice Matěj Minařík (78 a 72).  

Všechny trofeje pro hráčky v kategorii žákyně i kadetky si tentokrát odvezly hráčky z Moravy.

V žákyních mezi 13 hráčkami opět dominovala Tereza Kamradková z Park Golf Club Ostrava. Na vítězství tentokrát stačilo 151 ran po kolech 74 a 77. O jedinou ránu za Kamradkovou brala stejně jako v 1. turnaji na Hluboké druhé místo Emma Mahdalová z Golf Clubu Uherské Hradiště (77 a 75). Třetí místo vybojovala při 160 ranách a kolech 81 a 79 další Moravanka Nela Herynková z Golf Clubu Brno.

Třetím do party, kdo obhájili vítězství z Hluboké, byla kadetka Julie Oplatková (Golf Club Brno), která svůj předchozí výsledek z 1. NGTM vylepšila o 2 rány na 148 po kolech 73 a 75. Při shodě počtu ran rozhodlo o druhém a třetím místě mezi kadetkami lepší 2. kolo Amálie Pink z Park Golf Clubu Ostrava. Svůj horší výsledek 78 si nechala na 1. kolo a ve druhém zlepšila na solidních 71 ran. 149 ran zahrála i klubová parťačka Oplatkové Barbora Vinkler, jejích 76 ran ve 2. kole znamenalo zopakování třetího místa z Hluboké.

Velké poděkování vyjádřil na závěr Jan Šonka všem rodičům, trenérům a také členům soutěžnímu výboru, hlavnímu rozhodčímu Daliboru Procházkovi a rozhodčím v poli Miroslavu Zelenému a Davidu Kulovi.

NGTM má své pokračování  10. – 11. 6. v Olomouci, dále 12. – 13. 8. na Kunětická Hoře a končí finálovým turnajem 16. – 17. 9. Slavkov – NGTM Masters.

Kompletní výsledky 2. NGTM Poděbrady najdete zde

Připravil: -vrk-
Foto: Jan Šonka

Datum: Pondělí 22. května 2023
Všechny články autora

Související články

Na jihu Čech se sešli mladí výkonnostní hráči ...
Na jihu Čech se sešli mladí výkonnostní hráči ...

08.05.2023 | Tři prvenství z prvního turnaje Národní Golfové Tour Mládeže putují z jihočeské Hluboké nad Vltavou na Moravu. Julie Oplatková a Mikuláš Vojtěšek ovládli kategorii kadetů. Tereza Kamradková a Ondřej Doležal se stali vítězi v kategorii žáků.

Annika Kohoutek sahala v anglickém Enville Golf ...
Annika Kohoutek sahala v anglickém Enville Golf ...

09.05.2023 | Na R&A British Amateur Championship do 16 let v anglickém Enville Golf Club sahala po svém prvním velkém turnajovém vítězství česká juniorka Annika Kohoutek. V dramatickém rozstřelu s Němkou Steinerovou však jedna rána navíc znamenala i tak skvělé druhé místo a největší úspěch v její kariéře.

Mladí golfisté a golfistky míří do zahraničí za ...
Mladí golfisté a golfistky míří do zahraničí za ...

02.05.2023 | Není žádným tajemstvím, že USA jsou centrem golfových nadšenců, špičkových greenů i nejlepších golfistů světa. Jaké benefity studium na americké internátní škole golfistům přináší na sportovní, akademické a osobní úrovni?...

V nové sezóně ČGF připravila více než 100 turnajů ...
V nové sezóně ČGF připravila více než 100 turnajů ...

28.03.2023 | Česká golfová federace cílí na děti prostřednictvím regionálních turnajů. V šesti kategoriích je myšleno i na úplné benjamínky. Ti mají možnost vyzkoušet si své první sportovní krůčky ze zkrácených odpališť. Celkem 105 turnajů na 73 hřištích odstartuje turnaj 14. 4. v Hluboké nad Vltavou.

Nultý Pražský přebor ovládly Hodkovičky
Nultý Pražský přebor ovládly Hodkovičky

21.10.2022 | V neděli 16. října se v Prague City Golf na Zbraslavi - za podpory Magistrátu HMP a GOLFSHOP4YOU - odehrál nultý ročník Pražského přeboru, v němž se střetla pražská Tréninková centra mládeže ČGF. Pozvání přijalo pět klubů: Prague City GC, Albatross GC Praha, GC Hodkovičky, GC Hostivař a GC Motol.

Novinka na závěr sezóny: Bohemia Cup ve Mstěticích
Novinka na závěr sezóny: Bohemia Cup ve Mstěticích

09.10.2022 | V samém závěru letošní sezóny - od pátku 21. do neděle 23. října - Golf Club Mstětice pořádá zajímavý turnaj pro děti a mládež od 10 do 24 let – Bohemia Cup alias Junior Golf Championship. Kromě mládežnických žebříčků ČGF se turnaj započítává také do Světového amatérského žebříčku WAGR.

Mistrovství ČR družstev dorostenců v Bitozevsi: ...
Mistrovství ČR družstev dorostenců v Bitozevsi: ...

23.09.2022 | Titul národních mistrů družstev dorostenců pro rok 2022 získali hráči z Beskyd, kteří až v rozehrávce porazili chlapce z Albatrossu. Po pěti zápasech finálové utkání skončilo nerozhodně 2,5:2,5 bodu. S bronzovými medailemi z posledního turnaje ČGF v této sezóně odjížděli hráči z Brna.

Osm nejlepších týmů dorostenců se chystá do B ...
Osm nejlepších týmů dorostenců se chystá do B ...

20.09.2022 | Poslední finále v soutěžích družstev mládeže ČGF – chlapců do 18 let – hostí od pátku 23. do neděle 25. září devítijamkové hřiště v Bitozevsi v Ústeckém kraji. Titul vybojovaný vloni v Terezíně budou obhajovat chlapci z Albatross GC Praha znovu s kapitánem Davidem Carterem (na snímku).

Reklama
Banner
X HCP HCP

HráčPřihlásit zde