Česká golfová federace

Aktuality

Na jihu Čech se sešli mladí výkonnostní hráči v prvním turnaji NGTM

Na jihu Čech se sešli mladí výkonnostní hráči v prvním turnaji NGTM

Tomáš Přikryl, Pondělí 8. května 2023

Tři prvenství z prvního turnaje Národní Golfové Tour Mládeže putují z jihočeské Hluboké nad Vltavou na Moravu. Julie Oplatková a Mikuláš Vojtěšek ovládli kategorii kadetů. Tereza Kamradková a Ondřej Doležal se stali vítězi v kategorii žáků.

Národní Golfová Tour Mládeže (NGTM) je seriál turnajů, který ČGF pořádá pro špičkové amatérské hráče a hráčky do 14 a do 16 let. Skládá se ze čtyř turnajů základní části a finálového turnaje Masters, do něhož hráči a hráčky postupují zejména na základě svého umístění v průběžném hodnocení túry. Hráčům se započítávají body ze tří nejlépe odehraných turnajů ze čtyř. Finálový turnaj se letos odehraje na hřišti Austerlitz v druhé polovině září.

První letošní turnaj se odehrál na hřišti v Hluboké nad Vltavou. „Ačkoliv předpověď počasí slibovala bouřky a četné přeháňky, byli jsme nakonec obdařeni skvělým počasím. Slunce golfové hřiště přímo rozzářilo,“ dělí se o radost z turnaje jeho ředitel Jan Šonka. Pouze v sobotním poledni přišel nečekaný přívalový déšť, s kterým si však všichni zúčastnění velice dobře poradili.

V nejmladší kategorii žákyň do 14 let se sešlo do turnaje 21 hráček. Již v prvním kole si zajistila náskok dvou ran svěřenkyně Park Golf Clubu Ostrava Tereza Kamradková. Své prvenství si pohlídala i ve druhém kole a po výsledcích 74 a 73 s náskokem tří ran vyhrála nad druhou Emmou Mahdalovou z Golf Clubu Uherské Hradiště. Třetí stupeň vítězů si zajistila Kristýna Květoňová z Golf Clubu Mstětice.

V kategorii žáků dominoval v prvním kole Ondřej Doležal výsledkem tři rány pod par (69). Zástupce RGA Greensgate si vytvořil náskok, který v druhém kole za 74 ran již plně kontroloval. Patrik Grulich z Golf Clubu Hodkovičky se sice o dvě rány k vítězi přiblížil, ale to mu na vítězství nestačilo. Třetí místo s celkovým počtem 150 ran si odvezl Alex Hejlek z Golf Clubu Kunětická Hora.

„Je zřejmé, že naši mladí hráči strávili zimní měsíce pilnou přípravou na novou sezónu. Kvalita hry a výsledky, které jsme mohli během víkendu sledovat, jsou toho důkazem. Jsem nadšen z jejich nasazení,“ komentuje turnaj Jan Šonka a dodává: „Chtěl bych poděkovat všem rodičům, trenérům a kolegům rozhodčím, kteří přispěli k úspěchu tohoto víkendu. Vaše podpora a nasazení jsou neocenitelné. Těšíme se na další zastávky naší tour a věříme, že i nadále uvidíme skvělé výkony a pozitivní atmosféru.“

Stejně jako kategorii žáků, i obě kategorii kadetů ovládli jejich vítězové už v prvním kole, a to svorně za 73 ran. Julii Oplatkovou z Golf Clubu Brno na stupních vítězů doplnila na třetí příčce klubová hráčka Barbora Vinkler. Pouze o jednu ránu za vítězkou skončila Kristýna Vohralíková z Golf Clubu Hodkovičky.

Narozeninový oslavenec Tomáš Hejda z Albatross golf clubu Praha nestačil také o jednu ránu na vítěze kadetů Mikoláše Vojtěška z Park Golf Clubu Ostrava. Skvělé druhé kolo za 72 ran přineslo celkové třetí místo Ondřeji Chromčíkovi z Beskydského Golfového Klubu.

Hřiště v Hluboké nad Vltavou připravilo pro mladé české naděje fantastické podmínky, které umožnily hráčům přinést vynikají čísla. Proto většina z nich odjížděla domů s pocitem dobře rozehrané sezóny.

„Chtěl bych vyzdvihnout vynikající úsilí týmu, který se staral o údržbu hřiště. Před pouhými třemi týdny proběhl na tomto hřišti turnaj zařazený do WAGR, kdy bylo hřiště zahlceno vodou. Přesto se greenkeeperům podařilo hřiště dokonale připravit, takže bylo ve skvělé kondici pro naše mladé golfisty,“ uzavírá své hodnocení ředitel turnaje Jan Šonka.

Výsledky turnaje naleznete zde

Foto: Zdeněk Sluka

Datum: Pondělí 8. května 2023
Všechny články autora

Související články

1. Dimension Národní golfová tour mládeže 2024 ...
1. Dimension Národní golfová tour mládeže 2024 ...

26.04.2024 | Vrcholná domácí soutěž pro golfové naděje vstupuje do nového ročníku s významnou podporou nového titulárního partnera, finanční společnosti Dimension. Série odstartuje svoji základní část již v sobotu 4. května 2024 v pražské Vinoři. Možnost podat přihlášku do turnaje končí v sobotu 27.

Poděbrady o víkendu dějištěm 2.
Poděbrady o víkendu dějištěm 2.

22.05.2023 | Hned tři vítězové svých kategorií obhájili prvenství z 1. NGTM. Mikuláš Vojtěšek a Julie Oplatková opět kralovali kadetům, stejně tak Tereza Kamradková v kategorii žákyň do 14 let. Pouze mezi žáky se na výsledkové listině oproti předchozímu turnaji 1.

Národní mistrovství ČR žáků a kadetů hostí Slavkov
Národní mistrovství ČR žáků a kadetů hostí Slavkov

01.07.2024 | O letošní individuální tituly národních mistrů ve hře na rány se mladí golfisté a golfistky z kategorií žáci a kadeti (U14 a U16) utkají od středy 3. července do pátku 5. července na hřišti Austerlitz Golf Resortu ve Slavkově. ...

3. Dimension Národní golfovou tour mládeže okořenilo ...
3. Dimension Národní golfovou tour mládeže okořenilo ...

10.06.2024 | Poslední předprázdninová zastávka nejvyšší mládežnické soutěže pod hlavičkou ČGF, 3. Dimension Národní Golfová Tour Mládeže, oslavila 9.6. ve Slavkově další čtveřici vítězů kategorií. Jsou jimi žáci Marek Šmerda a Nela Herynková a kadeti Hugo Mikl a Kristýna Vohralíková.

Mladí Češi míří na mezinárodní mistrovství Německa ...
Mladí Češi míří na mezinárodní mistrovství Německa ...

29.05.2024 | 20. ročník German International Amateur Championship Boys & Girls 2024 se letos bude konat od 30. května do 1. června pod novým názvem German Boys & Girls a poprvé na hřišti Golf Clubu Hardenberg. Z Česka zamířily do dějiště mistrovství dvojice mladých golfistů a trojice dívek.

2. Dimension Národní golfovou tour mládeže 2024 ...
2. Dimension Národní golfovou tour mládeže 2024 ...

20.05.2024 | V kalendáři Dimension Národní golfové tour mládeže 2024 byla 18.-19. května už druhá zastávka série. S náročným hostitelským hřištěm v Šilheřovicích si v žákovské kategorii poradili nejlépe Marek Šmerda a Nela Herynková, kadety a kadetky ovládli Mikuláš Vojtěšek a Tereza Kamradková.

1. Dimension Národní golfová tour mládeže 2024 ...
1. Dimension Národní golfová tour mládeže 2024 ...

06.05.2024 | Dimension Národní golfová tour mládeže otevřela svůj program o víkendu 4. a 5. května na hřišti v pražské Vinoři. V žákovských kategoriích do 14 let zvítězili Ivo Hala a Kateřina Vohralíková, kategorií kadetů a kadetek zahráli nejlépe Jan Vácha a Tiema Kratochvílová.

Nadace Hanuše Goldscheidera pomáhá autistickým dětem
Nadace Hanuše Goldscheidera pomáhá autistickým dětem

20.04.2024 | V pražském golfovém resortu GC Hodkovičky proběhla nebývalá akce na podporu dětí s autismem. Své síly ve snaze zapojit golf do dlouhodobého programu pomoci takto postiženým dětem spojily Nadace Hanuše Goldscheidera a pražský Rotary Klub. Výsledkem pilotní akce bylo nadšení dětí a dojetí rodičů.

Reklama
Banner
X HCP HCP

HráčPřihlásit zde