Česká golfová federace

Aktuality

Na jihu Čech se sešli mladí výkonnostní hráči v prvním turnaji NGTM

Na jihu Čech se sešli mladí výkonnostní hráči v prvním turnaji NGTM

Tomáš Přikryl, Pondělí 8. května 2023

Tři prvenství z prvního turnaje Národní Golfové Tour Mládeže putují z jihočeské Hluboké nad Vltavou na Moravu. Julie Oplatková a Mikuláš Vojtěšek ovládli kategorii kadetů. Tereza Kamradková a Ondřej Doležal se stali vítězi v kategorii žáků.

Národní Golfová Tour Mládeže (NGTM) je seriál turnajů, který ČGF pořádá pro špičkové amatérské hráče a hráčky do 14 a do 16 let. Skládá se ze čtyř turnajů základní části a finálového turnaje Masters, do něhož hráči a hráčky postupují zejména na základě svého umístění v průběžném hodnocení túry. Hráčům se započítávají body ze tří nejlépe odehraných turnajů ze čtyř. Finálový turnaj se letos odehraje na hřišti Austerlitz v druhé polovině září.

První letošní turnaj se odehrál na hřišti v Hluboké nad Vltavou. „Ačkoliv předpověď počasí slibovala bouřky a četné přeháňky, byli jsme nakonec obdařeni skvělým počasím. Slunce golfové hřiště přímo rozzářilo,“ dělí se o radost z turnaje jeho ředitel Jan Šonka. Pouze v sobotním poledni přišel nečekaný přívalový déšť, s kterým si však všichni zúčastnění velice dobře poradili.

V nejmladší kategorii žákyň do 14 let se sešlo do turnaje 21 hráček. Již v prvním kole si zajistila náskok dvou ran svěřenkyně Park Golf Clubu Ostrava Tereza Kamradková. Své prvenství si pohlídala i ve druhém kole a po výsledcích 74 a 73 s náskokem tří ran vyhrála nad druhou Emmou Mahdalovou z Golf Clubu Uherské Hradiště. Třetí stupeň vítězů si zajistila Kristýna Květoňová z Golf Clubu Mstětice.

V kategorii žáků dominoval v prvním kole Ondřej Doležal výsledkem tři rány pod par (69). Zástupce RGA Greensgate si vytvořil náskok, který v druhém kole za 74 ran již plně kontroloval. Patrik Grulich z Golf Clubu Hodkovičky se sice o dvě rány k vítězi přiblížil, ale to mu na vítězství nestačilo. Třetí místo s celkovým počtem 150 ran si odvezl Alex Hejlek z Golf Clubu Kunětická Hora.

„Je zřejmé, že naši mladí hráči strávili zimní měsíce pilnou přípravou na novou sezónu. Kvalita hry a výsledky, které jsme mohli během víkendu sledovat, jsou toho důkazem. Jsem nadšen z jejich nasazení,“ komentuje turnaj Jan Šonka a dodává: „Chtěl bych poděkovat všem rodičům, trenérům a kolegům rozhodčím, kteří přispěli k úspěchu tohoto víkendu. Vaše podpora a nasazení jsou neocenitelné. Těšíme se na další zastávky naší tour a věříme, že i nadále uvidíme skvělé výkony a pozitivní atmosféru.“

Stejně jako kategorii žáků, i obě kategorii kadetů ovládli jejich vítězové už v prvním kole, a to svorně za 73 ran. Julii Oplatkovou z Golf Clubu Brno na stupních vítězů doplnila na třetí příčce klubová hráčka Barbora Vinkler. Pouze o jednu ránu za vítězkou skončila Kristýna Vohralíková z Golf Clubu Hodkovičky.

Narozeninový oslavenec Tomáš Hejda z Albatross golf clubu Praha nestačil také o jednu ránu na vítěze kadetů Mikoláše Vojtěška z Park Golf Clubu Ostrava. Skvělé druhé kolo za 72 ran přineslo celkové třetí místo Ondřeji Chromčíkovi z Beskydského Golfového Klubu.

Hřiště v Hluboké nad Vltavou připravilo pro mladé české naděje fantastické podmínky, které umožnily hráčům přinést vynikají čísla. Proto většina z nich odjížděla domů s pocitem dobře rozehrané sezóny.

„Chtěl bych vyzdvihnout vynikající úsilí týmu, který se staral o údržbu hřiště. Před pouhými třemi týdny proběhl na tomto hřišti turnaj zařazený do WAGR, kdy bylo hřiště zahlceno vodou. Přesto se greenkeeperům podařilo hřiště dokonale připravit, takže bylo ve skvělé kondici pro naše mladé golfisty,“ uzavírá své hodnocení ředitel turnaje Jan Šonka.

Výsledky turnaje naleznete zde

Foto: Zdeněk Sluka

Datum: Pondělí 8. května 2023
Všechny články autora

Související články

Poděbrady o víkendu dějištěm 2.
Poděbrady o víkendu dějištěm 2.

22.05.2023 | Hned tři vítězové svých kategorií obhájili prvenství z 1. NGTM. Mikuláš Vojtěšek a Julie Oplatková opět kralovali kadetům, stejně tak Tereza Kamradková v kategorii žákyň do 14 let. Pouze mezi žáky se na výsledkové listině oproti předchozímu turnaji 1.

Mistrovství ČR družstev chlapců do 18 let ovládl ...
Mistrovství ČR družstev chlapců do 18 let ovládl ...

24.09.2023 | Poslední letošní finále družstev se odehrálo na hřišti Svobodné Hamry. Na Mistrovství ČR družstev chlapců do 18 let zvítězili hráči z Albatross Golf Clubu Praha, kteří si ve finálovém boji poradili se zástupci RGA Greensgate.

Finále Mistrovství ČR družstev chlapců do 18 let ...
Finále Mistrovství ČR družstev chlapců do 18 let ...

21.09.2023 | Předposlední záříjový víkend se odehraje další z vrcholů týmových soutěží vypsaných Českou golfovou federací. Na programu je finále Mistrovství ČR družstev chlapců do 18 let, které od 22.-24. září hostí Golf & Country Club Svobodné Hamry na Vysočině. ...

Národní golfová tour mládeže 2023 zná své vítěze
Národní golfová tour mládeže 2023 zná své vítěze

18.09.2023 | Povedené Masters nejvyšší mládežnické túry ukázalo na kvalitu nastupující generace. Národní golfovou tour mládeže za rok 2023 ovládli Mikuláš Vojtěšek a Anna Ludvová v kategoriích do 16 let. Nejlepší žákyní je Tereza Kamradková a v kategorii žáci Martin Zimerman.

Národní Golfová Tour Mládeže jde do svého Masters ...
Národní Golfová Tour Mládeže jde do svého Masters ...

15.09.2023 | Národní Golfová Tour Mládeže pořádaná (NGTM) Českou golfovou federací jako soutěž amatérských hráčů a hráček do 16 let odehraje svůj vrcholný turnaj Masters již tento víkend 16.–17. 9. v Golf Clubu Austerlitz ve Slavkově. Vítěze žákovských a kadetských kategorií pro rok 2023 budeme znát v neděli.

Středoškolský pohár družstev a jednotlivců
Středoškolský pohár družstev a jednotlivců

07.09.2023 | V pražské Vinoři se na konci září odehraje již 17. ročník středoškolského poháru družstev a jednotlivců. Hráči se mohou registrovat v rámci školního družstva, ale také se mohou přihlásit jednotlivci do individuální soutěže. Uzavírka přihlášek je 20. září.

O víkendu slavili žáci z Černého Mostu, brněnské ...
O víkendu slavili žáci z Černého Mostu, brněnské ...

04.09.2023 | O víkendu 1.-3. září se ve finálových turnajích rozhodlo o letošních mistrech v mládežnických kategoriích družstev. Novým mistrem smíšených družstev žáků do 14 let – Memoriálu Hanuše Goldscheidera se stal Golf Club Black Bridge, titul mistra ČR v družstvech dívek do 18 let patří opět GC Brno.

Amatéři o WAGR, profesionálové o prize-money.
Amatéři o WAGR, profesionálové o prize-money.

04.09.2023 | Chuť uspořádat skvělý turnaj na vysoké úrovni má česká promotérská společnost Česká 1, která připravuje společně s hřištěm v Kynžvartu v termínu 8. – 10. září podnik pod názvem ALTEPRO Trophy by EXTEC. Tříkolový turnaj pro výkonnostní hráče bude další příležitostí si ověřit své kvality.

Reklama
Banner
X HCP HCP

HráčPřihlásit zde