Česká golfová federace

Aktuality

Finále Raiffeisenbank COGT na Casa Sereně se bude hrát o zvýšené prize money

Finále Raiffeisenbank COGT na Casa Sereně se bude hrát o zvýšené prize money

Luboš Klikar, Úterý 6. září 2022

První ročník nejvyšší a nejprestižnější individuální túry ČGF pro muže a ženy – Raiffeisenbank Czech Open Golf Tour – spěje do velkého finále. Na privátním hřišti Casa Serena u Kutné Hory se 120 hráčů a hráček utká nejen o vítězství v turnaji a túře, ale také o dotaci ve výši min. 400.000 Kč.

Pátý a finálový turnaj Raiffeisenbank COGT se hraje od pátku 16. do neděle 18. září na velmi atraktivním hřišti. Bez nadsázky lze říci, že na neutrálním hřišti, neboť poslední akce ČGF se na Casa Sereně hrála v roce 2017 – Foxconn Czech Ladies Challenge ze série LETAS. Drtivá většina účastníků zářijového finále okusí tohle krásné a obtížné hřiště poprvé v životě...

Podle Všeobecných propozic je finálový turnaj vyhrazen nejlepším hráčům a hráčkám po čtyřech odehraných turnajích základní části (Kaskáda, Beřovice, Kunětická Hora, Karlštejn). Jistotu startu má 72 mužů a 39 žen, kteří jsou nejlépe postaveni v průběžném žebříčku túry ze všech přihlášených. Aktuálními lídry jsou profesionál Stanislav Matuš a Denisa Vodičková, hráčka s nedávno ještě "nepředstavitelným" HCP +7,1! Startovní pole do počtu 120 doplní šest divokých karet pro muže a tři divoké karty pro ženy ze všech přihlášených. Hraje se na 54 jamek brutto s cutem po dvou kolech pro nejlepších 42 mužů a 21 žen a všechny dělené výsledky.

Výtečnou zprávou je zvýšení prize money ve finálovém turnaji o min. 100.000 Kč na celkových 400.000 Kč, přičemž se zvýší i počet těch, kdo se budou moci těšit na finanční výhru (18 mužů a 9 žen). Tabulka rozdělení výher.

Turnaj Grand Final Raiffeisenbank COGT bude řídit soutěžní výbor ve složení ředitel Luboš Klikar, hlavní rozhodčí Adam Kratochvíl, rozhodčí Dalibor Procházka, rozhodčí/startéři Petr Kosina a Jiří Kodeš.

Vítězové 1. Raiffeisenbank COGT 2022 na Kaskádě - profesionál Filip Mrůzek a Denisa Vodičková 

Vítězové 2. Raiffeisenbank COGT 2022 v Beřovicích - Denisa Vodičková a Dominik Pavouček

Vítězové 3. Raiffeisenbank COGT 2022 na Kunětické Hoře - Klára Hurtová a profesionál Stanislav Matuš

Vítězové 4. Raiffeisenbank COGT 2022 na Karlštejně - Jiří Látal a profesionálka Jana Melichová

Foto: Zdeněk Sluka


Odkazy:
Všeobecné propozice Raiffeisenbank COGT 2022
Průběžný žebříček Raiffeisenbank COGT 2022 - muži
Průběžný žebříček Raiffeisenbank COGT 2022 - ženy
Časový plán Grand Final Raiffeisenbank COGT 2022

Raiffeisen Bank - Partner České Golfové Reprezentace

Autor: Luboš Klikar 
Datum: Úterý 6. září 2022
Všechny články autora

Související články

Na Casa Sereně vítězí Aleš Kořínek a Kateřina ...
Na Casa Sereně vítězí Aleš Kořínek a Kateřina ...

16.09.2022 | Profesionálové Aleš Kořínek a Kateřina Vlašínová se stali vítězi finálového turnaje Raiffeisenbank Czech Open Golf Tour na Casa Sereně. Celkovými vítězi premiérového ročníku této túry jsou profesionál Stanislav Matuš a Denisa Vodičková (na snímku).

Na Karlštejně vítězí Jiří Látal a Jana Melichová
Na Karlštejně vítězí Jiří Látal a Jana Melichová

26.08.2022 | Jiří Látal a profesionálka Jana Melichová vyhráli 4. turnaj Raiffeisenbank Czech Open Golf Tour na Karlštejně. Druzí skončili Adam Bruzl a Sofie Hlinomazová, třetí byli profesionál Šimon Zach a Kristina Lebová. První ročník túry vyvrcholí v polovině září na Casa Sereně u Kutné Hory.

Žhavý závěr prázdnin na českých hřištích
Žhavý závěr prázdnin na českých hřištích

16.08.2022 | Veškerá pozornost golfové veřejnosti je v tomto týdnu právem upřena na 8. ročník D+D REAL Czech Masters na Albatrossu. V kalendáři ČGF je volný víkend, aby hru evropské mužské špičky mohlo přímo v dějišti sledovat co nejvíc diváků. V dalších dvou týdnech je však kalendář ČGF už znovu pořádně nabitý.

Na Kunětické Hoře zvítězili Klára Hurtová a Stanisla ...
Na Kunětické Hoře zvítězili Klára Hurtová a Stanisla ...

24.07.2022 | Vítězi 3. turnaje Raiffeisenbank Czech Open Golf Tour na Kunětické Hoře se stali amatérka Klára Hurtová a profesionál Stanislav Matuš. V mužské kategorii mají tři letos odehrané turnaje tři různé vítěze…...

Kunětická Hora se chystá na dramatické finále
Kunětická Hora se chystá na dramatické finále

23.07.2022 | Třetí turnaj Raiffeisenbank Czech Open Golf Tour vyvrcholí v neděli 24. července finálovým kolem. Postoupilo do něj 46 mužů a 23 žen. A schyluje se k opravdu velké bitvě. Lídry po dvou kolech jsou amatéři Dominik Pavouček a Klára Hurtová (na snímku).

Filip Mrůzek, Dominik Pavouček; kdo vyhraje do ...
Filip Mrůzek, Dominik Pavouček; kdo vyhraje do ...

19.07.2022 | Třetí turnaj Raiffeisenbank Czech Open Golf Tour na Kunětické Hoře se hraje od pátku 22. do neděle 24. července. Do východních Čech míří skvělá konkurence 150 hráčů a hráček včetně špičkových profesionálů a profesionálek. ...

Beřovice: triumf Dominika Pavoučka a Denisy V ...
Beřovice: triumf Dominika Pavoučka a Denisy V ...

22.05.2022 | Elitní amatéři Dominik Pavouček a Denisa Vodičková slavili vítězství ve druhém turnaji Raiffeisenbank Czech Open Golf Tour, který od pátku 20. do neděle 22. května hostily Beřovice. Turnaji, který nepostrádal dramatičnost až do posledních jamek, přálo skvělé letní počasí.

Kdo budou další vítězové po Filipu Mrůzkovi a ...
Kdo budou další vítězové po Filipu Mrůzkovi a ...

18.05.2022 | Středočeské Beřovice se chystají na velký golfový svátek. Druhá zastávka prestižní túry pro muže a ženy – Raiffeisenbank Czech Open Golf Tour – bude právě tady! O dotaci ve výši 300.000 Kč tu od pátku 20. do neděle 22. května bude bojovat 130 hráčů a hráček ze všech koutů Čech a Moravy.

Reklama
Banner
X WHS WHS

Ověř si svůj HCP