Česká golfová federace

Aktuality

Čeladnou čekají boje o Grand Final COGT 2024

Čeladnou čekají boje o Grand Final COGT 2024

Tomáš Přikryl, Úterý 27. srpna 2024

Na The Old Course na Čeladné se 29. až 31. srpna odehraje závěrečná kvalifikační část Raiffeisenbank Czech Open Golf Tour 2024. Rekordních 151 hráčů bude usilovat o účast v záříjovém Grand Final v Beřovicích a českým amatérům půjde navíc o hrací kartu na profesionální turnaj Penati Slovak Open 2024.

Propozice turnaje připustí do vyvrcholení túry, Grand Final v Beřovicích 13.-15.9., pouze nejlepších 45 hráčů a 27 hráček průběžného žebříčku Raiffeisenbank Czech Open Golf Tour 2024, ve kterém se účastníkům započítávají dvě nejlépe bodovaná umístění ze čtyř odehraných turnajů. Doplní je ještě tři hráči a tři hráčky na divoké karty od České golfové federace.

Po třech odehraných turnajích vévodí mužskému žebříčku Jiří Zuska s 3200 body a o pouhých 200 bodů méně mají shodně Louis Klein a Šimon Zach. V první pětce figurují ještě Jan Cafourek a Štěpán Daněk, kromě Kleina je tedy prvních pět příček v rukách profesionálů. Nikoho z první pětice ale v Čeladné neuvidíme, a tak příležitost bodovat se otevírá pro další hráče.

Vedení mezi ženami si drží Natálie Saint Germain s 2475 body, těsně druhá s 2450 body je Klára Sionková, která startuje i nyní na Čeladné. O třetí a čtvrté místo se zatím dělí Julie Oplatková a Sofie Hlinomazová a první pětici žebříčku žen uzavírá Gabriela Roberta Vítů.

Česká golfová federace navíc velmi zajímavě rozšířila motivaci 94 domácích amatérských hráčů přihlášených do 4. turnaje Raiffeisenbank Czech Open Golf Tour. Čeští amatéři budou mít skvělou příležitost zabojovat o jednu hrací kartu na Penati Slovak Open 2024. Tuto atraktivní pozvánku na nejprestižnější profesionální turnaj na Slovensku dostane nejlépe umístěný český amatér na 4. RB COGT.

K tomu, jak je na vrchol kvalifikace RB COGT připraveno hřiště, informuje generální manažer Prosper Golf Resortu Čeladná Jan Kastner: „Hrát se bude samozřejmě na The Old Course. Objektivně mohu říct, že hřiště je aktuálně ve skvělé kondici. Je to i díky tomu, že jsme už na podzim investicí 2 miliony korun kompletně přeseli všechny greeny na The Old Course i The New Course. Stabilně teď dosahujeme jejich rychlosti přes 10. Na fairwayích nás místy trochu potrápilo sucho, ale hrát se bude na perfektně připraveném povrchu.“

Co je na českých hřištích trochu neobvyklé, je číselné značení odpališť v metalických barvách se kterým se setkáme na Čeladné, namísto známého barevného značení, na které je většina domácích hráčů zvyklá. „Čísla udávají minimální vzdálenost od odpaliště ke greenu, takže např. číslo 55 pro bronzová dámská odpaliště znamená, že green je odsud vzdálen minimálně 5500 m. Analogicky to platí i pro označení pánských odpališť 60 nebo 65. Tento způsob značení odpališť je hojně používán v cizině, a protože naši klientelu tvoří z velké části hráči ze zahraničí, rozhodli jsme se jít jim v tomto směru trochu naproti,“ vysvětluje Jan Kastner.

Hráči se vydají na hřiště Old Course ve čtvrtek v 7:30 ráno z jamek č. 1 a 10 ze zlatých (muži) a bronzových (ženy) odpališť.

Ředitelem soutěže je Adam Kratochvíl, hlavním rozhodčím Petr Čuraj.

Výsledky 4. Raiffeisenbank Czech Open Golf Tour najdete zde.

Připravil: -vrk-

Raiffeisen Bank - Partner České Golfové Reprezentace

Datum: Úterý 27. srpna 2024
Všechny články autora

Související články

Raiffeisenbank Czech Open Golf Tour na prahu 4. ...
Raiffeisenbank Czech Open Golf Tour na prahu 4. ...

08.04.2025 | Česká golfová federace zahájí 2.5. ve Vinoři 4. ročník Raiffeisenbank Czech Open Golf Tour. Nejprestižnější domácí série otevřených turnajů, na níž poměřují své síly nejlepší amatéři s profesionály, opět nabídne čtyři základní turnaje a Grand Final, tentokrát v Karlových Varech.

Raiffeisenbank Czech Open Golf Tour drží vysokou ...
Raiffeisenbank Czech Open Golf Tour drží vysokou ...

12.11.2024 | Nejprestižnější domácí soutěž ČGF pro profesionální i amatérské hráče vyhlásila 15.9. v Beřovicích celkové vítěze. S koncem golfové sezony je čas ohlédnout se za uplynulým ročníkem Raiffeisenbank Czech Open Golf Tour 2024. Velký zájem hráčů a elektronická skórekarta charakterizují letošní ročník.

Šampiony RB COGT 2024 jsou Pavol Mach a Gabriela ...
Šampiony RB COGT 2024 jsou Pavol Mach a Gabriela ...

15.09.2024 | Grand Final Raiffeisenbank Czech Open Golf Tour v Beřovicích odpovědělo o tomto víkendu na otázku, kdo se stane celkovým vítězem a vítězkou letošního ročníku túry. Účast v Grand Final nakonec přinesla rozhodující body a celkové vítězství Pavolu Machovi a Gabriele Robertě Vítů.

COGT 2024 jde v Beřovicích do svého Grand Final
COGT 2024 jde v Beřovicích do svého Grand Final

12.09.2024 | Do středočeských Beřovic se sjede o tomto víkendu 78 finalistů Raiffeisenbank Czech Open Golf Tour. Turnajem Grand Final vyvrcholí 13.-15. září série otevřených turnajů pro amatérské i profesionální golfisty a golfistky. V Beřovicích bude z loňských šampionů obhajovat titul pouze Kristina Lebová.

Čeladnou ovládli Matúš Cedzo a Tereza Koželuhová
Čeladnou ovládli Matúš Cedzo a Tereza Koželuhová

31.08.2024 | Raiffeisenbank Czech Open Golf Tour 2024 zakončila 31.8. na Čeladné svoji kvalifikační část. Čtvrtý turnaj ovládli profesionálka Tereza Koželuhová a Matúš Cedzo. Ten si navíc jako nejlepší český amatér turnaje odváží hrací kartu na Penati Slovak Open 2024.

Na vítěze 4. COGT čeká hrací karta na Penati Slovak ...
Na vítěze 4. COGT čeká hrací karta na Penati Slovak ...

08.08.2024 | Česká golfová federace rozšířila motivaci hráčů přihlášených do 4. turnaje Raiffeisenbank Czech Open Golf Tour, který se odehraje 29.-31.8. na Čeladné. Nejlepší amaterský golfista tohoto turnaje obdrží hrací kartu na nejprestižnější profesionální turnaj na Slovensku - Penati Slovak Open 2024.

Zuska a Hlinomazová kralovali na třetí Raiffeisenban ...
Zuska a Hlinomazová kralovali na třetí Raiffeisenban ...

09.06.2024 | S letos nejpočetnější hráčskou účastí se 7.-9.6. na hřišti GC Mnich odehrál 3. turnaj základní části Raiffeisenbank Czech Open Golf Tour 2024 (RB COGT). V silné konkurenci si suverénně došli pro vítězství Jiří Zuska a Sofie Hlinomazová. Ta si prvenstvím zajistila i premiérový start na LET v Berouně.

3. COGT na Mnichu hlásí nejvyšší účast letoška
3. COGT na Mnichu hlásí nejvyšší účast letoška

04.06.2024 | V dějišti třetího turnaje základní fáze Raiffeisenbank Czech Open Golf Tour 2024, na hřišti GC Mnich, se v pátek 7. června sejde dosud nejpočetnější hráčská konkurence. Stopadesátka profesionálních i amatérských hráčů a hráček zabojuje o body a kvalifikaci do Grand finále.

Reklama
Zde může být vaše reklamaZde může být vaše reklama
Zde může být vaše reklama
X HCP HCP

HráčPřihlásit zde