Česká golfová federace

Aktuality

Šampionát na jamky se rychle blíží

Šampionát na jamky se rychle blíží

Luboš Klikar, Úterý 10. května 2022

První mistrovství ČR v golfu už rázně klepe na dveře. Severomoravské Šilheřovice budou od soboty 28. do úterý 31. května hostit mezinárodní šampionát ve hře na jamky. Znovu po sedmi letech a znovu s tehdejším vítězem Tomášem Sokolovským ve startovním poli (na snímku s Kateřinou Vlašínovou).

Pětačtyřicetiletý Tomáš Sokolovský si dlouhé roky udržuje výtečnou sportovní výkonnost – je stále hráčem s plusovým hendikepem. A byť už nebude patřit k favoritům, v jamkové hře se může stát cokoliv. Motivaci uspět na domácím hřišti bude Tomáš mít obrovskou – jedním z jeho potenciálních soupeřů totiž může být jeho 19letý syn Viktor. Vítězka tohoto šampionátu z roku 2015 Kateřina Vlašínová se mezitím profesionalizovala.
 
Stejně jako vloni na Dýšině je mistrovství plánováno na čtyři dny s tím, že v sobotu 28. května se hraje jednokolová kvalifikace na rány, poté následuje jamková hra v pavoucích pro 64 mužů a 32 žen. A tady hrozí kámen úrazu. Do turnaje je zatím přihlášeno velmi málo hráčů a hráček na to, aby takovéto pavouky mohly být naplněny. A to přesto, že hendikepový limit je nastaven na poměrně vysoké hodnoty - 7,0 pro muže a 11,0 pro ženy! Také startovné do turnaje je velmi vstřícné – 1.200 Kč. 
 
Tomáš Sokolovský
 
Uzávěrka přihlášek byla prodloužena do středy 25. května do 18 hod. Využijte příležitost zahrát si na nejstarším golfovém hřišti na Moravě a prověřit svou sílu v královské jamkové hře. 
 
Ředitelem šampionátu je Petr Čuraj, hlavním rozhodčím Ivo Pavlík.
 
Foto: Zdeněk Sluka
 
Odkazy:
Autor: Luboš Klikar 
Datum: Úterý 10. května 2022
Všechny články autora

Související články

Letošními mistry ČR ve hře na rány se stali Hana ...
Letošními mistry ČR ve hře na rány se stali Hana ...

10.08.2019 | Na karlovarském hřišti dnes skončilo MMČR na rány. Novými mistry se po skvělých závěrečných kolech stali Hana Ryšková a v mužské rozehrávce si skvělým chip-inem do eaglu zlato zajistil Němec Leon Breimer...

Amatérskými mistry ČR mezi Midy se stali Silvie ...
Amatérskými mistry ČR mezi Midy se stali Silvie ...

20.07.2019 | Stylem start-cíl si pro tituly z Mezinárodního mistrovství ČR v kategorii MID došli Silvie Dittertová a Petr Chajda. Třídenní boje dnes byly zakončeny v Golf Resortu Panorama.

Akademické mistrovství ČR: Milan Kotrba a Gabriela ...
Akademické mistrovství ČR: Milan Kotrba a Gabriela ...

02.09.2022 | Poslední individuální šampionát této sezóny hostil na přelomu srpna a září Panorama Golf Resort Kácov a jeho devítijamková hřiště River a Meadows. Z mistrovských titulů se po třech dnech radují Milan Kotrba, Gabriela Roberta Vítů a A-tým Univerzity Karlovy Praha.

Šampionát seniorů v Karlových Varech: zlatý hattrick ...
Šampionát seniorů v Karlových Varech: zlatý hattrick ...

11.08.2022 | Mezinárodní mistrovství České republiky seniorů v Karlových Varech je minulostí. Dva ze čtyř titulů putují do Švédska, jeden do Německa. Jedno cenné zlato však přesto zůstává doma, neboť titul mezi seniorkami úspěšně obhájila Martina Fulínová. Blahopřejeme!...

Šampionát seniorů v Karlových Varech: švédské ...
Šampionát seniorů v Karlových Varech: švédské ...

10.08.2022 | Mezinárodní mistrovství České republiky seniorů v Karlových Varech má za sebou dvě ze tří soutěžních kol. Cutem do finále prošlo nejlepších 58 mužů a 18 žen ve všech čtyřech kategoriích. Po 36 odehraných jamkách jsou v čele výhradně Švédové.

Začalo Mezinárodní mistrovství ČR seniorů
Začalo Mezinárodní mistrovství ČR seniorů

09.08.2022 | Kde jinde než v Karlových Varech. Právě tady dnes začalo Mezinárodní mistrovství ČR seniorů, v němž ve čtyřech kategoriích startuje více než 130 hráčů a hráček z celé Evropy. Na startu jsou však jen někteří obhájci loňských vítězství.

Šampionát na rány na Kaskádě: vítězí Filip Jakubčík ...
Šampionát na rány na Kaskádě: vítězí Filip Jakubčík ...

06.08.2022 | Obě zlaté medaile z Mezinárodního mistrovství ČR ve hře na rány zůstaly doma. Zásluhu na tom mají Filip Jakubčík a Denisa Vodičková, dvě už veliká jména českého golfu. Šampionát na jihu Moravy se po všech stránkách vydařil.

Šampionát na rány na Kaskádě vrcholí: zvítězí ...
Šampionát na rány na Kaskádě vrcholí: zvítězí ...

05.08.2022 | Další žhavý den mají za sebou hráči a hráčky, kteří prošli cutem při Mezinárodním mistrovství ČR ve hře na rány na brněnské Kaskádě. Turnaj má po třech dnech nové lídry. K radosti českých fanoušků to jsou Filip Jakubčík (na snímku) a Patricie Macková.

Reklama
Banner
X WHS WHS

Ověř si svůj HCP