Česká golfová federace

Aktuality

Šampionát na jamky se rychle blíží

Šampionát na jamky se rychle blíží

Luboš Klikar, Úterý 10. května 2022

První mistrovství ČR v golfu už rázně klepe na dveře. Severomoravské Šilheřovice budou od soboty 28. do úterý 31. května hostit mezinárodní šampionát ve hře na jamky. Znovu po sedmi letech a znovu s tehdejším vítězem Tomášem Sokolovským ve startovním poli (na snímku s Kateřinou Vlašínovou).

Pětačtyřicetiletý Tomáš Sokolovský si dlouhé roky udržuje výtečnou sportovní výkonnost – je stále hráčem s plusovým hendikepem. A byť už nebude patřit k favoritům, v jamkové hře se může stát cokoliv. Motivaci uspět na domácím hřišti bude Tomáš mít obrovskou – jedním z jeho potenciálních soupeřů totiž může být jeho 19letý syn Viktor. Vítězka tohoto šampionátu z roku 2015 Kateřina Vlašínová se mezitím profesionalizovala.
 
Stejně jako vloni na Dýšině je mistrovství plánováno na čtyři dny s tím, že v sobotu 28. května se hraje jednokolová kvalifikace na rány, poté následuje jamková hra v pavoucích pro 64 mužů a 32 žen. A tady hrozí kámen úrazu. Do turnaje je zatím přihlášeno velmi málo hráčů a hráček na to, aby takovéto pavouky mohly být naplněny. A to přesto, že hendikepový limit je nastaven na poměrně vysoké hodnoty - 7,0 pro muže a 11,0 pro ženy! Také startovné do turnaje je velmi vstřícné – 1.200 Kč. 
 
Tomáš Sokolovský
 
Uzávěrka přihlášek byla prodloužena do středy 25. května do 18 hod. Využijte příležitost zahrát si na nejstarším golfovém hřišti na Moravě a prověřit svou sílu v královské jamkové hře. 
 
Ředitelem šampionátu je Petr Čuraj, hlavním rozhodčím Ivo Pavlík.
 
Foto: Zdeněk Sluka
 
Odkazy:
Autor: Luboš Klikar 
Datum: Úterý 10. května 2022
Všechny články autora

Související články

Letošními mistry ČR ve hře na rány se stali Hana ...
Letošními mistry ČR ve hře na rány se stali Hana ...

10.08.2019 | Na karlovarském hřišti dnes skončilo MMČR na rány. Novými mistry se po skvělých závěrečných kolech stali Hana Ryšková a v mužské rozehrávce si skvělým chip-inem do eaglu zlato zajistil Němec Leon Breimer...

Amatérskými mistry ČR mezi Midy se stali Silvie ...
Amatérskými mistry ČR mezi Midy se stali Silvie ...

20.07.2019 | Stylem start-cíl si pro tituly z Mezinárodního mistrovství ČR v kategorii MID došli Silvie Dittertová a Petr Chajda. Třídenní boje dnes byly zakončeny v Golf Resortu Panorama.

MM ČR ve hře na jamky: dva dny do uzávěrky př ...
MM ČR ve hře na jamky: dva dny do uzávěrky př ...

23.05.2022 | První letošní mistrovství ČR v golfu je tady! Šilheřovice budou od soboty 28. května hostit mezinárodní šampionát ve hře na jamky. Přihlásit se lze do středečního večera. Na snímku loňští šampioni z Dýšiny – Holanďan Nevill Ruiter a Agáta Křenková.

Letošní turnajová sezóna ČGF začne na Kaskádě
Letošní turnajová sezóna ČGF začne na Kaskádě

27.04.2022 | Czech Open Golf Tour startuje! Po dvou pilotních turnajích v loňském roce přichází jako plnohodnotná túra pro nejlepší české hráče a hráčky a se silným a tradičním partnerem v zádech, kterým je Raiffeisenbank. První ze čtyř turnajů základní části se hraje od pátku 6.

Šampionát Ski&Golf ovládli berounští sourozenci
Šampionát Ski&Golf ovládli berounští sourozenci

09.04.2022 | Již 14. ročník českého šampionátu v kombinaci lyžování a golfu ovládli sourozenci, kteří se věnují soutěžně oběma sportům. Titul z Kunětické Hory odvážejí Julie Knoblochová a její bratr Jan Knobloch (oba Beroun RGC), kteří budou s vítězi jednotlivých kategorií reprezentovat Česko na MS.

Přihlášky na turnaj klubových šampiónů do pátku
Přihlášky na turnaj klubových šampiónů do pátku

05.10.2021 | Již 17. ročník Tipsport Pohár Mistrů se připravuje na nejbližší víkend 9. až 10. října. Do soutěže všech klubových mistrů ve hře na rány je přihlášeno již 65 golfistů a golfistek. Kluby mohou přihlásit své šampióny nejdéle do pátečního poledne.

Mistrovské mládežnické tituly rozdány, putují ...
Mistrovské mládežnické tituly rozdány, putují ...

03.10.2021 | Do tří různých klubů putují mistrovské tituly z národních šampionátů mládežnických družstev v kategoriích do 14 a 18 let, které dnes skončily v Terezíně, pražském Motole a na Svratce. Byly to vůbec poslední rozdané mistrovské poháry a medailové kolekce sezóny.

Mládežnické šampionáty družstev znají finalisty
Mládežnické šampionáty družstev znají finalisty

02.10.2021 | Šest finalistů tří domácích šampionátů mládežnických družstev už je známo po dnešním programu ve Svratce, v Terezíně i pražském Motole. Smíšená kategorie U14, chlapecká i dívčí kategorie do 18 let budou znát nové mistry v neděli v podvečer. ...

Reklama
Banner
X WHS WHS

Ověř si svůj HCP