Česká golfová federace

Aktuality

Letošními mistry ČR ve hře na rány se stali Hana Ryšková a Němec Leon Breimer

Letošními mistry ČR ve hře na rány se stali Hana Ryšková a Němec Leon Breimer

Klára Kuchařová, Sobota 10. srpna 2019

Na karlovarském hřišti dnes skončilo MMČR na rány. Novými mistry se po skvělých závěrečných kolech stali Hana Ryšková a v mužské rozehrávce si skvělým chip-inem do eaglu zlato zajistil Němec Leon Breimer

Mezi ženami došlo v závěrečném kole k obměně jmen na medailových umístěních. Slovenka Anika Bolčíková i přes slibný start, kdy byla po šesti jamkách na výsledku -2 pro kolo, nedokázala první místo po třetím kole udržet. Se sedmi bogey mezi jamkami sedm až patnáct a dnešním celkovým výsledkem 77 se propadla dokonce až na čtvrté místo.

Třetí místo si tak odváží loňská mistryně z Šilheřovic Jana Melichová po kolech 73, 69, 74, 74 (celkem +2). O dvě rány zůstala za druhou Kristýnou Frýdlovou (74, 69, 75, 70), která až do 17. jamky držela čistou skórkartu se třemi birdie na jedničce, dvojce a sedmičce. Na poslední jamce však zahrála trojputt a bogey znamenalo výsledek dvě rány pod par hřiště.

Také téměř čistou skórkartu podepisovala letošní šampionka Hana Ryšková (68, 74, 74, 69). Ta rovněž jako Frýdlová rozehrála dnešní finále se dvěma birdie v řadě, další pak přidala na začátku druhé devítky na jamkách deset a dvanáct. Jediné bogey zapisovala na obtížné šestnáctce a s finišem par-par si pojistila vítězství o tři rány.

"Hrálo se mi dnes skvěle, hřiště se díky dešti v posledních dnech hezky zazelenalo," popisuje dojmy z posledního kola čerstvá šampionka. Pro Ryškovou to je již druhý mezinárodní titul v této sezóně, minulý měsíc triumfovala také na Slovensku. "Stejně jako na slovenském mistrovství jsem hrála s Anikou a opět jsme si hru moc užily, byla jsem dnes hodně v pohodě a hrála jsem si svoji hru."

Ryšková v úterý odstartuje novou kapitolu své kariéry zahájením studií na americké univerzitě v Lousville: "Hned jak jsem zapnula telefon, přišla mi zpráva od koučky, že mi moc gratulují. Je super mít takovou podporu a už se do Ameriky těším."

O veliké drama se postaralo hned několik hráčů v mužské kategorii. Po třetím kole vedoucí Matyáš Zapletal se na stupních vítězů udržet nezvládl a po dnešních 79 ranách se propadl až na šesté místo.

První veliké drama a podívaná pro všechny přihlížející z karlovarské klubovny přišlo v podání Němce Thomase Rosenmuellera. Ten se kvůli trestné ráně na poslední jamce o jediný úder nedostal do rozehrávky o prvenství - když po druhé ráně trefil křoví za greenem osmnáctého greenu, nezbývalo mu nic jiného než prohlásit míč za nehratelný a vydropovat se až do prostor restaurace klubovny. Odtud se mu podařila dokonalá přihrávka na tři metry od jamky, putt do paru proměnil.

Největší zauzlení letošního šampionátu ale přišlo až po dohrání finálového fightu. Věkem ještě kadet Filip Jakubčík si birdiem na závěr vynutil rozehrávku s Němcem Leonem Breimerem, který taktéž na posledním greenu skóroval.

Play-off však netrvalo dlouho; hrála se osmáctka, na které zahrál Jakubčík první ránu doleva a musel se z vysokého roughu vyklepávat. Třetí rána se mu však povedla a čekal by ho dvoumetrový putt do birdie, ale to by mu Němec nesměl překazit plány. Nejprve Breimer zkusil druhou ranou atakovat green a jen o dva metry ho netrefil. Jenže pak třetí ranou - desetimetrovým chipem - trefil jamku a díky eaglu se radoval z mezinárodního titulu mistra ČR.

"Byl jsem z play-off celkem překvapený, protože jsem si po bridie na 17. jamce myslel, že už mám vítězství v kapse," popisoval nečekaný zvrat událostí Breimer. "Byl to skvělý den, hráli jsme oba s Filipem výborně a já jsem rád, že to bylo se sladkým koncem pro mě. Je to super pocit, protože jsem se utvrdil v tom, že mám stále šanci soutěžit o nejvyšší příčky."

Výsledky
FOTOGALERIE Zdeňka Sluky

Datum: Sobota 10. srpna 2019
Všechny články autora

Související články

Kdy a kde se bude hrát v roce 2018? Začněte plánovat ...
Kdy a kde se bude hrát v roce 2018? Začněte plánovat ...

03.01.2018 | Na start nové sportovní sezóny si sice ještě hráči počkají, ale už si mohou zaškrtávat turnaje ve svých kalendářích. Kdy a kde se budou konat nejvýznamnější tuzemské akce roku prozrazuje aktualizovaný oficiální kalendář akcí ČGF i mládežnický kalendář.

Spilková v Dubaji, 3. kolo: Špatný začátek vedl ...
Spilková v Dubaji, 3. kolo: Špatný začátek vedl ...

08.12.2017 | Nepovedený vstup do třetího kola prožila Klára Spilková na závěrečném turnaji letošní sezóny Ladies European Tour v Dubaji. Dvě double bogey ji stály pád průběžným pořadím, zpátky na místa v první třicítce už se dostat nedokázala. Po 74 ranách dělí 38.

Spilková má v Dubaji TOP 10 stále na dosah
Spilková má v Dubaji TOP 10 stále na dosah

07.12.2017 | Závěrečný turnaj letošní sezóny Ladies European Tour v Dubaji je své polovině a Klára Spilková si v něm nadále uchovává naději na skvělé umístění. Ve druhém kole Omega Dubai Ladies Classic zahrála 71 ran a s celkovým skóre -3 dělí 25. místo průběžného pořadí.

Po kvalifikaci na LPGA čeká Spilkovou závěr evropské ...
Po kvalifikaci na LPGA čeká Spilkovou závěr evropské ...

05.12.2017 | Pouhé čtyři dny měla na přesun z Floridy do Dubaje a trénink před zavěrečným turnajem sezóny Klára Spilková. V sobotu neprošla do finálového kola Q-school pro LPGA Tour, což musela rychle hodit za hlavu a začít s přípravou na finále Ladies European Tour na Blízkém Východě...

Vlčková po neúspěšném boji o LPGA potvrdila: Budu ...
Vlčková po neúspěšném boji o LPGA potvrdila: Budu ...

05.12.2017 | Jako horolezec, který už byl pod vrcholem osmitisícovky, ale svůj prvovýstup nedotáhl. Tak se může cítit Karolína Vlčková, jejíž sen o postupu na LPGA skončil v závěrečném kole poslední fáze Q-school. S odstupem zhodnotila, proč nakonec neuspěla. A potvrdila, že příští rok bude hrát Symetra Tour.

Vlčková kartu na LPGA nevybojovala, ale vylepšila ...
Vlčková kartu na LPGA nevybojovala, ale vylepšila ...

03.12.2017 | Český golf nebude mít zastoupení v elitní ženské sérii LPGA ani v sezóně 2018. Rozhodlo o tom finálové kolo závěrečné fáze kvalifikační školy, ve kterém měla Karolína Vlčková jako jediná česká hráčka naději vybojovat plné nebo omezené členství LPGA.

Vlčková jde do finále, Spilková cutem neprošla
Vlčková jde do finále, Spilková cutem neprošla

02.12.2017 | Jen napůl se dnes mohl radovat český golf z průběhu Q-school americké LPGA Tour, kde dnešní 4. kolo určilo účastnice nedělního finále. Prošla do něj ve své premiérové profesionální sezóně Karolína Vlčková a bude z 35. místa útočit na elitní dvacítku.

Jako přes kopírák. Spilková i Vlčková se v Q-school ...
Jako přes kopírák. Spilková i Vlčková se v Q-school ...

01.12.2017 | Výrazný posun vpřed výsledkovou listinou zaznamenaly české hráčky ve druhém kole závěrečné fáze kvalifikační školy LPGA na Floridě. Klára Spilková i Karolína Vlčková zahrály shodně 71 ran a přiblížily se dvacítce nejlepších hráček, které si po kvalifikaci odvezou plný status LPGA.

Reklama
Banner
X WHS WHS

Ověř si svůj HCP