Česká golfová federace

Aktuality

Letošní turnajová sezóna ČGF začne na Kaskádě

Letošní turnajová sezóna ČGF začne na Kaskádě

Luboš Klikar, Středa 27. dubna 2022

Czech Open Golf Tour startuje! Po dvou pilotních turnajích v loňském roce přichází jako plnohodnotná túra pro nejlepší české hráče a hráčky a se silným a tradičním partnerem v zádech, kterým je Raiffeisenbank. První ze čtyř turnajů základní části se hraje od pátku 6. do neděle 8. května.

Na rozdíl od dvou loňských testovacích turnajů jen pro muže se na Kaskádu a další hřiště vydají i ženy. Plné startovní pole tvoří 99 hráčů a 51 hráček. Open v názvu túry znamená, že startovat v ní mohou amatérští i profesionální hráči a hráčky. Golf je jen jeden a první úplný květnový víkend na jižní Moravě to určitě potvrdí. Titul z loňského roku v kategorii mužů bude obhajovat profesionál Aleš Kořínek (na snímku). Kromě něj je na Kaskádu přihlášeno dalších 20 profesionálů zvučných jmen. Namátkou Filip Mrůzek, Stanislav Matuš, Jan Cafourek, Šimon Zach, Jakub Bareš a další. Mezi elitními amatérskými hráči nechybějí Matěj Bača, Stanislav Nestrašil, Timotej Formánek, bratři Jandové i řada mladých nadějí. Mezi ženami je přihlášena jen jedna profesionálka - Kateřina Vlašínová. Papírovými favoritkami jsou dále Denisa Vodičková, Barbora Bujáková, Gabriela Roberta Vítů, Veronika Kedroňová a další ostřílené hráčky a reprezentantky.

Tříkolový turnaj s cutem po dvou kolech se započítává do Světového amatérského žebříčku (WAGR) i do Celkového Order of Merit PGA Czech. Mezi 10 nejlepších hráčů a pět nejlepších hráček bude rozdělena dotace ve výši 300 tis. Kč, přičemž na finanční výhry až do limitu povoleného Pravidly amatérského statusu (22.500 Kč/turnaj) se od letošního roku mohou těšit i nejlepší amatéři. Vypsána je i velmi atraktivní speciální cena – dva nejlepší amatéři-muži v konečném pořadí turnaje na Kaskádě získají divokou kartu na profesionální turnaj D+D REAL Czech Challenge na Kunětické Hoře (2.-5.6.). Další podrobnosti najdete ve Všeobecných propozicích Raiffeisenbank COGT.

Kaskáda je na zahájení turnajové sezóny ČGF připravena. Tým greenkeeperů pod vedením Jiřího Kapeše odvádí skvělou práci, aby devítky Kamenná a Dřevěná důkladně prověřily českou golfovou špičku. Koneckonců jen o měsíc později se tu sejdou i špičkoví evropští profesionálové při turnaji Kaskáda Golf Challenge ze série European Challenge Tour (16.-19. června).

Uzávěrka přihlášek do prvního turnaje RB COGT na Kaskádě je v pátek 29. dubna ve 12 hod

Ředitelem turnaje je Luboš Klikar, hlavním rozhodčím Jiří Milfajt, rozhodčími Josef Slezák a Petr Vávrů. Raiffeisenbank COGT pokračuje turnaji v Beřovicích, na Kunětické Hoře a Karlštejně. Grand Finále bude v polovině září hostit Casa Serena.

Foto: Martin Žilka

Odkazy:
Všeobecné propozice Raiffeisenbank COGT 2022
Bodové tabulky individuálních túr ČGF 2022
Přihlášení do turnaje

 

Raiffeisen Bank - Partner České Golfové Reprezentace

Autor: Luboš Klikar 
Datum: Středa 27. dubna 2022
Všechny články autora

Související články

Matuš se po rychlém návratu z European Tour stal ...
Matuš se po rychlém návratu z European Tour stal ...

03.06.2019 | Stanislav Matuš se stal profesionálním mistrem ČR ve hře na rány. A to i přesto, že ještě v pátek se zdálo, že po postupu na turnaji European Tour se domácího šampionátu nezúčastní. V ženské kategorii se radovala při neúčasti dalších předních hráček s velkou převahou Lucie Hinnerová.

Čeká nás turnajový „supertýden“
Čeká nás turnajový „supertýden“

02.06.2022 | Čeští hráči a hráčky se chystají na významné profesionální i amatérské turnaje. A představí se jich tento týden opravdu hodně. DP World Tour, Ladies European Tour, Challenge Tour a LETAS na českém území, German Boys and Girls Open, to jsou štace, kde bude možné sledovat české vlajky a držet palce.

Laura Petráňová a Ondřej Čmiel mezinárodními mistry ...
Laura Petráňová a Ondřej Čmiel mezinárodními mistry ...

31.05.2022 | Po čtyřdenních bojích na severu Moravy známe první mistry ČR pro rok 2022. Mistry mezinárodní! Tituly v Šilheřovicích slaví Ondřej Čmiel z Park GC Ostrava a Laura Petráňová z GC Black Bridge. Oběma vítězům srdečně blahopřejeme!...

MM ČR ve hře na jamky v Šilheřovicích
MM ČR ve hře na jamky v Šilheřovicích

26.05.2022 | První letošní mistrovství ČR v golfu je tady! Parkové hřiště v Šilheřovicích bude od soboty 28. do úterý 31. května hostit mezinárodní šampionát ve hře na jamky. Přihlášeno je 54 hráčů a 29 hráček.

MM ČR ve hře na jamky: dva dny do uzávěrky př ...
MM ČR ve hře na jamky: dva dny do uzávěrky př ...

23.05.2022 | První letošní mistrovství ČR v golfu je tady! Šilheřovice budou od soboty 28. května hostit mezinárodní šampionát ve hře na jamky. Přihlásit se lze do středečního večera. Na snímku loňští šampioni z Dýšiny – Holanďan Nevill Ruiter a Agáta Křenková.

TOP 20 pro Meleckou, ve Španělsku nejlepší Mrůzek, ...
TOP 20 pro Meleckou, ve Španělsku nejlepší Mrůzek, ...

23.05.2022 | Třetí cut v sezóně a doposud nejlepší umístění na LET zaznamenala Tereza Melecká. Dařilo se i Filipu Mrůzkovi, který na Challenge Tour obsadil solidní 37. místo. Nejlepšího výsledku sezóny dosáhla také Klára Spilková.

Šampionát na jamky se rychle blíží
Šampionát na jamky se rychle blíží

10.05.2022 | První mistrovství ČR v golfu už rázně klepe na dveře. Severomoravské Šilheřovice budou od soboty 28. do úterý 31. května hostit mezinárodní šampionát ve hře na jamky. Znovu po sedmi letech a znovu s tehdejším vítězem Tomášem Sokolovským ve startovním poli (na snímku s Kateřinou Vlašínovou).

Filip Mrůzek hodlá znovu posunout svoji kariéru
Filip Mrůzek hodlá znovu posunout svoji kariéru

14.01.2022 | Dvanácté místo na Czech Masters na Albatrossu, vítězství na Czech Open v Berouně a Slovak Open na Penati, ale i ocenění výroční cenou od české PGA. Loňský rok byl pro Filipa Mrůzka nakonec velmi úspěšný, přestože tomu z kraje sezóny mnoho nenasvědčovalo.

Reklama
Banner
X WHS WHS

Ověř si svůj HCP