Česká golfová federace

Aktuality

Veřejná databáze hráčů už nebude dostupná

Veřejná databáze hráčů už nebude dostupná

Petr Halaburda, Pondělí 28. května 2018

Databáze registrovaných hráčů na webu České golfové federace („hráči“) již nebude dostupná veřejnosti. Vedení ČGF tak učinilo na základě nařízení Evropského parlamentu a Rady EU známého pod zkratkou GDPR, které vstoupilo v platnost 25. května 2018.

Do budoucna tak již nebude možné vyhledat hráče registrované v rámci ČGF, včetně jejich členských čísel a aktuálních hendikepů.

Důvodem odebrání této funkcionality z webu ČGF je Nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) 2016/679 ze dne 27. dubna 2016 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a o volném pohybu těchto údajů a o zrušení směrnice 95/46/ES (obecné nařízení o ochraně osobních údajů) – známe spíše jako GDPR,“ vysvětluje generální sekretář ČGF Aleš Libecajt.

Podle něj existuje sice varianta ponechání veřejné databáze, ale není příliš realizovatelná. „To by totiž znamenalo další (netriviální) administrativní zátěž pro naše členské subjekty (kluby) a tím i pro všechny registrované hráče golfu v České republice,“ dodal Libecajt.

Členské subjekty tuto informaci obdržely prostřednictví rozesílaných dokumentů.

Datum: Pondělí 28. května 2018
Všechny články autora
Reklama
Banner
X HCP HCP

HráčPřihlásit zde