Česká golfová federace

Aktuality

Kaskáda počtvrté v řadě hostí Challenge Tour

Kaskáda počtvrté v řadě hostí Challenge Tour

Tomáš Přikryl, Úterý 11. června 2024

Druhá nejvyšší evropská liga Challenge Tour zavítá 13.-16.6. do České republiky turnajem Kaskáda Golf Challenge. Na Road To Mallorka půjde o první ze dvou českých zastávek v roce 2024. Golf Resort Kaskáda se vrací do programu Challenge Tour už počtvrté v řadě a vyzve i dvanáct českých hráčů.

Ve 156členném startovním poli turnaje si o podíl na prize money 270.000 euro zahraje díky domácímu pořadatelství i dvanáct českých golfistů, přičemž dvě místa jsou rezervována pro brněnské hráče. Pod českou vlaječkou uvidíme např. zkušené profesionály Filipa Mrůzka, Jana Cafourka, Aleše Kořínka, Šimona Zacha nebo Matyáše Zapletala, dále amatéry Maxe Jelínka, Matouše Zacha, Timoteje Formánka, Matěje Baču a nechybí ani Louis Klein. Stále ještě 14letý golfista se před rokem právě na Kaskádě zapsal do historie Challenge Tour, když ve věku 13 let, 9 měsíců a 24 dní prošel jako nejmladší hráč v historii tour cutem. Klein i letos pokračuje ve výborných výkonech a dokazuje, že právě Kaskáda mu sedí. V březnu se zaskvěl druhým místem na prestižním turnaji Junior Invitational v americkém Sage Valley, které je považováno za juniorské Masters. Vyhrál i první letošní turnaj série Czech Golf Open Tour, který se hrál na začátku května opět na Kaskádě.

Ze tří devítijamkových hřišť Kaskády přivítají tento týden hráče dvě náročné devítky „Dřevěná“ a „Kamenná“. Úzké fairwaye s náročnými roughy a nerovným terénem, hřiště lemované několika jezery, to vše prověří především přesnost hráčů. Loňský šampion Kaskáda Golf Challenge Ital Lorenzo Scalise zahrál výsledek 12 ran pod par jen díky své dobré formě z odpaliště a letošní vítěz bude muset udělat nejspíš totéž.

Z českých hráčů byl před rokem nejlepší Michal Pospíšil, který se skóre -4 obsadil dělené 15. místo.

V pátek 14. června po dvou odehraných kolech budeme znát šťastlivce, kteří projdou cutem a podívají se do víkendových finálových kol, věřme se zajímavou českou účastí.

Výsledky Kaskáda Golf Challenge série Challenge Tour sledujte zde.

Připravil: -vrk-
Foto: Zdeněk Sluka

Datum: Úterý 11. června 2024
Všechny články autora

Související články

Jiří Zuska po Kaskádě zpět na Challenge Tour v ...
Jiří Zuska po Kaskádě zpět na Challenge Tour v ...

08.05.2024 | Od čtvrtka 9.5. do neděle 12.5. oslaví Challenge de España jubilejní 25. ročník, kdy je součástí programu Challenge Tour. Podnik hostí jedno z nejkrásnějších hřišť Španělska Real Club Sevilla Golf a jako jediný Čech u toho bude profesionál Jiří Zuska.

Zuska i Brixi prošli cutem na Challenge Tour v ...
Zuska i Brixi prošli cutem na Challenge Tour v ...

24.03.2024 | Druhá nejvyšší evropská série Challenge Tour završila v neděli 24.3. druhý ze dvou březnových turnajů v Indii. Na Kolkata Challenge na hřišti Royal Calcutta prošli do finálových kol i oba čeští zástupci. Lépe skončil Gordan Brixi na dělené 26. příčce, Jiří Zuska přes dobrý začátek dělil 38.

Druhý turnaj Challenge Tour v Indii: Zuska a Brixi ...
Druhý turnaj Challenge Tour v Indii: Zuska a Brixi ...

20.03.2024 | Challenge Tour má na programu od 21. do 24. března druhý ze dvou turnajů na půdě Indie. Dva čeští profesionálové Jiří Zuska a Gordan Brixi se opět postaví na start, tentokrát v rozpálené Kalkatě na Kolkata Challenge, který hostí indické top hřiště Royal Calcutta Golf Club.

Zuska na Challenge Tour v Indii o jedinou ránu ...
Zuska na Challenge Tour v Indii o jedinou ránu ...

17.03.2024 | Česká jednička Jiří Zuska byl na indickém podniku druhé nejvyšší evropská série Challenge Tour hodně vidět. Na Delhi Challenge se tři kola držel ve hře o vítězství, nakonec uzavřel turnaj jednu ránu od TOP10 na výborném 11. místě. Druhý z Čechů Gordan Brixi do víkendového finále neprošel.

Challenge Tour v Indii si zahrají dva čeští p ...
Challenge Tour v Indii si zahrají dva čeští p ...

13.03.2024 | Druhá nejvyšší evropská série Challenge Tour pokračuje dvěma turnaji v Indii. Na startu obou z nich budou i dva čeští profesionálové, současná česká jednička Jiří Zuska a Gordan Brixi. Jako první je čeká od 14. do 17. března Delhi Challenge s dotací 300 tisíc dolarů.

Highlights českého golfu v roce 2024
Highlights českého golfu v roce 2024

07.01.2024 | Rok 2024 je nabitý sportovními událostmi, které natěšeně vyhlíží celá naše sportovní veřejnost včetně golfových fanoušků. Událostí č. 1 bude olympijský golfový turnaj s českým zastoupením. Vrcholy domácí scény obstarají mj. zastávky nejvyšších evropských okruhů DP World Tour, LET a Challenge Tour.

Na Swiss Challenge čtyři čeští profesionálové
Na Swiss Challenge čtyři čeští profesionálové

20.09.2023 | V Challenge tour zbývá odehrát poslední čtyři turnaje. Ve čtvrtek do turnaje Swiss Challenge zasáhne vedle Jiřího Zusky a Filipa Mrůzka také Šimon Zach a Marek Siakala. Mrůzek se pokusí navázat na své poslední skvělé výsledky. Zach a Siakala vezou nadějnou formu z předešlých turnajů.

Jiří Zuska a Filip Mrůzek na Challenge de España
Jiří Zuska a Filip Mrůzek na Challenge de España

06.09.2023 | Vedení Challenge Tour zařadilo do startovního pole další zastávky Challenge Tour ve Španělsku i Jiřího Zusku. Společně s ním se v turnaji představí také Filip Mrůzek. Challenge de España se odehraje od 7. do 10. září na hřišti Club de Golf Playa Serena v Almeiře.

Reklama
Banner
X HCP HCP

HráčPřihlásit zde