Česká golfová federace

Aktuality

Regionální soutěže – Dětská Tour Západ A

Regionální soutěže – Dětská Tour Západ A

Tomáš Přikryl, Pátek 27. října 2023

Regionálními soutěžemi mládeže rozvíjí Česká golfová federace odspodu a od útlého věku hráčskou základnu v ČR. V roce 2023 přišla ČGF se změnou regionálního uspořádání a s pozitivními novinkami vstoupily do sezony čtyři regionální mládežnické okruhy. Dětská Tour Západ A vyhlásila v září své vítěze.

Na začátku sezóny 2023 ČGF přistoupila k novému členění regionů, tak aby došlo k lepší poměrové vyváženosti počtu klubů. Původní region Západ A (Karlovarský, Plzeňský a Jihočeský kraj) byl nahrazen regionem A (kraj Karlovarský, Plzeňský, Ústecký a část Středočeského kraje). Dětská Tour ZÁPAD A 2023 tak vstoupila do svého 14. ročníku s velkými změnami.

Hned první dva turnaje na konci dubna se odehrály na hřištích, která regionu A připadla díky novému rozložení. Tour odstartovala nejprve na Botanice a následně se ještě v dubnu přesunula do Terezína. Nově region A získal pod svá křídla také turnaj na Karlštejně, oblíbenou destinaci ve Vysokém Újezdě – Albatross – a další hřiště v blízkosti Prahy – Beřovice. Region profitoval i ze svých zvyklostí a opět uspořádal dva turnaje v jednom víkendu v Karlových Varech a Mariánských Lázních. Hráči se rozjeli i do Janova, Podbořánek, Hořehled a další hřiště, aby celou sérii ukončil dvoudenní turnaj na Darovanském dvoře.

Děti rozdělené v Dětské Tour ZÁPAD A do několika kategorií odehrály 23 turnajů, z toho třináct na osmnáctijamkových hřištích a deset na hřištích devítijamkových. Letošní sezonu plnou změn hodnotí ředitel soutěže Radek Běláč: „Pro nás to znamenalo určitou zkoušku. Někteří hráči čelili novým výzvám v podobě hřišť, která hráli vůbec poprvé. Jednotlivé kategorie pro hodnocení celoročního žebříčku zůstaly, narostl však výrazně počet turnajů. Počet startujících, kteří odehráli alespoň jeden turnaj, vzrostl na 328 a odehráli 1127 kol.“

Do finálového dvoudenního turnaje 23. –24. září se podle propozic kvalifikovali hráči a hráčky, kteří se umístili v průběžném žebříčku své kategorie na prvním až 15. místě včetně.

V kategorii A – Mladší žáci a žákyně (do 12 let) – se zapojilo do soutěže celkem 40 hráčů. Na prvních třech místech se umístili reprezentanti akademie RGA Greensgate. Největší počet bodů získala 10letá Adéla Vávrová, na druhém místě skončila Anna Lukavská a třetí se umístil Šimon Macek.

Kategorie B – Starší žáci a žákyně (13–14 let) – ovládl z 52 hráčů Jan Filip Balák z Royal Golf Club Mariánské Lázně následovaný Petrem Jurášem z Hořehled a Martinem Zimermanem z Podbořánek.

Titul v kategorii C – Kadeti a kadetky (15–16 let), kde startovalo 81 hráčů, putuje do Karlových Varů 15letému Christianu Zídkovi z tamního Golf Clubu Karlovy Vary. Druhý bodový zisk patří Daniele Vaníkové z Podbořánek a za ní se umístila Adéla Hrdonková z Mariánských Lázní.

Kategorii D – Dorostenci a dorostenky – ovládl z 68 hráčů Filip Jan Balák z Royal Golf Club Mariánské Lázně, který tak napodobil svého mladšího bratra z kategorie B. Na dalších místech následoval Jonáš Chorvat z Karlových Varů a Anna Slavíková z Mariánských Lázní.

Společnou kategorii E pro hráče a hráčky s HCP nad 28 vyhrál z 87 hráčů Andrej Bečvář z Golf Clubu Hořehledy.

„Je skvělé, že díky podpoře ČGF a dohodám s hřišti mají děti a mládež široké možnosti účastnit se za dostupných podmínek turnajů ve svých kategoriích. Tím, že se jejich výsledky sčítají za celou sezonu, jsou děti motivovány odehrát co nejvíce turnajů, a to je samozřejmě výrazně posouvá ve výkonnosti,“ uzavírá své hodnocení sezóny ředitel soutěže Radek Běláč a poukazuje na fakt, že cena mládežnických turnajů se ani pro rok 2023 nezměnila a zůstala na 400 Kč za jedno turnajové kolo.

Více informací o DT ZÁPAD A včetně kompletní výsledkové listiny najdete zde.

Konečné žebříčky jednotlivých kategorií naleznete zde.

Připravil: -vrk-

 

Datum: Pátek 27. října 2023
Všechny články autora

Související články

Turnajová sezóna 2024 je (téměř) připravena
Turnajová sezóna 2024 je (téměř) připravena

03.01.2024 | Na konci minulého roku byly na webu a v mobilní aplikaci ČGF publikovány oba kalendáře akcí ČGF na rok 2024. V případě kalendáře hlavních akcí to je čtvrtá pracovní verze, kalendář akcí mládeže byl publikován poprvé.

Národní mistrovství ČR žáků a kadetů očima vítěze ...
Národní mistrovství ČR žáků a kadetů očima vítěze ...

21.11.2023 | Většina mládežnických hráčů má vedle vítězství v turnaji také za cíl vstoupit do světového amatérského žebříčku WAGR. Filip Lukáš si tento úkol splnil na NMČR žáků a kadetů. Jak prožíval chvíle na hřišti? Pojďte se společně s ním vrátit do červencového turnaje na hřišti Kunětická Hora.

Regionální Moravská Tour Mládeže – Region D
Regionální Moravská Tour Mládeže – Region D

17.11.2023 | Regionální Moravská Tour Mládeže (RMTM) vstupovala do nového ročníku 2023 po ukončení spolupráce s dlouholetým promotérem turnajů. Počáteční obavy se nenaplnily, letošní RMTM přinesla sérii 24 atraktivních turnajů na nejlepších moravských hřištích a také nového partnera pro novou vloženou minisérii...

Regionální Dětská Tour Severovýchod - REGION C
Regionální Dětská Tour Severovýchod - REGION C

10.11.2023 | Dětská Tour Severovýchod (DTSV) vstoupila letošním ročníkem do třetí dekády své existence posílena změnami. Hlavní dětská a mládežnická soutěž pro nově definovaný REGION C nabídla větší počet hřišť, atraktivnější turnajový kalendář a zaznamenala nárůst hráčského startovního pole.

Regionální soutěže – Regionální Tour Mládeže Regionu ...
Regionální soutěže – Regionální Tour Mládeže Regionu ...

03.11.2023 | V roce 2023 proběhl již 14. ročník Regionální Tour Mládeže Regionu B. Reorganizace regionů se nejvíce dotkla právě této mládežnické série. Přišla o více než 10 hřišť, i tak mladým hráčům nabídla možnost odehrát srovnatelný počet turnajů a kol jako minulé roky.

Mistrovství ČR družstev chlapců do 18 let ovládl ...
Mistrovství ČR družstev chlapců do 18 let ovládl ...

24.09.2023 | Poslední letošní finále družstev se odehrálo na hřišti Svobodné Hamry. Na Mistrovství ČR družstev chlapců do 18 let zvítězili hráči z Albatross Golf Clubu Praha, kteří si ve finálovém boji poradili se zástupci RGA Greensgate.

Finále Mistrovství ČR družstev chlapců do 18 let ...
Finále Mistrovství ČR družstev chlapců do 18 let ...

21.09.2023 | Předposlední záříjový víkend se odehraje další z vrcholů týmových soutěží vypsaných Českou golfovou federací. Na programu je finále Mistrovství ČR družstev chlapců do 18 let, které od 22.-24. září hostí Golf & Country Club Svobodné Hamry na Vysočině. ...

Národní golfová tour mládeže 2023 zná své vítěze
Národní golfová tour mládeže 2023 zná své vítěze

18.09.2023 | Povedené Masters nejvyšší mládežnické túry ukázalo na kvalitu nastupující generace. Národní golfovou tour mládeže za rok 2023 ovládli Mikuláš Vojtěšek a Anna Ludvová v kategoriích do 16 let. Nejlepší žákyní je Tereza Kamradková a v kategorii žáci Martin Zimerman.

Reklama
Banner
X HCP HCP

HráčPřihlásit zde