Česká golfová federace

Aktuality

Amatéři o WAGR, profesionálové o prize-money. Kynžvart se těší v září na špičkový golf.

Amatéři o WAGR, profesionálové o prize-money. Kynžvart se těší v září na špičkový golf.

Tomáš Přikryl, Pondělí 4. září 2023

Chuť uspořádat skvělý turnaj na vysoké úrovni má česká promotérská společnost Česká 1, která připravuje společně s hřištěm v Kynžvartu v termínu 8. – 10. září podnik pod názvem ALTEPRO Trophy by EXTEC. Tříkolový turnaj pro výkonnostní hráče bude další příležitostí si ověřit své kvality.

Kynžvart připravuje pro výkonnostní hráče na začátku září turnaj, který by rozhodně neměl uniknout jejich pozornosti. V turnajovém kalendáři ČGF je na víkend 9. – 10. září sice naplánován víkend mistrovství klubů, ale ne každý golfový klub dodržuje termín doporučený Českou golfovou federací. Navíc pro mladé hráče je příležitost dostat se do světového žebříčku amatérů WAGR velkým lákadlem.

Hřiště na západu Čech už v minulosti dokázalo, že umí pro sportovně laděné hráče připravit skvělé podmínky. Martin Mňahončák, manažer golfového hřiště, slibuje: „Na turnaj bude vše připraveno, jako například v minulém roce na turnaj Pro Golf Tour. Greeny doladíme na rychlost alespoň jedenáct stop. Hodně pršelo, takže povyrostly rafy, hřiště bude určitě výzvou.“ Že se bude jednat o významnou akci, potvrzuje i zájem televizních kamer. „Z finálového kola připravuje televizní stanice Nova Sport a Sport 5 hodinový záznam,“ doplňuje manažer hřiště.

Turnaj organizuje česká promotérská společnost Česká 1, jejímž cílem je podpora mladých hráčů a jejich dalšího golfového růstu. Pavel Krenk, šéf promotérské společnosti Česká 1, uvádí: „Od počátku bylo cílem našich snah hledat způsoby, jak motivovat mladé české hráče ke golfovému růstu. Při hledání smysluplného modelu pro letošní rok jsme se dohodli s majitelem kynžvartského hřiště, že vytvoříme pro české hráče a hráčky zajímavý event v termínu, kdy nejsme v kolizi s žádným jiným turnajem. Těšíme se na zájem především mladších hráčů, hladových po dobrých výsledcích, a jsme přesvědčeni, že na tradičně skvěle připraveném hřišti uvidíme špičkové výkony.“

Turnaj je otevřený také pro profesionální hráče, kteří si zahrají o velice zajímavé prize-money. Muži si mezi sebou rozdělí 200.000 Kč a ženy rovných 100.000 Kč. Výhry budou navíc vypláceny v hotovosti ihned po skončení turnaje.

V kategorii mužů si hráči zahrají z černých odpališť s délkou hřiště 6 517 metrů. Přihlásit se mohou hráči jakéhokoliv věku s hendikepem do 5,9. Ženy budou hrát z mistrovských modrých odpališť s délkou 5 293 metrů a hendikepový limit je 7,9. Startovné je jednotné ve výši 3 000 Kč a účastníci v něm mají zahrnuto i cvičné kolo, které je možné odehrát ve čtvrtek 7. září. Hlavním rozhodčím turnaje je Dalibor Procházka.

Uzávěrka přihlášek již v úterý 5. září. Hendikové limity byly změněny a přihlásit se mohou hráči do HCP 12! 

Více informací k turnaji ALTEPRO Trophy by EXTEC zde

Datum: Pondělí 4. září 2023
Všechny články autora

Související články

Národní mistrovství ČR žáků a kadetů očima vítěze ...
Národní mistrovství ČR žáků a kadetů očima vítěze ...

21.11.2023 | Většina mládežnických hráčů má vedle vítězství v turnaji také za cíl vstoupit do světového amatérského žebříčku WAGR. Filip Lukáš si tento úkol splnil na NMČR žáků a kadetů. Jak prožíval chvíle na hřišti? Pojďte se společně s ním vrátit do červencového turnaje na hřišti Kunětická Hora.

Regionální Moravská Tour Mládeže – Region D
Regionální Moravská Tour Mládeže – Region D

17.11.2023 | Regionální Moravská Tour Mládeže (RMTM) vstupovala do nového ročníku 2023 po ukončení spolupráce s dlouholetým promotérem turnajů. Počáteční obavy se nenaplnily, letošní RMTM přinesla sérii 24 atraktivních turnajů na nejlepších moravských hřištích a také nového partnera pro novou vloženou minisérii...

Regionální Dětská Tour Severovýchod - REGION C
Regionální Dětská Tour Severovýchod - REGION C

10.11.2023 | Dětská Tour Severovýchod (DTSV) vstoupila letošním ročníkem do třetí dekády své existence posílena změnami. Hlavní dětská a mládežnická soutěž pro nově definovaný REGION C nabídla větší počet hřišť, atraktivnější turnajový kalendář a zaznamenala nárůst hráčského startovního pole.

Regionální soutěže – Regionální Tour Mládeže Regionu ...
Regionální soutěže – Regionální Tour Mládeže Regionu ...

03.11.2023 | V roce 2023 proběhl již 14. ročník Regionální Tour Mládeže Regionu B. Reorganizace regionů se nejvíce dotkla právě této mládežnické série. Přišla o více než 10 hřišť, i tak mladým hráčům nabídla možnost odehrát srovnatelný počet turnajů a kol jako minulé roky.

Regionální soutěže – Dětská Tour Západ A
Regionální soutěže – Dětská Tour Západ A

27.10.2023 | Regionálními soutěžemi mládeže rozvíjí Česká golfová federace odspodu a od útlého věku hráčskou základnu v ČR. V roce 2023 přišla ČGF se změnou regionálního uspořádání a s pozitivními novinkami vstoupily do sezony čtyři regionální mládežnické okruhy. Dětská Tour Západ A vyhlásila v září své vítěze.

Mistrovství ČR družstev chlapců do 18 let ovládl ...
Mistrovství ČR družstev chlapců do 18 let ovládl ...

24.09.2023 | Poslední letošní finále družstev se odehrálo na hřišti Svobodné Hamry. Na Mistrovství ČR družstev chlapců do 18 let zvítězili hráči z Albatross Golf Clubu Praha, kteří si ve finálovém boji poradili se zástupci RGA Greensgate.

Finále Mistrovství ČR družstev chlapců do 18 let ...
Finále Mistrovství ČR družstev chlapců do 18 let ...

21.09.2023 | Předposlední záříjový víkend se odehraje další z vrcholů týmových soutěží vypsaných Českou golfovou federací. Na programu je finále Mistrovství ČR družstev chlapců do 18 let, které od 22.-24. září hostí Golf & Country Club Svobodné Hamry na Vysočině. ...

Národní golfová tour mládeže 2023 zná své vítěze
Národní golfová tour mládeže 2023 zná své vítěze

18.09.2023 | Povedené Masters nejvyšší mládežnické túry ukázalo na kvalitu nastupující generace. Národní golfovou tour mládeže za rok 2023 ovládli Mikuláš Vojtěšek a Anna Ludvová v kategoriích do 16 let. Nejlepší žákyní je Tereza Kamradková a v kategorii žáci Martin Zimerman.

Reklama
Banner
X HCP HCP

HráčPřihlásit zde