Česká golfová federace

Aktuality

STK ČGF schválila postupy B-týmů v ligových soutěžích!

STK ČGF schválila postupy B-týmů v ligových soutěžích!

Tomáš Přikryl, Středa 25. ledna 2023

Technický úsek STK ČGF na konci minulého týdne v rozšířeném jednání s regionálními zástupci rozhodl o podobě kvalifikací v soutěžích družstev mládeže v roce 2023 a také výrazně změnil hrací řád v soutěžích družstev mužů a žen.

Regionální STK se na konci minulého roku zabývaly návrhy změn v kvalifikacích v soutěžích družstev mládeže, které měla potvrdit schůze rozšířeného Technického úseku STK ve čtvrtek 19. ledna. Zástupci všech regionů na jednání dorazili s řadou doplňujících a technických dotazů. V následném hlasování bylo rozhodnuto, že kvalifikace v soutěžích družstev mládeže se v roce 2023 odehrají ve stejném formátu jako roce 2022. Nový model těchto soutěží včetně kvalifikací bude spuštěn až za rok. Jeho přípravou byla pověřena šestičlenná pracovní skupina vedená technickým ředitelem ČGF Lubošem Klikarem. Letošní regionální kvalifikace v soutěžích družstev mládeže budou znát své termíny a dějiště nejpozději 31. ledna a budou zveřejněny v další verzi kalendářů akcí ČGF na rok 2023.

Rozvoj mládežnického golfu byl hlavním tématem i v další části jednání. Zástupci regionů informovali mj. o plánovaném počtu regionálních turnajů. Radek Běláč za region A prezentoval záměr uspořádat 21 turnajů včetně dvou dvoudenních. Adam Kratochvíl za region B potvrdil, že se chystá minimálně 27 turnajových kol, z toho dva turnaje se budou počítat do WAGR (pořadatelem jednoho z nich bude GC Mstětice). David Jirků za region C potvrdil 25 jednodenních turnajů v Dětské tour severovýchod a pět turnajů v tzv. Benjamínek tour. I v tomto regionu se odehrají dva WAGR turnaje. František Holiš za region D oznámil více než 30 turnajů včetně dvou do světového amatérského žebříčku WAGR.

V další části schůze byla všemi hlasy účastníků schválena významná změna v Hracím řádu ČGF v soutěžích družstev mužů a žen. Počínaje sezónou 2023 jsou povoleny postupy B-týmů, popř. dalších týmů jednoho klubu do vyšších ligových soutěží bez jakéhokoli omezení. Dosud sdílené soupisky družstev jednoho klubu budou nahrazeny soupiskami samostatnými, oddělenými. Toto rozhodnutí se nijak netýká soutěží družstev mládeže.

Po této změně kluby v posledních letech volaly stále silněji. Věřím, že v řadě B-týmů, které budou chtít postoupit, najdou místo i mladí a perspektivní hráči, aby se takzvaně otrkali a mohli svůj klub později úspěšně reprezentovat v prvním týmu. Bude samozřejmě možné, aby se např. dva týmy jednoho klubu v budoucnu utkávaly třeba ve 2. nebo i 1. lize,“ řekl technický ředitel ČGF Luboš Klikar.

Technický úsek STK se rovněž zabýval turnajovými příležitostmi pro hráče od 19 do 24 let. Luboš Klikar v těchto dnech projedná s agenturou GPA možnost zařazení této věkové kategorie hráčů do CMST už v roce 2023. Další herní příležitostí pro ně bude minimálně šest WAGR turnajů v regionech.

Datum: Středa 25. ledna 2023
Všechny články autora

Související články

V nové sezóně ČGF připravila více než 100 turnajů ...
V nové sezóně ČGF připravila více než 100 turnajů ...

28.03.2023 | Česká golfová federace cílí na děti prostřednictvím regionálních turnajů. V šesti kategoriích je myšleno i na úplné benjamínky. Ti mají možnost vyzkoušet si své první sportovní krůčky ze zkrácených odpališť. Celkem 105 turnajů na 73 hřištích odstartuje turnaj 14. 4. v Hluboké nad Vltavou.

Konference ČGF rozhodla o výši členských příspěvků ...
Konference ČGF rozhodla o výši členských příspěvků ...

25.03.2023 | V sobotu 25. března proběhla v pražském Hotelu Step konference České golfové federace, která schválila důležité změny ve stanovách ČGF a také nové členské příspěvky platné od roku 2024. ...

Vyjádření výboru ČGF ke kauze JUNIOR GOLF
Vyjádření výboru ČGF ke kauze JUNIOR GOLF

09.02.2023 | Regionální STK Východ B (nově „D“) po sezóně 2022 ukončila spolupráci s JUNIOR GOLF, z.s., který dlouhodobě zajišťoval pro moravský region mládežnické golfové turnaje pod souhrnným názvem Morava Cup.

Kurzy pro rozhodčí golfu v roce 2023
Kurzy pro rozhodčí golfu v roce 2023

31.01.2023 | Na začátku roku 2023 vstoupila v platnost nová edice Pravidel golfu. Na rozdíl od „revoluční“ edice z roku 2019 je změn relativně minimálně, přesto je důležité, aby se s nimi bezmála 600 rozhodčích ČGF seznámilo a obnovilo si licenci na další čtyři roky.

Kurz rozvoje výkonnostních koučů
Kurz rozvoje výkonnostních koučů

29.01.2023 | Česká golfová federace připravila vzdělávací projekt pro golfové trenéry pod názvem „Kurz rozvoje výkonnostních koučů“ (CGF Performance Coach Development Course). Roční kurz pro vybrané trenéry má za cíl pozvednout úroveň tréninkové přípravy a koučinku napříč golfovými kluby v České republice.

Kurz maršálů golfových resortů
Kurz maršálů golfových resortů

19.01.2023 | Česká asociace golfových maršálů pořádá kurz maršálů golfových resortů, který se uskuteční v Panorama Golf Resortu v Kácově ve dnech 29. – 30. března 2023.

Hráčů v Česku opět přibylo.
Hráčů v Česku opět přibylo.

29.12.2022 | Již třetím rokem za sebou stoupá v České republice zájem o golf. Vyplývá to ze statistik České golfové federace za rok 2022. Celkem 52.730 registrovaných hráčů je nejvíce za poslední tři roky.

Reorganizace regionálního uspořádání ČGF
Reorganizace regionálního uspořádání ČGF

27.11.2022 | Velký projekt několika posledních let byl dokončen. Tak by se s trochou nadsázky dala označit snaha STK ČGF upravit regionální členění tak, aby čtyři územní celky byly co do počtu klubů, hřišť i hráčů co možná nejvyrovnanější.

Reklama
Banner
X HCP HCP

HráčPřihlásit zde