Česká golfová federace

Aktuality

STK ČGF schválila postupy B-týmů v ligových soutěžích!

STK ČGF schválila postupy B-týmů v ligových soutěžích!

Tomáš Přikryl, Středa 25. ledna 2023

Technický úsek STK ČGF na konci minulého týdne v rozšířeném jednání s regionálními zástupci rozhodl o podobě kvalifikací v soutěžích družstev mládeže v roce 2023 a také výrazně změnil hrací řád v soutěžích družstev mužů a žen.

Regionální STK se na konci minulého roku zabývaly návrhy změn v kvalifikacích v soutěžích družstev mládeže, které měla potvrdit schůze rozšířeného Technického úseku STK ve čtvrtek 19. ledna. Zástupci všech regionů na jednání dorazili s řadou doplňujících a technických dotazů. V následném hlasování bylo rozhodnuto, že kvalifikace v soutěžích družstev mládeže se v roce 2023 odehrají ve stejném formátu jako roce 2022. Nový model těchto soutěží včetně kvalifikací bude spuštěn až za rok. Jeho přípravou byla pověřena šestičlenná pracovní skupina vedená technickým ředitelem ČGF Lubošem Klikarem. Letošní regionální kvalifikace v soutěžích družstev mládeže budou znát své termíny a dějiště nejpozději 31. ledna a budou zveřejněny v další verzi kalendářů akcí ČGF na rok 2023.

Rozvoj mládežnického golfu byl hlavním tématem i v další části jednání. Zástupci regionů informovali mj. o plánovaném počtu regionálních turnajů. Radek Běláč za region A prezentoval záměr uspořádat 21 turnajů včetně dvou dvoudenních. Adam Kratochvíl za region B potvrdil, že se chystá minimálně 27 turnajových kol, z toho dva turnaje se budou počítat do WAGR (pořadatelem jednoho z nich bude GC Mstětice). David Jirků za region C potvrdil 25 jednodenních turnajů v Dětské tour severovýchod a pět turnajů v tzv. Benjamínek tour. I v tomto regionu se odehrají dva WAGR turnaje. František Holiš za region D oznámil více než 30 turnajů včetně dvou do světového amatérského žebříčku WAGR.

V další části schůze byla všemi hlasy účastníků schválena významná změna v Hracím řádu ČGF v soutěžích družstev mužů a žen. Počínaje sezónou 2023 jsou povoleny postupy B-týmů, popř. dalších týmů jednoho klubu do vyšších ligových soutěží bez jakéhokoli omezení. Dosud sdílené soupisky družstev jednoho klubu budou nahrazeny soupiskami samostatnými, oddělenými. Toto rozhodnutí se nijak netýká soutěží družstev mládeže.

Po této změně kluby v posledních letech volaly stále silněji. Věřím, že v řadě B-týmů, které budou chtít postoupit, najdou místo i mladí a perspektivní hráči, aby se takzvaně otrkali a mohli svůj klub později úspěšně reprezentovat v prvním týmu. Bude samozřejmě možné, aby se např. dva týmy jednoho klubu v budoucnu utkávaly třeba ve 2. nebo i 1. lize,“ řekl technický ředitel ČGF Luboš Klikar.

Technický úsek STK se rovněž zabýval turnajovými příležitostmi pro hráče od 19 do 24 let. Luboš Klikar v těchto dnech projedná s agenturou GPA možnost zařazení této věkové kategorie hráčů do CMST už v roce 2023. Další herní příležitostí pro ně bude minimálně šest WAGR turnajů v regionech.

Datum: Středa 25. ledna 2023
Všechny články autora

Související články

Manažer Sportovního úseku STK ČGF
Manažer Sportovního úseku STK ČGF

24.09.2023 | Česká golfová federace hledá spolupracovníka na pozici Manažer Sportovního úseku STK ČGF. Zájemci se mohou přihlásit nejpozději do 30. září na mailovou adresu secretary@cgf.cz. Podmínkou je zaslání motivačního dopisu a strukturovaného životopisu.

#ThankAGreenkeeper, #ThankASuper
#ThankAGreenkeeper, #ThankASuper

12.09.2023 | Česká golfová federace se připojuje k aktivitě, která má za cíl poděkovat všem greenkeeperům a superintendentům golfových hřišť. Ať jste golfisté, partneři, nebo máte jiné aktivity, které vás spojují s golfem, nezapomínejme na úsilí lidí, kteří připravují golfová hřiště ke hře.

Vývoj a provoz Informačního systému České golfové ...
Vývoj a provoz Informačního systému České golfové ...

11.09.2023 | Česká golfová federace vstupuje do nového projektu, který se bude zabývat vývojem nového informačního systému, který v současné době zajišťuje tzv. Technický server. Všichni zájemci, kteří mají zájem nahlédnout do zadávací dokumentace, se mohou registrovat do 25.

Portál Bav se golfem na nové digitální platformě ...
Portál Bav se golfem na nové digitální platformě ...

24.08.2023 | Cílem nové aktivity je změnit vnímání golfové hry a přivést nové hráče tam, kde se tento sport hraje, od driving range přes simulátory až po jednotlivá hřiště. R&A přichází s novou digitální platformou golf.golf. S platformou, která v České republice existuje již od roku 2018.

Fanshop národního týmu – Czechia Golf
Fanshop národního týmu – Czechia Golf

08.08.2023 | Česká golfová federace uvádí ve spolupráci se značkou Tony Trevis fanshop pro fanoušky českého golfu. Reprezentační oblečení českého týmu je nyní dostupné všem sportovním nadšencům pod značkou Czechia Golf . ...

Memoriál Hanuše Goldscheidera po 23.
Memoriál Hanuše Goldscheidera po 23.

06.08.2023 | V roce 1993 se Hanuš Goldscheider stal prvním prezidentem České golfové federace. Ještě dříve, v roce 1990, byla z jeho iniciativy založena i PGA České republiky. V roce 2000 se stal členem Síně slávy ČGF. Od roku 2001 se pravidelně pořádá memoriál, který připomíná jeho význam pro český golf.

Pozvánka na 1. ročník Memoriálu Miroslava Brtka
Pozvánka na 1. ročník Memoriálu Miroslava Brtka

10.06.2023 | Golf byl jeho život, hrál ho od svých devíti let, byl jedním z nejlepších golfistů u nás. Stal se třikrát juniorským mistrem republiky. Do Síně slávy ČGF byl uveden in memoriam na konci minulého roku. Miroslav Brtek nás náhle opustil v dubnu minulého roku.

Prokop Sedlák, člen Síně slávy českého golfu, ...
Prokop Sedlák, člen Síně slávy českého golfu, ...

21.04.2023 | V neděli 23. dubna 2023 oslaví Prokop Sedlák úžasných 80 let a všichni, kteří ho znají, mu dozajista přejí jen to nejlepší. Česká golfová federace se připojuje také. Od roku 2005 je členem Síně slávy českého golfu za dlouholetou organizační a publikační činnost.

Reklama
Banner
X HCP HCP

HráčPřihlásit zde