Česká golfová federace

Aktuality

Hráčů v Česku opět přibylo. Členů je nejvíce za poslední tři roky

Hráčů v Česku opět přibylo. Členů je nejvíce za poslední tři roky

Marie Sehnálková, Čtvrtek 29. prosince 2022

Již třetím rokem za sebou stoupá v České republice zájem o golf. Vyplývá to ze statistik České golfové federace za rok 2022. Celkem 52.730 registrovaných hráčů je nejvíce za poslední tři roky.

Oproti minulému roku se golfová základna rozrostla o 3.833 nových členů, kteří poprvé v roce 2022 začali s golfem. Díky tomuto přírůstku se podařilo eliminovat úbytek stávajících golfistů. K nárůstu došlo v kategorii mužů, mládeže do 21 let, mládeže do 18 let. Naopak mírný pokles zaznamenaly ženy.

Nejvíc se na celkovém nárůstu podílela skupina mládeže do 18 let. K tomu napomohl mimo jiné i projekt České golfové federace s názvem Se školou na golf, který se dlouhodobě snaží o rozvoj golfu v Česku.

V rámci projektu jsou osloveny školy, které mají blízko na golfové hřiště. Je jim nabídnuta možnost začlenit golf do výuky nebo jako volnočasovou aktivitu pro děti. Do projektu se letos úspěšně zapojila například ZŠ Kolová, ZŠ a MŠ Jistebnice či ZŠ Trhová Kamenice. Jak vypadá netradiční hodina tělesné výchovy na golfovém hřišti, se můžete podívat v tomto VIDEU.

Oficiální statistiky ČGF naleznete ZDE.

Autor: Marie Sehnálková 
Datum: Čtvrtek 29. prosince 2022
Všechny články autora

Související články

V nové sezóně ČGF připravila více než 100 turnajů ...
V nové sezóně ČGF připravila více než 100 turnajů ...

28.03.2023 | Česká golfová federace cílí na děti prostřednictvím regionálních turnajů. V šesti kategoriích je myšleno i na úplné benjamínky. Ti mají možnost vyzkoušet si své první sportovní krůčky ze zkrácených odpališť. Celkem 105 turnajů na 73 hřištích odstartuje turnaj 14. 4. v Hluboké nad Vltavou.

Konference ČGF rozhodla o výši členských příspěvků ...
Konference ČGF rozhodla o výši členských příspěvků ...

25.03.2023 | V sobotu 25. března proběhla v pražském Hotelu Step konference České golfové federace, která schválila důležité změny ve stanovách ČGF a také nové členské příspěvky platné od roku 2024. ...

Vyjádření výboru ČGF ke kauze JUNIOR GOLF
Vyjádření výboru ČGF ke kauze JUNIOR GOLF

09.02.2023 | Regionální STK Východ B (nově „D“) po sezóně 2022 ukončila spolupráci s JUNIOR GOLF, z.s., který dlouhodobě zajišťoval pro moravský region mládežnické golfové turnaje pod souhrnným názvem Morava Cup.

Kurzy pro rozhodčí golfu v roce 2023
Kurzy pro rozhodčí golfu v roce 2023

31.01.2023 | Na začátku roku 2023 vstoupila v platnost nová edice Pravidel golfu. Na rozdíl od „revoluční“ edice z roku 2019 je změn relativně minimálně, přesto je důležité, aby se s nimi bezmála 600 rozhodčích ČGF seznámilo a obnovilo si licenci na další čtyři roky.

Kurz rozvoje výkonnostních koučů
Kurz rozvoje výkonnostních koučů

29.01.2023 | Česká golfová federace připravila vzdělávací projekt pro golfové trenéry pod názvem „Kurz rozvoje výkonnostních koučů“ (CGF Performance Coach Development Course). Roční kurz pro vybrané trenéry má za cíl pozvednout úroveň tréninkové přípravy a koučinku napříč golfovými kluby v České republice.

STK ČGF schválila postupy B-týmů v ligových s ...
STK ČGF schválila postupy B-týmů v ligových s ...

25.01.2023 | Technický úsek STK ČGF na konci minulého týdne v rozšířeném jednání s regionálními zástupci rozhodl o podobě kvalifikací v soutěžích družstev mládeže v roce 2023 a také výrazně změnil hrací řád v soutěžích družstev mužů a žen.

Kurz maršálů golfových resortů
Kurz maršálů golfových resortů

19.01.2023 | Česká asociace golfových maršálů pořádá kurz maršálů golfových resortů, který se uskuteční v Panorama Golf Resortu v Kácově ve dnech 29. – 30. března 2023.

Reorganizace regionálního uspořádání ČGF
Reorganizace regionálního uspořádání ČGF

27.11.2022 | Velký projekt několika posledních let byl dokončen. Tak by se s trochou nadsázky dala označit snaha STK ČGF upravit regionální členění tak, aby čtyři územní celky byly co do počtu klubů, hřišť i hráčů co možná nejvyrovnanější.

Reklama
Banner
X HCP HCP

HráčPřihlásit zde