Česká golfová federace

Aktuality

Reorganizace regionálního uspořádání ČGF

Reorganizace regionálního uspořádání ČGF

Aleš Libecajt, Neděle 27. listopadu 2022

Velký projekt několika posledních let byl dokončen. Tak by se s trochou nadsázky dala označit snaha STK ČGF upravit regionální členění tak, aby čtyři územní celky byly co do počtu klubů, hřišť i hráčů co možná nejvyrovnanější.

Původní regiony byly ustanoveny 20. ledna 2007 směrnicí STK ČGF. Převratná změna s sebou přinesla mnoho nového, samozřejmě zejména na poli sportovním – regionální kvalifikace soutěží družstev mládeže, organizace nižších ligových soutěží družstev mužů a žen, regionální mládežnické tour atd. Vznikají také příslušné regionální STK a jejich subkomise s akcentem na podporu mládeže. Rozdělují se pravomoci, ukládají se povinnosti. Každý „golfový“ region je územně tvořen třemi nebo čtyřmi kraji. Dlouhou dobu vše funguje velmi dobře.

Regionální uspořádání 2007 až 2022:

  • Západ A – Karlovarský kraj, Plzeňský kraj, Jihočeský kraj
  • Západ B – Ústecký kraj, Středočeský kraj, Praha
  • Východ A – Liberecký kraj, Královéhradecký kraj, Pardubický kraj, Vysočina
  • Východ B – Moravskoslezský kraj, Olomoucký kraj, Zlínský kraj, Jihomoravský kraj

Regiony
Rozdělení regionů do roku 2022

V letech 2014 či 2015 se objevují první zmínky o nutnosti „s regiony něco udělat“, že jsou nevyvážené, že v regionu Západ B musela vzniknout 4. liga mužů, že kvalifikaci družstev mládeže v regionu Západ A hrají jen tři týmy atd. Pracujeme i s návrhy na šest nebo dokonce osm územních celků. Nakonec je v roce 2019 schválena částečná reorganizace nebo chcete-li první fáze. V nižších ligových soutěžích mužů a žen (2. a 3. liga) je nově používáno označení A, B, C, D – tedy stále čtyři regiony. Už neplatí slučování krajů, ve hře jsou i okresy.

První fáze měla pozitivní odezvu, objevily se sice drobné „porodní bolesti“ či „dětské nemoci“, ale nic zásadního. Nový systém se velmi rychle zaběhl a každý klub si rychle zvykl na to, kam (v nižších soutěžích družstev) patří. Na řadě je druhá fáze – reorganizaci aplikovat i na mládež (družstva, regionální tour, TCM). Následují další schůzky, znovu se projednávají všechna pro a proti. Nakonec se STK jednomyslně shoduje na tom, že nejlepší variantou je zaběhnutý model aplikovat i na mládež. Návrh bez připomínek bere na vědomí výbor ČGF i Přípravná konference ČGF (říjen 2022).

Regionální členění má svůj dopad také na funkcionářskou činnost. Ať už se to týká regionálních komisí STK (včetně regionálních komisí mládeže), nebo i členů výboru ČGF. Funkcionáři STK budou do regionů A, B, C, D zvoleni na schůzích, které se konají na přelomu listopadu a prosince tohoto roku. Členové výboru ČGF (pro spolupráci s kluby v regionech) budou zvoleni na Volební konferenci ČGF v březnu roku 2025.

Spolu s novým označením bude používáno také barevné rozlišení (A – žlutá; B – zelená; C – oranžová; D – modrá). Na serveru ČGF budou změny provedeny během zimního období. Závěrem se sluší doplnit, že ani jedna z fází reorganizace nijak neovlivnila územní členění regionu Východ B – nyní „Déčko“.

Regiony
Nové rozdělení regionů od roku 2023

Do kterého regionu nově patří golfový klub, si můžete ověřit po stažení následujícího souboru.

Datum: Neděle 27. listopadu 2022
Všechny články autora

Související články

Manažer Sportovního úseku STK ČGF
Manažer Sportovního úseku STK ČGF

24.09.2023 | Česká golfová federace hledá spolupracovníka na pozici Manažer Sportovního úseku STK ČGF. Zájemci se mohou přihlásit nejpozději do 30. září na mailovou adresu secretary@cgf.cz. Podmínkou je zaslání motivačního dopisu a strukturovaného životopisu.

#ThankAGreenkeeper, #ThankASuper
#ThankAGreenkeeper, #ThankASuper

12.09.2023 | Česká golfová federace se připojuje k aktivitě, která má za cíl poděkovat všem greenkeeperům a superintendentům golfových hřišť. Ať jste golfisté, partneři, nebo máte jiné aktivity, které vás spojují s golfem, nezapomínejme na úsilí lidí, kteří připravují golfová hřiště ke hře.

Vývoj a provoz Informačního systému České golfové ...
Vývoj a provoz Informačního systému České golfové ...

11.09.2023 | Česká golfová federace vstupuje do nového projektu, který se bude zabývat vývojem nového informačního systému, který v současné době zajišťuje tzv. Technický server. Všichni zájemci, kteří mají zájem nahlédnout do zadávací dokumentace, se mohou registrovat do 25.

Portál Bav se golfem na nové digitální platformě ...
Portál Bav se golfem na nové digitální platformě ...

24.08.2023 | Cílem nové aktivity je změnit vnímání golfové hry a přivést nové hráče tam, kde se tento sport hraje, od driving range přes simulátory až po jednotlivá hřiště. R&A přichází s novou digitální platformou golf.golf. S platformou, která v České republice existuje již od roku 2018.

Fanshop národního týmu – Czechia Golf
Fanshop národního týmu – Czechia Golf

08.08.2023 | Česká golfová federace uvádí ve spolupráci se značkou Tony Trevis fanshop pro fanoušky českého golfu. Reprezentační oblečení českého týmu je nyní dostupné všem sportovním nadšencům pod značkou Czechia Golf . ...

Memoriál Hanuše Goldscheidera po 23.
Memoriál Hanuše Goldscheidera po 23.

06.08.2023 | V roce 1993 se Hanuš Goldscheider stal prvním prezidentem České golfové federace. Ještě dříve, v roce 1990, byla z jeho iniciativy založena i PGA České republiky. V roce 2000 se stal členem Síně slávy ČGF. Od roku 2001 se pravidelně pořádá memoriál, který připomíná jeho význam pro český golf.

Pozvánka na 1. ročník Memoriálu Miroslava Brtka
Pozvánka na 1. ročník Memoriálu Miroslava Brtka

10.06.2023 | Golf byl jeho život, hrál ho od svých devíti let, byl jedním z nejlepších golfistů u nás. Stal se třikrát juniorským mistrem republiky. Do Síně slávy ČGF byl uveden in memoriam na konci minulého roku. Miroslav Brtek nás náhle opustil v dubnu minulého roku.

Prokop Sedlák, člen Síně slávy českého golfu, ...
Prokop Sedlák, člen Síně slávy českého golfu, ...

21.04.2023 | V neděli 23. dubna 2023 oslaví Prokop Sedlák úžasných 80 let a všichni, kteří ho znají, mu dozajista přejí jen to nejlepší. Česká golfová federace se připojuje také. Od roku 2005 je členem Síně slávy českého golfu za dlouholetou organizační a publikační činnost.

Reklama
Banner
X HCP HCP

HráčPřihlásit zde