Česká golfová federace

Aktuality

Aktuálně: ligové postupy a sestupy

Aktuálně: ligové postupy a sestupy

Luboš Klikar, Pondělí 15. srpna 2022

Přestože ligové soutěže mužů a žen ještě nejsou dohrány – zbývá odložené finále 3. ligy mužů ve skupině C v Liberci-Machníně o posledním srpnovém víkendu, množí se dotazy klubů, zda se v té které soutěži udržely.

Pojďme se podívat, jak to se sestupy a postupy letos je. Samozřejmě bez uvedení dvou postupujících týmů ze 3. ligy mužů ve skupině C.


Muži - sestupy
Z Extraligy po finále v Kácově sestupují GC Olomouc a G&CC Svobodné Hamry čili dva týmy z Východu ČR. Tato skutečnost výrazně ovlivňuje sestupy v nižších soutěžích. Západní větev mužských ligových soutěží. Z 1. ligy Západ ČR díky tomu sestupuje jen jeden tým – 12. GK Líšnice. Ten sestupuje do 2. ligy skupiny B, takže z 2. ligy skupiny A sestupuje rovněž jen jeden tým – 12. GC Kynžvart. Z 2. ligy skupiny B sestupují standardně dva týmy – 11. GC Nová Bystřice a 12. GC Golf Arts. Jiná je ovšem situace ve východní větvi mužských ligových soutěží. Z 1. ligy Východ ČR sestupují tři týmy – 10. GC Na Vrších, 11. Prosper GC a 12. GC Radíkov. Vzhledem k tomu, že jen GC Na Vrších sestupuje do 2. ligy skupiny C, z této skupiny sestupuje standardní počet dvou klubů – 11. GC Ještěd a 12. GC Mladé Buky. Naopak sestup Prosper GC a GC Radíkov do 2. ligy skupiny D znamená, že do třetí ligy padají z této skupiny týmy na 10. až 12. místě, jmenovitě První GC Znojmo, GC Horal Velké Karlovice a Golferia GC.


Muži – postupy
Do Extraligy v příštím roce postupují vítězové obou 1. lig, tj. GC Karlovy Vary a Park GC Ostrava. Silné kluby s nepřehlédnutelnou extraligovou tradicí a úspěchy. Do 1. ligy Západ ČR postupují vítězové 2. lig ve skupinách A a B čili GK Darovanský dvůr a Sportovní Klub Lipence. Do 1. ligy Východ ČR pak obdobně vítězové 2. lig ve skupinách C a D, tj. Královský GC Malevil a Sport Klub Brno. Postupujícími týmy do 2. lig jsou GC Terasy Ústí nad Labem a GK Botanika ve skupině A, GC Čertovo Břemeno a GC Mnich ve skupině B, GK Lhotka a Castle GC Prštice ve skupině D. Na dva postupující týmy ve skupině C, které nahradí sestoupivší GC Ještěd a GC Mladé Buky, si musíme počkat do konce srpna.


Ženy – sestupy
Z Extraligy sestoupily GC Hodkovičky a GC Radíkov, tzn. po jednom týmu do západní a východní větve ženských ligových soutěží. Znamená to standardní sestupy dvou nejhorších týmů z 1. lig – GK Líšnice a Viet GC na západě, Sokrates G&CC na východě (pozn. aut. - 1. liga žen Východ ČR se hrála jen s 11 týmy). To je co do sestupů vše, neboť čtyři skupiny 2. lig představují nejnižší patro ženských ligových soutěží, navíc stále ještě nenaplněné.


Ženy – postupy
Do Extraligy v příštím roce postupují vítězky obou 1. lig, tj. GC Mstětice a Park GC Ostrava. Do 1. ligy Západ ČR postupují z 2. lig GC Bitozeves a GC Poděbrady, do 1. ligy Východ ČR pak Boby Fleisch GC a Golferia GC.


Přehledné konečné tabulky soutěží družstev mužů a žen 2022 budou publikovány nejpozději 1. září. Děkujeme všem týmům za účast v letošním ligovém ročníku, blahopřejeme všem postupujícím a těšíme se na týmovou sezónu mužů a žen v roce 2023.

Radost mužů z Karlových Varů a žen ze Mstětic, kteří si v Mladé Boleslavi vybojovali extraligovou příslušnost v roce 2023


Foto: Zdeněk Sluka, Šárka Tomášková

Autor: Luboš Klikar 
Datum: Pondělí 15. srpna 2022
Všechny články autora

Související články

Postupy a sestupy v ligových soutěžích družstev ...
Postupy a sestupy v ligových soutěžích družstev ...

25.07.2023 | Soutěže družstev mužů a žen mají v roce 2023 dohráno. Známe vítěze nejvyšší soutěže – Extraligy, ale i postupující a sestupující kluby ve všech dalších soutěžích. Přinášíme celkový přehled, kdo se radoval a které týmy budou naopak dobývat své ztracené pozice zpět.

1. liga mužů a žen vstupuje do play-off & play-out
1. liga mužů a žen vstupuje do play-off & play-out

21.07.2023 | Poslední kvalifikační kolo 1. ligy mužů a žen v regionu Západ na hřišti Greensgate a regionu Východ na hřišti Austerlitz určilo dvojice hrající o postupová, ale i sestupová místa. Napínavý souboj o osmou příčku zažili muži na Dýšině. Mezi sedmou a desátou příčkou dělí týmy odstup pouhých tří ran.

Extraliga jde do finále
Extraliga jde do finále

20.07.2023 | Nejvyšší klubová soutěž družstev ČR vyvrcholí o víkendu v Ostravici. Dvanáct týmů mužů a žen se zde od čtvrtka 20. 7. do neděle popere o titul mistra České republiky, resp. o setrvání v extralize.

Extraliga družstev ČR v Sokolově nabídla dvě HIO
Extraliga družstev ČR v Sokolově nabídla dvě HIO

29.05.2023 | Kvalifikační kola Extraligy ČR nabídla o víkendu v Sokolově skvělý golf a také dvě hole-in-one. Do dalších bojů jdou z prvních míst muži Albatross golf club Praha a ženy Golf Club Brno. V jednotlivcích si nejlépe vedli třinecký Stanislav Matuš a Veronika Kedroňová z GC Olomouc.

Extraliga se rozehraje o víkendu v Sokolově
Extraliga se rozehraje o víkendu v Sokolově

24.05.2023 | Nejvyšší klubovou soutěž družstev v ČR rozehrají týmy mužů a žen poslední květnový víkend na hřišti v Sokolově. O „zlatý hattrick“ se pokusí muži z brněnské Kaskády, na čtyři vítězství v řadě navazují ženy z GC Třinec (Beskydský GK). Do Extraligy se letos vrací ženy Hradce Králové a Čechie.

První a druhé ligy mužů a žen se rozehrají o víkendu
První a druhé ligy mužů a žen se rozehrají o víkendu

12.05.2023 | Beřovice a Lázně Bohdaneč; Kestřany, Barbora, Čeladná a Poděbrady. To jsou místa, na kterých v sobotu 13. května odstartují úvodní kvalifikační kola v 1. a 2. lize družstev mužů a žen. Celkem mezi sebou poměří síly 125 družstev z celé České republiky.

Soutěže družstev ČGF: šance pro sportovně laděné ...
Soutěže družstev ČGF: šance pro sportovně laděné ...

17.04.2023 | Uzávěrka přihlášek do soutěží družstev mužů, žen a mládeže ČGF se kvapem blíží. Do 30. dubna může každý klub do těchto soutěží přihlásit libovolný počet svých družstev. Od letošní sezóny mohou do vyšších ligových soutěží družstev začít postupovat i B-týmy nebo C-týmy bez jakéhokoli omezení!...

Finále Extraligy v Kácově: tituly obhájili muži ...
Finále Extraligy v Kácově: tituly obhájili muži ...

31.07.2022 | Nejvyšší klubová soutěž družstev mužů a žen, Extraliga, vyvrcholila v Panorama Golf Resortu v Kácově. Muži GC Brno a ženy Beskydského GK ve středních Čechách dokázali obhájit své zlaté medaile z loňského roku. Blahopřejeme!...

Reklama
Banner
X HCP HCP

HráčPřihlásit zde