Česká golfová federace

Aktuality

Šampionát seniorů v Karlových Varech: zlatý hattrick Martiny Fulínové

Šampionát seniorů v Karlových Varech: zlatý hattrick Martiny Fulínové

Luboš Klikar, Čtvrtek 11. srpna 2022

Mezinárodní mistrovství České republiky seniorů v Karlových Varech je minulostí. Dva ze čtyř titulů putují do Švédska, jeden do Německa. Jedno cenné zlato však přesto zůstává doma, neboť titul mezi seniorkami úspěšně obhájila Martina Fulínová. Blahopřejeme!

Čeští medailisté s vedením turnaje

Tři čeští medailisté z letošního MM ČR seniorů s vedením turnaje - zleva hlavní rozhodčí Dalibor Procházka, Martina Fulínová, Petr Chajda, Vlasta Peterková, ředitelka šampionátu Maria Stilerová a prezident ČGF Vratislav Janda.

Senioři
Švéd Peter Mortimer své vedení po dvou kolech udržel a raduje se z titulu. Na druhé místo se probojoval Petr Chajda, který se taky raduje z titulu – národního seniorského mistra. Třetí skončil Rakušan Karl Bauer.


Seniorky
Švédce Djup Anette, která těsně vedla po dvou kolech, se finále nepovedlo a musela vítězství přenechat Martině Fulínové. Ta po dosažení seniorského věku slaví už třetí titul v řadě, což je parádní bilance. Bronz rovněž do Švédska odváží Eva Östensson.


Master senioři
Všechny tři medaile mají švédské majitele. Pořadí na stupních vítězů bylo Olle Strand, Matts Andersson a Ulf Bergstrand. Bramborovou medaili, nicméně titul národního mistra mezi master seniory vybojoval Josef Novák. O vítězi rozhodla rozehrávka, Josef Novák na titul ztratil pouhé čtyři údery. Tak byla tato kategorie vyrovnaná.

Master seniorky
Z vítězství se raduje Němka Cornelia Fischer, která až dosud vedoucí Švédku Elisabeth Wilander odsunula na druhé místo. Třetí skončila Vlasta Peterková, které patří titul národní šampionky mezi master seniorkami.


Jeden z dramatických okamžiků finálového dne popisuje hlavní rozhodčí Dalibor Procházka: „Play-off mezi master seniory bylo rychlé a neuvěřitelné. Vítěz hrál na jamce č. 1 drajv do stromů vlevo za vodárnu, vyklepl se na fervej, zahrál ránu těsně před grýn a proměnil asi 14metrový pat. Poražený hrál hybrid na 110 metrů do grýnu, přihrál si na osm metrů, první pat nechal asi metr krátký a ten neproměnil... Nikdy není konec, dokud není konec!“


Ředitelka šampionátu Maria Stilerová: „Mistrovství se už tradičně konalo ve velmi přátelské atmosféře za slunečného počasí a ideálních podmínek. Už teď se můžeme těšit na další ročník v Karlových Varech.“


Co do počtu získaných medailí to bylo spíš švédské než české mistrovství. Takováto je konečná medailová bilance: 1. Švédsko 2 – 3 – 2; 2. ČR 1 – 1 – 1; 3. Německo 1 – 0 – 0, 4. Rakousko 0 – 0 – 1.


Foto: Tomáš Fiala


Odkazy:
Oficiální stránky Czech International Senior Amateur Championship
Konečné výsledky ve všech čtyřech kategoriích

Fotogalerie Tomáše Fialy z finálového dne

Autor: Luboš Klikar 
Datum: Čtvrtek 11. srpna 2022
Všechny články autora

Související články

Akademické mistrovství ČR: Milan Kotrba a Gabriela ...
Akademické mistrovství ČR: Milan Kotrba a Gabriela ...

02.09.2022 | Poslední individuální šampionát této sezóny hostil na přelomu srpna a září Panorama Golf Resort Kácov a jeho devítijamková hřiště River a Meadows. Z mistrovských titulů se po třech dnech radují Milan Kotrba, Gabriela Roberta Vítů a A-tým Univerzity Karlovy Praha.

Šampionát seniorů v Karlových Varech: švédské ...
Šampionát seniorů v Karlových Varech: švédské ...

10.08.2022 | Mezinárodní mistrovství České republiky seniorů v Karlových Varech má za sebou dvě ze tří soutěžních kol. Cutem do finále prošlo nejlepších 58 mužů a 18 žen ve všech čtyřech kategoriích. Po 36 odehraných jamkách jsou v čele výhradně Švédové.

Začalo Mezinárodní mistrovství ČR seniorů
Začalo Mezinárodní mistrovství ČR seniorů

09.08.2022 | Kde jinde než v Karlových Varech. Právě tady dnes začalo Mezinárodní mistrovství ČR seniorů, v němž ve čtyřech kategoriích startuje více než 130 hráčů a hráček z celé Evropy. Na startu jsou však jen někteří obhájci loňských vítězství.

Šampionát na rány na Kaskádě: vítězí Filip Jakubčík ...
Šampionát na rány na Kaskádě: vítězí Filip Jakubčík ...

06.08.2022 | Obě zlaté medaile z Mezinárodního mistrovství ČR ve hře na rány zůstaly doma. Zásluhu na tom mají Filip Jakubčík a Denisa Vodičková, dvě už veliká jména českého golfu. Šampionát na jihu Moravy se po všech stránkách vydařil.

Šampionát na rány na Kaskádě vrcholí: zvítězí ...
Šampionát na rány na Kaskádě vrcholí: zvítězí ...

05.08.2022 | Další žhavý den mají za sebou hráči a hráčky, kteří prošli cutem při Mezinárodním mistrovství ČR ve hře na rány na brněnské Kaskádě. Turnaj má po třech dnech nové lídry. K radosti českých fanoušků to jsou Filip Jakubčík (na snímku) a Patricie Macková.

Šampionát na Kaskádě v polovině: Němec Marian ...
Šampionát na Kaskádě v polovině: Němec Marian ...

04.08.2022 | Úmorná vedra provázejí Mezinárodní mistrovství České republiky ve hře na rány. Přesto se vedoucí hráči a hráčky po dvou kolech za svá skóre stydět nemusejí. Ba naopak. Cutem do finálových kol prošlo 55 mužů a 24 žen. Na snímku Filip Jakubčík, nejlepší Čech v aktuálním pořadí mužů.

Vrchol amatérské sezóny hostí Kaskáda
Vrchol amatérské sezóny hostí Kaskáda

02.08.2022 | V Mezinárodním mistrovství ČR ve hře na rány startuje 149 hráčů a hráček z 12 zemí. Kaskáda a její dvě devítijamková hřiště Kamenná a Dřevěná jsou po 10 letech znovu svědky dramatických soubojů o tituly. Na snímku loňští vítězové Filip Jakubčík a Hana Ryšková.

Známe všechny finalisty letošního Poháru klubů ...
Známe všechny finalisty letošního Poháru klubů ...

27.07.2022 | Finále Poháru klubů čili Národního mistrovství ČR smíšených družstev mládeže do 16 let zná od včerejška všech 16 finalistů. Budou mezi nimi i obhájci loňského vítězství v Dolní Dobrouči, hráči a hráčky Albatross GC Praha (na snímku).

Reklama
Banner
X WHS WHS

Ověř si svůj HCP