Česká golfová federace

Aktuality

Šampionát na rány na Kaskádě vrcholí: zvítězí Filip Jakubčík a Patricie Macková?

Šampionát na rány na Kaskádě vrcholí: zvítězí Filip Jakubčík a Patricie Macková?

Luboš Klikar, Pátek 5. srpna 2022

Další žhavý den mají za sebou hráči a hráčky, kteří prošli cutem při Mezinárodním mistrovství ČR ve hře na rány na brněnské Kaskádě. Turnaj má po třech dnech nové lídry. K radosti českých fanoušků to jsou Filip Jakubčík (na snímku) a Patricie Macková.

Ženy
Vládkyně první poloviny šampionátu Dominika Burdová vedení neudržela. Ve třetím kole hrála 77; +5 a klesla na dělené čtvrté místo. Do čela po 54 jamkách se naopak posunuly dvě velké favoritky – Patricie Macková a Denisa Vodičková, které dělí jedna jediná rána. Rakušance Johanně Ebner tzv. Moving Day rovněž nevyšel a po 76; +4 dělí čtvrté místo právě s Dominikou Burdovou. Třetí je Sofie Hlinomazová, kterou zdobí mimořádná vyrovnanost výkonů – 71, 70, 72; -3. Je nanejvýš pravděpodobné, že o titul si to v sobotním finále rozdají dvě momentálně nejlepší české hráčky – Patricie a Denisa.

Patricie Macková a její caddie Tereza Chlostová...

Muži
Filip Jakubčík jde tvrdě za svým cílem – obhajobou loňského titulu z Kunětické Hory. A tak trochu i za odloženou odvetou za prohranou rozehrávku o vítězství v roce 2019 v Karlových Varech s Němcem Leonem Breimerem. Po kolech 70, 65, 68 je Filip na úctyhodném skóre -13. Vede o ránu před Němcem Marianem Ludwigem 63, 71, 70; -12 a o šest ran před Leonem Breimerem 73, 68, 68; -7, který zatím marně stíhá svůj slabší výkon v prvním kole. Ačkoliv všechno je před finále otevřené, zdá se, že o titul si to rozdají Filip a Marian. Co bude za nimi v boji o třetí místo, je těžké predikovat. Ve hře je minimálně pět dalších vlčáků. V Top 10 po třech kolech zůstávají stále jen čtyři Češi – Filip Jakubčík, Stanislav Nestrašil, Matouš Zach a Adam Balatka

Nejlepších 15 žen a 15 mužů startuje v sobotu 6. srpna od 8,20 do 9,50 hod. z jamky č. 1. Pokud nebude rozehrávka o titul ani v jedné kategorii, budeme vítěze znát a dekorovat kolem 15. hod. Přijďte se o první srpnové sobotě podívat na skvělý golf na Kaskádu!
 
Foto: Zdeněk Sluka
 
Odkazy:
Autor: Luboš Klikar 
Datum: Pátek 5. srpna 2022
Všechny články autora

Související články

Začalo Mezinárodní mistrovství ČR seniorů
Začalo Mezinárodní mistrovství ČR seniorů

09.08.2022 | Kde jinde než v Karlových Varech. Právě tady dnes začalo Mezinárodní mistrovství ČR seniorů, v němž ve čtyřech kategoriích startuje více než 130 hráčů a hráček z celé Evropy. Na startu jsou však jen někteří obhájci loňských vítězství.

Šampionát na rány na Kaskádě: vítězí Filip Jakubčík ...
Šampionát na rány na Kaskádě: vítězí Filip Jakubčík ...

06.08.2022 | Obě zlaté medaile z Mezinárodního mistrovství ČR ve hře na rány zůstaly doma. Zásluhu na tom mají Filip Jakubčík a Denisa Vodičková, dvě už veliká jména českého golfu. Šampionát na jihu Moravy se po všech stránkách vydařil.

Šampionát na Kaskádě v polovině: Němec Marian ...
Šampionát na Kaskádě v polovině: Němec Marian ...

04.08.2022 | Úmorná vedra provázejí Mezinárodní mistrovství České republiky ve hře na rány. Přesto se vedoucí hráči a hráčky po dvou kolech za svá skóre stydět nemusejí. Ba naopak. Cutem do finálových kol prošlo 55 mužů a 24 žen. Na snímku Filip Jakubčík, nejlepší Čech v aktuálním pořadí mužů.

Vrchol amatérské sezóny hostí Kaskáda
Vrchol amatérské sezóny hostí Kaskáda

02.08.2022 | V Mezinárodním mistrovství ČR ve hře na rány startuje 149 hráčů a hráček z 12 zemí. Kaskáda a její dvě devítijamková hřiště Kamenná a Dřevěná jsou po 10 letech znovu svědky dramatických soubojů o tituly. Na snímku loňští vítězové Filip Jakubčík a Hana Ryšková.

Známe všechny finalisty letošního Poháru klubů ...
Známe všechny finalisty letošního Poháru klubů ...

27.07.2022 | Finále Poháru klubů čili Národního mistrovství ČR smíšených družstev mládeže do 16 let zná od včerejška všech 16 finalistů. Budou mezi nimi i obhájci loňského vítězství v Dolní Dobrouči, hráči a hráčky Albatross GC Praha (na snímku).

Patrik Jeřicha a Johana Luňáčková vítězí na Z ...
Patrik Jeřicha a Johana Luňáčková vítězí na Z ...

17.07.2022 | Dvaašedesát mužů a šestnáct žen ve věku 25 let a starších startovalo v tříkolovém šampionátu pro mid-amatéry v Prague City Golf na Zbraslavi. Z titulů se trochu podle očekávání radovaly „mladší ročníky“ – Patrik Jeřicha (na snímku) a Johana Luňáčková.

Juniorka na Ypsilonce skončila úspěchem českých ...
Juniorka na Ypsilonce skončila úspěchem českých ...

16.07.2022 | Veronika Kedroňová (na snímku), Louis Klein, Gabriela Roberta Vítů a David Mlýnek se na liberecké Ypsilonce dnes stali mezinárodními mistry ČR mezi dorostenci a juniory. Z tuctu rozdělovaných medailí jich hned 11 zůstalo doma; jen stříbro v kategorii dorostenců si do Německa odvezl Ben Gratzl.

Závěr týdne ve znamení dvou mezinárodních šampionátů
Závěr týdne ve znamení dvou mezinárodních šampionátů

12.07.2022 | V polovině července se už tradičně ve stejném termínu hrají dvě mezinárodní mistrovství ČR. Juniorka a šampionát midů. První patří hráčům a hráčkám do 18 a 21 let, druhé hráčům a hráčkám ve věku 25 let a starším. ...

Reklama
Banner
X WHS WHS

Ověř si svůj HCP