Česká golfová federace

Aktuality

Šampionát na rány na Kaskádě vrcholí: zvítězí Filip Jakubčík a Patricie Macková?

Šampionát na rány na Kaskádě vrcholí: zvítězí Filip Jakubčík a Patricie Macková?

Luboš Klikar, Pátek 5. srpna 2022

Další žhavý den mají za sebou hráči a hráčky, kteří prošli cutem při Mezinárodním mistrovství ČR ve hře na rány na brněnské Kaskádě. Turnaj má po třech dnech nové lídry. K radosti českých fanoušků to jsou Filip Jakubčík (na snímku) a Patricie Macková.

Ženy
Vládkyně první poloviny šampionátu Dominika Burdová vedení neudržela. Ve třetím kole hrála 77; +5 a klesla na dělené čtvrté místo. Do čela po 54 jamkách se naopak posunuly dvě velké favoritky – Patricie Macková a Denisa Vodičková, které dělí jedna jediná rána. Rakušance Johanně Ebner tzv. Moving Day rovněž nevyšel a po 76; +4 dělí čtvrté místo právě s Dominikou Burdovou. Třetí je Sofie Hlinomazová, kterou zdobí mimořádná vyrovnanost výkonů – 71, 70, 72; -3. Je nanejvýš pravděpodobné, že o titul si to v sobotním finále rozdají dvě momentálně nejlepší české hráčky – Patricie a Denisa.

Patricie Macková a její caddie Tereza Chlostová...

Muži
Filip Jakubčík jde tvrdě za svým cílem – obhajobou loňského titulu z Kunětické Hory. A tak trochu i za odloženou odvetou za prohranou rozehrávku o vítězství v roce 2019 v Karlových Varech s Němcem Leonem Breimerem. Po kolech 70, 65, 68 je Filip na úctyhodném skóre -13. Vede o ránu před Němcem Marianem Ludwigem 63, 71, 70; -12 a o šest ran před Leonem Breimerem 73, 68, 68; -7, který zatím marně stíhá svůj slabší výkon v prvním kole. Ačkoliv všechno je před finále otevřené, zdá se, že o titul si to rozdají Filip a Marian. Co bude za nimi v boji o třetí místo, je těžké predikovat. Ve hře je minimálně pět dalších vlčáků. V Top 10 po třech kolech zůstávají stále jen čtyři Češi – Filip Jakubčík, Stanislav Nestrašil, Matouš Zach a Adam Balatka

Nejlepších 15 žen a 15 mužů startuje v sobotu 6. srpna od 8,20 do 9,50 hod. z jamky č. 1. Pokud nebude rozehrávka o titul ani v jedné kategorii, budeme vítěze znát a dekorovat kolem 15. hod. Přijďte se o první srpnové sobotě podívat na skvělý golf na Kaskádu!
 
Foto: Zdeněk Sluka
 
Odkazy:
Autor: Luboš Klikar 
Datum: Pátek 5. srpna 2022
Všechny články autora

Související články

Pohár mistrů klubů na jamky po 16.
Pohár mistrů klubů na jamky po 16.

23.05.2023 | 21. 6. se uskuteční již 16. ročník Poháru mistrů klubu ve hře na jamky. Pravidelným pořadatelem je hřiště ve Staré Boleslavi. Turnaj pořádaný pod záštitou prezidenta ČGF Vratislava Jandy je určen výhradně pro mistry klubů jamkové hry v roce 2022 a hraje se na dvě kategorie, muži a ženy zvlášť.

Akademické mistrovství ČR: Milan Kotrba a Gabriela ...
Akademické mistrovství ČR: Milan Kotrba a Gabriela ...

02.09.2022 | Poslední individuální šampionát této sezóny hostil na přelomu srpna a září Panorama Golf Resort Kácov a jeho devítijamková hřiště River a Meadows. Z mistrovských titulů se po třech dnech radují Milan Kotrba, Gabriela Roberta Vítů a A-tým Univerzity Karlovy Praha.

Šampionát seniorů v Karlových Varech: zlatý hattrick ...
Šampionát seniorů v Karlových Varech: zlatý hattrick ...

11.08.2022 | Mezinárodní mistrovství České republiky seniorů v Karlových Varech je minulostí. Dva ze čtyř titulů putují do Švédska, jeden do Německa. Jedno cenné zlato však přesto zůstává doma, neboť titul mezi seniorkami úspěšně obhájila Martina Fulínová. Blahopřejeme!...

Šampionát seniorů v Karlových Varech: švédské ...
Šampionát seniorů v Karlových Varech: švédské ...

10.08.2022 | Mezinárodní mistrovství České republiky seniorů v Karlových Varech má za sebou dvě ze tří soutěžních kol. Cutem do finále prošlo nejlepších 58 mužů a 18 žen ve všech čtyřech kategoriích. Po 36 odehraných jamkách jsou v čele výhradně Švédové.

Začalo Mezinárodní mistrovství ČR seniorů
Začalo Mezinárodní mistrovství ČR seniorů

09.08.2022 | Kde jinde než v Karlových Varech. Právě tady dnes začalo Mezinárodní mistrovství ČR seniorů, v němž ve čtyřech kategoriích startuje více než 130 hráčů a hráček z celé Evropy. Na startu jsou však jen někteří obhájci loňských vítězství.

Šampionát na rány na Kaskádě: vítězí Filip Jakubčík ...
Šampionát na rány na Kaskádě: vítězí Filip Jakubčík ...

06.08.2022 | Obě zlaté medaile z Mezinárodního mistrovství ČR ve hře na rány zůstaly doma. Zásluhu na tom mají Filip Jakubčík a Denisa Vodičková, dvě už veliká jména českého golfu. Šampionát na jihu Moravy se po všech stránkách vydařil.

Šampionát na Kaskádě v polovině: Němec Marian ...
Šampionát na Kaskádě v polovině: Němec Marian ...

04.08.2022 | Úmorná vedra provázejí Mezinárodní mistrovství České republiky ve hře na rány. Přesto se vedoucí hráči a hráčky po dvou kolech za svá skóre stydět nemusejí. Ba naopak. Cutem do finálových kol prošlo 55 mužů a 24 žen. Na snímku Filip Jakubčík, nejlepší Čech v aktuálním pořadí mužů.

Vrchol amatérské sezóny hostí Kaskáda
Vrchol amatérské sezóny hostí Kaskáda

02.08.2022 | V Mezinárodním mistrovství ČR ve hře na rány startuje 149 hráčů a hráček z 12 zemí. Kaskáda a její dvě devítijamková hřiště Kamenná a Dřevěná jsou po 10 letech znovu svědky dramatických soubojů o tituly. Na snímku loňští vítězové Filip Jakubčík a Hana Ryšková.

Reklama
Banner
X HCP HCP

HráčPřihlásit zde