Češi vyloupili Rakousko a patří k absolutní světové špičce

Tisková zpráva , Neděle 29. května 2022

V rakouském Zell am See-Kaprun se po dvouleté covidové přestávce sešli nejlepší závodníci v kombinačním závodě SKI&GOLF World Championship. Celkem 165 borců, z toho 25 Čechů o víkendu absolvovalo jedno kolo obřího slalomu na ledovci Kitzsteihorn a dvě kola golfu na dvou hřištích GC Zell am See.

Stále ještě nevyrovnané květnové počasí nakonec účastníkům přálo. Na ledovci se střídalo sluníčko s mlhou, při golfovém turnaji byl první den letní a druhý den přišlo citelné ochlazení, které ale nijak nebránilo velmi slušným výsledkům.

V obřím slalomu se čeští borci neztratili, ba naopak. Nejlepšího času dosáhla největší hvězda šampionátu, famózní italský závodník Peter Fill v čase 34,15 sec. Hned za něj se zařadil největší objev v kombinačním závodě a lyžařský talent Jan Knobloch s časem 34,91 sec. Mezi ženami měla nejlepší čas Sára Svinková 36,74. Další skvělé časy našich reprezentantů Adam Provazník 37,07, Julia Knoblochová 37,09 a Dalibor Manďák 37,30.

Do dvoukolového golfového turnaje hráči nastupovali s počtem bodů, který se rovnal čtyřnásobku jejich času z lyžování. Nejlepší dvě kola hrála Finka Anniina Paatsama 69, 72 ran. Naši borci zaznamenali velmi slušné a vyrovnané výsledky: Jan Knobloch 76, 79, Tomáš Růžička 78, 77 a Jiří Janda 77, 79. Své první životní hole in one zahrál Pavel Zavaďák na jamce č. 13 hřiště Schmittenhöhe, gratulujeme!

SKI&GOLF Czech Team ve složení kapitán Jiří Janda, Dalibor Manďák, Adam Provazník, Jan Knobloch a Julia Knoblochová dosáhl poprvé na titul mistrů světa a sesadil po dlouhé nadvládě vynikající týmy z Německa, Rakouska a Švýcarska.

V jednotlivcích dosáhla na největší úspěch mezi ženami Julia Knoblochová, která společně s Rakušanem Michaelem Vonbankem získala titul absolutního mistra světa v kombinaci lyže a golf. Julia navázala na úspěšné ročníky, v nichž dominovaly sestry Koželuhovy.

Češi přivezli domů šest medailí - mezi seniory byl podruhé v kariéře zlatý Josef Novák, v kategorii MID získal zlato poprvé Jan Schovánek a na bronzový stupínek dosáhl Libor Škoda, v kategorii WOMEN získala titul Julia Knoblochová a za ní stříbrná Sára Svinková, v kategorii MAIN vybojoval zlato Jan Knobloch, letošní mistr ČR SKI&GOLF.

Celkový vítěz SKI&GOLF 2022: Michael Vonbank, Rak. 285,44 bodů /ski 35,11, golf 70, 75/