Česká golfová federace

Aktuality

Mladé pušky vystřelí poprvé v Berouně

Mladé pušky vystřelí poprvé v Berouně

Luboš Klikar, Čtvrtek 28. dubna 2022

Tradiční Národní Golfová Tour Mládeže na své první letošní zastávce zavítá do Berouna. Turnajová sezóna pro nejlepší žáky a kadety začne na jednom z „pětihvězdičkových“ hřišť západně od Prahy už v sobotu 7. a neděli 8. května.

Náročný terén kousek nad Berounem s výhledem na údolí Berounky a kopce Českého krasu určitě prověří kvalitu zimní přípravy všech mladých hráčů. NGTM se letos znovu hraje ve čtyřech kategoriích – žáci do 14 let, žákyně do 14 let, kadeti ve věku 15 a 16 let a kadetky ve věku 15 a 16 let. Hendikepový limit pro žákovské kategorie je nastaven na 18,0, pro kadety a kadetky na 15,0.
„Série pro naše golfové naděje má čtyři turnaje v základní části a následně finálový turnaj Masters. Hráč musí řádně dohrát obě kola, jinak nezískává žádné body do žebříčku túry. Do celkového hodnocení NGTM se počítá součet bodů za tři nejlepší umístění v základních turnajích a body získané v Masters. Naší další zastávkou bude ve druhé polovině května Česká Lípa. Následně se hráči přesunou na Ostravici, na jihočeský Mnich a sezónu završí ve Mstěticích," říká ředitel turnaje Jan Šonka.

Pozor, uzávěrka do 1. turnaje NGTM v Berouně je už tuto sobotu v poledne!

Ředitelem celé NGTM je už poněkolikáté Jan Šonka. Hlavním rozhodčím prvního turnaje je Víťa Štrouf. Dalšími rozhodčími jsou David Kula a Jiří Kodeš.

Foto: Zdeněk Sluka

Odkazy:
Všeobecné propozice NGTM 2022
Bodové tabulky individuálních tour ČGF 2022
Přihlášení do turnaje v Berouně

Autor: Luboš Klikar 
Datum: Čtvrtek 28. dubna 2022
Všechny články autora

Související články

Finále Mistrovství ČR družstev chlapců do 18 let ...
Finále Mistrovství ČR družstev chlapců do 18 let ...

21.09.2023 | Předposlední záříjový víkend se odehraje další z vrcholů týmových soutěží vypsaných Českou golfovou federací. Na programu je finále Mistrovství ČR družstev chlapců do 18 let, které od 22.-24. září hostí Golf & Country Club Svobodné Hamry na Vysočině. ...

Národní golfová tour mládeže 2023 zná své vítěze
Národní golfová tour mládeže 2023 zná své vítěze

18.09.2023 | Povedené Masters nejvyšší mládežnické túry ukázalo na kvalitu nastupující generace. Národní golfovou tour mládeže za rok 2023 ovládli Mikuláš Vojtěšek a Anna Ludvová v kategoriích do 16 let. Nejlepší žákyní je Tereza Kamradková a v kategorii žáci Martin Zimerman.

Národní Golfová Tour Mládeže jde do svého Masters ...
Národní Golfová Tour Mládeže jde do svého Masters ...

15.09.2023 | Národní Golfová Tour Mládeže pořádaná (NGTM) Českou golfovou federací jako soutěž amatérských hráčů a hráček do 16 let odehraje svůj vrcholný turnaj Masters již tento víkend 16.–17. 9. v Golf Clubu Austerlitz ve Slavkově. Vítěze žákovských a kadetských kategorií pro rok 2023 budeme znát v neděli.

Středoškolský pohár družstev a jednotlivců
Středoškolský pohár družstev a jednotlivců

07.09.2023 | V pražské Vinoři se na konci září odehraje již 17. ročník středoškolského poháru družstev a jednotlivců. Hráči se mohou registrovat v rámci školního družstva, ale také se mohou přihlásit jednotlivci do individuální soutěže. Uzavírka přihlášek je 20. září.

O víkendu slavili žáci z Černého Mostu, brněnské ...
O víkendu slavili žáci z Černého Mostu, brněnské ...

04.09.2023 | O víkendu 1.-3. září se ve finálových turnajích rozhodlo o letošních mistrech v mládežnických kategoriích družstev. Novým mistrem smíšených družstev žáků do 14 let – Memoriálu Hanuše Goldscheidera se stal Golf Club Black Bridge, titul mistra ČR v družstvech dívek do 18 let patří opět GC Brno.

Amatéři o WAGR, profesionálové o prize-money.
Amatéři o WAGR, profesionálové o prize-money.

04.09.2023 | Chuť uspořádat skvělý turnaj na vysoké úrovni má česká promotérská společnost Česká 1, která připravuje společně s hřištěm v Kynžvartu v termínu 8. – 10. září podnik pod názvem ALTEPRO Trophy by EXTEC. Tříkolový turnaj pro výkonnostní hráče bude další příležitostí si ověřit své kvality.

Mistrovství ČR smíšených družstev žáků do 14 let ...
Mistrovství ČR smíšených družstev žáků do 14 let ...

31.08.2023 | Na dvou hřištích se od 1. do 3. září rozhoduje o letošních mistrech ČR v kategoriích družstev do 14 a 18 let. GC Háje hostí finále smíšených družstev žáků do 14 let – Memoriál Hanuše Goldscheidera, v Golf Resortu Jezera hrají o titul družstva dívek do 18 let.

Děti na Albatrossu zaujaly celou DP World Tour
Děti na Albatrossu zaujaly celou DP World Tour

26.08.2023 | V rámci programu Czech Masters proběhlo finále turnaje dětí, které v letošním roce začaly s golfem. Pod hlavičkou projektu GolfSixes, jehož partnerem je i pořadatel nejvyšší evropské série DP World Tour, se mezi sebou utkali vítězové jarní kvalifikace.

Reklama
Banner
X HCP HCP

HráčPřihlásit zde