Česká golfová federace

Aktuality

Mladé pušky vystřelí poprvé v Berouně

Mladé pušky vystřelí poprvé v Berouně

Luboš Klikar, Čtvrtek 28. dubna 2022

Tradiční Národní Golfová Tour Mládeže na své první letošní zastávce zavítá do Berouna. Turnajová sezóna pro nejlepší žáky a kadety začne na jednom z „pětihvězdičkových“ hřišť západně od Prahy už v sobotu 7. a neděli 8. května.

Náročný terén kousek nad Berounem s výhledem na údolí Berounky a kopce Českého krasu určitě prověří kvalitu zimní přípravy všech mladých hráčů. NGTM se letos znovu hraje ve čtyřech kategoriích – žáci do 14 let, žákyně do 14 let, kadeti ve věku 15 a 16 let a kadetky ve věku 15 a 16 let. Hendikepový limit pro žákovské kategorie je nastaven na 18,0, pro kadety a kadetky na 15,0.
„Série pro naše golfové naděje má čtyři turnaje v základní části a následně finálový turnaj Masters. Hráč musí řádně dohrát obě kola, jinak nezískává žádné body do žebříčku túry. Do celkového hodnocení NGTM se počítá součet bodů za tři nejlepší umístění v základních turnajích a body získané v Masters. Naší další zastávkou bude ve druhé polovině května Česká Lípa. Následně se hráči přesunou na Ostravici, na jihočeský Mnich a sezónu završí ve Mstěticích," říká ředitel turnaje Jan Šonka.

Pozor, uzávěrka do 1. turnaje NGTM v Berouně je už tuto sobotu v poledne!

Ředitelem celé NGTM je už poněkolikáté Jan Šonka. Hlavním rozhodčím prvního turnaje je Víťa Štrouf. Dalšími rozhodčími jsou David Kula a Jiří Kodeš.

Foto: Zdeněk Sluka

Odkazy:
Všeobecné propozice NGTM 2022
Bodové tabulky individuálních tour ČGF 2022
Přihlášení do turnaje v Berouně

Autor: Luboš Klikar 
Datum: Čtvrtek 28. dubna 2022
Všechny články autora

Související články

Národní mistrovství ČR žáků a kadetů 2022
Národní mistrovství ČR žáků a kadetů 2022

29.06.2022 | Říká se jim mladé pušky a řada z nich je další nadějí českého golfu. Posíleni fantastickým úspěchem Jany Melichové v Berouně, vyrazilo dnes do boje 134 žáků a kadetů, aby se utkali o národního mistra ve své kategorii.

Pohár klubů do 16 let rozehrán ve třech regionech
Pohár klubů do 16 let rozehrán ve třech regionech

27.06.2022 | Tři ze čtyř regionálních kvalifikací v Poháru klubů čili v Mistrovství ČR smíšených družstev kadetů do 16 let se odehrály o poslední červnové sobotě v Alfrédově a Malevilu. Na snímku hráči a hráčky GC Mstětice, kteří ovládli kvalifikaci obou západních regionů v Alfrédově.

2. NGTM – skvělé představení našich nadějí na ...
2. NGTM – skvělé představení našich nadějí na ...

22.05.2022 | Česká Lípa byla v sobotu 21. a neděli 22. května hostitelem druhého turnaje Národní Golfové Tour mládeže. Ti nejlepší ze 140 žáků a kadetů se na severu Čech opravdu vytáhli. Cenná vítězství slaví žáci Štěpán Plášek a Julie Oplatková, kadeti David Calder a Justýna Šafaříková.

NGTM: Česká Lípa (skoro) do roka a do dne
NGTM: Česká Lípa (skoro) do roka a do dne

19.05.2022 | Druhá nejdůležitější individuální túra ČGF – Národní Golfová Tour Mládeže – pokračuje v sobotu 21. a neděli 22. května turnajem v České Lípě. Na sever Čech přijede po roce znovu skvělá konkurence téměř 150 žáků a kadetů, aby tu bojovali o turnajové vavříny i o vylepšení svých žebříčkových pozic.

Beroun: vydařená premiéra Národní Golfové Tour ...
Beroun: vydařená premiéra Národní Golfové Tour ...

08.05.2022 | Více než 140 žáků a kadetů z celé České republiky bojovalo v sobotu 7. a neděli 8. května o vavříny v prvním turnaji oblíbené Národní Golfové Tour Mládeže ve středočeském Berouně.

Jako první hřiště v Berouně prověří žáci a kadeti
Jako první hřiště v Berouně prověří žáci a kadeti

06.05.2022 | Den po zahájení prvního letošního turnaje ČGF pro muže a ženy na Kaskádě začne v sobotu 7. května i první národní turnaj pro žáky a kadety. Prestižní Národní Golfová Tour Mládeže startuje v Berouně. Do západních Čech přilákala více než 140 našich nadějí do 14 a 16 let.

Češi vezou ze Slovinska zlato a stříbro
Češi vezou ze Slovinska zlato a stříbro

23.04.2022 | Dvě cenné medaile vezou ze Slovinska čeští mladí golfisté z 8. European Olympic Hopes Trophy ve Slovinsku. Chlapecký tým prohrál těsně souboj o zlato, dívky svoji soutěž naprosto ovládly.

Mladí reprezentanti na EOHT znovu jasně vyhrávali
Mladí reprezentanti na EOHT znovu jasně vyhrávali

22.04.2022 | Dvě výhry nad italskými soupeři se stejným výsledkem 3:0. Také druhý den přinesl českým družstvům na European Olympic Hopes Trophy radost a klid před závěrečným hracím dnem.

Reklama
Banner
X WHS WHS

Ověř si svůj HCP