Česká golfová federace

Aktuality

Statistiky potvrdily růst počtu golfistů

Statistiky potvrdily růst počtu golfistů

Petr Halaburda, Sobota 18. prosince 2021

Druhým rokem pokračoval nárůst počtu golfistů v rámci České golfové federace. Podle Oficiálních statistik ČGF je registrováno 52.491 golfistek a golfistů, nárůst byl zaznamenán ve všech kategoriích.

Růst zájmu o golf byl zaznamenán už před rokem, poprvé po šestileté stagnaci. I v druhé „koronavirové“ sezóně se tak potvrdil zvyšující se zájem o sport v přírodě.

Na nárůstu se podíleli nejvíce znovu děti a junioři - v kategorii „Mládež do 21 let“ se počet registrovaných dostal už na 7166 hráčů (6916 v roce 2020).

Potvrdil se ale také trend, na který upozornil už na podzimní konferenci viceprezident ČGF Juraj Werner. Přibývá sice poměrně rychle zcela nových golfistů, ale absolutní nárůst není tak velký, protože obdobně rychle ubývá těch stávajících.

„Letos máme 3993 nových hráčů (prvočlenů, kteří nikdy nebyli na serveru ČGF), což je 7,7 % všech aktuálních členů ČGF, ale špatnou zprávou je, že letos současně odešlo 6292 hráčů. Dobrou naopak fakt, že se nám oproti roku 2020 vrátilo 2073 původních hráčů,“ vysvětluje funkcionář.

Že jde o jev setrvalý potvrzují i další údaje z posledních let: od roku 2013 přibylo 38.354 prvočlenů (z toho 28.874 dospělých), což je vzhledem k absolutnímu počtu členů výrazný podíl.

Od roku 2011 federační server eviduje 104.612 unikátních jmen. „Ano, tolik je u nás lidí, kteří se golfu věnovali alespoň tak, že vstoupili do nějakého klubu a prokázali nějakou elementární dovednost. Když konstatujeme, že ve federaci evidujeme přibližně 52 tisíc golfistů, tak nám polovina utekla,“ upozornil Werner.

Že je golf znovu na vzestupu také celosvětově dokazuje v tomto týdnu zveřejněná zpráva R&A. V posledních pěti letech se počet golfistů zvýšil ze 61 na 66,6 miliónů, zatímco v letech 2012 až 2016 počet hráčů klesal. V Evropě je nárůst z 7,9 na 10,6 miiónu.

Oficiální statistiky ČGF 2021

 

Datum: Sobota 18. prosince 2021
Všechny články autora

Související články

Big Green Egg se stal oficiálním partnerem České ...
Big Green Egg se stal oficiálním partnerem České ...

06.04.2022 | Prémiový výrobce keramických grilů Big Green Egg se stal hrdým partnerem České golfové federace. Mají toho společného více než zelenou barvu. Jsou to hodnoty, zkušenosti a dovednosti. Partnerství naváže na aktivity v dalších zemích, Big Green Egg je například partnerem velkých turnajů v zahraničí.

Osobní stránka golfisty spuštěna
Osobní stránka golfisty spuštěna

24.03.2022 | Hned několik novinek v oblasti digitalizace připravuje pro rok 2022 Česká golfová federace. Aktuálně spouštíme „Osobní stránku golfisty“, kde může každý registrovaný golfista v některém z členských subjektů ČGF přistupovat ke svým datům.

Konference ČGF schválila rozpočet i změnu stanov
Konference ČGF schválila rozpočet i změnu stanov

19.03.2022 | Po osmi měsících se znovu sešli delegáti, aby se domluvili na dalším směřování České golfové federace. Na dnešní Konferenci ČGF v pražském Hotelu STEP si odsouhlasili mimo jiné rozpočet na letošní rok, změnu Stanov ČGF i změnu jednacího řádu konference.

Konference ČGF se vrací do březnového termínu
Konference ČGF se vrací do březnového termínu

18.03.2022 | Po dvouleté přestávce se vrací Konference České golfové federace do obvyklého březnového termínu. Před dvěma lety byla kvůli koronavirovým opatřením odložena do června, loni byla ze stejných okolností posunuta až do července. Letošní jednání se uskuteční už v sobotu.

Celorepublikové jednání STK se uskutečnilo online
Celorepublikové jednání STK se uskutečnilo online

05.03.2022 | Podobu sezóny schválila celorepubliková schůze regionálních delegátů STK, která jednala v pátek prostřednictvím videokonference. V rámci Oficiálního kalendáře ČGF se uskuteční 56 turnajů, nejvýraznější novinkou je přeměna amatérské série CGAT na otevřenou COGT s profesionály a profesionálkami.

Iniciativa Svobodu Ukrajině
Iniciativa Svobodu Ukrajině

03.03.2022 | Iniciativa Svobodu Ukrajině má co nejúčinněji prostřednictvím sbírky podpořit Ukrajinu v době válečné agrese. Jde o společnou výzvu institucí, firem a osobností, ke které se připojili mimo jiné i předseda NSA Filip Neusser či prezident ČGF Vratislav Janda.

ME mužských seniorských týmů 2023 bude v Mariánských ...
ME mužských seniorských týmů 2023 bude v Mariánských ...

01.03.2022 | Mistrovství Evropy seniorských mužských družstev v roce 2023 se uskuteční na hřišti RGC Mariánské Lázně. Oznámili to zástupci Evropské golfové asociace (EGA). V západočeském lázeňském městě se bude hrát ve dnech 5.-9. září příštího roku.

ČGF vyzvala EGA a další federace k následování
ČGF vyzvala EGA a další federace k následování

28.02.2022 | Česká golfová vyzvala v dnešním prohlášení mezinárodní golfové orgány, aby se přidaly k její výzvě odmítnout společné soutěžení se sportovci Ruska a Běloruska coby reakcí za napadení Ukrajiny. ...

Reklama
Banner
X WHS WHS

Ověř si svůj HCP